PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβληματικό MP3


kkkerm
03-10-08, 13:31
Θα ήθελα να χαιρετήσω όλα τα παιδιά της παρέας.

Είμαι κάταχος της έκδοσης Luna 1.4 :car

Θα ήθελα να αναφέρω την προβληματική λειτουργία του ΜP3 /player που αρχικά ξεκίνησε με ασυναρτησίες που εμφανιζόταν περιοδικά στο LCD πανελ στην πορεία δεν έκλεινε ούτε από το τιμόνι ούτε από το κουμπί στο ταμπλό. Βέβαια το πήγα στην αντιπροσωπία και μου είπαν ότι πρώτη φορά έβλεπαν τέτοιο πρόβλημα και τώρα περιμένω( >15 μέρες) να έρθει MP3 αντικατάστασης. Είχε κάποιος άλλος φίλος στην παρέα παρόμοιο πρόβλημα ....?

Το παράξενο είναι ότι το πρόβλημα παρουσιάστηκε για πρώτη φορά όταν αποφάσισα να το "ανοίξω" λίγο με 160 ΚΜ για να μην "σκουριάση" μιας και έχει γραμμένα στο κοντέρ μόνο 4500ΚΜ και το προσέχω??

kokovios
03-10-08, 14:04
τι να σου πω ρε φιλε δεν νομιζω να εχει σχεση που ανοιξες στα 160km

GreekBoy
03-10-08, 18:54
Καλωσήρθες φίλε στο forum!

Λογικά δεν πρέπει να ευθύνεται η ταχύτητα. Πάντως, θα το αλλάξεις με την εγγύηση και θα είσαι οκ.

Εμένα πάντως μετά από 1 χρόνο και 12,000 KM δεν μου έχει παρουσιάσει τίποτα το mp3.

tigraki
04-10-08, 00:19
Φιλαράκι δεν είναι η ταχύτητα. Μην στεναχωριέσαι γι'αυτό.
Εμένα κάποια στιγμή έχανε την φωτεινότητα στο lcd display. Βέβαια το έκανε που και που και σπάνια. Έτσι δεν πολυτρελάθηκα γιατί δεν το κράτησα και πολύ λόγο ότι έβαλα το άλλο.
Εγγύηση και αντικατάσταση.

panakyr
04-10-08, 01:36
...............

kos_tas
06-10-09, 12:14
Εγώ το mp3 στο δικό μου το έχω αλλάξει 2 φορές . την πρώτη μαύρισε η οθόνη και ευτυχώς μου έκοψε και το έβγαλα φωτογραφία και την 2η μου κράτησε μέσα το cd και δεν ήθελε να το βγάλει με τίποτα και φυσικά δεν έπαιζε κιόλας. μου το άλλαξαν με την εγγύηση και όλα καλά .

Hagi
06-10-09, 12:49
Καλησπέρα!
Κι εμένα μου το έκανε αυτό το κόλπο στην Sol 1.6.
Έβγαζε κάτι ασυναρτησίες και κολλούσε!
Μου το έκανε μετά ή κατα΄την διάρκεια βροχής!
Φοβήθηκα για κανένα βραχυκύκλωμα. Στην αντιπροσωπεία μου είπαν πως πρέπει να τους το πάω όταν το κάνει αυτό. (δεν μου έκοψε να το φωτογραφίσω...)
¨οπως ξαφνικά ήρθε έτσι κι έφυγε!
Σχεδόν ένα 8μηνο ίσως και παραπάνω δεν έχει παρουσιάσει τίποτα!!

notiosanatolikos
13-10-09, 18:48
Εμένα μου κανει κατι κόλπα (όχι πάντα) και διακοπτει για κλασματα δευτερολεπτου τον ήχο και στη συνέχει επανέρχεται,(sol 1.6).Βέβαια φοβάμαι μη μου πουν ότι πρέπει να το κάνει μπροστά τους γιατί δεν το κάνει πάντα. Από την άλλη σκέφτομαι μήπως φταίει ο σταθμός και κάνει διακοπές περιοδικά(red).
Nαι ξέρω μη μου πει κανείς να αλλάξω σταθμό!!
Απλά ήθελα να το αναφέρω στην παρέα.

Fanis
13-10-09, 19:03
κλεισε την λειτουργια του rds ΑF που σημαινει εναλλακτικη συχνοτητα και θα σταματησει...

notiosanatolikos
14-10-09, 19:50
Φάνη ευχαριστώ πολυ!!
Λύθηκε το πρόβλημα.