PDA

Επιστροφή στο Forum : Δεν κραταει ρελαντι


gi@nn@kis
12-10-08, 23:21
εχω τον κινητηρα 4A-FE και το πρωι οταν το βαζω μπροστα, ανεβαζει στροφες 1600 ολα καλα , αλλα μολις παω να ξεκινησω πεφτουν μεχρι και 600???και ειναι ετοιμο να σβησει!!!αχετε αντιμετωπισει αναλογο προβλημα???

trd.si
12-10-08, 23:56
κ γω τν 4afe εχω φιλε εμενα κρυο οταν βαζω μπρος παει περιπου 1200-1300 στρ κ μετα πεφτει στς 700-800.μπας κ ειναι απο μπουζι???εκανες τπτ στο μοτερ κ μετα στο εκανε η ξαφνηκα???

akis308
13-10-08, 09:21
Και εμενα το έκανε για καποια περίοδο αλλά ποτέ δεν είχε σβησει.
Εστρωσε μονο του.
Πάντως το έκανε για πάνω από μηνα...

gi@nn@kis
13-10-08, 20:17
τπτ δεν εχω κανει στο μοτερ!!!
ξαφνικα το παρουσιασε!κ πολλες φορες ακομα το αφηνω να δουλεψει κανα λεπτο ο κινητηρας οταν ειναι κρυος...

nippon
14-10-08, 14:10
Ρε τζον φυσιολογικο ειναι.Εχεις ενα κινητηρα 15ετιας ο οποιος δε εχει και τη φρεσκαδα που ειχε αν δε κανω λαθος.το ιδιο κανει και το δικο μου αλλα δε ειναι ανυσιχητικο και εμενα ειναι σα να σβηνει αλλα ποτε μα ποτε δε μου εχει σβησει και ας κραταει ρελαντι στις 600-800 στροφες αφου ζεσταθει.Αν θες να κοιταξεις κατι πηγαινε να σου ελενξουν το μοτερακι του ρελαντι κατω ακριβως απο τη πεταλουδα του γκαζιου μηπως καποια διοδος εχει βουλωσει.Αλλα προς θεου μη πανοκοβαλεσαι με το παραμικρο που σου παρουσιαζει το αυτοκνητο.Σου ξανατονιζω οτι ειναι 15ετιας και βαλε, και ειναι φυσιολιγικο να παρουσιαζονται φθορες σε καποια περιφερειακα εξερτηματα του κινητηρα σου.Φιλικα παντα.