PDA

Επιστροφή στο Forum : ΣΥΓΚΡΙΣΕΙΣ AURIS 1400,1600 VS?


nikosauris
18-11-08, 03:32
θελω να ακουσω τα σχολια σας.βαλατε καμια κοντριτσα το auris με κανενα αλλο :heheαυτοκινητο?παντα φιλικα μιλαμε.μην αρχισουμε τους τσακωμους:blowupπαντως κακα τα ψεμματα το 1600 παει πολυ καλα.και ειδικα στα ψηλα δινει πολυ καλα(παντα μιλαω για τα αλογα του και τα κιλα του)

DaveMustaine13
18-11-08, 04:03
Αφηστε τις κοντρες και τα ανοιγματα ρε..αμαξι για να κανουμε την δουλεια μας εχουμε..! Κυριλε αμαξακι το auris αλλα δεν παει βημα :hehe

nikosauris
18-11-08, 04:30
mustaine φιλε μου τα χαλας και εισαι και αδερφος ιαπωνας :mrgreen:παει παρα πολυ καλα ο 1600αρης ιαπωνεζος μου:mrgreen:
το mini cooper παντως το 1600 120ps που το λεει η εταιρια(που δεν εχει με τιποτα τοσο.πολυ ψεμα αυτο το marketing) οτι εχει 0-100 9,2 και το auris το δινει 10.4 το αφησα να κοιταει την πισω πινακιδα μου:jumpers
και το ιδιο και την 116bmw με τα 120ps που θα ανεβασω και το βιντεακι της κοντρας στο youtube να το δουμε ολοι μαζι:banana
παντα φιλικα μιλαμε και χωρις παρεξηγησειςhttp://www.corollaclub.com/forums/images/icons/icon7.gifJ A P A N I C

DaveMustaine13
18-11-08, 04:33
Εννοειται φιλικα! Το site της bmw εδινε την 116 10,1 στην αρχη! Τωρα την δινει 10,2! Για το cooper να πω την αληθεια το πιστευω..ειναι λιγο ελαφρυτερο απο την 12αρα και εχει και 12 αλογα παραπανω! Απολυτως φυσιολογικο το 9,2..:uthere

nikosauris
18-11-08, 04:53
τον ιδιο κινητηρα φορανε φιλε μου και τα δυο.και η 116 και το mini cooper 1600 120 ιππους τα δινουν.
και δεν εχουν 120 ιππους,αν τα πας στο δυναμομετρο θα βγαλει το πολυ 108-110.
οπως το auris στο δυναμομετρο βγαζει 115 και οχι 124.
ολα θεμα marketing ειναι.
και την 316 την δινει 10.4 (αν θυμαμαι καλα) να μην μιλησω για αυτο.αστο
11και κανει η 116 και 12 και η 316.και το cooper kanei 10kai
θα σου θυμησω με την seat με το ibiza top gun 115 ps.
πριν βγει ολα τα περιοδικα το ελεγαν γρηγορο.
0-100 σε 9 και κατι και οταν βγηκε στο δρομο την ετρωγε απο μαμα yaris 1300.δεν με πιστευεις?ριξε μια ματια στο yariscub.gr
τα περιοδικα δεν ειναι δυνατον να ζουνε μονο απο τις διαφημισεις που εχουν μεσα στα τευχη τους.
τα περνουν και απο τις εταιριες για να λενε οτι λενε
και ετσι κοροιδεουν κοσμο και κοσμακη.
.ο νοων νοητοidea

DaveMustaine13
18-11-08, 05:16
Δεν ξερω..τι να σου πω! Το auris που εχεις στην φωτο ειναι το δικο σου ?

nikosauris
18-11-08, 05:20
οχι αυτο ειναι απο το internet.το δικο μου ειναι εξω στο home αν πας στις photos το γκρι.εχει 2photos τωρα που φαινονται

DaveMustaine13
18-11-08, 05:23
Ειχα δει ενα παρομοιο auris στο Τει της Καβαλας γι'αυτο μου φανηκε περιεργο! Παντως θα ηθελα να κανω μια κοντριτσα με ενα 16αρι auris να δω διαφορες ειτε υπερ ειτε κατα! Δεν θα με ενοιαζε ιδιαιτερα. Εχω εναν φιλο που το εχει..θα του πω καμια μερα :hehe
Καληνυχτα φιλε πρεπει να φυγω γιατι εχω μαθημα στο τει. Θα τα πουμε το βραδακι παλι :uthere

nikosauris
18-11-08, 05:28
καληνυχτα φιλε:)τα λεμε αυριο

vassilis_vvti
18-11-08, 15:43
Ο καθενας κανει οτι γουσταρει με το αμαξι του...και εμενα μου λενε ειναι οικογενειακο ειναι ειναι αλλα βλεπω κατι σπορ και τα περναω απο πανω.

alex-g
18-11-08, 15:51
Ο καθενας κανει οτι γουσταρει με το αμαξι του...και εμενα μου λενε ειναι οικογενειακο ειναι ειναι αλλα βλεπω κατι σπορ και τα περναω απο πανω.

παππου:mrgreen:

χα το ιδιο και γω οταν ειχα την 90αρα

vassilis_vvti
18-11-08, 20:20
παππου:mrgreen:

χα το ιδιο και γω οταν ειχα την 90αρα

εχουν την ταση στο αλλο φαναρι να κοιτανε παντου εκτος απο την μερια σου...χαχα!!

AleXandros_9
18-11-08, 21:18
mustaine φιλε μου τα χαλας και εισαι και αδερφος ιαπωνας :mrgreen:παει παρα πολυ καλα ο 1600αρης ιαπωνεζος μου:mrgreen:
το mini cooper παντως το 1600 120ps που το λεει η εταιρια(που δεν εχει με τιποτα τοσο.πολυ ψεμα αυτο το marketing) οτι εχει 0-100 9,2 και το auris το δινει 10.4 το αφησα να κοιταει την πισω πινακιδα μου:jumpers
και το ιδιο και την 116bmw με τα 120ps που θα ανεβασω και το βιντεακι της κοντρας στο youtube να το δουμε ολοι μαζι:banana
παντα φιλικα μιλαμε και χωρις παρεξηγησειςhttp://www.corollaclub.com/forums/images/icons/icon7.gifJ A P A N I C





Θέλω να πετύχω και εγώ μια 116i με το Auris...Άχτι την έχω να την.....Παρότι και εγώ είμαι κάτοχος μιας 318i Ε30....

FANOULA
19-11-08, 13:40
Εγώ παντός το περίμενα πιο ζωηρό…
με ένα 6αρι σασμάν νομίζω ότι θα ήταν κορυφή…

Roy-D
19-11-08, 14:38
για κοντρες υπαρχει το αναλογο τοπικ...τωρα αν παει το αουρις το ξερουμε..βαση ανταγωνισμου παει βαση 12αρας οχι!

nikosauris
19-11-08, 14:42
για κοντρες υπαρχει το αναλογο τοπικ...τωρα αν παει το αουρις το ξερουμε..βαση ανταγωνισμου παει βαση 12αρας οχι!
καλησπερα.τι εννοεις φιλε?βαση 12αρας οχι.εξηγησε το

nikosauris
19-11-08, 14:56
Εγώ παντός το περίμενα πιο ζωηρό…
με ένα 6αρι σασμάν νομίζω ότι θα ήταν κορυφή…
ρε φανουλα ποσο πιο ζωηρο το περιμενες?ειναι και πολυ βαρυ.115 αλογα εχει δυναμομετρημενα.
παντως ειναι οτι πιο γρηγορο υπαρχει στα 1600 που πωλειται τωρα απο τα καινουργια ατμοσφαιρικα
παταει ceed 126ps.bmw 116 120ps.mini cooper 120ps που εχει τον ιδιο κινητηρα με την bmw.
εδω την 320 του 92 με τα 150ps και το auris ειναι μπροστα μεχρι τα 160-170.
:car

DaveMustaine13
19-11-08, 17:32
cee'd και 116 ναι! Το cooper και την bmw του 92 που λες δε νομιζω να τα εχει..:uthere

trelokomio
19-11-08, 18:12
παντως ειναι οτι πιο γρηγορο υπαρχει στα 1600 που πωλειται τωρα απο τα καινουργια ατμοσφαιρικα


Λαθος! Tο swift 1.6 sport γεια παραδειγμα ραβει στο auris περιποημενο κουστουμακι....
Το 1.6 auris ειναι ενα πολυ καλο και σβελτο αυτοκινητο να κανεις την δουλεια σου αλλα σε καμια περιπτωση δεν βαζει φωτια στην ασφαλτο προσωπικα(το εχω οδηγησει) το περιμενα πιο νευρικο...
Το εχει αγορασει και ενας γνωστος μου και μολις τελειωσε το στρωσιμο και σε λιγο καιρο θα γινουν και καποια <<αναγνωριστικα>> ανοιγματακια!!

dinos
19-11-08, 18:12
Κατσε ρε φιλε Νικο ωραια τα λες οκ καλα κανεις κ πενευεις το αποκτημα σου αλλα μη μας το βγαλεις κ πυραυλο!!!Γιατι δεν ειναι πυραυλος πολυ απλα...Μας το εχεις παρουσιασει σαν υπεροπλο στην κατηγορια του.προσγειωσου λιγακι κ εχε υποψην σου στα φαναρια η στο δρομο που ανοιγεις ισως οι αλλοι λεω ισως κ να μην τα δινουν ολα η ισως κ να εισαι καλυτερος σαν οδηγος εσυ απτους αλλους....τωρα στα χαρτια ολα τα πιστευω κ ολα τα αμφισβητω....

Roy-D
19-11-08, 19:05
καλησπερα.τι εννοεις φιλε?βαση 12αρας οχι.εξηγησε το

εννοω οτι απο ενα corolla E12 1,6 δεν νομιζω να ειναι μπροστα..ειναι βαρυ το αμαξι. Παντως σαν αμαξι μου αρεσει..να το εχεις για ταξιδια και ανεση... θα το παρει και η μητερα μου σε αυτοματο.αλλα να..δεν ειναι για πολλα πολλα για μενα.εχει ποιο οικογενειακο χαρακτηρα απο ολα τα προηγουμε χατσμπακ της Τογιοτα.

vassilis_vvti
19-11-08, 19:57
ακομα θα μεινουμε ολοι με την απορια πως παει το 1600αρι...απο αλλους ακουω φοβερα λογια απο αλλους αλλα ντι αλλον...εγω μια φορα ανοιξα με ενα παληκαρι με Ε12 1600 απο ρεπριζ 1η μεχρι 140 και ημουνα μισο αμαξι μπροστα και μου λεει το παληκαρι...ποπο ωραιο μοτερ εχεις φιλε(εχουμε το ιδιο) και εννοειται οτι παει καλυτερα το κορολακι αλλα αν δεν ξερεις να το πας αυτα παθενεις.

alex-g
19-11-08, 23:52
ποιος πατησε κια ceed 1.6????:lol::lol: δεν νομιζω... μαζι.... ισος αναλογα τον οδηγο κατρχας ειναι ντιζογαζο η πρωτη φορα το ακουτε????

