PDA

Επιστροφή στο Forum : Auris accessories


miglis-mrc
25-08-08, 13:36
Παιδια ποσο θα κοστισει το πακετο με ζαντες ΤΤΕ 17 με το μπροστινο φτερο τα πλαγια μαρσπιε την πισω αεροτομη και το πισω προσθετο του πισω προφιλακτηρα???

Nick-K
25-08-08, 18:43
Το σίγουρο είναι πως θα είναι αρκετά!!!! Το φτερό με βάψιμο και τοποθέτηση θα βγει κάνα 700ρι σίγουρα, για τα υπόλοιπα δεν γνωρίζω..

LITHOGRAFOS2002
29-08-08, 14:13
καλησπερα .λοιπον φιλε αυτα που ξερω απο αντιπρωσοπεια 300 η αεροτομη μεγαλη ΤΤΕ το πισω προσθετο που ειναι οι εξατμιση 500 ευρω και να βαλεις τα διπλα τελικα ενα αριστερα ενα δεξια ειναι + 1100 ευρω και οι 17αρες υπολογιζε ζαντες λαστιχα 1500

madvinegar
29-08-08, 16:44
Και νομιζω οι τιμες ειναι χωρις βαψιμο...

tommis
30-08-08, 20:14
παιδια νομιζω οτι πακετο αγορασεις την ωρα της αγορας μετα δεν αξιζει τιποτα να βαλεις σαν εξτρα

LITHOGRAFOS2002
01-09-08, 16:49
φιλες αυτες τις τιμες μου δινανε πριν παραλαβω στο αμαξι τα οποια ρωταγα γιατι ηθελα να τα βαλω στην παραγγελια πριν το παραλαβω τωρα αν εχει αλλαξει κατι δεν το γνωριζω

mafiasauris
13-10-08, 20:21
to 1.4 to auris h trendy ekdodi exei 16ares zantes an balo 17ares 8a kopsei poli

Fanis
13-10-08, 21:15
+ οτι θα εχεις και προβλημα με το σασμαν και την εγγυηση....!!!

logosak
13-10-08, 21:15
to 1.4 to auris h trendy ekdodi exei 16ares zantes an balo 17ares 8a kopsei poliνομιζω οτι ειναι υπερβολη να φορτωσεις τοσο το auris, 1.4 ειναι θα κοψει αρκετα πιστευω.

COROLLAKIAS MIXALHS
14-10-08, 12:55
Λοιπον παιδια!Το πισω σποιλερ κανει 300,τα πλαινα 300,το μπροστα 200,οι εξατμισεις 1083 και ζαντες με λαστιχα πανω απο 1500€!Ολα αυτα χωρις βαψιμο και τοποθετησεις!Αν πιανει λιγο το χερι σου οι τοποθετησεις δεν ειναι δυσκολες!Μονο το προσθετο του πισω προφυλαχτηρα ειναι μυστηριο και ταλαιπωρει πολυ γιατι θελει να κοψεις τον προφυλαχτηρα σε συγκεκριμενες διαστασεις!Αυτο που εχει βγαλει σαν καινουριο η ΤOYOTA ειναι το AURIS special edition 1,6 με ολα τα προσθετα και τις εξατμισεις και με την 17αρα PITLANE της ΤΤΕ με ελαστικα διαστασεων 205\50\17 και το πουλαει απο 24.800€!

ALIEN-3-
14-10-08, 13:24
Στο ebay άμα ψάξετε ίσως βρείτε και καλύτερες τιμές ,εγώ πάντως όταν πήρα το αμάξι και ρώτησα στην αντιπροσωπία μου είπε για την πίσω αεροτομή 150 αλλά δεν ξέρω εάν εννοούσε άβαφη

COROLLAKIAS MIXALHS
14-10-08, 13:55
Στο ebay άμα ψάξετε ίσως βρείτε και καλύτερες τιμές ,εγώ πάντως όταν πήρα το αμάξι και ρώτησα στην αντιπροσωπία μου είπε για την πίσω αεροτομή 150 αλλά δεν ξέρω εάν εννοούσε άβαφη
Mπορει να εννοουσε την μικρη του 1600 και οχι την μεγαλη..........Και σιγουρα εννουσε αβαφη και χωρις τοποθετηση!

Roy-D
14-10-08, 20:36
+ οτι θα εχεις και προβλημα με το σασμαν και την εγγυηση....!!!

