PDA

Επιστροφή στο Forum : Toyota Auris JDM


aurinho
21-09-08, 14:24
εχω βρει διαφορα στο ιντερνετ σχετικα με το μοντελο μερικα ειναι μαμάτα αν ξερει καποιος που μπορω να βρω και lexus style πισω φωτα

Alex-poli
21-09-08, 15:54
Ρίξε μια ματιά εδώ για διάφορα ωραία πραγματάκια

http://www.trc-tuning.de/index_shop.htm

Επίσης σε παρακαλώ προσέχουμε τι γράφουμε. (μάματα)

aurinho
21-09-08, 16:46
οκ συγγνωμη!λαθος μ!το χω τσεκαρει εχει πολυ πραγμα αλλα για αυρις δεν εχω βρει αυτο που θελω

μηπως ξερει κανεισ που μπορω να βρω αυτα τα κιτακια σε ελληνικο μαγαζι;

ranger
21-09-08, 16:51
Γεια σου ρε φίλε...
καλά κάνεις και ψάχνεις διάφορα πραγματάκια για το auris, αλλά δεν μας έχεις πει δύο τρία πραγματάκια για σενα (συνηθίζεται να το κάνουν τα νέα μέλη).
κάνε λοιπόν τον κόπο και πες μας λίγα πράγματα για το auris σου (για να ζητάς και να ψάχνεις για αυτό τόσα πολλά, μάλλον auris έχεις).
Πότε το πήρες, πόσα κυβικά (ακόμα ψάχνω κάποιον να έχει πάρει το 1.600 και να μου πει εντυπώσεις απο το Dual VVT-i μοτερ), ποιές είναι οι εντυπώσεις σου απο το αυτοκίνητο...

aurinho
21-09-08, 17:02
λοιπον. ειναι 1,4 μαυρο 3πορτο εκδοση trendy με ολα μαμα.αεροτομη ζαντεσ 16' τα μονα που του εχω βαλει ειναι πλαινα -δυστυχωσ πρεπει να τα βαψω και πενταλακια αλουμινενια της τουοτα. το αγορασα μεσα φλεβαρη.δεν εχει κανει πολλα χιλιομετρα περιπου 5000 αλλα ειναι μια χαρα. εχω οδηγησει και το προηγουμενο κορολα σε 14αρη ναι μεν ηταν πιο γρηγορο επειδη ειναι πιο ελαφρυ αλλα σε αισθηση προτιμω το αυρισ.-ευλογουμε το σπιτι μασ μην πεσει να μασ πλακωσει!χαχαχ! αυτα! βασικα δε θελω να κανω τιποτα τραγικο να το πειραξω τρελα ακομα λογω εγγυησησ ζαντεσ θελω φιμε και κανα lexus style φωτακι αν βρω.αυτα.!!!

logosak
21-09-08, 18:10
Γεια σου ρε φίλε...
καλά κάνεις και ψάχνεις διάφορα πραγματάκια για το auris, αλλά δεν μας έχεις πει δύο τρία πραγματάκια για σενα (συνηθίζεται να το κάνουν τα νέα μέλη).
κάνε λοιπόν τον κόπο και πες μας λίγα πράγματα για το auris σου (για να ζητάς και να ψάχνεις για αυτό τόσα πολλά, μάλλον auris έχεις).
Πότε το πήρες, πόσα κυβικά (ακόμα ψάχνω κάποιον να έχει πάρει το 1.600 και να μου πει εντυπώσεις απο το Dual VVT-i μοτερ), ποιές είναι οι εντυπώσεις σου απο το αυτοκίνητο...γεια σας κ απο μενα ευτυχισμενος κατοχος auris 1.6 38000 χιλ. το αμαξι ειναι πολυ καλο εχω αλλαξει τα ελατηρια στην toyota χαμηλωσε λιγο βελτιωσε ομως το κρατημα.ψιλοκοπαναει ομως σε σαμαρακια κτλ ψιλο ομωσ ετσι!!!!!!!το μοτερ δουλευει πολυ καλα πανω απο τισ 4000 rpm ομως,τοτε τα δινει ολα και παρολο το βαροσ του οχηματος ξεκολαει απο την ασφαλτο.βοηθαει σε αυτο και οι κοντες σχεσεις του κιβωτιου ετσι παντος γενικα τομαξι το θεωρω πολυ γρηγορο

ranger
21-09-08, 18:20
έτσι μπράβο ρε παιδια, μιλήστε μας για σας και τα αυτοκίνητα σας (με το τσιγγέλι θα σας τα βγάζουμε)!!! μια παρέα είμαστε εδώ και πάντα χαιρομαστε να καλωσορίζουμε νέα μέλη...