COROLLAKIAS MIXALHS
20-11-08, 13:36
Κατσε ρε φιλε Νικο ωραια τα λες οκ καλα κανεις κ πενευεις το αποκτημα σου αλλα μη μας το βγαλεις κ πυραυλο!!!Γιατι δεν ειναι πυραυλος πολυ απλα...Μας το εχεις παρουσιασει σαν υπεροπλο στην κατηγορια του.προσγειωσου λιγακι κ εχε υποψην σου στα φαναρια η στο δρομο που ανοιγεις ισως οι αλλοι λεω ισως κ να μην τα δινουν ολα η ισως κ να εισαι καλυτερος σαν οδηγος εσυ απτους αλλους....τωρα στα χαρτια ολα τα πιστευω κ ολα τα αμφισβητω....
Nτινο πες τα ρε φιλε!Πες μου πως γινεται να καταληγουμε συνεχεια στα ιδια συμπερασματα καθε φορα?Κατι σου θυμιζει και εσενα?
Τρελοκομιο και εγω το ειχα πει αυτο για το swift sport σε ενα θεμα και συμφωνω μαζι σου!0-100 8,9sec!Το εχει ο κολλητος μου και το αμαξι πραγματικα παει τελεια!To auris ειναι πολυ αργο γι αυτο το αμαξι!

Ayrton
20-11-08, 15:05
Οχι απλά αργό!!!

ALIEN-3-
20-11-08, 15:26
Εγώ πάντως προτείνω να αφήσουμε πιο αμάξι μπορεί να πατήσει το auris και πιο όχι τα έχουμε ξανά πει αυτά άλλωστε και να βρούμε τι μπορούμε να κάνουμε για να το βελτιώσουμε .Δεν έχω βρει τίποτα επίσημο ,ενδιαφέρομαι για κανα πρόγραμμα ή οτιδήποτε αξιόπιστο μπορεί να βελτιώσει την απόδοση του χωρίς να πειράξω την μηχανή .Και δεν έχω διαβάσει από κανέναν που να εχει το 1.6 και να έχει βάλει κάτι περισσότερο από ένα φίλτρο ή μια χοάνα.....

nikosauris
20-11-08, 15:40
λοιπον δεν μιλαω για το swift το sport.μιλαω για την κατηγορια του τα μικρομεσαια ατμοσφαιρα.εχετε πεσει ολοι πανω μου και με βορμβαδιζετε:blowup
καποιος ειπε για το ceed 126 που ειναι ταφος.το εχει ενα παιδι απο την αριδαια και τον ειπα μια φιλικη κοντρα να βαλουμε και μου ειπε οτι ξερει οτι τον περνω.(αλλα θα βαλουμε μια φιλικη)

οσο για το ε12corolla ti να σας πω ρε παιδια.κανονισα στην επομενη συναντηση που θα γινει θεσνικη να παω μαζι με τον εδεσσαιο.θα τον πω αν θελει να βαλουμε μια φιλικη κοντρα;-)
οσο για την bmw την 320 του 92 οταν ανεβει το παλικαρι γιαννιτσα γιατι σπουδαζει αθηνα θα τα βαλουμε για να το τραβηξω σε βινεο μεχρι τα 160 το auris ειναι μπροστα.
για καποιον που ειπε οτι το εκανα πυραυλο,με τα βιντεακια που θα ανεβασω πιστευω να δικαιωθω:jumpers
και παντα μιλαμε φιλικα.εξηγουμαστε να μην παρεξηγουμαστε:teleport

Cobrasprytan
20-11-08, 15:45
Kai go exo to sygkekrimeno montelo (1.6)..kai gia tin dynami toy mporoun na milane mono osoi to exoun! Kai oxi osoi to odigisan mia dyo fores! To moter einai poly dynato kai toxo metrisei arketes fores 0-100 9 sec kai 0-160 23 sec..

nikosauris
20-11-08, 15:53
Kai go exo to sygkekrimeno montelo (1.6)..kai gia tin dynami toy mporoun na milane mono osoi to exoun! Kai oxi osoi to odigisan mia dyo fores! To moter einai poly dynato kai toxo metrisei arketes fores 0-100 9 sec kai 0-160 23 sec..
πεσ τα λιγο ρε αδερφε γιατι δεν με πιστευει κανενας εδω μεσα.0-100 με φιλο τον μου μεσα και 3/4ρεζερβουαρ το καναμε σε 10.
μονος το κανω σε 9κατι.αν η δευτερα επιανε 100 και οχι 90,γιατι πρεπει να βαλεις και τριτη για να πας εκατο τοτε θα ειχε σιγουρα απο την μαμα του 9κατι.
στην ουσια χανεις 1sec στην αλλαγη....

Cobrasprytan
20-11-08, 15:58
Sostos! Ego de leo oti pira to amaksi gia kontres alla toxo dokimasei polles fores ksero ti dynami exei kai toxo xronometrisei...0-160 23 secs..kapou stis 3500 strofes anoigoun oi valvides kai niotheis ena travigma ..to katalavaineis me deytera kyrios!..To goustaro poly to moter..Se syndyasmo me to kivotio kanei to amaksi na petaei..

trelokomio
20-11-08, 18:01
Kai go exo to sygkekrimeno montelo (1.6)..kai gia tin dynami toy mporoun na milane mono osoi to exoun! Kai oxi osoi to odigisan mia dyo fores! To moter einai poly dynato kai toxo metrisei arketes fores 0-100 9 sec kai 0-160 23 sec..


Δηλαδη πρεπει να κανεις τον γυρω του κοσμου με ενα αυτοκινητο για να καταλαβεις τις επιδοσεις του? Μην τρελαθουμε κιολας...
Καλα τους χρονους που αναφερεις για το 0-100 και το 0-160 μονο σε κατηφορα-γκρεμο και παλι χλωμο...
Ελεος, καλο χρυσο το auris αλλα δεν ειναι κανενα κοντραμαξο...

dRiveR7
20-11-08, 20:13
http://www.zeperfs.com/en/match2260-1655.htm
http://www.zeperfs.com/en/match2260-2663.htm

Ορίστε δύο συγκρίσεις (θεωρητικές μεν, αλλά με διαφορές που δεν ανατρέπονται στο δρόμο, ακόμα κ αν το ένα το οδηγήσει οδηγός αγώνων και το άλλο γιαγιά....). Είναι auris 1.6 με swift sport και με audi A3 1.4tsi....Το ένα πιο ελαφρύ το άλλο πιο βαρύ, αυτοκίνητα που το ένα αναφέρθηκε πριν, το άλλο συγκρίνεται στα ίσια λόγω κατηγορίας....

Έτσι απλά για να ξέρουμε τι λέμε και όχι ό,τι μας κατέβει....

dinos
20-11-08, 22:43
Εγω παντως θα επιμεινω σε αυτα που ειπα κ να προσθεσω οτι το συγκεκριμενο αμαξι δεν το εβγαλε η ΤΟΥΟΤΑ για κοντρες αρα φιλε νικο μαλλον εχεις διαλεξει λαθος αμαξι διοτι κατα τα λεγομενα σου εσυ οπου βρεθεις κ οπου σταθεις κανεις κοντρες ειτε φιλικες ειτε οχι...Εγω που ειναι του 97 το κορολλακι μου κ δεν εχω ανοιξει με τοοοοσα πολλα αμαξια στα τοσα χλμ που εχω...κ εδω να σου υπενθυμισω οτι στην κοντρα η στο φιλικο ανοιγμα η οτιδηποτε τετοιο ανοιγουν κ οι δυο οχι μονο ο ενας!
Αλλιως εχω να σου πωωωωω...ουουουου κ τωρα που γυρνουσα σπιτι πατησα ενα porche carerra turbo...απο πανω τον περασα μιλαμε με 180....ξερεις γιατι?Δεν ηθελε να καψει βενζινη ουτε καν για να παιξει μαζι μου...
Κ στην τελικη εγω ειμαι 1300 κ οχι 1600, επειδη εχω ανοιξει με Auris 1600 2φορες τη μια σε φαναρια κ την αλλη στην εθνικη πηγαινοντας για Πατρα,εχω να σου πω οτι σε εκκινησεις δε θα με πιασει ποτεεεε κ σε αποτομα ανοιγματα θα κοντραριστουμε για το ποιος θα περασει,σε ρεπριζ ομως μου αλλαζει τα φωτα...Ε μα αυτη την εμπειρια μου απτο αμαξι σε ανοιγμα εχω να πω οτι αυτα τα αμαξια που αναφερατε παραπανω δεν τα εχει κ για καλημερα η μαλλον δεν τα εχει γενικως καποια απο αυτα.Αυτα εχω να πω εντελως φιλικα...
Α κ καπου ανεφερες οτι στην πεσανε ολοι κ σε πηραν μονοτερμα....δεν ειναι ετσι...απλα ολοι εχουν μια αποψη κ εσυ ισως κ ενας δυο ακομη εχετε αλλη αποψη...Διαλογος γινεται κ πρεπει να δεχτεις κ τις αποψεις των αλλων αλλιως ας μην εγραφες στο τοπικ κ ας κσρατουσες μονο τη δικη σου αποψη για την παρτη σου
Υ.Γ.ειπαμε κορολλα εχουμε οχι τελευταιας γεννιας πυραυλοκινητο...

tommis
20-11-08, 23:20
Η αλιθεια ειναι οταν και εγω το πρωτοδοκιμασα με ξινισαι λιγο οταν το παιρνεις μεχρι 3000 στροφες ειναι λιγο βαρι συγκριτικα με αλλα αμαξια θελει βαρυ ποδι τωρα ομως μου αρεσει για αυτο το λεω <ηρεμη δυναμη> και νομιζω πος το 1600 ειναι το πιο ειδανικο για το αμαξομα του και γενικα τωρα ολα τα αμαξια εχουν βαρινη αρκετα!

