PDA

Επιστροφή στο Forum : Κρατήματα Auris. Στρίβει σαν Γαλλικό


nikosauris
05-11-08, 03:12
Κρατηματα auris.στριβει σαν γαλλικο. Eπιτελους δεν εχει τιποτα να φοβηθει απο τον ανταγωνισμο<!--[if gte vml 1]><v:shapetype id="_x0000_t75" coordsize="21600,21600" o:spt="75" o:preferrelative="t" path="m@4@5l@4@11@9@11@9@5xe" filled="f" stroked="f"> <v:stroke joinstyle="miter"/> <v:formulas> <v:f eqn="if lineDrawn pixelLineWidth 0"/> <v:f eqn="sum @0 1 0"/> <v:f eqn="sum 0 0 @1"/> <v:f eqn="prod @2 1 2"/> <v:f eqn="prod @3 21600 pixelWidth"/> <v:f eqn="prod @3 21600 pixelHeight"/> <v:f eqn="sum @0 0 1"/> <v:f eqn="prod @6 1 2"/> <v:f eqn="prod @7 21600 pixelWidth"/> <v:f eqn="sum @8 21600 0"/> <v:f eqn="prod @7 21600 pixelHeight"/> <v:f eqn="sum @10 21600 0"/> </v:formulas> <v:path o:extrusionok="f" gradientshapeok="t" o:connecttype="rect"/> <o:lock v:ext="edit" aspectratio="t"/> </v:shapetype><v:shape id="_x0000_i1025" type="#_x0000_t75" alt="" style='width:83.25pt; height:33.75pt'> <v:imagedata src="file:///C:\DOCUME~1\andreas\LOCALS~1\Temp\msohtml1\01\clip _image001.gif" o:href="http://www.corollaclub.com/forums/images/smilies/jumpers.gif"/> </v:shape><![endif]--><!--[if !vml]--><!--[endif]-->ειναι το πιο ακριβο μικρομεσαιο και πουλαει πιο πολυ απο ολα εδο και μηνες ειναι best seller

πιστευω οτι πετυχε τελικα τον στοχο της η toyota παιδια:teleport

COROLLAKIAS MIXALHS
05-11-08, 03:18
Συμφωνω καλα κρατηματα!Και τις περισσοτερες πωλησεις τις εχει το 5θυρο!

Ayrton
05-11-08, 07:49
Αντε να δούμε αυτήν την φορά πως θα πάει!!!!

Ο νοών νοείτω! (και δεν αναφέρομαι στο αυτοκίνητο!!!)

Οσο για το αυτοκίνητο.... είναι καλό..... μέχρι εκεί όμως!!!
Μην τρελενόμαστε κιόλας!

Υ.Γ. Μην γράφεις με κεφαλαία σε παρακαλώ.....

toyota mania
05-11-08, 07:54
Ειναι μακραν, οτι καλυτερο εχω οδηγηση με ημιακαμπτο.Τοσο σε στριψιμο, οσο και σε ανεση.

GMASTER6
05-11-08, 10:55
Για το στρίψιμο του έχω ακούσει και εγώ πολύ καλά λόγια αν και δεν εχω οδηγήσει προσωπικά.Μακάρι να συνεχίσει έτσι την επιτυχημένη του πορεία:wink:

El Grego
05-11-08, 13:02
Δε διαφωνώ με τους προηγούμενους, αλλά παρόλλα αυτά εξακολουθεί και έχει ακόμα ημιάκαμπτο άξονα και δε διαθέτει esp. Το focus είναι φτηνότερο, έχει ανεξάρτητες αναρτήσεις και στάνταρ esp σε όλες τις εκδόσεις. Βέβαια το τελική μου επιλογή θα ήταν το auris, όπως προτίμησα και το corolla από το focus... αλλά το ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΟ μικρομεσαίο θα έπρεπε να έχει και καλύτερα κρατήματα από οποιοδήποτε focus, astra (με esp) κλπ. Για να μην αναφερθώ και για την πλαστικούρα και την εμφάνισή του...