δεν νομιζω να εχεις προβλημα με την εγγυηση..με το σασμαν ισως.
Με την εγγυηση δεν θα εχεις γιατι απο υην στιγμη που η τογιοτα σου πουλαει για auris μεχρι 18αρες μεχρι αυτην την διασταση μπορεις να βαλεις χωρις προβλημα! Ξερω γιατι και για μενα οταν εφτιαξα το σασμαν μου που εχω 17αρες το εψαξαν και τους ειπα οτι η ΤΤΕ πουλαει για Ε12 17αρες γιατι να εχω προβλημα και μου ειπαν ναι...μεχρι 17 και 215 διασταση δεν εχεις...

Λογικα κατι τετοιο ισχυει και για τα auris!

COROLLAKIAS MIXALHS
15-10-08, 13:29
Πραγματικα φαντασου αυτους που θα εβαζαν πανω 18αρα μεσα απο την τογιοτα!Τι να πουν κι αυτοι για εγγυηση?Παντως πρεπει να σε καλυπτει η εγγυηση μονο για διαστασεις ελαστικων που δινει η τογιοτα!Σιγα μην βγαλεις ακρη!

SteliosT
15-10-08, 15:08
φιλε miglis-mrc θα συμφωνησω με τα παιδια κ τις τιμεσ που σου εχουνε γραψει.
εγω την αεροτομη την TTE την πηρα 200 αβαφτη κ χωρισ τοποθετηση.
το μπροστα σποιλερ μ του δινουν στα 200 αν θυμαμαι καλα.
ενω το πιο ακριβο ειναι το πισω λογω εξατμισεων.
προσφατα εβαλα κ τους λασπωτηρεσ της Toyota με 60 ευρω μαζι με τοποθετηση κ πιστεψε με ειδικα οι πισω δινουν πολυ στυλ στο αυτοκινητο.
φαινετε πιο φουσκωμενο.
οταν προλαβω θα βαλω φωτογραφια.
κ να σου πω κ την αληθεια ηθελα να βαλω τα πλαινα αλλα με τους λασπωτηρες μ αρεσει παρα πολυ.

vlaxomand
15-10-08, 16:21
σημερινη τιμη απο αντιπροσωπεια με λιγο παζαρι..
πλαινα σποιλερ-ζαντες 17'' με λαστιχα βαμενα τοποθετημενα 2.640ε
....
την μεγαλη την αεροτομη ττε εγω την πληρωσα 220ε
....
τα σποιλερ τα πλαινα σκετα βαμμενα-τοποθετημενα τα χρεωνουν περιπου στα 350ε

ALIEN-3-
15-10-08, 20:55
φιλε miglis-mrc θα συμφωνησω με τα παιδια κ τις τιμεσ που σου εχουνε γραψει.
εγω την αεροτομη την TTE την πηρα 200 αβαφτη κ χωρισ τοποθετηση.
το μπροστα σποιλερ μ του δινουν στα 200 αν θυμαμαι καλα.
ενω το πιο ακριβο ειναι το πισω λογω εξατμισεων.
προσφατα εβαλα κ τους λασπωτηρεσ της Toyota με 60 ευρω μαζι με τοποθετηση κ πιστεψε με ειδικα οι πισω δινουν πολυ στυλ στο αυτοκινητο.
φαινετε πιο φουσκωμενο.
οταν προλαβω θα βαλω φωτογραφια.
κ να σου πω κ την αληθεια ηθελα να βαλω τα πλαινα αλλα με τους λασπωτηρες μ αρεσει παρα πολυ.
Ωραίοι οι λασπωτήρες αλλά εάν τους πήρες στο χρώμα του αυτοκινήτου πρόσεχε μην τους κάνεις σημάδια στο παρκάρισμα γιατί θα βρίσκουν σε όλα τα πεζοδρόμια

σημερινη τιμη απο αντιπροσωπεια με λιγο παζαρι..
πλαινα σποιλερ-ζαντες 17'' με λαστιχα βαμενα τοποθετημενα 2.640ε
....
την μεγαλη την αεροτομη ττε εγω την πληρωσα 220ε
....
τα σποιλερ τα πλαινα σκετα βαμμενα-τοποθετημενα τα χρεωνουν περιπου στα 350ε
Φίλε παρατήρησες διαφορά σε απόδοση κατανάλωση με τις 17 σε σχέση με τις 16 ?