Ayrton
21-11-08, 07:45
Οπως και να έχει.... διάλογος γίνεται μεταξύ όλων των μελών του Φόρουμ!!!
(και όχι μεταξύ ιδίων, κάτι πύθωνες, κόμπρες, 1600AURIS, nikosauris κτλ! προκειμένου να πείσουμε!!!).

Και επειδη δεν μου αρέσει να νομίζει κάποιος ότι είναι πολύ πονηρός (σε τέτοιο βαθμό που θα πιστεύει ότι μας εμπαίζει και μας κοροιδεύει χωρίς να το καταλαβαίνουμε), εάν επαναληφθεί, απλά τελείωσε (και η 3η θα είναι και οριστική!)!!! Αρκετά!

Συγνώμη για την παρένθεση, αλλά είπαμε..... έχουνε γνώση οι φύλακες!!!

corollapatra
21-11-08, 09:27
εάν επαναληφθεί, απλά τελείωσε (και η 3η θα είναι και οριστική!)!!! Αρκετά!
Και πολύ το καθυστερήσαμε...

madvinegar
21-11-08, 09:38
Εγω πιστευω πως το Auris πάει καλά σε αναλογία πάντα με τα κιλά του. Το μοτερ πρεπει να ειναι καλό γιατι πλέον από 1600cc δεν βγάζουν πολλοί 120 άλογα. Ισως αν αυτο το μοτερ ήταν σε καμια καρότσα 950-1000 κιλων θα έραβε στο δρόμο κανονικά.
Οσον αφορά τον ανταγωνισμό όμως, ειδικά εναντια στα τουρμπάτα, δεν μπορούμε να περιμένουμε να σταθεί δίπλα και ειδικά από ρεπριζ. Δεν ειναι και δίκαιη μάχη εδω που τα λεμε.

Roy-D
21-11-08, 10:47
χχαχαχαχαχαχα!ε οκ αφου εκανε μπαμ!! παντως το 1400 αουρις που το ειχα για 3 μερες περιπου καμμια σχεση με το 1400 corolla.... το αουρις ποιο κυριλε ποιο σταθερο καλυτερο στις στροφες αλλα ποιο αργο.....

FANOULA
21-11-08, 11:39
Λοιπόν εγώ πιστεύω πώς το ηλεκτρικό γκάζι του auris είναι πολύ αργό, πατάς σήμερα και ξεκινάς αύριο… ίσως αυτός είναι και ο λόγος που όταν κάποιος το οδηγήσει 1-2 φορές του φαίνεται χάλια…

Κατά τα άλλα για την κατηγορία του και για τα κιλά του δεν είναι και άσχημο.

…αν είχε και μια 6η…

COROLLAKIAS MIXALHS
21-11-08, 15:44
Παιδια ειναι ενα καλο μικρομεσαιο!Αλλα οπως λεει και ο φιλος μου ο ντινος δενειναι πυραυλος!Δεν μπορει να τα ισοπεδωνουμε ολα και να λεμε οτι θελουμε!Βλεπω στα μηνυματα πιο πισω κατι 0-100 σε 9sec και τρελαινομαι!Καλα με τι μετραγες?Ολοι αυτοι στα περιοδικα ειναι βλακες?Εγω στην αρχη που ειχε βγει το auriς$ το εδιναν ολοι 10,6sec!Μετα απο μετρησεις που εγιναν το δινουν 10,4!Το 1400 στην αρχη 13sec και τωρα 12,4!Μην ακουμε λοιπον ανακριβειες!Επισης φιλε μου Νικο την μια λες οτι δεν μιλας για το swift sport γιατι ''δεν ανηκει στην κατηγορια των μικρομεσαιων'' και δεν το συγκρινεις με αυτο και απο την αλλη υποστηριζεις αυτο που λεει ο cobra...κατι οτι εχει 0-100 σε 9sec!Eιλικρινα σε πειραξε η διαφορα του 0,1 δευτερολεπτου?Ημαρτον δηλαδη!Ayrton γειτονα σε πιανω οπως και πολυ αλλοι που παρακολουθουν το forum και συμφωνω απολυτα μαζι σου!

Λοιπόν εγώ πιστεύω πώς το ηλεκτρικό γκάζι του auris είναι πολύ αργό, πατάς σήμερα και ξεκινάς αύριο… ίσως αυτός είναι και ο λόγος που όταν κάποιος το οδηγήσει 1-2 φορές του φαίνεται χάλια…

Επισης οσον αφορα το ηλεκτρογκαζο το 1600 το εχει!Αλλα το 1400 εχει ντιζα(Ασχετα που δεν φαινεται..........)

kosmas
21-11-08, 16:04
να παω μαζι με τον εδεσσαιο.θα τον πω αν θελει να βαλουμε μια φιλικη κοντρα;-)



Βρηκες και συ 16αρι να ανοιξεις........

nikosauris
21-11-08, 16:50
τα πραγματα ειναι απλα.δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν τα πιστευετε?.οσο για τους admin μιλατε για πονηρους και κατι αλλα.δωστε μου να καταλαβω
γιατι ειμαι πονηρος?για τις κοντρες που βαζουμε παντα συνενοημενα ειναι

διαλογο κανουμε και τρελαινεστε ρε παιδια.αλλη φορα δεν μιλαω αφου δεν δεχεστε τιποτα.
εγω απλα θα βαλω στο youtube τα φιλικα ανοιγματα και θελω να τα δειτε.θα ανοιξω ενα νεο θεμα με τα λινκ απο to youtube

παντα φιλικα μιλαμε γιατι νομιζω οτι με βλεπετε σαν εχθρο ολοι εδω μεσα και με χαλαει.
:ouch

trelokomio
21-11-08, 17:10
τα πραγματα ειναι απλα.δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν τα πιστευετε?.οσο για τους admin μιλατε για πονηρους και κατι αλλα.δωστε μου να καταλαβω
γιατι ειμαι πονηρος?για τις κοντρες που βαζουμε παντα συνενοημενα ειναι

διαλογο κανουμε και τρελαινεστε ρε παιδια.αλλη φορα δεν μιλαω αφου δεν δεχεστε τιποτα.
εγω απλα θα βαλω στο youtube τα φιλικα ανοιγματα και θελω να τα δειτε.θα ανοιξω ενα νεο θεμα με τα λινκ απο to youtube

παντα φιλικα μιλαμε γιατι νομιζω οτι με βλεπετε σαν εχθρο ολοι εδω μεσα και με χαλαει.
:ouch

Φιλε δεν νομιζω οτι σε βλεπει κανενας σαν εχθρο του εδω μεσα...Απλως διαφωνουμε γιατι ολα αυτα που λες ειναι παραλογα...:uthere
Δηλαδη τι να πιστεψουμε οτι κανει το auris 9 sec 0-100?? Η να δεχτουμε οτι το auris ειναι πυραυλος?? Απορω δηλαδη αν τα πιστευεις ακομα και εσυ ο ιδιος αυτα τα πραγματα....
Θα συμφωνησω απολυτα με τα παιδια πιο κατω οτι το auris ειναι ενα πολυ καλο αυτοκινητο με ικανοποιητικες επιδοσεις.... μεχρι εκει..ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΥΡΑΥΛΟΣ:ouch ......Το εχω δει στο δρομο και ξερω καλα τις δυνατοτητες του, κυκλοφορουν πολλα auris βλεπεις δεν εισαι ο μοναδικος κατοχος...
Επισης για διαφορα βιντεακια που λες οτι θα ανεβασεις,πρωσωπικα και να τα βαλεις δεν θα μου πουνε τιποτα...μπορω να βαλω και εγω βιντεακι με ε12 1.4 μαμα να ριχνει σε type r turbo η σε Μ3 αν θες:hehe :hehe :hehe

nikosauris
21-11-08, 17:26
Εγω παντως θα επιμεινω σε αυτα που ειπα κ να προσθεσω οτι το συγκεκριμενο αμαξι δεν το εβγαλε η ΤΟΥΟΤΑ για κοντρες αρα φιλε νικο μαλλον εχεις διαλεξει λαθος αμαξι διοτι κατα τα λεγομενα σου εσυ οπου βρεθεις κ οπου σταθεις κανεις κοντρες ειτε φιλικες ειτε οχι...Εγω που ειναι του 97 το κορολλακι μου κ δεν εχω ανοιξει με τοοοοσα πολλα αμαξια στα τοσα χλμ που εχω...κ εδω να σου υπενθυμισω οτι στην κοντρα η στο φιλικο ανοιγμα η οτιδηποτε τετοιο ανοιγουν κ οι δυο οχι μονο ο ενας!
Αλλιως εχω να σου πωωωωω...ουουουου κ τωρα που γυρνουσα σπιτι πατησα ενα porche carerra turbo...απο πανω τον περασα μιλαμε με 180....ξερεις γιατι?Δεν ηθελε να καψει βενζινη ουτε καν για να παιξει μαζι μου...
Κ στην τελικη εγω ειμαι 1300 κ οχι 1600, επειδη εχω ανοιξει με Auris 1600 2φορες τη μια σε φαναρια κ την αλλη στην εθνικη πηγαινοντας για Πατρα,εχω να σου πω οτι σε εκκινησεις δε θα με πιασει ποτεεεε κ σε αποτομα ανοιγματα θα κοντραριστουμε για το ποιος θα περασει,σε ρεπριζ ομως μου αλλαζει τα φωτα...Ε μα αυτη την εμπειρια μου απτο αμαξι σε ανοιγμα εχω να πω οτι αυτα τα αμαξια που αναφερατε παραπανω δεν τα εχει κ για καλημερα η μαλλον δεν τα εχει γενικως καποια απο αυτα.Αυτα εχω να πω εντελως φιλικα...
Α κ καπου ανεφερες οτι στην πεσανε ολοι κ σε πηραν μονοτερμα....δεν ειναι ετσι...απλα ολοι εχουν μια αποψη κ εσυ ισως κ ενας δυο ακομη εχετε αλλη αποψη...Διαλογος γινεται κ πρεπει να δεχτεις κ τις αποψεις των αλλων αλλιως ας μην εγραφες στο τοπικ κ ας κσρατουσες μονο τη δικη σου αποψη για την παρτη σου
Υ.Γ.ειπαμε κορολλα εχουμε οχι τελευταιας γεννιας πυραυλοκινητο...
φιλε ντινο εφυγες 1600 auris με 1300 corolla?οκ
με εχεις για ασχετο μαλλον.το auris ειναι δικο μου εγω το αγορασα και εγω το πληρωνω.δεν ειμαι απο αυτους που πληρωνει ο μπαμπας.
πριν ειχα το σταρλετ.απο τα 12 οδηγαω(και δεν το λεω για να δειξω μαγκια)ο μπαμπας μου εχει corolla 94 1.3 και ο αδερφος μου την ε11 1400.
εχω οδηγησει πολλα τoyota και yaris kai avensis kai celica 1800 kai carina καi starlet gt.
δεν ειμαι απο τα παιδακια που πηραν το πρωτο τους αμαξι
και eγω δεν σου ειπα οτι πηρα κανενα τρελο αυτοκινητο(με βαση τα δικα μου δεδομενα) οτι πηρα celica 1800 143ps 2000modelo.που με περναει σαν σταματημενο
.με παρεξηγησες φιλε ντινο

trelokomio
21-11-08, 17:33
δεν ειμαι απο τα παιδακια που πηραν το πρωτο τους αμαξι
και eγω δεν σου ειπα οτι πηρα κανενα τρελο αυτοκινητο(με βαση τα δικα μου δεδομενα) οτι πηρα celica 1800 143ps 2000modelo.που με περναει σαν σταματημενο