COROLLAKIAS MIXALHS
05-11-08, 17:24
Για να μην αναφερθώ και για την πλαστικούρα και την εμφάνισή του...
Φιλε μου el greco για την πλαστικουρα θα συμφωνησω!Η ποιοτητα των πλαστικων του ειναι φθηνη!Απο εμφανιση τωρα νομιζω οτι υστερει ιδιαιτερα στον κωλο του!Ειναι χαλια!Με τα spoilerakia ομως που δινει η toyota γινεται πολυ ωραιο!Προσωπικη αποψη και παντα φιλικα!

madvinegar
05-11-08, 17:35
Ειδικά το special edition ειναι πολυ ομορφο ρε παιδιά!

Το ειδα σε μια αντιπροσωπία της ΤΟΥΟΤΑ και τρελάθηκα.
Σποιλερακια γυρω γυρω και αεροτομη toyota motorsport και κατι 17αρες ζαντες α-π-ι-θ-α-ν-ε-ς !!!!
Χώρια η διπλή εξάτμιση ...

Το τραβηξα 1-2 φωτος.

COROLLAKIAS MIXALHS
05-11-08, 18:13
Ειδικά το special edition ειναι πολυ ομορφο ρε παιδιά!

Το ειδα σε μια αντιπροσωπία της ΤΟΥΟΤΑ και τρελάθηκα.
Σποιλερακια γυρω γυρω και αεροτομη toyota motorsport και κατι 17αρες ζαντες α-π-ι-θ-α-ν-ε-ς !!!!
Χώρια η διπλή εξάτμιση ...

Το τραβηξα 1-2 φωτος.
Πολυ ωραιο συμφωνω!Αλλα δεν αξιζει τα λεφτα του!Καλυτερα φτιαξτο μονο σου!Απο 24.800€ ξεκινα!Πολυ ακριβο για 1600 κυβικα!

MARMEL
05-11-08, 18:21
Απο 24.800€ ξεκινα!Πολυ ακριβο για 1600 κυβικα!

γιατι πουλαει ομως?
και γιατι αυτοι που το παιρνουν δεν πανε να παρουν τα ρημαδο seat fiat vw με λιγοτερα χρηματα και περισσοτερη ιπποδυναμη και και και και...

corollapatra
05-11-08, 18:24
γιατι πουλαει ομως?
και γιατι αυτοι που το παιρνουν δεν πανε να παρουν τα ρημαδο seat fiat vw με λιγοτερα χρηματα και περισσοτερη ιπποδυναμη και και και και...
Γιατί; Πουλάει; Εγώ εδώ στην Πάτρα δεν έχω δει κανένα... Κυκλοφορούν άπειρα AURIS αλλά special edition ούτε ένα. Το είδα και εγώ στην αντιπροσωπεία πριν κάνα 2μηνο και έπαθα πλάκα. Είδα μετά και την τιμή και μου έπεσαν τα δόντια... Αδικαιολόγητα ακριβό...

madvinegar
05-11-08, 18:27
Επειδή φίλε Πάνο όλοι οι αγοραστες ΤΟΥΟΤΑ είναι παραπλανημένοι...

(όπως ειχε πει καποιος... :hehe :hehe :hehe)

COROLLAKIAS MIXALHS
05-11-08, 18:46
Ακριβως ειναι παραπλανημενοι!Και εγω marmel toyotakias ειμαι και ποσο μαλλον aurakias!Και στο δικο μου του τα εχω βαλει ολα γυρω αλλα απλα πηρα τα πλαστικα απο την αντιπροσωπια!Τα αλλα εγω!Βαψιματα και τοποθετησεις!Και φυσικα σιγα μην εδινα 1100 € για ενα τελικο επειδη γραφει toyota!Και φυσικα ουτε ζαντες της toyota!Γιατι απλα πληρωνεις την μαρκα!Ειναι ενα πανακριβο αμαξι το special edition και εχω δει μονο ενα στο δρομο να κυκλοφορει!Δεν νομιζω οτι αξιζει τα λεφτα του!

