PDA

Επιστροφή στο Forum : Μετατροπη pro fL σε F/L


mpesikos
02-11-08, 20:47
παιδια επειδη ειμαι τρελα ερωτευμενος με τον ΤΤΕ προφυλακτηρα σκεφτομαι καποια στιγμη να κανω την μετατροπη...
θα ηθελα να μου πει καποιος αν γωριζει αν εκτος απο τα φαναρια και τον προφυλακτηρα χρειαζεται κατι αλλο..

PeterIoannou
02-11-08, 21:44
Μπάμπη, θέλεις και τα προβολάκια ομίχλης, τα οποία στο facelift είναι στρογγυλά, ενώ στο προ facelift είναι παραλληλόγραμμα.
Πάνος.
ΥΓ: Γνώμη μου: δεν αξίζει τον κόπο και τα έξοδα..

mpesikos
02-11-08, 22:08
Μπάμπη, θέλεις και τα προβολάκια ομίχλης, τα οποία στο facelift είναι στρογγυλά, ενώ στο προ facelift είναι παραλληλόγραμμα.
Πάνος.
ΥΓ: Γνώμη μου: δεν αξίζει τον κόπο και τα έξοδα..

Σωστα!!Τα ειχα ξεχασει και ειναι κ πανακριβα παναθεματα..δεν θα κολισω ομως εκει το πολυ πολυ να βαλω σιτα κ να τα καταργεισω:mrgreen:
Οσο για την γνωμη σου φιλε Πανο,μπορει κ να εχεις δικιο αλλα κ εγω δεν ειμαι αποφασησμενος..τεσπα!οπως κ να εχει σε ευχαριστω για την απαντηση σου..:)

kokovios
02-11-08, 23:18
ποοοο και εγω εχω σκεφτει απειρες φορες πως θα ηταν η corolla μου με αυτον τον προφιλακτηρα αλλα μοθ φευγει οταν σκεφτομαι οτι θα παει κανα χιλιαρικο +++...:(

dRiveR7
03-11-08, 00:28
Για να μειώσεις το κόστος (αφαιρώντας τα νέα φανάρια από αυτά που χρειάζεσαι να πάρεις), υπάρχει μια πατέντα να κάνεις...Μπορούν να κλειστούν οι τρύπες του προφυλακτήρα που αντιστοιχούν στο "δάκρυ" των facelift φαναριών και να κρατήσεις τα δικά σου...Πατέντα μεν, που δεν ξέρω αν θέλεις να εφαρμόσεις σε καινούριο προφυλακτήρα, εφικτό δε....

Μου το είχε προτείνει γνωστός "bodykiτας" στο Βόλο - οι Βολιώτες θα υποπτεύονται ποιός....

Ήθελα κ εγώ να βάλω τον προφυλακτήρα του TS facelift κάποια στιγμή, αλλά δεν αξίζει τελικά τον κόπο και το χρήμα...οπότε έκοψα το μεσαίο κομμάτι πλαστικού στο κάτω μέρος του προφυλακτήρα μας και έβαλα καλή πλαστική μαύρη σίτα...Είναι καλός και φτηνός τρόπος να "αγριέψεις" τον μπροστά προφυλακτήρα....

Ό,τι κ να αποφασίσεις πάντως, καλή επιτυχία στο εγχείρημα....:)

Τζιμάκος
03-11-08, 00:38
Φίλε dRiveR7 θα μπορούσες να ανεβάσεις καμία φώτο γιατί και γώ σκέφτομαι να κάνω καμιά παρόμοια πατέντα!
Ευχαριστώ

trelokomio
03-11-08, 00:43
Ήθελα κ εγώ να βάλω τον προφυλακτήρα του TS facelift κάποια στιγμή, αλλά δεν αξίζει τελικά τον κόπο και το χρήμα...οπότε έκοψα το μεσαίο κομμάτι πλαστικού στο κάτω μέρος του προφυλακτήρα μας και έβαλα καλή πλαστική μαύρη σίτα...Είναι καλός και φτηνός τρόπος να "αγριέψεις" τον μπροστά προφυλακτήρα....


Φιλε dRiveR7 ειχα σκεφτει και γω καποια στιγμη να κανω αυτο που λες αλλα τελικα δεν το εκανα γιατι δεν ημουν σιγουρος για το αποτελεσμα...
Θα μπορουσες σε παρακαλω να ανεβασεις καμια φωτο απο τον προφυλακτηρα σου για να δω πως "δειχνει"??

mpesikos
03-11-08, 02:52
Για να μειώσεις το κόστος (αφαιρώντας τα νέα φανάρια από αυτά που χρειάζεσαι να πάρεις), υπάρχει μια πατέντα να κάνεις...Μπορούν να κλειστούν οι τρύπες του προφυλακτήρα που αντιστοιχούν στο "δάκρυ" των facelift φαναριών και να κρατήσεις τα δικά σου...Πατέντα μεν, που δεν ξέρω αν θέλεις να εφαρμόσεις σε καινούριο προφυλακτήρα, εφικτό δε....

Μου το είχε προτείνει γνωστός "bodykiτας" στο Βόλο - οι Βολιώτες θα υποπτεύονται ποιός....

