PDA

Επιστροφή στο Forum : εξατμιση για auris. τι να βάλω;;;


panoshro
27-03-09, 00:49
:fierydevil παιδια λεω να βαλω μια εξατμιση στο auris αλλα δεν ξερω τι...θελω κατι που να μην σου περνει τα αυτια αλλα να εχει εναν ωραιο ηχο στις ψιλες στροφες.περιμενω να ακουσω γνωμες κ οποιος θελει αναφερει κ τι εξατμιση φοραει.....

sakis1986
27-03-09, 02:06
φιλε μου το ιδιο ηθελα να ρωτησω κ εγω.με προλαβες.

theo7872
27-03-09, 02:22
φιλε μου για να εχει εχα ωραιο μπασακι οπως προσφατα αλλαξα εξατμισονι πρεπει να αλλαξεις μεσαιο και τελικο δηλαδη απο τη μεση μεχρι πισω να βαλει ενα χειροποιητο απο παπαδοπουλο και θα σε σενιος απιστεφτο μπασακι

nipponpower
27-03-09, 16:57
Γεια σου και απο εμενα. Δεν χρειαζεται να αλλαξεις κατι αλλο στην εξατμιση εκτος απο το τελικο καζανακι αν δεν θελεις να σου παιρνει τα αυτια η εξατμιση.
Εγω εβαλα πριν απο μια βδομαδα ενα τελικο της Remus.
Πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης και απο ηχο σου προσφερει αυτο που ζητας, ενα μπασο σπορ διακριτικο ηχο. Εγω προσωπικα εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος. Η τιμη ειναι στα 300 Ευρω.

sakis1986
27-03-09, 17:03
σε ευχαριστω φιλε μου για την πληροφορια.μολις παω στα μεροι μου θα παω να ρωτησω να βαλω.

GreekBoy
27-03-09, 20:25
Πώς να βάλω μπάσα εξάτμιση αφού πρέπει να γίνει τρύπα στον προφυλακτήρα; :shoothim

nipponpower
28-03-09, 04:03
Πώς να βάλω μπάσα εξάτμιση αφού πρέπει να γίνει τρύπα στον προφυλακτήρα; :shoothim

Δεν χρειαζεται να γινει τρυπα στον προφυλακτηρα για να βαλεις μπασα εξατμιση.
Δεν εχει καμια σχεση το ενα με το αλλο. Η εξατμιση λογω κατασκευης και οχι λογω τοποθετησης στον προφυλακτηρα εχει μπασο ηχο.

GreekBoy
28-03-09, 13:54
Βρήκα αυτή τη Remus για Auris στο internet:

http://www.remus.at/media/products/toyota/9040070504.gif

αυτή έβαλες; δεν ήθελε τρύπα;

Τα χειροποίητα τι διαφορά έχουν; καλύτερη κατασκευή και ήχο;

Εγώ τη θέλω για Corolla Sedan :car

nipponpower
30-03-09, 00:03
Βρήκα αυτή τη Remus για Auris στο internet:


αυτή έβαλες; δεν ήθελε τρύπα;

Τα χειροποίητα τι διαφορά έχουν; καλύτερη κατασκευή και ήχο;

Εγώ τη θέλω για Corolla Sedan :car


Επειδη ειχε να διαλεξω τι τελικο θελω να βαλω διαλεξα ενα με οβαλ αποληξη. Τρυπα δεν ηθελε. Εγω προτιμησα τα επωνυμα γιατι απο προσωπικη εμπειρια πιστευω οτι εχουν καλυτερη κατασκευη και ηχο και γιατι ηθελα να αποφυγω καποια ανεπιθυμητα φαινομενα οπως αυξημενο θορυβο και καποιες περιπτωσεις συντονισμου των παλμων των καυσαεριων ( κουφο, αλλα επειδη την εχει παθει γνωστος μου....). Χειροποιητο ,για μενα, εχει νοημα να βαλεις αμα εχεις βελτιωσει το μοτερ περισσοτερο απο το κλασικο φιλτρο-προγραμα -εξατμιση ( για ατμοσφαιρικο μοτερ μιλαμε παντα ) και το επωνυμο δεν καλυπτει τις αναγκες σου.