PDA

Επιστροφή στο Forum : starlet gt


akob
15-10-08, 15:02
γεια σας παιδια θελω να μ πει καποιος που γνωριζει αν το μοτερ που φωραει το starlet gt ειναι ιδιο με του 101 απλος η διαφορα ειναι οτι το starlet ειναι τουρβατο?:questionευχαριστω

wastegate
15-10-08, 15:13
ιδια ειναι...

akob
15-10-08, 15:22
φιλαρακο μπωρεις να με βοηθησεις αν θες σε μια απορια που εχω?:mrgreen:

wastegate
15-10-08, 15:24
Ε πες μου τι θελεις να σου πω ρε συ!

akob
15-10-08, 15:29
θελω να παρω απο ενα τροπετο starlet gt το turbo kit το οποιο ειναι απειραχτω δηλ μαμα το starlet.μπωρο να τα κουμπωσο στο δικο μ μοτερ?

wastegate
15-10-08, 15:33
Δεν αξιζει φιλε..
Καλυτερα παρε μια μηχανη αυτουσια και βαλτην,θα γλυτωσεις πολλα προβληματα...

akob
15-10-08, 15:36
δεν ηθελα να μπω στην διδικασια πανω κατω μοτερ λογο χρηματων ενω το turbo θα το εβαζα μονος μ.

akob
15-10-08, 15:44
μηπως μπωρεις να μ πεις τι θα χρειαστει για να παρω απο το starlet για να ειναι οκ το δικο μ?(χταποδι,turbo,down pipe,καρτερ,καινουρια φαλτζα απο gt,σολινωσεις,intercouler,)τι αλλο?

akis308
15-10-08, 16:42
δεν ηθελα να μπω στην διδικασια πανω κατω μοτερ λογο χρηματων ενω το turbo θα το εβαζα μονος μ.

και θα εσπαγες το μαμα μοτερ την ίδια στιγμη.


μηπως μπωρεις να μ πεις τι θα χρειαστει για να παρω απο το starlet για να ειναι οκ το δικο μ?(χταποδι,turbo,down pipe,καρτερ,καινουρια φαλτζα απο gt,σολινωσεις,intercouler,)τι αλλο?

Πιστόνια στρόφαλο μπιέλες βολάν εγκέφαλο πλεξούδα και τα παραπάνω που ανέφερες.
Δεν είμαι σιγουρος για τον κορμό.
Ο βασιας θα ξερει καλύτερα.
Μοτέρ βαλε αυτουσιο και μην μπαίνεις καν στη διαδικασία να σκεφτεσαι να κανεις αυτό που λες.

AE101
15-10-08, 18:54
Κάνε αυτό που σου λένε τα παιδιά!!
Δεν υπάρχει καλυτερη λύση.
Αν δε σε ενδιαφέρει να γίνεις τουρπάτος, βάλε Silvertop 20v (κ αυτό σχετικά οικονομικά θα σ βγεί)
Αν δεν μπορεις να κάνεις τίποτα από τα παραπάνω αυτή τη στιγμή, μάζεψε χρήματα να το κάνεις λίγο αργότερα.
Δεν αξίζει να πειραματίζεσαι :wink:..

wastegate
15-10-08, 18:54
Τα μπλοκ ειναι ιδια απλα τα μεσα αλλαζουν και η κεφαλη..
Εγω μπορω να σου βρω καποια πραγματα οπως στροφαλο μπιελες πιστονια δεν ξερω αν υπαρχουν διαθεσιμα..
Εσυ θελεις να γλυτωσεις τον ηλεκτρολογο και το ανεβα κατεβα σε καταλαβαινω απλα θα τα πληρωσεις αργοτερα..
Και να κανουμε αυτα τα μεσα που εννοεις μετα θα χρειαστεις τουλαχιστον ενα παραλληλο εγκεφαλακι..

akob
15-10-08, 21:43
ευχαριστω παρα πολυ ολους σας για την βοηθεια αλλα βρηκα ενα φιλαρακι ο οποιος μου πουλαει glanza μοτερακι και ολλα τα σχετικα 1000euro μαζι με τοποθετισει.Καλα ειναι?

MARMEL
15-10-08, 22:25
τσαμπα ειναι. αμα δε το παρεις σφυρα προς τα δω....