Να σας ευχηθώ καλά και ασφαλή χιλιόμετρα, καλή διαμονή στο club και ελπίζω σίγά σιγά να σας δούμε και σε κάποιες απο τις διάφορες δραστηριότητες που οργανώνουμε (συνατήσεις, εκδρομές, ATS)...

Janakas
21-09-08, 19:19
Καλως μας ηρθες και απο εμενα φιλε logosak (http://www.corollaclub.com/forums/member.php?u=8929)! Καλη διαμονη στο φορουμ μας σου ευχομαι οπως επισης πολλα και ασφαλη χιλιομετρα με το πανεμορφο Auris!

logosak
21-09-08, 20:44
καλως σας βρηκα παιδια

COROLLAKIAS MIXALHS
22-09-08, 09:08
Καλοσηρθες κι απο μενα logosak!Οτι προβλημα εχεις και οτι απορια σιγουρα θα υπαρχει ατομο στο club που θα ξερει να σε βοηθησει!Καλες βολτες με το auris!
:fierydevil

LITHOGRAFOS2002
22-09-08, 16:42
καλησπερα και απο μενα.λοιπον για το 1.6 μεχρι τις 3600 ειναι μουλαρι μετα δινει τρελα δουλευει πολυ καλα ψιλα και η 5η ειναι αυτη που σκοτωνει εθνικη δεν χρειαζετε ουτε κατεβασαμ να κανεις σε προσπεραση. να ειναι ομως κοντα στις 3600 γι ανα σου δωσει τα καλα μπαμ. κρατηματα αψογο μπορω να πω αναρτηση μαμα και το αμαξι κοπαναει σκληρη.απο κει και περα πιστευω οτι ηθελε και μια 6η απλα για ξεκουραση.καταναλωση μετρηση με αντλια φουλ μεχρι ταπα να ξεχιλισει. 7.3 εθνικη και το κλιμα να δουλευει οχι συνεχεια μεχρι 130χλμ πολη ξεκινας απο τα 9 μεχρι 10.4 στα 100 αναλογα την οδηγηση.αυτα για το εν λογως αυτοκινητο.μεχρι τωρα 18000 και ουτε χρονο δεν εχει κλεισει.η αληθεια το εχω ευχαριστηθει. και συνειζω να το ευχαριστιεμαι.

logosak
22-09-08, 18:09
κ εγω θα θελα μια 6η σχεση πιστευω θαταν ακομα πιο οικονομικο.θα ταξιδευαμε με μεγαλυτερες ταχυτητες κ με λιγοτερα καυσιμα κ θορυβο κινητηρα.τωρα με 5η στην εθνικη με 4.000 στροφες εχω 130χιλιομετρα ταχυτητα.αν υπηρχε η 6η να ριχνε εστω 200 στοφες απο την 5η θα ταν πολυ ξεκουραστο κ οικονομικο!!!!!!!:crazylol

tommis
22-09-08, 20:45
και εγω με το 1,6 unique το εχω περιπου 1 μηνα πολυ καλο μεχρι στιγμης αλλα θεορω απο ενα αυτοκινιτο αυτης της κατηγοριας οτι ειναι βασικη παρα λιψη η6 ταχιτητα οπως ειπαν και τα αλλα παιδια το vsc που νομιζω επρεπε να το εχουν στανταρ και τον τεμπελι για κανενα ταξιδακι

vlaxomand
22-09-08, 20:53
η απουσια του τεμπελη ειναι αισθητη στα ταξιδια..
η αναρτηση λιγο σκληρη..τουλαχιστων σε ηχο..
κ παιδια ολα τα λεφτα ειναι το αυτοματα οταν το εχεις σε λειτουργια sport κ κανεις καταβαση...λες κ εχεις κ 3ο χερι..πριμ βγεις απο την στροφη εχεις τις στροφες γεματες για να φυγεις κ οταν μπαινεις εσυ απλα πατας το φρενο που θελεις γινετε το αναλογο κατεβασμα με στροφες πανω απο 4.000 κ απλα μπαινεις..σε συνδιασμο κ με vsc ktl το αμαξι μπαινει τεεελεια..

logosak
22-09-08, 21:33
και εγω με το 1,6 unique το εχω περιπου 1 μηνα πολυ καλο μεχρι στιγμης αλλα θεορω απο ενα αυτοκινιτο αυτης της κατηγοριας οτι ειναι βασικη παρα λιψη η6 ταχιτητα οπως ειπαν και τα αλλα παιδια το vsc που νομιζω επρεπε να το εχουν στανταρ και τον τεμπελι για κανενα ταξιδακισχετηκα με το vsc με 700ευρω τοχεις το θεμα ειναι ποσο θα καθυστερησει μια τετοια παραγγελια.