Για αυτο ειπα και παρακατω οτι λες παραλογα πραγματα...Αν το auris ειχε τις επιδοσες που αναφερεις δηλαδη τα 0-100 και 0-160 που αναφερθηκαν απλα το celica 1.8 δεν θα σε περνουσε σαν σταματημενο οπως μονος σου λες αλλα θα σφαζοσασταν για το ποιος θα βγει μπροστα γιατι θα ηταν κοντα οι επιδοσεις σας...

corollapatra
21-11-08, 17:34
τοσο για τους admin μιλατε για πονηρους και κατι αλλα.δωστε μου να καταλαβω γιατι ειμαι πονηρος?
Ο Ayrton (http://www.corollaclub.com/forums/member.php?u=4847) ήταν σαφέστατος...Τόσο για το τι γίνεται, όσο και για το τι θα επακολουθήσει εάν ξαναγίνει... Διάλογος να γίνεται μεταξύ των μελών του club, όχι μεταξύ του ιδίου μέλους...

nikosauris
21-11-08, 17:41
Φιλε δεν νομιζω οτι σε βλεπει κανενας σαν εχθρο του εδω μεσα...Απλως διαφωνουμε γιατι ολα αυτα που λες ειναι παραλογα...:uthere
Δηλαδη τι να πιστεψουμε οτι κανει το auris 9 sec 0-100?? Η να δεχτουμε οτι το auris ειναι πυραυλος?? Απορω δηλαδη αν τα πιστευεις ακομα και εσυ ο ιδιος αυτα τα πραγματα....
Θα συμφωνησω απολυτα με τα παιδια πιο κατω οτι το auris ειναι ενα πολυ καλο αυτοκινητο με ικανοποιητικες επιδοσεις.... μεχρι εκει..ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΥΡΑΥΛΟΣ:ouch ......Το εχω δει στο δρομο και ξερω καλα τις δυνατοτητες του, κυκλοφορουν πολλα auris βλεπεις δεν εισαι ο μοναδικος κατοχος...
Επισης για διαφορα βιντεακια που λες οτι θα ανεβασεις,πρωσωπικα και να τα βαλεις δεν θα μου πουνε τιποτα...μπορω να βαλω και εγω βιντεακι με ε12 1.4 μαμα να ριχνει σε type r turbo η σε Μ3 αν θες:hehe :hehe :hehe
δεν ειπα οτι κανει 9 τα 0-100.ο cobraspytan το ειπε.εγω με τον φιλο μου και 3/4 ρεζερβουαρ το καναμε σε 10.μονος με 1/4 ρεζερβουαρ το κανω σε 9 κατι 9.5 καπου εκει.
και ειπα οτι πρεπει να βαλεις και τριτη ταχυτητα για να πιασεις τα 100.
αφου η 2 πιανει 90 και χανεις 1δεπτερολεπτο στην αλαγη και για να φορτωσει 100.
αντιθετα στο σταρλετ μου επιανε 100 και στην ε11 του αδερφου μου και στο γιαρις του φιλου μου

Ο Ayrton (http://www.corollaclub.com/forums/member.php?u=4847) ήταν σαφέστατος...Τόσο για το τι γίνεται, όσο και για το τι θα επακολουθήσει εάν ξαναγίνει... Διάλογος να γίνεται μεταξύ των μελών του club, όχι μεταξύ του ιδίου μέλους...
δηλαδη εγω με τον cobraspytan ειμαι το ιδιο?ειμαι ο ιδιος χρηστης με 2 λογαριασμους?αυτο θελεις να πεις admin;πες μου λιγο

trelokomio
21-11-08, 17:56
μονος με 1/4 ρεζερβουαρ το κανω σε 9 κατι 9.5 καπου εκει.
και ειπα οτι πρεπει να βαλεις και τριτη ταχυτητα για να πιασεις τα 100.
αφου η 2 πιανει 90 και χανεις 1δεπτερολεπτο στην αλαγη και για να φορτωσει 100.
αντιθετα στο σταρλετ μου επιανε 100 και στην ε11 του αδερφου μου και στο γιαρις του φιλου μου

φιλε σχεδον σε ολο τα αυτοκινητα πρεπει να κουμπωσεις τριτη για το πραγματικο 0-100 γιατι το κοντερ κλεβει..Το πραγματικο 0-100 δεν αντιστοιχει στα 0-100 κοντερισια αλλα στο 0-105 περιπου γιατι εκει ειναι τα πραγματικα 100. Αφου κανεις 9,5 μεχρι τα 100 στο κοντερ αρα μεχρι στα 105 περιπου (που ειναι τα πραγματικα 100) θα εισαι σιγουρα 10+..Αν το μετρησεις με gtech θα απογοητευτεις...

Ayrton
21-11-08, 18:00
Φίλε Νίκο.....

Είναι το 3ο nick με το οποίο γράφεσαι...., προκειμένου να μην χαλάσουμε την ζαχαρένια μας, λάβε σοβαρά υπόψη ότι κάναμε τα στραβά μάτια 2 φορές. 3η δεν θα υπάρξει. Είναι πολύ απλό!

Συνέχεια στο θέμα δεν υπάρχει, τελειώνει εδώ.
(ελπίζω να συνεχίσεις να γράφεις στο φόρουμ, όμορφα και ωραία, και να μπορεί να γίνεται πάντα μια επικοδομητική συζήτηση!)

nikosauris
21-11-08, 18:06
Φίλε Νίκο.....

Είναι το 3ο nick με το οποίο γράφεσαι...., προκειμένου να μην χαλάσουμε την ζαχαρένια μας, λάβε σοβαρά υπόψη ότι κάναμε τα στραβά μάτια 2 φορές. 3η δεν θα υπάρξει. Είναι πολύ απλό!

Συνέχεια στο θέμα δεν υπάρχει, τελειώνει εδώ.
(ελπίζω να συνεχίσεις να γράφεις στο φόρουμ, όμορφα και ωραία, και να μπορεί να γίνεται πάντα μια επικοδομητική συζήτηση!)
αδερφε δεν ξερω τι λες αλλα δυστυχως πεφτεις πολυ εξω.δεν εχεις δικιο να το ξερεις,ουτε λεφτα κερδιζω απο εδω μεσα ουτε τιποτα.Cobrasprytan προχθες ειμασταν μαζι online.δεν καταλαβα χαρη μου κανετε?τι ειναι αυτα εδω΄?επειδη λεει την αληθεια πρεπει να ειμαστε το ιδιο?και ο τριτος ποιος ειναι΄?

προχθες ειμασταν και οι δυο online.οταν δεν εχετε αποδειξεις δεν μπορειτε νε μιλατε.και με ρεζιλευετε και μεσα στο σαιτ.θελετε να με διωξετε καντε το.γνωρισα τον εδεσσαιο τον πετρο τουλαχιστον και θα πηγαινω μαζι του στις συναντησεις.ευχαριστω πολυ.

Roy-D
21-11-08, 18:36
Νικο ηρεμησε. Ακριβως αυτο λεμε οτι επειδι μπηκατε απο την ιδια συνδεση κινει τις υποψιες οτι ειστε το ιδιο προσωπο,τωρα αν ειναι ενα κοληταρι σου που ηταν σπιτι σου και του ειπες τι να γραψει παλι το ιδιο ειναι!!!!! εγω τωρα κανω υποθεσεις..

το κλαμπ δεν ειναι χωρος για να προκαλουμε εντυπωσεις ειναι χωρος για να ανταλαζουμε αποψεις και να μαθαινουμε πραγματα,οπως εγω που χαρη στο κλαμπ εμαθα παρα πολλα.

Τωρα επιμενεις για κατι και αλλα 30 μελη σου λενε το αντιθετο.κι εμεις αγαπαμε το auris γιατι ειναι στην οικογενεια μας αλλα το ιδιο θα γινοταν αν ελεγα κι εγω οτι με το corolla μου παταω διλιτρα κτλ κτλ..

Ψαξε το φορουμ διαβασε τους κανονες του και δες πως λειτουργει και σιγουρα δεν θα χασεις απο θεμα γνωσεων αλλα και συμβουλων για το αμαξακι σου!

nikosauris
21-11-08, 19:02
[quote=Roy-D;317374]Νικο ηρεμησε. Ακριβως αυτο λεμε οτι επειδι μπηκατε απο την ιδια συνδεση κινει τις υποψιες οτι ειστε το ιδιο προσωπο,τωρα αν ειναι ενα κοληταρι σου που ηταν σπιτι σου και του ειπες τι να γραψει παλι το ιδιο ειναι!!!!! εγω τωρα κανω υποθεσεις..