Janakas
05-11-08, 19:22
Σιγουρα δεν τα αξιζει.. αλλα χαιρομαι πολυ που βλεπω ολο και περισσοτερα στους δρομους!!

Περιμενουμε με ανυπομονησια την Sport εκδοση..

GMASTER6
05-11-08, 19:32
Σίγουρα με αυτές τις προσθήκες που έχει το special edition είναι πανέμορφο...Αλλά έλεος ρε παίδες,αν ξεκιναει από 24800 που είδα πιο κάτω έχουμε ξεφύγει τελείως μου φαίνεται.Marmel αυτοί που το προτιμάνε από τα διάφορα seat vw fiat κλπ είναι ο λόγος που φανταζόμαστε όλοι μας...αυτό το σημα που έχει πάνω του σε συνδιασμό με το όνομα και την ιστορία του...:wink:
Στην τελική δεν ενδιαφέρονται όλοι για τις επιδόσεις τα κρατήματα κλπ.

ALIEN-3-
05-11-08, 20:38
Το μεγαλύτερο εξάρτημα - απάτη είναι το διπλό τελικό! άκου εκεί 1200 απλά για ομορφιά! Και δεν πάω από έξω να το αλλάξω απο το χταπόδι και πίσω......... να πάρω και ολίγα αλογάκια..... Πάντως στο e-bay στην Αγγλία τα πλαστικά τα έχω βρει αρκετά πιο φτηνά αλλά δυστυχώς δεν τα στέλνουν στην Ελλάντα.

ps. Μόλις ήρθα από έκθεση αυτοκινήτων και δεν μπόρεσα να βρω περίπτερο toyota γιατι δεν έχει?

Janakas
05-11-08, 20:43
Το μεγαλύτερο εξάρτημα - απάτη είναι το διπλό τελικό! άκου εκεί 1200 απλά για ομορφιά! Και δεν πάω από έξω να το αλλάξω απο το χταπόδι και πίσω......... να πάρω και ολίγα αλογάκια..... Πάντως στο e-bay στην Αγγλία τα πλαστικά τα έχω βρει αρκετά πιο φτηνά αλλά δυστυχώς δεν τα στέλνουν στην Ελλάντα.

ps. Μόλις ήρθα από έκθεση αυτοκινήτων και δεν μπόρεσα να βρω περίπτερο toyota γιατι δεν έχει?

+1000! Και πολυ καλυτερη δουλεια θα κανεις!

Για την εκθεση υπαρχει σχετικο θεμα Εδω! (http://www.corollaclub.com/forums/showthread.php?t=15796)

toyota mania
05-11-08, 21:08
Βρε ειστε σιγουροι οτι το τελικο κανει 1200 ευρω.Μηπως μαζι με κατι αλλο;

corollapatra
05-11-08, 21:31
Το μεγαλύτερο εξάρτημα - απάτη είναι το διπλό τελικό! άκου εκεί 1200 απλά για ομορφιά!
Τι εννοείς "για ομορφιά"; Δεν είναι συνδεδεμένο το δεύτερο τελικό; Μόνο από το ένα βγαίνουν τα καυσαέρια; Εάν ισχύει κάτι τέτοιο τότε είναι για κλωτσές στην ΤΟΥΟΤΑ, μιλάμε για την μέγιστη καγκουριά σε αυτοκίνητο παραγωγής... Είναι όμως όντως έτσι όπως τα λες;

dRiveR7
05-11-08, 22:14
Tι ψάχνετε ρε παιδιά? Εδώ είχε ένα τελικό μόνο με δύο απολήξεις (δεξιά-αριστερά) στο TS compressor, το γρηγορότερο Ε12 που έβγαλε, για το οποίο έχει φάει τρελό κράξιμο σε άρθρα περιοδικών του εξωτερικού, ως τρελή καγκουριά που ήταν, σε ένα απλό 16αρι με διπλή εξάτμιση μόνο για ομορφιά θα έβαζε σωστά τελικά?

ΤΟΥΟΤΑ είναι αυτή....δε νοιάζεται για τέτοια....

