PDA

Επιστροφή στο Forum : πισω προφυλακτηρας για εε111 σενταν


kostas_glanza_v
25-06-08, 20:34
μαγκες κατι σε προφιλακτηρα για πισω σε εε111 σενταν?
το κατο κομματι του προφυλακτηρα απο αβενσισ?

NikiforosGT
16-09-08, 21:19
μιας και λέμε για τον πίσω προφυλακτήρα να μην ανοίγω και άλλο topic, σήμερα έπεσε πάνω μου ένα παπάκι και μου τον έσπασε, βασικά έκανε βαθειές γρατζουνιές 2 στο φτερό κοντα στην πόρτα χαμηλά και 6-7 χαμηλά στην πόρτα, αυτές κάπως τρώγονται, αλλά ο προφυλακτήρας με ενοχλεί επειδή έχει κρεμάσει. Δείχνει να αποτελείται από 2 μέρη, κάτω από την γραμμή είναι άλλο μέρος του προφυλακτήρα? ή είναι ολόκληρος? επίσης της compact είναι ίδιος με αυτόν της sedan? για την στρογγυλοφάναρη μιλάω πάντα έτσι? και αν αποτελείται από 2 μέρη, αλλάζουμε μόνο το κάτω μέρος ? και αν ναι ξέρει κανείς πόσο πάει?

JL_e10
16-09-08, 22:29
Φιλε Νικηφορε δεν αποτελειται απο δυο μερη ο προφυλακτηρας. Οπως επισης δεν πιστευω να ειναι ο ιδιος προφυλακτηρας και για τα δυο αμαξωματα, λογω οτι το sedan εχει τον λεγομενο τριτο ογκο οποτε και πρεπει να ειναι μεγαλυτερος σε μηκος.

nikos_trd
16-09-08, 23:12
κατα 90 % αποτελειται απο 2 κομματια και πρεπει να ειναι ιδιος με το σενταν.στα ιμιτασιον παιζει κανα 60-80αρι και τα 2 κομματια.αυτο γνωριζω εγω.

pwpwpali
16-09-08, 23:46
o βαμενος απ οτι μου χαν πει ειναι απο 2 κομματια κ ο μαυρος 1
3θυρο με 4θυρο δυσκολο να ναι ιδιος στα 4θυρα εχει μακρος στο πλαι που στα 3θυρα δεν εχει

NikiforosGT
17-09-08, 07:59
θα ανεβάσω φωτο όταν πάω σπίτι να το δείτε 100% είναι από 2 μέρη γιατί εκεί που έχει ανοίξει έχει κλιπς που πιάνουν στο πάνω μέρος! επισης και μπροστά που έβαζα το i/c μου είχε φύγει ένα και έβαλα παξιμάδι με βίδα. Σίγουρα είναι από 2 μέρη, αλλά θα ρωτήσω και την toyota. Imitation έχει η Ιαπωνική? από sedan δεν κάνει σίγουρα στα πλάγια έχει μεγαλύτερο μήκος και είδα πριν λίγο μια κοντά στο δικό μου και δεν έχουν καμία σχέση. Όταν μάθω τι γίνεται και από την toyota θα ενημερώσω.

NikiforosGT
17-09-08, 12:25
ρώτησα στον Πασπαλιάρη έχει 150 ευρώ το κάθε κομμάτι ο πίσω, δεν κάνει του sedan και τα μπροστινά πάνε 105 το κάνω και 100 το κάτω κομμάτι. Επίσης πουλάνε χωριστά όπως καταλάβατε το κάθε κομμάτι. Η Ιαπωνική λέει δεν υπάρχουν imitation μόνο η Toyota τα έχει αυτά? ξέρει κανείς που αλλού μπορεί να υπάρχουν σε imitation ?

nikos_trd
17-09-08, 16:54
υπαρχουν ιμιτασιον 100%.ρωτα τον γεωργακοπουλο.πρεπει να εχει.αν οχι πες μου να ψαξω να βρω εγω.

NikiforosGT
17-09-08, 17:09
Εντάξει δεν θα χρειαστεί θα μου κάνει δήλωση ο άλλος και θα τα πληρωθώ θα μπει από Toyota το κάτω μόνο μέρος που έχει σπάσει. Ποιος είναι ο Γεωργακόπουλος όμως? δεν τον ξέρω!

kostasgasparis
03-10-08, 07:56
o προφυλακτηρας ειναι 100% διαιρουμενος.προσφατα εβαψα το αμαξι και το ξερω καλα.ειναι ιδιος με το hatchback.αν βρειτε διαφορες μιληστε μου.οσο για τιμες ρωτα καλυτερα για μεταχειρισμενο...

NikiforosGT
03-10-08, 22:07
τελικά και ο μπροστά και ο πίσω αποτελείται από 2 μέρη. Βάλαμε νέο ανταλλακτικό έκανε 153 ευρώ. Παραπάνω γραφω όλες τις τιμές της Toyota. Το sedan δεν έχει τον ίδιο, επειδή έχει ποιό μακρύ κόλο στα πλάγια ο προφυλακτήρας έχει μεγαλύτερο μήκος, καμία σχέση λοιπόν με της 2πορτης.