PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με τσιμούχα ημιαξονίου


basillis
07-01-09, 13:28
Καλή χρονιά σε όλους με υγεία και ευτυχία.
Εύχομαι ότι καλύτερο σε όλους.Αισίως το auris έχει κλείσει 7 μήνες και έχει 11300.
Το μόνο μελανό σημείο (το οποίο το διαπιστώσαμε και σε άλλο auris κολλητού)είναι μια αστοχία υλικού στην τσιμούχα ηνιαξονίου.Στον κολλητό εμφάνισε ενα θόρυβο στο τιμόνι ενώ σε μένα,σε αλλαγή λαδιών και ενώ το αμάξι ήταν σηκωμένο είδα στο σασμαν να τρέχει βαλβολίνη!!!!!
Κατευθείαν αντιπροσωπία και αλλαγή και στις 2 περιπτώσεις τσιμούχας ημιαξονίου.

ALIEN-3-
07-01-09, 13:34
Καλή χρονιά φίλε μου . Εύχομαι να είναι το πρώτο και το τελευταίο που σου παρουσιάζει το αμάξι σου. Εμένα δεν μου έχει παρουσιάσει κάτι παρόμοιο το έχω από 5/07 και 22.000 χιλιόμετρα .Το μόνο που θυμάμαι είναι ότι όταν πατούσα συμπλέκτη ακουγόταν ένας θόρυβος γιατί όπως μου είπε και ο πατέρας μου είχε στεγνώσει ένα ελατήριο αλλά μου το έφτιαξε κιόλας.

basillis
07-01-09, 13:58
Πιστεύω πως πρόκειται για λάθος του προμηθευτή.Έτσι τουλάχιστον μου είπαν "λάθος τοποθέτηση και αστοχία της τσιμούχας".Κατά τα άλλα κανένα πρόβλημα!Έχουμε και τα φιμέ και τα xenon.Μια χαρά!

GreekBoy
07-01-09, 20:29
basillis: ωραίος ρε μάν!

για δώσε πληροφορίες για φιμέ και ξένον, δηλαδή τί, από πού, πόσο και αν εισαι ευχαριστημένος!

ευχαριστώ

basillis
09-01-09, 09:50
Τα φιμέ τα έβαλα απο llumar 220€,την τελευταία σκάλα.Μου είπαν πως είμαι οριακά με την τροχαία αλλά ως τώρα κανένα πρόβλημα.
Τα xenon τα πήρα από ένα φίλο 150€ το κιτ,6000K/55W.Πραγματικά μεγάλη διαφορά στην βραδινή οδήγηση.