MARMEL
05-11-08, 22:18
παιδια ψιλοεγινε παρεξηγηση...
δεν ηθελα να πω για το special edition αμα πουλαει. γεικως auris ηθελα να πω. ισως το εξεφρασα λαθος.

και το auris εχω δει οτι εχει πουλησει πολυ για 2008 μοντελο ακομα δεν ηρθε...

El Grego
06-11-08, 10:39
Φιλε μου el greco για την πλαστικουρα θα συμφωνησω!Η ποιοτητα των πλαστικων του ειναι φθηνη!Απο εμφανιση τωρα νομιζω οτι υστερει ιδιαιτερα στον κωλο του!Ειναι χαλια!Με τα spoilerakia ομως που δινει η toyota γινεται πολυ ωραιο!Προσωπικη αποψη και παντα φιλικα!

Ρε συ Μιχάλη πάντα φιλικά μιλάμε. Αλλοίμονο μην παρεξηγηθεί ο καθένας με την άποψη του άλλου. Έκανες πολύ καλή αγορά, να το χαίρεσαι το αμαξάκι σου, να το κάνεις κουκλάκι και να έχεις καλά ταξίδια.
Πάντως και έμένα ο κώλος του κυρίως με χαλάει. Το βασικότερο όμως (και για να μην είμαστε off topic) είναι ότι από μια εταιρεία σαν την toyota και μάλιστα στην τιμή που πουλάει το auris θα έπρεπε να έχει ανεξάρτητα ψαλίδια και esp στο βασικό εξοπλισμό σε όλες τις εκδόσεις και όχι να συζητάμε ότι έχει τα καλύτερα κρατήματα για αυτοκίνητο με ημιάκαμπτο άξονα.

Ayrton
06-11-08, 10:56
+100000000000

COROLLAKIAS MIXALHS
06-11-08, 11:03
Ρε συ Μιχάλη πάντα φιλικά μιλάμε. Αλλοίμονο μην παρεξηγηθεί ο καθένας με την άποψη του άλλου. Έκανες πολύ καλή αγορά, να το χαίρεσαι το αμαξάκι σου, να το κάνεις κουκλάκι και να έχεις καλά ταξίδια.
Πάντως και έμένα ο κώλος του κυρίως με χαλάει. Το βασικότερο όμως (και για να μην είμαστε off topic) είναι ότι από μια εταιρεία σαν την toyota και μάλιστα στην τιμή που πουλάει το auris θα έπρεπε να έχει ανεξάρτητα ψαλίδια και esp στο βασικό εξοπλισμό σε όλες τις εκδόσεις και όχι να συζητάμε ότι έχει τα καλύτερα κρατήματα για αυτοκίνητο με ημιάκαμπτο άξονα.
Ναι συμφωνω απολυτα!Θα επρεπε να εχει ψαλιδια!Και κυριως γιατι αυτη τη στιγμη ειναι το ''sport'' αμαξι της toyota αφου εχει σταματησει τις παραγωγες celica και MR2!Αρα το νεανικο κοινο που θελει ενα καινουριο αμαξι toyota θα στραφει στο auris!και για εμας τους κ@υλοτιμον@κιδες τα κρατηματα ειναι απαραιτητα!Απλα η toyota πιστευω οτι στην τιμη πουλαει και τις μετεπειτα after sales υπηρεσιες καθως και την καλη μεταπωλητικη αξια των οχηματων!

vassilis_vvti
06-11-08, 16:47
ετσι ενημερωτικα το αουρις ετσι ακριβο που ειναι και οπως ειναι πουλαει πολυ περισσοτερο και απο το γκολφ και απο το λεον και απο ολα τα vg group που εχουν τοσους κινητηρες και τοσες επιλογες ενω το αουρις βγαινει μονο 1400 και 1600.

