PDA

Επιστροφή στο Forum : Νεο Intake Manifold για 2ZZ


hatzidi2
01-02-09, 21:56
Τα καλα νεα ερχονται απο Αμερική, αυτη τη φορά, που τα παιδια εκει ειναι τα μονο που ψαχνονται για περαιτέρω βελτιωση στον 2zz.
Διαβαζεται στο παρακάτω
http://www.newcelica.org/forums/showthread.php?t=292138&page=1

αρκετη δυναμη απο μια εισαγωγη....

gio911
02-02-09, 00:27
Ε ρε γλεντια!!!!

gio911
26-04-09, 23:35
http://img525.imageshack.us/img525/3354/20usiab.jpg

για ριξτε μια ματια στις φοτο με την εισαγωγη! ρε τι φτιαχνει ο ανθροπος :headbang

ψηνεται κανενας?σε εμας απο οτι διαβασα για να μπει θελει αλαγη θεσης το
πλαστικο ντεποζιτο του ψυγειου και πιο λεπτο ανεμιστηρα
αντε να δουμε

PeterIoannou
27-04-09, 05:34
Συγνώμη κιόλας, αλλά τι "γκουμούτσα" είναι αυτή ρε παιδιά;
Πάνος.

gio911
28-04-09, 01:03
γκουμουτσα αλλα με 35 αλογα το ξεχνας

monkey
28-04-09, 01:30
δεν ειναι απλη η τοποθετηση της. αν δειτε η πεταλουδα δεν ειναι μαμα αλλα απο αλλο μοτερ της toyota αρα θες ηλεκτρολογο για να παντρεψεις φυσες , μπεκ 440 κκ , power fc και επανατοποθετηση μπαταριας .

PeterIoannou
28-04-09, 01:46
... η πεταλουδα δεν ειναι μαμα αλλα απο αλλο μοτερ της toyota αρα θες ηλεκτρολογο για να παντρεψεις φυσες , μπεκ 440 κκ , power fc και επανατοποθετηση μπαταριας .
Αν τα πράγματα είναι όπως τα λέει ο φίλος monkey, τότε τα 35 άλογα που αναφέρει ο φίλος gio911, δεν προέρχονται μόνο από την εισαγωγή...
Για να αποδίδουμε τα του Καίσαρος τω Καίσαρι...
Πάνος.

madvinegar
28-04-09, 09:52
Καταρχήν αυτό το θηρίο μπαίνει στα δικά σας? ή θα πρέπει να αφαιρέσετε μπαταρίες, ψυγεία, βεντιλατερ και ίσως και όλο τον μπροστινό προφυλακτήρα? :hehe :hehe

mpesikos
28-04-09, 14:10
συμφονα με αυτα που λενε εχει πολυ καλα αποτελεσματα αλλα κ τα χρηματα δεν ειναι λιγα(1200-1400)+οτι αλλο χρηαστει για να μπει κ στα δικα μας!τωρα θα μου πεις για αυτα που προσφερει κ λιγα ειναι,τι να πω..
η απορια η δικια μου ειναι επανω σε ενα μαμα αυτοκινητο μπορει να δουλεψει η χρειαζετε φιλτρα παραλληλους κτλ κτλ???
edit:sorry παιδες αλλα δεν την παλευα να διαβασω ολες τις σελιδες που εχουν γραψει:ANGEL:mrgreen:

PeterIoannou
28-04-09, 17:07
Μπάμπη, εσύ κοιμάσαι και η τύχη σου δουλεύει...
Άσε τις κουβέντες για τις εισαγωγές και σε λίγο θα φορέσεις χταποδάκι ξυδάτο...:banana:beg:shoothim
Πάνος.

mpesikos
28-04-09, 18:33
Μπάμπη, εσύ κοιμάσαι και η τύχη σου δουλεύει...
Άσε τις κουβέντες για τις εισαγωγές και σε λίγο θα φορέσεις χταποδάκι ξυδάτο...:banana:beg:shoothim
Πάνος.