Vavvas
22-09-08, 23:51
Απενεργοποιειται το vsc? Πολυ ομορφο το λευκο auris με φιμε ειναι κουκλα, πλεον ειναι μοδα το λευκο αυτοκινητο τα σπαει.

COROLLAKIAS MIXALHS
23-09-08, 01:46
Λευκο με φιμε,με τα spoiler,το πισω spoiler με τη μαυρη σιτα,μαυρες ζαντες γυαλιστερες και ενα carbon καπο!Απλα τελειο!Φανταστειτε το!

Janakas
23-09-08, 02:18
Λευκο με φιμε,με τα spoiler,το πισω spoiler με τη μαυρη σιτα,μαυρες ζαντες γυαλιστερες και ενα carbon καπο!Απλα τελειο!Φανταστειτε το!

Απαιχτο.. Τελειο! Ειδα ενα απλο λευκο στο δρομο προχτες το οποιο ηταν πανεμορφο αν και λιγο βρωμικο!

LITHOGRAFOS2002
23-09-08, 16:51
καλησπερα το γιουνικ ειναι αντικατασταση του τρεντυ? και τι παραπανω περιλαμβανει στο εξοπλισμο πο το τρεντυ?

vlaxomand
23-09-08, 18:12
Απαιχτο.. Τελειο! Ειδα ενα απλο λευκο στο δρομο προχτες το οποιο ηταν πανεμορφο αν και λιγο βρωμικο!

που το ειδατε??? νοτια προαστεια???

vlaxomand
23-09-08, 18:14
ναι απενεργοποιητε το vsc..εχει διακοπτη διπλα απο το ρυθμιστη για το υψος στα φωτα...

Janakas
23-09-08, 18:15
που το ειδατε??? νοτια προαστεια???

Οχι, βασικα εγω το ειδα Πατρα! Το δικο σου ειναι στο αβαταρ??? Αν ναι ειναι κουκλι!

vlaxomand
23-09-08, 18:21
Οχι, βασικα εγω το ειδα Πατρα! Το δικο σου ειναι στο αβαταρ??? Αν ναι ειναι κουκλι!
ναι το δικο μου ειναι...πατρα ημουν πριν 15 μερες..απλα ρωταω γιατι προς το παρων λευκα ημαστε μετρημενα στα δαχτυλα....ειδικα με ηλιοροφη...:banana

spiros2004
07-11-08, 12:32
Γεια σας και απο εμενα παιδια!Ειμαι κατοχος ενος Auris 1,6 casual ε φιμε μεμβρανες lumar και εμπρος,πισω,πλαινα spoiler TTE και αεροτομη TTE.Εχω το αυτοκινητο 1 μηνα,εχω κανει 2500 χλμ και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος αν και θα συμφωνησω με τους υπολοιπους πως χρειαζοταν μια 6 ταχυτητα για οικονομια.Παντως τοπανω απο τις 4000 στροφες το αυτοκινητο ραβει!!Για να μην πουμε για το αψογο στριψιμο του χωρις ηλεκτρικες υποβοηθειες!!

panagiotis mwros
17-11-08, 05:20
γεια σας παιδια..........ειμαι ετοιμοσ να παω να παραγειλω το auris..1600. οι ερωτησεις που θελω να κανω ειναι....α) τι γνωμη εχετε για το αυτοματο????? κ αν ξερει κανεισ σε ποιεσ εκδοσεις βγαζουν το ασπρο χρωμα????? ευχαριστω

ALIEN-3-
17-11-08, 15:10
γεια σας παιδια..........ειμαι ετοιμοσ να παω να παραγειλω το auris..1600. οι ερωτησεις που θελω να κανω ειναι....α) τι γνωμη εχετε για το αυτοματο????? κ αν ξερει κανεισ σε ποιεσ εκδοσεις βγαζουν το ασπρο χρωμα????? ευχαριστω
Manual και πάλι Manual .......... Για το άσπρο δεν ξέρω αλλά λογικά σε όλες... Να το πάρεις πάντως θα το υπερευχαριστηθείς

nikosauris
18-11-08, 03:13
αδερφε μην παρεις αυτοματο.και πιο γρηγορο κατα 1 ολοκληρο δεπτερολεπτο στα 0-100.ενα θα σου πω,θα αναβεις τσιγαρο για να αλλαξει ταχυτητα με το αυτοματο.και εχει και πολυ ωραιο κιβωτιο.κοντες διαδρομες.καλο θα ηταν να μην το χασεις.οσο για το χρωμα απο οτι ξερω βγαινει σε ολες τις εκδοσεις.