Ma-corolla
16-10-08, 10:18
Λοιπον παιδια!Το πισω σποιλερ κανει 300,τα πλαινα 300,το μπροστα 200,οι εξατμισεις 1083 και ζαντες με λαστιχα πανω απο 1500€!Ολα αυτα χωρις βαψιμο και τοποθετησεις!Αν πιανει λιγο το χερι σου οι τοποθετησεις δεν ειναι δυσκολες!Μονο το προσθετο του πισω προφυλαχτηρα ειναι μυστηριο και ταλαιπωρει πολυ γιατι θελει να κοψεις τον προφυλαχτηρα σε συγκεκριμενες διαστασεις!Αυτο που εχει βγαλει σαν καινουριο η ΤOYOTA ειναι το AURIS special edition 1,6 με ολα τα προσθετα και τις εξατμισεις και με την 17αρα PITLANE της ΤΤΕ με ελαστικα διαστασεων 205\50\17 και το πουλαει απο 24.800€!

τα πλαινά λές 300€ το ένα η τα δύο μάλλον το ένα μασπίε?????

φιλε miglis-mrc θα συμφωνησω με τα παιδια κ τις τιμεσ που σου εχουνε γραψει.
εγω την αεροτομη την TTE την πηρα 200 αβαφτη κ χωρισ τοποθετηση.
το μπροστα σποιλερ μ του δινουν στα 200 αν θυμαμαι καλα.
ενω το πιο ακριβο ειναι το πισω λογω εξατμισεων.
προσφατα εβαλα κ τους λασπωτηρεσ της Toyota με 60 ευρω μαζι με τοποθετηση κ πιστεψε με ειδικα οι πισω δινουν πολυ στυλ στο αυτοκινητο.
φαινετε πιο φουσκωμενο.
οταν προλαβω θα βαλω φωτογραφια.
κ να σου πω κ την αληθεια ηθελα να βαλω τα πλαινα αλλα με τους λασπωτηρες μ αρεσει παρα πολυ.
Βγάλε φωτό να δούμε αν είναι όπως λές έτσι καλό μπορεί να βάλω και γώ.

COROLLAKIAS MIXALHS
16-10-08, 23:58
Και τα δυο τα μαρσπιε 300€!Συμφωνω για τους λασπωτηρες οτι φουσκωνουν το αμαξι αλλα αν εχεις βαλει το πισω σποιλερ!Γενικα πιστευω οτι η τογιοτα εχει βγαλει πολυ ωραια extra για αυτο το αυτοκινητο!Εγω τα εβαλα και πραγματικα το βλεπω σαν διαφορετικο αμαξι!Ειδικα ο κωλος του εχει ομορφυνει!Και οπως ολοι ξερετε το auris δεν εχει και τον πολυ ωραιο κωλο!

Auris
12-12-08, 21:08
Υπαρχει καποιος καταλογος με τα αξεσουαρ της ΤΟΥΟΤΑ?

sotoskap
12-12-08, 21:30
Υπαρχει καποιος καταλογος με τα αξεσουαρ της ΤΟΥΟΤΑ?

http://newata.toyota-europe.com

Auris
12-12-08, 21:34
Ευχαριστω πολυ φιλε.:)

sotoskap
12-12-08, 21:39
Ευχαριστω πολυ φιλε.:)

Δεν κάνει τίποτα. Στην διαθεσή σου! Και για τιμές ότι θέλεις αλλα απο Δευτέρα.

mger
26-12-08, 13:48
Δεν κάνει τίποτα. Στην διαθεσή σου! Και για τιμές ότι θέλεις αλλα απο Δευτέρα.
πως 8α βρουμε τιμη για δερματινα καθισματα auris 1.6 3d ??

sotoskap
07-01-09, 08:47
πως 8α βρουμε τιμη για δερματινα καθισματα auris 1.6 3d ??

Επισυνάπτω αρχείο με τιμές δερμάτινων επενδύσεων, για όλα σχεδον τα μοντέλα ΤΟΥΟΤΑ.

mger
09-01-09, 16:11
Επισυνάπτω αρχείο με τιμές δερμάτινων επενδύσεων, για όλα σχεδον τα μοντέλα ΤΟΥΟΤΑ.


thanks..... μαλον θα ψαξω για aftermarket....(δεκτες ολες οι ιδεες σας)

hliaspr
20-02-09, 13:47
Γεια χαρα.....
Ακομα δεν το πηρα και ψαχνομαι.....
Γνωριζει κανεις ποσο κανει η θηκη αποθηκευσης κατω απο την εταζερα,
το πλαστικο δαπεδο πορτμπαγκαζ και τα μαρσπιε αλουμινιου;;;;

sotoskap
20-02-09, 14:03
θήκη αποθήκευσης κάτω απο την εταζέρα 74.97 euro

πλαστικό δάπεδο πορτ-μπαγκάζ 50.50 euro

μαρσπιέ αλουμινίου 3D 85.68 euro & 5D 77.35 euro

hliaspr
20-02-09, 14:12
θήκη αποθήκευσης κάτω απο την εταζέρα 74.97 euro

:crazylol Τι εγινε ρε παιδια εχει και καφετιερα πανω;;;;;;;:question

Ενα κομματι πλαστικο ή μοκετα(δεν ξερω τι απο τα 2) ειναι και
κανει 75euro;;;;;;