φιλε roy δεν εχω κατι μαζι σου αλλα και αυτο που λες παλι δεν παιζει.μπαινω απο το σπιτι μου και δεν μπαινει κανενας αλλος στο ιντρνετ.
ειναι αποκλειστικα δικο μου,οσο για την 320 του 92 οταν ανεβει ο φιλος μου γιαννιτσα για τα χριστουγεννα που ειναι φοιτητης στην αθηνα θα το βινεοσκοπησω.
εγω δεν κολλαω ρε συ roy.
αν εχανα θα το ελεγα.δεν ειμαι κανενας κολλημενος.αλλο αν ετσι δειχνω:)

Roy-D
21-11-08, 19:04
ε τοτε μην μας δειχνεις κατι που δεν ισχυει...καλυτερα να σου βγει το ματι παρα το ονομα..τωρα με το 320 του 92 παιζει να το πηρες αν ειναι και σκορπιο το μοτερ!!! παντως 320 του 2002 αποκλειεται!!!!!

dinos
21-11-08, 19:09
φιλε ντινο εφυγες 1600 auris με 1300 corolla?οκ
με εχεις για ασχετο μαλλον.το auris ειναι δικο μου εγω το αγορασα και εγω το πληρωνω.δεν ειμαι απο αυτους που πληρωνει ο μπαμπας.
πριν ειχα το σταρλετ.απο τα 12 οδηγαω(και δεν το λεω για να δειξω μαγκια)ο μπαμπας μου εχει corolla 94 1.3 και ο αδερφος μου την ε11 1400.
εχω οδηγησει πολλα τoyota και yaris kai avensis kai celica 1800 kai carina καi starlet gt.
δεν ειμαι απο τα παιδακια που πηραν το πρωτο τους αμαξι
και eγω δεν σου ειπα οτι πηρα κανενα τρελο αυτοκινητο(με βαση τα δικα μου δεδομενα) οτι πηρα celica 1800 143ps 2000modelo.που με περναει σαν σταματημενο
.με παρεξηγησες φιλε ντινο

Δεν βρισκω το λογο που τα αναφερεις αυτα κ επισης βρισκω λιγο παιδικο το να απαντησω σε αυτα απλα θα το κανω μονο κ μονο για την αποφυγη λαθος εντυπωσεων...
Θα σου ανταπαντησω λοιπον φιλε Νικο οτι κ γω απτα 12 οδηγαω οπως κ πολλοι αλλοι απο δω μεσα κ εχω οδηγησει ο,τι υπαρχει κ δεν υπαρχει απο ΤΟΥΟΤΑ λογω του οτι ο "μπαμπας" οπως αναφερεις στα λογια σου για 10 χρονια ηταν μεγαλο στελεχος στην ΤΟΥΟΤΑ.
Τωρα το αν πηρα το αμαξι με δικα μου λεφτα η ηταν του μπαμπα η ειναι του μπαμπα νομιζω οτι δε σε αφορα κ δεν εχει να κανει καμια μα καμια σχεση με το θεμα που συζηταμε...

Αν ειμαι καπου λαθος διορθωσε με...

Επισης να πω οτι επιθετικη συμπεριφορα η τετοια προθεση δεν υπαρχει ουτε απτα μελη ουτε απο τη διοικηση του κλαμπ κ του φορουμ...οταν καποιος διαφωνει με καποιον αλλον ειναι απολυτα φυσιολογικο κ γινεται διαλογος κ παραθετει ο καθενας τις αποψεις του....
Οταν ομως ειναι ο ενας λαθος κ οι αλλοι τον διορθωνουν αυτο δε λεγεται επιθεση,απλα γινεται γιατι ειναι αντικειμενικα λαθος το συγκεκριμενο ατομο...


Τελος εχω μια τεραααααααααααααστεια απορια ρε φιλε Νικο θα μου τη λυσεις σε παρακαλω???
Εσενα δηλ δε σε εχει πατησει κανενα αμαξι μεχρι στιγμης απο αυτα που ανοιγεις????Γιατι δε βλεπω να εχεις γραψει κατι τετοιο εστω εδω μεσα σε αυτο το θεμα...


Υ.Γ.Για αποφυγη παρεξηγησεων δεν εχω με κανεναν κατι προσωπικο αλλα ουτε κ με το αμαξι...ισα ισα που μου αρεσει κ η σχεδιαση του.

nikosauris
21-11-08, 19:13
τα εχω βαλει με 318 cabrio 2004 αυτοματη που φοραει 2000 143 ιπποι valvetronic.συνενοημενη κοντρα.και ημουνα μπροστα 2 αυτοκινητα μεχρι τα 160 οπου κοψαμε

εχω χασει.αν ειναι δυνατον.αλλα τα αλλα ειχαν και παραπανω αλογα και παραπανω κυβικα.σου ειπα παραδεχομαι τις ηττες μου αλλα ξερω και με ποιον τα βαζω γιαυτο δεν χανω συχνα.

alex-g
21-11-08, 21:12
φιλε μου το auris δεν ξερω ποσο το αγορασες αλα εντξει... λογικο καποιος να ιποστιριζει τα λεφτα που εσκασε.. αλα μη περημενεις να ακουσεις θετικα σχολια πανω σε αυτα που λες, απλα γιατι ειναι υπερβολες και επιπολεοτητες εσυ περιμενεις να βρεις ατομα να σου σηκωσουν το ''ηθικο και να σου πουν οτι παει καλα εχει δινατοτιτες πολεσ κτλπ'' οχι φιλε δεν ειναι ετσι.. ειναι ενα καινουριο αμαξι μπορεις να κινηθεις ανετα μπορεις να το ευχαριστηθεις αν δεν ζητας πολα που μαλον ζητας περισσοτερα αποσα δινει και περιμενεις να βρεις ανταποκρηση απο θετικα σχολια, μην προσπαθεις να αναδιχθεις γιατι μπορει και ενα αμαξι που δεν πιστευεισ οτι θα σε περασει να σε περασει. οσο για το ΚΙΑ PRO CEED , BMW 116 120 πανε αρκετα καλα οχι για κοντρες δεν ειναι αμαξια για φαναρια επισης το ιλεκτογαζο τις ΒΜW KAI MINI ειναι αρκετα αμεσο σε πλυροφορω

nipponpower
22-11-08, 02:45
Ρε παιδια μιας και μιλαγαμε πριν για το ηλεκτρογκαζο του Αουρις, εχετε παρατηρησει οι κατοχοι οτι οταν σανιδωνεις το γκαζι το πενταλ κανει ενα σκαλοπατι πριν τερματισει η διαδρομη του ?

FANOULA
22-11-08, 03:38
οσο για το ΚΙΑ PRO CEED , BMW 116 120 πανε αρκετα καλα οχι για κοντρες δεν ειναι αμαξια για φαναρια επισης το ιλεκτογαζο τις ΒΜW KAI MINI ειναι αρκετα αμεσο σε πλυροφορω

Επειδή έτυχε να οδηγήσω αρκετά το mini, η αμεσότητα του γκαζιού του είναι έτη φωτός μπροστά…
και σε ανοίγματα με το auris ήταν ελάχιστες διαφορές… επίσης το mini μια και αναφερθήκαμε σ αυτό φοραει λάστιχο 195 με 15αρα ζάντα, ας βάλει 16αρα με 205… και ας κάνω καμία 20.000 χλμ να ανοίξει λίγο το μοτερακι…
νομίζω ότι θα είμαι άνετα μπροστά.

Α!!! έχει και αντισπην…

nikosauris
22-11-08, 04:40
πολλοι με βγαλατε τρελο εδω μεσα.εγω μπηκα εδω μεσα για πω την αληθεια και να σας την αποδειξω.οχι μονο λογια αλλα πραξεις(ετσι κερδιζεις παντα,με πραξεις) για να κλεισω καποια στοματα που με κατηγορουν.και θα το κανω.εως τοτε μπορει να λετε οτι θελετε.
παντα φιλικα μιλαω αλλα πολλοι με βγαλατε ψευτη,και αυτο ποναει.για περιμενετε να δειτε τα βιντεακια...και μετα μιληστε
ευχαριστω πολυ

Vavvas
22-11-08, 11:44
Το πιστευω οτι auris μπορει να περασει valvetronic 143ps, εχει και ενας φιλος και δεν παει καθολου καλα αλλα για 160 και πανω δεν μιλαμε εχει τελικες η bmw.
Αν ηταν να κερδιζαμε 0,5-1 δευτερολεπτο απο το αδειο ρεζερβουαρ τοτε ολοι στις κοντρες θα ηταν με λαμπακι:hehe

ALIEN-3-
22-11-08, 14:17
Ρε παιδια μιας και μιλαγαμε πριν για το ηλεκτρογκαζο του Αουρις, εχετε παρατηρησει οι κατοχοι οτι οταν σανιδωνεις το γκαζι το πενταλ κανει ενα σκαλοπατι πριν τερματισει η διαδρομη του ?
Αυτό όντος ισχύει μου το αναφέρανε στην toyota κιόλας ως τρίκ ,οτι και καλά έχεις να το πατήσεις λίγο ακόμα το gazi. Εγώ προσωπικά πιστεύω επειδή το ηλεκτρόγκαζο του auris είναι απο τα χειρότερα που έχω οδηγήσει και αν το πατήσεις σήμερα το καταλαβαίνει αύριο ,πρεπει να το κάνανε έτσι επίτιδες ώστε να μην δίνεις πρισσότερο από οτι πρέπει γκάζι μιας θα νομίζεις ότι θα χρειάζεσε κιάλο ενο αυτό δεν θα έχει δώση την εντολή ακόμα......

nikosauris
22-11-08, 15:23
οσον αφορα τα 1600.να το μαθετε να το ανοιγετε σιγα σιγα το γκαζι και οχι να βυθιζετε το ποδι σας στο πατωμα.πολυ βασικο
μπορεις επισης να ξεγελασεις το γκαζι(λεμε τωρα):wink:(π.χ)εισαι με 1η και αλλαζεις 2αρα στα 30 δεν το δινεις αμεσως κρατας σταθερο το γκαζι και ανεβαζει 40κμ αυτο με σταθερο γκαζι και περιμενεις περιπου 1-2 δεπτερολεπτα
να παρει εντολη ο εγκεφαλος(αν θυμαμαι καλα αναβει και το πρασινο λαμπακι που σου λεει να ανεβασεις ταχυτητα και να βαλεις 3η)οταν αναψει το λαμπακι το πρασινο τοτε δωστο.βασικο(μεχι να αναψει ομως κρατας σταθερο το γκαζι)

πατα το γκαζι(οχι βυθισμα,αλλα σιγα σιγα) και δες πως φευγει.
και ο δευτερος τροπος ειναι το πατιναρισμα.εκει και αν το ξεγελαει.