ALIEN-3-
06-11-08, 18:01
Τι εννοείς "για ομορφιά"; Δεν είναι συνδεδεμένο το δεύτερο τελικό; Μόνο από το ένα βγαίνουν τα καυσαέρια; Εάν ισχύει κάτι τέτοιο τότε είναι για κλωτσές στην ΤΟΥΟΤΑ, μιλάμε για την μέγιστη καγκουριά σε αυτοκίνητο παραγωγής... Είναι όμως όντως έτσι όπως τα λες;
Αυτό που κάνει το τελικό των 1200 ευροπουλάκων πολύ απλά για να καταλάβεις φίλε μου είναι ότι πάνω στο μονό τελικό βάζουν ένα τάφ για να βγάζει απο δύο τρυπες καυσαέρια .Δεν προσφέρει τίποτα απολύτως άλλο ,απλά την αίσθηση ενος σπόρ αυτοκινήτου . Αλλά είναι πολλά τα λεφτά Αρη.....

nikosauris
07-11-08, 23:20
που να ειχε και γρηγορους κινητηρες και να ειχε πιο φτηνα και απο το γκολφ και απο τα υπολοιπα.τοτε τι θα πουλουσε?toyota ειναι αυτη.ξερει πολυ καλα τι κανει.παιζει εκτος εδρας και συνεχως κερδιζει ολο και πιο πολυ εδαφος.εν ξερω οτι στην γερμανια αρχιζουν και τριζουν καρεκλες...ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΙΑΠΩΝΕΣ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΑΦΟΥ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΑΣ,ΘΑ ΜΑΣ ΠΑΡΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΣΩΒΡΑΚΑ:)

LITHOGRAFOS2002
09-11-08, 05:14
καλημερα σε ολους π[ριν ενα χρονο ακριβως που ρωτησα για το δικο μου 1500 ευρω με το σποιλερ και 1100 μονο τα 2 τελικα

COROLLAKIAS MIXALHS
11-11-08, 09:55
καλημερα σε ολους π[ριν ενα χρονο ακριβως που ρωτησα για το δικο μου 1500 ευρω με το σποιλερ και 1100 μονο τα 2 τελικα
Ολα τα spoiler γυρω γυρω?Και βαψιμο και τοποθετηση ειναι στην τιμη?Και τα τελικα 1100€ με τοποθετηση?

LITHOGRAFOS2002
11-11-08, 23:44
μιχαλη καλησπερα ειπα 1100 τα τελικα με τοποθετηση ετσι θα το παρλαμβανα το αμαξι και 1500 με το σποιλερ μονο πισω και τα 2 τελικα μαζι συνολικα 1500.και συγκεκριμενα μου ειπαν οτι θες βαλτα τωρα γι ανα ισχυει τα 6 χρονια εγγυηση ο εβαζα εστω και μια μερα μετα θα μου εδιναν ενα χρονο γιυτο που θα εβαζα

COROLLAKIAS MIXALHS
12-11-08, 11:19
μιχαλη καλησπερα ειπα 1100 τα τελικα με τοποθετηση ετσι θα το παρλαμβανα το αμαξι και 1500 με το σποιλερ μονο πισω και τα 2 τελικα μαζι συνολικα 1500.και συγκεκριμενα μου ειπαν οτι θες βαλτα τωρα γι ανα ισχυει τα 6 χρονια εγγυηση ο εβαζα εστω και μια μερα μετα θα μου εδιναν ενα χρονο γιυτο που θα εβαζα
Ειλικρινα απορω με τι καρδια εδωσες 1100 € για να βαλεις 2 απλα τελικα που ουτε σου δινουν επιδοσεις ουτε σου βγαζει κανεναν γλυκο θορυβο να κ@υλωνεις λιγο με το πατημα του γκαζιου!Προσωπικα παντως θα τα λυπομουν τοσα λεφτα να τα δωσω στη toyota για μια δουλεια που κανει maximum 200€!

TOLIS EE80
12-11-08, 13:29
Εαν καταλαβα καλα το παλικαρι ειπε οτι 1100 μονο το διπλο τελικο και 1500 σποιλερ και διπλο τελικο + 6 χρονια εγγυηση γιατι τα ζητησε μαζι με την παραγγελια του αυτοκινητου. Ή κανω λαθος?

madvinegar
12-11-08, 13:38
Ετσι καταλαβα και εγω, αλλα και πάλι 1100 ειναι πολλά για το τελικό.