Μηπως ειναι λιγο κλεφτες;;;;;;;:question

sotoskap
20-02-09, 14:19
Αυτό δεν εννοείς??? Ναι αυτό κάνει 74,97 euro

logosak
21-02-09, 00:51
To πλαστικο καλυμα του πορτ παγκαζ το πηρα πριν καμια βδομαδα 45 ευρω,το ειχαν προσφορα.Αξιζει δεν κουνιεται τιποτα.Γνωριζει κανενας οι πεταλιερες ποσο κοστιζουν???

Edessaios
21-02-09, 12:23
Υπολόγιζε στο 100αρικο κοντά.....ίσως και να το ξεπερνάνε.

hliaspr
21-02-09, 15:50
Το συστημα διαχειρισης i-pod......... ποσα ευροπουλα εχει;;;;

Εχει και θυρα usb ετσι;;;;;;;

Κατι ακομα το parking heaters τι ειναι;;;;;;

sotoskap
21-02-09, 17:40
Το συστημα διαχειρισης i-pod......... ποσα ευροπουλα εχει;;;;

περιπου 160 euro

Εχει και θυρα usb ετσι;;;;;;;

νομιζω τωρα έχουν μια θυρα AUX

Κατι ακομα το parking heaters τι ειναι;;;;;;

Μήπως εννοεις parking sensors?? Αν ναι, είναι Αισθητηρες Υποβοήθησης Παρκαρισματος

SteliosT
22-02-09, 14:25
To πλαστικο καλυμα του πορτ παγκαζ το πηρα πριν καμια βδομαδα 45 ευρω,το ειχαν προσφορα.Αξιζει δεν κουνιεται τιποτα.Γνωριζει κανενας οι πεταλιερες ποσο κοστιζουν???



οι πεταλιερες πριν τα χριστουγεννα που ειχα ρωτησει μ ειχαν πει οτι ειναι στα 90 ευρω.

hliaspr
22-02-09, 15:08
Μήπως εννοεις parking sensors?? Αν ναι, είναι Αισθητηρες Υποβοήθησης Παρκαρισματος

Οχι αν μπεις στο www.toyota.gr (http://www.toyota.gr) στα αξεσουαρ του auris
στην κατηγορια ανεση εχει θερμαινομενα καθισματα και parking heaters.......

parking heaters:question <!-- / message --><!-- sig -->

Edessaios
22-02-09, 15:29
Μήπως εννοεις parking sensors?? Αν ναι, είναι Αισθητηρες Υποβοήθησης Παρκαρισματος

Οχι αν μπεις στο www.toyota.gr (http://www.toyota.gr) στα αξεσουαρ του auris
στην κατηγορια ανεση εχει θερμαινομενα καθισματα και parking heaters.......

parking heaters:question <!-- / message --><!-- sig -->

Νομίζω είναι συστημα το οποίο χρησιμοποιήται στις βόρειες χώρες που όλο τον χειμώνα, και όχι μόνο, έχουν χαμηλές θερμοκρασίες.Είναι ηλεκτρικό με πρίζα και κρατάει τον κινητήρα και το εσωτερικό του αυτοκινήτου σε κάποια θερμοκρασία έτσι ώστε το πρωί όταν πας να μπεις στο αυτοκίνητο να μην είναι παγωμένο ούτε ο κινητήρας ούτε το εσωτερικό.Στην Σουηδια συγκεκριμένα που είχα πάει είχα δει σε πολλά αυτοκίνητα ανεξαρτήτου μάρκας να εξέχει μπροστά από την μάσκα ένα φις αρσενικό για να συνδεθεί κάποιο καλώδιο.Όταν ρώτησα μου είπαν αυτό που περιέγραψα πιο πάνω.

logosak
22-02-09, 23:24
οι πεταλιερες πριν τα χριστουγεννα που ειχα ρωτησει μ ειχαν πει οτι ειναι στα 90 ευρω.Τοσο θα κανουν και τωρα ευχαριστω φιλε.

sotoskap
23-02-09, 09:37
Οι πεταλιέρες αλουμινίου (E-PZ467-E9742-00) κοστίζουν 80,92 euro και απαιτείται για τοποθέτηση 0,6 x εργατώρα.