εισαι με 2αρα και 30-40κμ πατιναρεις τον συμπλεκτη(θελει να το κανεις φορες να το μαθεις και αυτο,δεν ειναι το πατιναρισμα μονο αλλα πρεπει να πατησεις και γκαζι αλλα και ποσο θα κρατησεις τον συμπλεκτη)και το αυτοκινητο χανει μεχρι τα 60 οπου φτανει και στο σκαλοπατι του στις 4000και, και μετα οταν φτασει εκει οι κατοχοι του auris 1600 ξερετε πως πηγαινει και πως ανεβαζει.
3000 με 3800-4000 ειναι νεκρο το auris.(εκει το πατιναρεις για να τς περασει αυτες τις στροφες)2000 -3000 εχει πολυ τραβηγμα αφου εχει διαθεσιμα τα 15,7 κιλα ροπης απο τις μολις 2000 στροφες.
3000 νεκρωνει(ανεβαζει ελαχιστα καλυτερα απο γκολφ 16αρι:hehe)αλλα οταν φτασει 4000 δινει σαν τρελο
οσο για το σκαλοπατι που ειπατε παιδια εχει ενα διακοπτη ο οποιος ειναι για να δινει ενολη στον εγκεφαλο οτι τερματισε το γκαζι και τιποτα παραπανω,ολα τα υπολοιπα ειναι μουφες(δεν ειναι mercedes cls:hehe το auris)αυτη εχει αυτο το μπαλακι που λενε που λενε οι φιλοι μας οι γερμανοι:crazylol

nipponpower
22-11-08, 15:37
Να το χαιρονται το ηλεκτρογκαζο τους και να ειναι περηφανοι για την πατατα τους... Μου φαινονται πως τα μοντελα της Toyota γινονται χειροτερα οσο περναει ο καιρος αντι καλυτερα... Και αυτο το λεω για τα Corolla επειδη ημουν κατοχος Ε12, Ε12 facelift και τωρα κατοχος Auris... Το Ε12 ηταν γρηγοτερο απο το facelift λογω ντιζας και βαρους, και τωρα το Auris ,γρηγοροτερο η μη απο το Ε12, εχει καλυτερο πατημα απο το Ε12 αλλα χανει σε σπορ αισθηση λογω βαρους αλλα και λογω αποκρισης εξαιτιας της πανεξυπνης πατεντας του ηλεκτρονικου γκαζιου με σκαλοπατι... -.-. Δηλαδη απο το κακο στο χειροτερο. Προσωπικη αποψη απο ενα ατομο που αγοραζει μονο Toyota τα τελευταια 10 χρονια και εχουν περασει απο τα χερια μου 8 Toyota.

Υ.Γ.: Συγνωμη για το off topic αλλα επρεπε καποτε να τα γραψω.

nikosauris
22-11-08, 15:56
οντως το κανανε για οικονομια και καμια σχεση με το yaris του φιλου μου που ειναι ηλεκτρογκαζο.εγραψα καποιους τροπους,απο εκει και περα SPRINT BOOSTER μας σωζει,δεν ξερω αν το εχει βαλει καποιος επανω να μας πει τις εντυπωσεις του

nipponpower
22-11-08, 16:10
Οντως μονο το Sprint Booster ισως σωσει καπως την κατασταση. Οποιος το εχει τοποθετησει ας μας πει εντυπωσεις.

Roy-D
22-11-08, 18:04
εχουν βαλει σπριντ μπουστερ με το"προγραμματακι"σε Ε12 f/l και η διαφορα ηταν τρομακτικη...για παραπανω ρωτηστε τον fani!

nipponpower
22-11-08, 20:50
Ευχαριστουμε Roy-D.

vassilis_vvti
23-11-08, 03:17
αν εμενες αθηνα φιλαρακι ωραια θα ητανε ν ακαναμε ενα φιλικο ανοιγμα να λυνονταν ολων οι αποριες

COROLLAKIAS MIXALHS
23-11-08, 03:49
αν εμενες αθηνα φιλαρακι ωραια θα ητανε ν ακαναμε ενα φιλικο ανοιγμα να λυνονταν ολων οι αποριες
Πολυ θα ηθελα να το δω αυτο!Βασιλη ομως ποτε δεν ειναι αργα για ενα ταξιδακι μεχρι τη θεσσαλονικη! ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ VS ΑΘΗΝΑ στο γηπεδο τους!

nikosauris
23-11-08, 05:49
Πολυ θα ηθελα να το δω αυτο!Βασιλη ομως ποτε δεν ειναι αργα για ενα ταξιδακι μεχρι τη θεσσαλονικη! ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ VS ΑΘΗΝΑ στο γηπεδο τους!
εγω να δεις.400 avensis εχουμε στα γιαννιτσα μπιλη:lol:.0-180 σε μια καλη μεγαλη ευθεια που εχουμε οτι πρεπει για κοντρες.ανεμενε και θα τα δεις ολα:jumpers.οσο για το 1400 auris ειναι ΤΑΦΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΒΗΜΑ και την τρωει και απο yaris 1300 το καινουργιο κιολας φαντασου το παλιο που πηγαινει και καλυτερα(προσφατα τα στησαν 2 παιδια)ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΡΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ



ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΠΟΤΕ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΘΩ ΚΑΙ ΕΓΩ.ΑΚΤΙ ΤΟ ΕΧΩ:jumpers

th@nos
23-11-08, 17:39
Τι ακριβως ειναι το sprint booster? Sorry για το off- topic.

Janakas
23-11-08, 18:44
Φιλε θανο, το sprint booster ουσιαστικα ειναι μια "συσκευη" που τοποθετειται στο φις του ηλεκτρικου γκαζιου και αλλαζει το σημα που πηγαινει στον εγκεφαλο, τον ξεγελαει δηλαδη, και ετσι δεν υπαρχει πια η οποια καθυστερηση υπηρχε πριν!

@ NikosAuris: Ολα καλα και ολα ωραια, το δισκο-πλατο το σκεφτηκες? Σορυ, αλλα μου φαινεται λιγο κουφο! Βαλε κι εσυ ενα Sprint booster να εισαι ωραιος!

nikosauris
24-11-08, 08:13
@ NikosAuris: Ολα καλα και ολα ωραια, το δισκο-πλατο το σκεφτηκες? Σορυ, αλλα μου φαινεται λιγο κουφο! Βαλε κι εσυ ενα Sprint booster να εισαι ωραιος![/quote]
φιλε μου δεν ειπα να το κανεις καθε μερα.καμια φορα για να γουσταρεις ειναι καλο.
θα το βαλω και εγω(ειναι απαραιτητο) αν και δεν το εχω ψαξει ακομα καθολου με τιμες και τετοια

καμια τιμη ξερει κανενας ρε παιδια.οχι στο περιπου

COROLLAKIAS MIXALHS
24-11-08, 17:03
οσο για το 1400 auris ειναι ΤΑΦΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΒΗΜΑ και την τρωει και απο yaris 1300 το καινουργιο κιολας φαντασου το παλιο που πηγαινει και καλυτερα
Νικολακη αγορι μου κοιταξε να δεις!Μου τη σπαει οπως τα λες ωρες ωρες αλλα θα κανω υπομονη και θα μεινω ηρεμος!Μαμα το 1,4 δεν ειναι γρηγορο αλλα οχι και ταφος σε σχεση με αλλα 1,4!Αλλα να ξερεις οτι τιποτα δεν ειναι οπως φαινεται!τωρα οσον αφορα το yaris το καινουριο τι να σου πω!Μαλλον εισαι ο καλυτερος οδηγος απο ολους τους φιλους σου και οι φιλοι σου δεν ξερουν να ανοιξουν το αμαξι τους!Γιαυτο μιας και κανεις πολλες κοντρες αλλα και βλεπεις επισης,βαλε κανενα φιλαρακι σου που να εχει χερια στο 1.4auris και στηστο με το yaris!Γιατι απλα εχω βαρεθει να ακουω απο σενα για κοντρες ιστοριες επιστημονικης φαντασιας και ανακριβειες!:shoothim

nikosauris
24-11-08, 17:35
Νικολακη αγορι μου κοιταξε να δεις!Μου τη σπαει οπως τα λες ωρες ωρες αλλα θα κανω υπομονη και θα μεινω ηρεμος!Μαμα το 1,4 δεν ειναι γρηγορο αλλα οχι και ταφος σε σχεση με αλλα 1,4!Αλλα να ξερεις οτι τιποτα δεν ειναι οπως φαινεται!τωρα οσον αφορα το yaris το καινουριο τι να σου πω!Μαλλον εισαι ο καλυτερος οδηγος απο ολους τους φιλους σου και οι φιλοι σου δεν ξερουν να ανοιξουν το αμαξι τους!Γιαυτο μιας και κανεις πολλες κοντρες αλλα και βλεπεις επισης,βαλε κανενα φιλαρακι σου που να εχει χερια στο 1.4auris και στηστο με το yaris!Γιατι απλα εχω βαρεθει να ακουω απο σενα για κοντρες ιστοριες επιστημονικης φαντασιας και ανακριβειες!:shoothim
εσεις με το που μπηκα στο σαιτ και ειπα οτι ειπα αμεσως με βγαλατε τρελλο και ψευτη(ε οχι ρε φιλε).εγω οτι ειπα τουλαχιστον θα το κανω,και θα τα βαλω σε βιντεο.και μετα τα λεμε.και οχι δεν ειμαι ο σουμαχερ για κοντρες και οι αλλοι ξερουν το αυτοκινητο τους πολυ καλα.τα υπολοιπα ειναι απλα δικαιολογιες και να ειχαμε να λεγαμε


(ΓΕΛΑΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΠΟΙΟΣ ΓΕΛΑΕΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ)

Seb!
24-11-08, 17:39
Βρε παιδιά!!! Λίγο ηρεμία!!
:ANGEL :ANGEL

alex-g
24-11-08, 20:27
το πολακι to 1.4 ειναι γρηγοροτερο απο το auris 1.4

corollapatra
24-11-08, 21:21
nikosauris (http://www.corollaclub.com/forums/member.php?u=9314), χαλάρωσε λίγο και άκου μερικά πράγματα: Κανένας δεν ξύπνησε ένα πρωί και είπε "ωραία μέρα σήμερα, λέω να μπω στο club και βγάλω τρελό τον nikosauris (http://www.corollaclub.com/forums/member.php?u=9314)"... Έχεις κάνει τρεις (έως έξι και επτά) εγγραφές και το πρώτο post που κάνεις σε κάθε νέα εγγραφή σου είναι για το πόσο γρήγορο είναι αυτό το Auris... Έχεις περάσει περίπου όλα τα αυτοκίνητα κάτω των 150 ίππων με άνεση... Ξέρεις, δεν έχεις μόνο εσύ αυτό το αυτοκίνητο, το έχουν και άλλοι εδώ μέσα, οπότε ξέρουν και αυτοί πόσο γρήγορα πάει... Εκτός φίλε μου εάν εσύ δεν έχεις το Auris, αλλά το Batmobile μεταμφιεσμένο σε Auris... Όσο για εκείνα τα βιντεάκια που μας λες συνέχεια, εμένα δεν μου λένε τίποτα και να τα βάλεις, δεν είμαστε 5 χρονών παιδάκια που θα βγάλουμε συμπεράσματα από ένα βίντεο που θα μας δείξεις. Οπότε, καλό θα είναι να κάτσεις και να σκεφτείς τι έχεις κάνει λάθος και τι έχεις γράψει όλο αυτό το καιρό και έχεις προκαλέσει αυτή την αντίδραση του 99% των μελών του club. Δε νομίζω όλοι αυτοί να εχουν κάτι εναντίον σου χωρίς ούτε να σε ξέρουν, μάλλον κάτι άλλο συμβαίνει...