απλα ρωταω ρε Πάνο για να μαθαινω γιατι κ να ηθελα να μπλεξω με κατι τετοιο,μου λειπουν τα 1400+:ANGELοποτε το ξεχναω..ασε που αν το σκεφτομουν θα ειχα παρει κ την γνωμη απο τον συμβουλο μου:wink:
οσο για το χταποδακι,εχω χασει τον υπνο μου,να δω ποτε θα μου ερθει:hehe:hehe:hehe

gio911
28-04-09, 20:59
παιδια επειδη παρακολουθω το θεμα καθημερινα απο τοτε που εβαλε το λινκ
ο hatzidis απο οτι λεει αυτος που το εφτιαξε μπαινει σε matrix με την διαφορα
οτι πρεπει να μπει aftermarket ανεμιστηρας πιο λεπτος και να μετακινιθει το ντεποζιτο νερου που μετακινειται και στο celica
τωρα αν εχουμε το ιδιο enginebay με το matrix δεν ξερω αν γνωριζει καποιος ας μας φωτισει λιγο
και η δυναμη που κερδιζεις ειναι
35 αλογα τροχο με μαμα μπεκ και μαμα εγκεφαλο και με ενα οποιοδηποτε φιλτρο aftermarket και το μονο που χρειαζεται ακομα ειναι πεταλουδα Q45 που νομιζω ειναι απο nissan και κοστιζει περιπου 100 ευρω απο e-bay.
Mετα απο εκει και περα αν αλαξεις μπεκ με 440 και σωληνα φιλτρου εισαγωγης με 3'' και pfc με το lift στις 4500 στροφες περνεις 50 αλογα τροχο και απο εκει και περα οτι σηκωνει η τσεπη του καθενα με εκεντροφορους πιστονια βαλβιδες κτλ.Μια ερωτηση μπαινει pfc στα δικα μας :?

monkey
28-04-09, 23:46
η πεταλουδα ειναι απο το tundra και για να δουλεψει το ολο συνολο αποψη μου ειναι οτι θελει οποσδηποτε power fc . στο corolla μπενει ευκολα τον δουλευω χρονια τωρα.

gio911
29-04-09, 03:44
η πεταλουδα ειναι απο το tundra και για να δουλεψει το ολο συνολο αποψη μου ειναι οτι θελει οποσδηποτε power fc . στο corolla μπενει ευκολα τον δουλευω χρονια τωρα.

ποσο περιπου σου κοστισε?
αγορα και προγραματισμος?

monkey
29-04-09, 19:05
1000 E τωρα ομως ειναι πιο φτηνοι στο internet. προγραματιστης ο Μοτης αλλα το κοστος δεν το θυμαμαι .(400 +)

gio911
01-05-09, 00:45
Για προγραματισμο με τον μοτη μου ειπαν περιπου 600
και τιμη αγορας περιμενω να μου πουν μαλον μεθαυριο.
εχω βρει κανα δυο στο νετ αλλα επειδη ειμαι λιγο ασχετος με το θεμα
δεν κανω την κινηση μην φαω καμια ταπα
υπαρχει καποιος κωδικος προιωντος για να ψαχνω πιο συγκεκριμενα ή
κανουν ολοι απο 2zz :?

Ευχαριστω

antonis kaskoutas
30-12-09, 20:33
ενδιαφερομαι και εγω.μηπως ξερετε που να απευθυνθω?

gio911
31-12-09, 01:10
ενδιαφερομαι και εγω.μηπως ξερετε που να απευθυνθω?
Υπαρχει το link στην πρωτη σελιδα αλλα απο οτι ξερω εμεις με τα τς θα πρεπει να περιμενουμε λιγο ακομα για να βγει και η εκδοση για τα αμαξια μας αφου αυτη που υπαρχει τωρα ειναι για celica μονο και για τα τς πεφτει κοματακι μεγαλη
Υπομονη λοιπον :lol:

antonis kaskoutas
31-12-09, 02:38
ok.ευχαριστω