Ήθελα κ εγώ να βάλω τον προφυλακτήρα του TS facelift κάποια στιγμή, αλλά δεν αξίζει τελικά τον κόπο και το χρήμα...οπότε έκοψα το μεσαίο κομμάτι πλαστικού στο κάτω μέρος του προφυλακτήρα μας και έβαλα καλή πλαστική μαύρη σίτα...Είναι καλός και φτηνός τρόπος να "αγριέψεις" τον μπροστά προφυλακτήρα....

Ό,τι κ να αποφασίσεις πάντως, καλή επιτυχία στο εγχείρημα....:)

τις εχω σκεφτει κ εγω αυτες τις πατεντες,επισης
για τον υπαρχον προφυλακτηρα εχω σκεφτει να βαλω και την πινακιδα στα πλαγια κ να κλεισω την πατουρα που εχει..
Στο ψαξημο ειμαι..Σε ευχαριστω για τη απαντηση!

ΥΓ.μοιπος γνωριζει κανεις κωδικο προιοντος για τον προφυλακτηρα της TS F/L και για τον TTE προφυλατηρα??

Τζιμάκος
03-11-08, 15:41
O κωδικός για τον προφυλακτήρα της ΤΤΕ είναι κάποιος από αυτούς εκτός του τελευταίου που είναι για τα προβολάκια. Σόρρυ για την γενικότητα, δεν μπορώ να το βρω ακριβώς. Ελπίζω να βοήθησα.

mpesikos
03-11-08, 17:53
O κωδικός για τον προφυλακτήρα της ΤΤΕ είναι κάποιος από αυτούς εκτός του τελευταίου που είναι για τα προβολάκια. Σόρρυ για την γενικότητα, δεν μπορώ να το βρω ακριβώς. Ελπίζω να βοήθησα.

δεν πειραζει φιλαρακι,ειναι μια βοηθεια κ αυτο,καπως θα την βρουμε την ακρη..λογικα ειναι το πρωτο!!Σε ευχαριστω..

να πω οτι ο λογος που ψαχνω τους κωδικους ειναι για να αποφυγω το γνωστο βλεμα..

COROLLA TS COMPRESSOR
04-11-08, 13:57
τις εχω σκεφτει κ εγω αυτες τις πατεντες,επισης
για τον υπαρχον προφυλακτηρα εχω σκεφτει να βαλω και την πινακιδα στα πλαγια κ να κλεισω την πατουρα που εχει..
Στο ψαξημο ειμαι..Σε ευχαριστω για τη απαντηση!

ΥΓ.μοιπος γνωριζει κανεις κωδικο προιοντος για τον προφυλακτηρα της TS F/L και για τον TTE προφυλατηρα??
υπαρχοι προφυλακτηρας απο f/l κομπλε με συτεσ και προβολακια τον εχει ενα φιλαρακη..............

kst_tms
04-11-08, 14:10
υπαρχοι προφυλακτηρας απο f/l κομπλε με συτεσ και προβολακια τον εχει ενα φιλαρακη..............

Χρώμα? τιμή γνωρίζεις??

COROLLA TS COMPRESSOR
04-11-08, 14:23
Χρώμα? τιμή γνωρίζεις??
περιπου στα 450-400 ολα μαζι ειναι μπλε (οχι σκουρο)

mpesikos
04-11-08, 14:51
απο ts ειναι?η ο ττε?

kst_tms
04-11-08, 14:58
Μπάμπη αν δεν τον τσιμπήσεις, ίσως το κάνω εγώ!!(αν βρω τα λεφτά :) )

mpesikos
04-11-08, 15:07
Μπάμπη αν δεν τον τσιμπήσεις, ίσως το κάνω εγώ!!(αν βρω τα λεφτά :) )

ναι ρε φιλε ομως να μαθουμε πως και τι,δηλαδη..γιατι τον πουλαει,αν εχει καποιο προβλημα και αν μπορουμε να εχουμε καποια φωτο!και φυσηκα κ αυτο που ρωρησα πιο πριν..

paul_top
04-11-08, 15:32
Ο προφυλακτηρας ο ΤΤΕ ερχεται μαζι με προβολακια.Τα προβολακια του ts facelift δεν ταιριαζουν στον ΤΤΕ.

mpesikos
04-11-08, 15:36
Ο προφυλακτηρας ο ΤΤΕ ερχεται μαοζι με προβολακια.Τα προβολακια του ts facelift δεν ταιριαζουν στον ΤΤΕ.

μπορεις να μας πεις ποσο σου στοιχισε ο προφυλακτηρας αγορα??

paul_top
04-11-08, 15:40
Μου στοιχισε 580 ευρω αβαφος και εδωσα αλλα 100 για βαψιμο και τοποθετηση.Επισης και οι σιτες που εχει ο ΤΤΕ ερχονται μαζι.

COROLLA TS COMPRESSOR
04-11-08, 15:51
απο ts ειναι?η ο ττε?
ο ts ειναι φιλαρακη μου
και εγω εδωσα εδω και καιρο το δικο μου και εχω βαλει ολο το κουστουμι εμπρωσ πισω απο ττε compressor

kosmagio
21-01-09, 23:01
Στείλε μου στο email μου, ενδιαφέρομαι...