nikosauris
25-11-08, 01:35
nikosauris (http://www.corollaclub.com/forums/member.php?u=9314), χαλάρωσε λίγο και άκου μερικά πράγματα: Κανένας δεν ξύπνησε ένα πρωί και είπε "ωραία μέρα σήμερα, λέω να μπω στο club και βγάλω τρελό τον nikosauris (http://www.corollaclub.com/forums/member.php?u=9314)"... Έχεις κάνει τρεις (έως έξι και επτά) εγγραφές και το πρώτο post που κάνεις σε κάθε νέα εγγραφή σου είναι για το πόσο γρήγορο είναι αυτό το Auris... Έχεις περάσει περίπου όλα τα αυτοκίνητα κάτω των 150 ίππων με άνεση... Ξέρεις, δεν έχεις μόνο εσύ αυτό το αυτοκίνητο, το έχουν και άλλοι εδώ μέσα, οπότε ξέρουν και αυτοί πόσο γρήγορα πάει... Εκτός φίλε μου εάν εσύ δεν έχεις το Auris, αλλά το Batmobile μεταμφιεσμένο σε Auris... Όσο για εκείνα τα βιντεάκια που μας λες συνέχεια, εμένα δεν μου λένε τίποτα και να τα βάλεις, δεν είμαστε 5 χρονών παιδάκια που θα βγάλουμε συμπεράσματα από ένα βίντεο που θα μας δείξεις. Οπότε, καλό θα είναι να κάτσεις και να σκεφτείς τι έχεις κάνει λάθος και τι έχεις γράψει όλο αυτό το καιρό και έχεις προκαλέσει αυτή την αντίδραση του 99% των μελών του club. Δε νομίζω όλοι αυτοί να εχουν κάτι εναντίον σου χωρίς ούτε να σε ξέρουν, μάλλον κάτι άλλο συμβαίνει...
αδερφε corollapatra δεν εχω κατι μαζι σου προσωπικα και επισης δεν εχω κανει ουτε εξι ουτε εφτα λογαριασμους και ουτε και δεκα.επειδη βγηκαν αυτα τα ατομα και ειπαν οτι το 1600 auris πηγαινει καλα,δεν σημαινει οτι ειμαι εγω.ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΤΟ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.
τα ιδια και τα ιδια λεμε καθε φορα.με τον cobrataian ειμασταν και οι δυο online εκτος και αν ειμασταν συνενοημενοι.
τεσπα για δειτε και το καινουργιο το θεμα που εβαλα(drive ιουλιου)για να κλεισουν καποια στοματα(ξερουν ποιοι ειναι αυτοι και για ποιους απευθυνομαι)ψευτη δεν με ειπε κανενας και θα με πειτε εσεις?(για σας παρακαλω)

Roy-D
25-11-08, 01:48
κοιτα για να καταλαβεις ενα πραμα.οταν γραφεσαι μια φορα αφηνεις μια ηλεκτρονικη ταυτοτητα ας πουμε, την Ιp.εχουμε την ιδια Ιp πολλες φορες...τι λες?λοιπον.καλυτερα μερικες φορες να μην μηλας οταν ξερεις τι εχεις κανει.δεν εχει και κανενα νοημα αυτο που γινεται τωρα.
ας τελειωσει εδω το θεμα και να μην δωσεις συνεχεια.τωρα ολα εξαρτοντε απο την δικια σου συμπεριφορα νικο.το πως δηλαδη θα σου απαντανε και οι αλλοι!

και κατι αλλο γιατι σε καθε ποστ βαζεις και φωτος του χοντα??? χεχε!!

dinos
25-11-08, 02:21
για να κλεισουν καποια στοματα(ξερουν ποιοι ειναι αυτοι και για ποιους απευθυνομαι)ψευτη δεν με ειπε κανενας και θα με πειτε εσεις?(για σας παρακαλω)


Μιλα ξεκαθαρα σε ποιους απευθυνεσαι?
Επισης εχω την ιδια απορια με τον Roy μια βαζεις type-r μια βαζεις ασχετα Auris φωτο...αν θελεις μπορεις να ανεβαζεις φωτογραφιες απο αμαξια που σου αρεσουν στα αλμπουμ...ειναι ασκοπο σε καθε ποστ σου να κοτσαρεις ετσι φωτο ανευ λογου κ αιτιας εκτος κ αν υποννοει τπτ το type-r...ελπιζω να μην πατησες κ τπτ τετοιο ε?Αν ναι πες το με τροπο...
Περα απτην πλακα παντως αρχες του μηνα εχω κατι δουλειτσες κ λεω να μεινω κανα δυο μερες εκει στα μερη σου...Αν θες κρατα τα βιντεο που θα τραβηξεις να τα τραβηξουμε παρεα με το δικο μου....
Οχι τπτ αλλο να σου αποδειξω κ γω γιατι καμαρωνω την 111αρα μου...φιλικα παντα!

nikosauris
25-11-08, 02:41
Μιλα ξεκαθαρα σε ποιους απευθυνεσαι?
Επισης εχω την ιδια απορια με τον Roy μια βαζεις type-r μια βαζεις ασχετα Auris φωτο...αν θελεις μπορεις να ανεβαζεις φωτογραφιες απο αμαξια που σου αρεσουν στα αλμπουμ...ειναι ασκοπο σε καθε ποστ σου να κοτσαρεις ετσι φωτο ανευ λογου κ αιτιας εκτος κ αν υποννοει τπτ το type-r...ελπιζω να μην πατησες κ τπτ τετοιο ε?Αν ναι πες το με τροπο...
Περα απτην πλακα παντως αρχες του μηνα εχω κατι δουλειτσες κ λεω να μεινω κανα δυο μερες εκει στα μερη σου...Αν θες κρατα τα βιντεο που θα τραβηξεις να τα τραβηξουμε παρεα με το δικο μου....
Οχι τπτ αλλο να σου αποδειξω κ γω γιατι καμαρωνω την 111αρα μου...φιλικα παντα!
ξερουν αυτοι.οσο για τις φωτο τις βαζω γιατι ειμαι ερωτευμενος με το type.r to mugen.ναι φιλε μου θα το ηθελα πολυ.
θεσνικη θα ερθεις?16αρι ειναι το δικο σου?μεσα ειμαι.και κοιτα τωρα το καινουργιο το θεμα που βαζω(οι φωτο ειναι απο drive ιουλιου)

corollapatra
25-11-08, 08:16
αδερφε corollapatra δεν εχω κατι μαζι σου προσωπικα και επισης δεν εχω κανει ουτε εξι ουτε εφτα λογαριασμους και ουτε και δεκα.επειδη βγηκαν αυτα τα ατομα και ειπαν οτι το 1600 auris πηγαινει καλα,δεν σημαινει οτι ειμαι εγω.ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΤΟ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.
τα ιδια και τα ιδια λεμε καθε φορα.με τον cobrataian ειμασταν και οι δυο online εκτος και αν ειμασταν συνενοημενοι.
<link rel="File-List" href="file:///C:%5CDOCUME%7E1%5Candreas%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cms ohtml1%5C01%5Cclip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:PunctuationKerning/> <w:ValidateAgainstSchemas/> <w:SaveIfXMLInvalid>false</w:SaveIfXMLInvalid> <w:IgnoreMixedContent>false</w:IgnoreMixedContent> <w:AlwaysShowPlaceholderText>false</w:AlwaysShowPlaceholderText> <w:Compatibility> <w:BreakWrappedTables/> <w:SnapToGridInCell/> <w:WrapTextWithPunct/> <w:UseAsianBreakRules/> <w:DontGrowAutofit/> </w:Compatibility> <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml> <w:LatentStyles DefLockedState="false" LatentStyleCount="156"> </w:LatentStyles> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:72.0pt 90.0pt 72.0pt 90.0pt; mso-header-margin:36.0pt; mso-footer-margin:36.0pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style><!--[if gte mso 10]> <style> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Κανονικός πίνακας"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} </style> <![endif]--> Ξέρεις και εσύ πολύ καλά πόσες εγγραφές έχεις κάνει, μην παριστάνεις τον "κινέζο"... Ξέρουμε και εμείς, τα άτομα της διοίκησης του club, που έχουμε τα μέσα να ελέγχουμε κάποια πράγματα... Ξέρουν ακόμα και τα περισσότερα απλά μέλη μας με ποια άλλα nickname έχεις κάνει εγγραφή, μόνο και μόνο από αυτά που γράφεις και από τον τρόπο που τα γράφεις και που τους έχεις προσβάλει επανειλημμένα στο παρελθόν (τι να πρωτοθυμηθώ δεν ξέρω)... Οπότε άφησέ το αυτό το θέμα, εκτίθεσαι...