ALIEN-3-
07-03-09, 00:28
Soto μπορείς να μας πεις πόσο κοστίζουν Αεροτομη,Εμπρος μασκα ΤΤΕ,Πλαινα μαρσπιε,Πισω ποδιά .Άβαφα και χωρίς περαστικά ?

GREENMILE
27-03-09, 14:50
θελω να ρωτήσω αν ξέρει κανεις ποσο κοστίζουν τα εξης για το auris:
μπροστα σποιλερ
πισω σποιλερ με την διπλη εξατμηση
πλαινα
και η αεροτομη
απο αυτα που δινει η τουοτα...
ευχαριστω πολυ προκαταβολικα.
:car:teleport

sotoskap
27-03-09, 23:46
θελω να ρωτήσω αν ξέρει κανεις ποσο κοστίζουν τα εξης για το auris:
μπροστα σποιλερ
πισω σποιλερ με την διπλη εξατμηση
πλαινα
και η αεροτομη
απο αυτα που δινει η τουοτα...
ευχαριστω πολυ προκαταβολικα.
:car:teleport

Soto μπορείς να μας πεις πόσο κοστίζουν Αεροτομη,Εμπρος μασκα ΤΤΕ,Πλαινα μαρσπιε,Πισω ποδιά .Άβαφα και χωρίς περαστικά ?

Συγνώμη, αλλα τωρα είδα τα ποστ σας. Θα σας απαντησω την Δευτέρα. ΟΚ?

ALIEN-3-
28-03-09, 11:52
Όποτε μπορείς Soto δεν τρέχει τίποτα :mrgreen:

sotoskap
30-03-09, 08:37
Παιδιά, όπως σας υποσχέθηκα, έβαλα τιμές απο τα αξεσουάρ που ζητήσατε. Οι τιμές είναι χωρίς βαφή (για όσα βάφονται) και χωρίς τοποθέτηση.

Δείτε τις φώτο...

GreekBoy
30-03-09, 10:41
Η εξάτμιση είναι όλα τα λεφτά αλλά.... κοστίζει!!! :cold

ALIEN-3-
30-03-09, 14:42
Ευχαριστούμε πολύ soto, πάντως τα βρίσκω πανάκριβα!!! Αν και το αμάξι γίνετε super

GREENMILE
31-03-09, 10:57
Ευχαριστώ SOTOS για τις τιμές.... λογικές ακούγονται απλά αν μπορείς να μου πεις αν αυτές οι τιμές υπάρχουν σε όλες τις αντιπροσωπείες ή αλλαζουν......όπως είναι χωρίς βάψιμο και τοποθέτηση ...Ευχαριστώ προκαταβολικά.

sotoskap
31-03-09, 11:32
Ευχαριστώ SOTOS για τις τιμές.... λογικές ακούγονται απλά αν μπορείς να μου πεις αν αυτές οι τιμές υπάρχουν σε όλες τις αντιπροσωπείες ή αλλαζουν......όπως είναι χωρίς βάψιμο και τοποθέτηση ...Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Κανονικά οι τιμές είναι ίδιες σε ολες τις αντιπροσωπείες, εκτός των περιοχών (κάποια νησιά νομίζω) που έχουν μικρότερο ποσοστό Φ.Π.Α.

GREENMILE
21-04-09, 10:33
καλησπέρα !!! θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς πόσο κοστίζουν τα πεντάλ αλουμινίου της toyota και το διακοσμητικό για πίσω στο πορτ παγκαζ...
:car :teleport

sotoskap
21-04-09, 12:55
καλησπέρα !!! θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς πόσο κοστίζουν τα πεντάλ αλουμινίου της toyota και το διακοσμητικό για πίσω στο πορτ παγκαζ...
:car :teleport

Αν και τα έχουμε ξαναγράψει παλαιότερα και αν ψαξεις θα τα βρεις...

Πετάλ αλουμινίου 80.92
Πισω χρωμιο διακοσμητικο 74.97

GREENMILE
22-04-09, 09:40
ευχαριστώ ....να σου πω την αλήθεια δεν εψαξα...απλα πήγα ρώτησα απο εκει που πηρα το αμαξι μου και με καραφλιασαν.....
μου ειπανε τα
πενταλ 119.78
και το διακοσμητικο 86,54
θα ψαξω και σε αλλη toyota να δω εκτος αν εχεις να προτήνεις εδω στην αθήνα εσυ κανέναν......
οι τιμες ππου μου έιπες ειναι καπως λογικες