ALIEN-3-
12-11-08, 16:20
Ειλικρινα απορω με τι καρδια εδωσες 1100 € για να βαλεις 2 απλα τελικα που ουτε σου δινουν επιδοσεις ουτε σου βγαζει κανεναν γλυκο θορυβο να κ@υλωνεις λιγο με το πατημα του γκαζιου!Προσωπικα παντως θα τα λυπομουν τοσα λεφτα να τα δωσω στη toyota για μια δουλεια που κανει maximum 200€!

Προσωπικά δεν θα έδεινα ούτε 200 για ενα απλό τελικό (έστω και διπλό) καλύτερα να πλήρωνα τα τέλη κυκλοφορίας.... η να έβαζα ένα sprint booster άμα τα είχα για σκότωμα....

JL_e10
12-11-08, 16:33
ALIEN ποσα δηλαδη περιμενεις να δωσεις για ενα καζανακι? 70? Οταν εψαχνε ο αδελφο ς μου τελικο, με 70ευρω επαιρνε μια λακαμια που ειχε απλα μια μπουκα κολλημενη. Συνηθως οταν δινεις 200 ευρω για ενα καζανακι δεν ειναι ΜΟΝΟ εμφανιση.

ALIEN-3-
12-11-08, 20:20
ALIEN ποσα δηλαδη περιμενεις να δωσεις για ενα καζανακι? 70? Οταν εψαχνε ο αδελφο ς μου τελικο, με 70ευρω επαιρνε μια λακαμια που ειχε απλα μια μπουκα κολλημενη. Συνηθως οταν δινεις 200 ευρω για ενα καζανακι δεν ειναι ΜΟΝΟ εμφανιση.
Δεν ξέρω πόσο έχουνε δεν έχω βάλει ποτέ ,το συγκεκριμένο που ρώτησα στην τουοτα δεν προσφέρει απολύτως τίποτα ,σίγουρα θα είναι ανοξίδοτο καλής ποιότητας .Αυτό που πιστεύω εγώ είναι ότι το ποσό αυτό είναι αρκετά μεγάλο και μπορείς να το αξιοποιήσεις αλλιώς. Προσωπικά εάν βάλω κάποιοα στιγμή διπλό τελικό θα τα αλλάξω όλα από το χταπόδι το ίδιο θα με κοστίσει από έξω και η διαφορά σε απόδοση και ήχο που είναι και το ζητούμενο καμία σχέση ,μέχρι τότε βολεύομαι καλύτερα με ένα νίκελ καπάκι τελικό των 30 ευρό

Ma-corolla
13-11-08, 11:03
Ρε παιδία στο θέμα λιγό όχι εκτός θέματος μπάινω να δώ τι λέει το στρίψημο και πώς στρίβει καμια τεχνική και σείς πίανετασι κουβέντα για το τελικό και για 1200 Ευρώ ανοίξτε πόστ. Ευχαριστώ για την κατανώηση.
Οσοι έχουν Αuris ειδαν διαφορά απο το Corolla στο στρίψημο???
Αυτό είναι το ερώτηξμα εγώ οδίγησα αλλά δεν το πίεσα αλλα όχι οτι είχε και στροφές ο δρόμος .
Το σύγουρο είναι πατά πολύ καλά,σταθερό πάτημα, κάλα φρένα, το D-4D

nipponpower
15-11-08, 00:36
Οτι εχει διαφορα στο στριψιμο το Auris απο το Corolla εχει. Γενικα παταει πολυ καλυτερα στο δρομο και ενας λογος ισως ειναι οτι φοραει μεγαλυτερη διασταση ελαστικων. Επισης δεν διωχνει τοσο ευκολα την ουρα του οταν πιεστει η στο ασε πανω στην στροφη. Γενικα εχει μια πιο στιβαρη αισθηση στο δρομο.