τεσπα για δειτε και το καινουργιο το θεμα που εβαλα(drive ιουλιου)για να κλεισουν καποια στοματα(ξερουν ποιοι ειναι αυτοι και για ποιους απευθυνομαι)ξερουν αυτοιΣιγά-σιγά χάνω την υπομονή μου... Ή μίλα ξεκάθαρα ή μη μιλάς καθόλου... Ok;

Ayrton
25-11-08, 08:29
Πέρα από όσα θα σου πεί ο CorollaPatra, τέρμα οι συνημμένες φωτό σε κάθε πόστ! Δεν θα spammaρεις εσύ το φόρουμ!!!! Είναι πολύ απλό και δεν έχει να κάνει με όσα "συζητάτε". Τέρμα λοιπόν, θές φωτό, στο άλμπουμ και πολύ είναι!!!! Υπάρχει και μια τάξη που πρέπει να κρατηθεί, εάν δεν μπορείς Νίκο, λυπάμαι..... ούτε εμείς θα μπορέσουμε!

dinos
25-11-08, 12:59
Ναι Θεσσαλονικη θα ειμαι....
Σου ειπα κ σε προηγουμενο ποστ οτι ειναι 13αρι σχεδον μαμα κ μου πες οτι σε περναω για ασχετο Νικο.....

nikosauris
25-11-08, 20:10
Ναι Θεσσαλονικη θα ειμαι....
Σου ειπα κ σε προηγουμενο ποστ οτι ειναι 13αρι σχεδον μαμα κ μου πες οτι σε περναω για ασχετο Νικο.....
τωρα σε καταλαβα:lol:τι φοραει το δικο σου επανω?μεσα ειμαι.θα ερθω και με ενα yaraki 1300 φιλτρο και εξατμιση αν θελεις να τα δοκιμασετε και μαζι.πες μου ημερομηνια που θα ανεβεις

<link rel="File-List" href="file:///C:%5CDOCUME%7E1%5Candreas%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cms ohtml1%5C01%5Cclip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:PunctuationKerning/> <w:ValidateAgainstSchemas/> <w:SaveIfXMLInvalid>false</w:SaveIfXMLInvalid> <w:IgnoreMixedContent>false</w:IgnoreMixedContent> <w:AlwaysShowPlaceholderText>false</w:AlwaysShowPlaceholderText> <w:Compatibility> <w:BreakWrappedTables/> <w:SnapToGridInCell/> <w:WrapTextWithPunct/> <w:UseAsianBreakRules/> <w:DontGrowAutofit/> </w:Compatibility> <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml> <w:LatentStyles DefLockedState="false" LatentStyleCount="156"> </w:LatentStyles> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:72.0pt 90.0pt 72.0pt 90.0pt; mso-header-margin:36.0pt; mso-footer-margin:36.0pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style><!--[if gte mso 10]> <style> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Κανονικός πίνακας"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} </style> <![endif]--> Ξέρεις και εσύ πολύ καλά πόσες εγγραφές έχεις κάνει, μην παριστάνεις τον "κινέζο"... Ξέρουμε και εμείς, τα άτομα της διοίκησης του club, που έχουμε τα μέσα να ελέγχουμε κάποια πράγματα... Ξέρουν ακόμα και τα περισσότερα απλά μέλη μας με ποια άλλα nickname έχεις κάνει εγγραφή, μόνο και μόνο από αυτά που γράφεις και από τον τρόπο που τα γράφεις και που τους έχεις προσβάλει επανειλημμένα στο παρελθόν (τι να πρωτοθυμηθώ δεν ξέρω)... Οπότε άφησέ το αυτό το θέμα, εκτίθεσαι...


Σιγά-σιγά χάνω την υπομονή μου... Ή μίλα ξεκάθαρα ή μη μιλάς καθόλου... Ok;
μεγαλε οταν δεν εχεις αποδειξεις δεν θα μιλας και με κανεις και ρεζιλι εδω μεσα.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΜΕΣΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΛΕΣ ΟΤΙ ΒΛΕΠΕΙΣ ΜΕ ΠΟΣΑ ΝΙΚ ΕΧΩ ΜΠΕΙ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΛΕΣ.ΠΟΛΥ ΨΕΜΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΑΠΑΤΖΑ.ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΠΟΣΟ ΕΞΩ ΠΕΦΤΕΙΣ.αντε γιατι τα εχω παρει μαζι σου πολυ αγρια.θες να με μπαναρεις?κανε το.η ευκολη λυση ειναι στα χερια σου.χαρη μου κανεις τοσο καιρο?.δεν το καταλαβα.περιμενω μπαν.Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΝΑΕΙ ΠΑΝΤΑ

corollapatra
25-11-08, 20:34
Τα έχεις πάρει μαζί μου πολύ άγρια, έτσι; Εσύ; Ρε παλικάρι μου, ξέρεις πόσοι εδώ μέσα τα έχουν πάρει μαζί σου πολύ άγρια; Έχεις ιδέα;

Και εφόσον μας λες ότι σε κάνουμε ρεζίλι, για πες μας λοιπόν εάν είσαι τόσο εντάξει τύπος, πόσες εγγραφές έχεις κάνει και με ποια nickname; Περιμένω...

Όσο για το ban, δε θα σου την κάνω την χάρη... Θα σε αφήσω για λίγο ακόμα να εκτίθεσαι ανεπανόρθωτα με αυτά που λες και με τον τρόπο που τα λες... Αν και δεν προσφέρεις τίποτα απολύτως στο club... Μα τίποτα όμως...

nikosauris
25-11-08, 20:49
Τα έχεις πάρει μαζί μου πολύ άγρια, έτσι; Εσύ; Ρε παλικάρι μου, ξέρεις πόσοι εδώ μέσα τα έχουν πάρει μαζί σου πολύ άγρια; Έχεις ιδέα;

Και εφόσον μας λες ότι σε κάνουμε ρεζίλι, για πες μας λοιπόν εάν είσαι τόσο εντάξει τύπος, πόσες εγγραφές έχεις κάνει και με ποια nickname; Περιμένω...

Όσο για το ban, δε θα σου την κάνω την χάρη... Θα σε αφήσω για λίγο ακόμα να εκτίθεσαι ανεπανόρθωτα με αυτά που λες και με τον τρόπο που τα λες... Αν και δεν προσφέρεις τίποτα απολύτως στο club... Μα τίποτα όμως...
ναι τα εχω παρει γιατι με εχετε πρηξει με 50 εγγραφες κτλ.το ειπα μια φορα και συνεχιζετε να με πρηζετε και οι αλλοι οι εξυπνοι να συμφωνουν.εγω ton cobraspytan ξερω που συμφωνησε μαζι μου και οταν τον παραδεκτηκα αμεσως ειπατε οτι ειμαι εγω με αλλο λογαριασμο ενω ειμασταν και οι δυο online.οι αντρες μιλανε μια φορα
.τα παντελονια ξερω γιατι τα φοραω.και να σου πω και το αλλο ιντερνετ σπιτι μου πριν 1 μηνα εχω βαλει,αντε δες και ην ενεργοποιηση μου στην forthnet και εχει και στο κατω κατω εχει και 2000 auris 1600 θεσνικη και εδω στον νομο μου.δεν στεκουν αυτα που λες

οσο για αυτους που τα εχουν παρει μαζι μου απλα δεν ξερουν και λενε οτι θελουν.ειναι εγω σαν να μιλαω για την celica t.sport(αφου δεν το εχω το αυτοκινητο) οτι την τρωει απο octavia gt 192ps και να επιμενω.ο αλλος να λεει οτι την παιρνει και εγω να του λεω οχι και οτι λεει βλακείες.στην πραγματικοτητα την τρωει η octavia gt απο celica t.sport μαμα και τα δυο.μπροστα στα ματια μου η κοντρα.εγω τουλαχιστον οτι ειπα εχω αποδειξεις αλλα παλι οι κολλημενοι ποτε δεν πεθαινουν

laios
25-11-08, 21:08
ρε παιδια κουλαρετε λιγο.ο καθενας μπορει να εκφερει γνωμες κ αποψεις,αλλα μη το τραβατε ρε παιδια,και συγγνωμη Νικο ηρεμισε λιγο μη φορτωνεις.παρολο την ηλικια σου μη λες κουβεντες που αρμοζουν σε Αλλου ειδους συζητησεις.
αααααααααιντε μη σε πετυχω στο δρομο κ σε κανω να απογοητευτεις απο Ε12 1,4, επειδη μαλλον απεχεις λιγο απο ΄κολπα΄
τελος,αν και ανηκω σε αλλο corolla edition δε με αρεσει ΜΑ ΚΑΘΟΛΟΥ να βλεπω να αναπτυσσονται τετοιες συζητησεις.

mpesikos
25-11-08, 21:11
λοιπον εγω λεω να σταματησουν ολοι απαντουν στα δυο θεματα σου κ να δουμε τι θα κανεις..
εχω την εντυποση οτι θα τσακονεσαι μονος σου:hehe
οτι θα τα χονεις στο πουθενα:hehe
θα κανεις αντιλογο κ διαλογο μονος σου:hehe
κ φυσηκα στο τελος θα δικαιοθεις:crazylol

nikosauris
25-11-08, 21:13
λοιπον εγω λεω να σταματησουν ολοι απαντουν στα δυο θεματα σου κ να δουμε τι θα κανεις..
εχω την εντυποση οτι θα τσακονεσαι μονος σου:hehe
οτι θα τα χονεις στο πουθενα:hehe
θα κανεις αντιλογο κ διαλογο μονος σου:hehe
κ φυσηκα στο τελος θα δικαιοθεις:crazylol
το παιζεις εξυπνος η εισαι?για να σε καταλαβω λιγο:crazylol

mpesikos
25-11-08, 21:19
το παιζεις εξυπνος η εισαι?για να σε καταλαβω λιγο
Ειμαι συγουρα ο καλυτερος:hehe
Ασε μας ρε ΝΙΚΟ.. προσπαθησα να σε καταλαβω ρε φιλε κ αν δεις σε ενα ποιγουμενο μου μηνυμα περνω κ το μερος σου(σχεδον)
Εσυ ομως αδερφακι μου δεν παλεβεσαι με τιποτα..

nikosauris
25-11-08, 21:26
Ειμαι συγουρα ο καλυτερος
Ασε μας ρε ΝΙΚΟ.. προσπαθησα να σε καταλαβω ρε φιλε κ αν δεις σε ενα ποιγουμενο μου μηνυμα περνω κ το μερος σου(σχεδον)
Εσυ ομως αδερφακι μου δεν παλεβεσαι με τιποτα..
ο γραπτος λογος παραξηγιεται ευκολα(το ειδα φιλε μου αλλα μονο το μερος μου δεν πηρες):heheτωρα το αν παλευομαι η οχι το ξερουν καλυτερα οι φιλοι μου:lol:

laios
25-11-08, 21:30
ΤΕΛΟΣ.
παιδια παει αλλου το θεμα σιγα σιγα.ας πει οποιος θελει επι του κυριως θεματος,απο εμπειριες κ οχι απο θεωριες.
αιντε το ξεφτιλισαμε με φαινεται.ειπαμε ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ.

alex-g
25-11-08, 23:06
ο γραπτος λογος παραξηγιεται ευκολα(το ειδα φιλε μου αλλα μονο το μερος μου δεν πηρες):heheτωρα το αν παλευομαι η οχι το ξερουν καλυτερα οι φιλοι μου:lol:

ειναι αυτο που λενε δειξε μου τους φιλους σου να σου πω ποιος εισαι :hehe:crazylol

corollapatra
25-11-08, 23:12
Νομίζω ότι το παρόν θέμα δεν έχει να προσφέρει τίποτε άλλο παρά μόνο αντιδικίες και διαξιφισμούς. Οπότε κλειδώνεται...