AE101
15-10-08, 22:55
1000€ με τοποθέτηση??
ΤΑΜΑΜ!!
Μην το συζητάς καθόλου, αν ειναι καλο το μοτεράκι χτύπα το φιλαράκι :wink:

akob
16-10-08, 00:07
για να μπει το μοτερακι απο glanza στο δικο μ θελει πολυ δουλεια? ειναι ευκολη τοποθετηση?θελει και προγραματισμο μετα την τοποθετιση?
ΑΑΑ..!!! ειναι καλο μοτερακι το glanza θα τσουλαει το οπλο μ καλα?

Glanzaboy
16-10-08, 14:08
Η τιμη ειναι super δεν θελει δουλεια για ναμπει η τοποθετηση ειναι ευκολη και απο οτι πας τωρα θα πηγαινεις πολυυυυυυ καλυτερα καλο θα ειναι να κατεβασεις το intercooler κατω κατευθειαν αφου η διαφορα στην αποδοση ειναι αισθητη ξυραφιασμενος καταλυτης και παμε.....................

akob
16-10-08, 15:38
Παιδια κομπλε θα βαλω το οχημα τον αλλον μηνα μεσα για μοτερ glanza με front mount intercouler ολη την εξατμιση σαζμαν πλεξουδα εγκεφαλο και ολλα τα αλλαγια να τσουλιση μετα απο φρενα θα βαλω ακρα αντι για αξονα δεν ειμαι ομως σηγουρος αν γινεται χορις αξονα.και μολις το κουμπωσω μετα απο ενα μηνα ξανα μεσα για μπλοκε διαφορικο.μετα απο αλλον εναν μηνα θα μπουν και σφιριλατα (χητωνια μπιελες εμβολα) και ειμαστε ετιμοι.Υστερα παμε για λιγο στισημο.Τωρα θα μου πειτε πως θα τα πληρωσω.Το μοτερκαι ολα τα παρεβλεκομενα για να τσουλιση 1000euro φρενα γυρο στα 150euro και το μπλοκε περιπου 300euro και τα σφηριλατα καπου στα 1000euro. Τωρα το μπλοκε τα φρενα και τα σφηριλατα θα τα βαλω μαζη με εναν μηχανικο απο το σηνεργιο που δουλευω. κατσε να μπει το μοτερ τον αλλον μηνα να καυ..ωσω και θα σου πω εγω.βεβαια για να τα κανω αυτα κανω δυο δουλειες καθε μερα.ευχαριστω ολους σας για την βωηθεια σας και οταν με το καλο το βαλω να ερθω και εγω σε κανενα ραντεβου που θα κανονιση το club.:hi

wastegate
16-10-08, 17:43
Ακρα θα βαλεις δεν παιρνει αξονα ρε το 101!!!!
Ρε συ κανεις ενα κοπο να ρωτησεις τον δικο σου ποσο μπορει να μου βρει ενα μοτερ με ολα τα παρελκομενα 4g93T(mitsubishi)??Γιατι απο τιμες ειναι σουπερ ο δικος σου!

akob
16-10-08, 18:01
ναι ρε μεγαλε θα ρωτησωκαι θα σου πω αυριο.Ρε συ δεν παιρνει ακρα το δικο μ πρεπει να βρω αξονα ?

wastegate
16-10-08, 21:18
Ακρα θα παρεις ρε συ!!!
Ετσι τα εχω και εγω ετσι τα βαζουν ολοι..
Τα δικα μας 101 δεν εχουμε πισω αξονα...

akob
17-10-08, 14:21
ξερεις ποσο περιπου κοστιζουν ακρα μαζι με δισκοφρενα?

wastegate
17-10-08, 15:16
300E τα πουλανε σχεδον ολοι..
Μην με ξεχασεις σε αυτο που σε ρωτησα ε!

akob
19-10-08, 15:54
φιλαρακο μ το ξεχασα χιλια συγνωμη αυριο θα παω μετ την δουλεια και θα των ρωτησω για τιμη οκ?:fight

wastegate
19-10-08, 22:28
Ναι βρε κανενα προβλημα!
Να ειναι απο καινουργιο μοντελο εκει 98-99!!!