PDA

Επιστροφή στο Forum : CD Player σε E11


TARZAN
09-06-08, 17:04
Θέλω να βάλω cd player στο Ε11 facelift.Έχει μόνο κασετόφωνο και ράδιο με τον υπολογιστή ταξιδίου.Θα πρέπει να καταργήσω το μαμά ράδιο?Επίσης το νέο cd player θα χωράει εκεί που μπαίνει το μαμα της τογιότα?

antonios7
10-06-08, 17:09
έχεις κασσέτες και ακούς;

TARZAN
10-06-08, 17:48
όχι.2008 έχουμε!!!

madvinegar
10-06-08, 18:04
Μήπως παίζει και δίσκους από Βινύλιο το εργοστασιακό player σου? :hehe
Έχω κάτι δίσκους από τους "C+C Music factory" αν θέλεις... :hehe

Εχουν αλλάξει αρκετοι το εργοστασιακο με aftermarket αλλα νόμιζα πως δεν καταργουσες το trip computer γιατι το aftermarket εμπαινε πιο κατω...
Τεσπα, θα σε κατατοπίσουν οι κάτοχοι Ε11 facelift.

kostaskoz
10-06-08, 20:52
αν δεν θελεις να αλλαξεις την πηγη υπαρχει και το FM transmeter

antonios7
10-06-08, 21:16
έχω να σου πουλήσω (τι φραγκοφονιάς είμαι :hehe) ένα sony φορητό cd ειδικά για αυτοκίνητα...αυτό με μια κασσέτα που μπαίνει στο κασσετόφωνο αλλά ακούς cd.
και σε λάκο να πέσεις αυτό παίζει χωρίς το παραμικρό σπάσιμο...

pakos
15-06-08, 17:40
Μπορείς να βάλεις το CD στη θέση του κασετοφώνου. χωράει ακριβώς και ολα τα καλώδια που χρειάζονται είναι στα φις του κασετοφώνου. ο υπολογιστής ταξιδίου
λειτουργεί κανονικά.

TARZAN
17-06-08, 16:48
Ευχαριστώ pakos!!!

Janakas
17-06-08, 22:04
Απλα δεν θα λειτουργουν πλεον τα υπολοιπα κουμπια του υπολογιστη ταξιδιου. Θα μπορεις να δεις μονο την καταναλωση και να αλλαξεις την ωρα!

ominus
09-08-23, 00:21
Αν και έχουν πέραση χρόνια, να αναφέρω μια χρήσιμη πληροφορία που μπορεί να βοηθήσει.

Στην παλιά μου δουλειά, συνάδελφος που είχε Corolla 2001 την liftbank (αν το λέω σωστά?)

Είχε βρει μάστορα που του είχε περάσει το ραδιόφωνο.

Επειδή πολύ λέτε ότι σε περίπτωση αλλαγής του ραδίου με cd, το ράδιο που είναι στο πάνω μέρος του ταμπλό που έχει το trip και όλα τα άλλα.

Έχω διαβάσει ότι πολύ λέτε ότι δεν θα λειτουργή μετά από αλλαγή και θα δουλεύει ΜΌΝΟ το trip computer.

O συνάδελφος μου όμως είχε βρει μάστορα που του έφερε τότε από έξω κάτι ειδικές φισες για TOYOTA τα οποία δίνανε την δυνατότητα ΝΑ ΈΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟ εργοστασιακό ραδιόφωνο της Toyota και αυτό σε λειτουργία κανονικά.

Απλός δεν μπορούσες να δουλέψεις ταυτόχρονα και τα 2 ράδιο.

Αν ήθελε να ακούσει ράδιο κτλπ από το εργοστασιακό ραδιόφωνο της Toyota άναβε αυτό.

Αν ήθελε να ακούσει ράδιο η cd mp3 κτπλ άναβε το ράδιο του εμπορίου που είχε βάλει.

Έτσι είχε σε ένα αμάξι 2 ράδιο.

Τότε το μόνο που θυμάμαι ήταν ότι του είχε κοστίσει όλο το κομμάτι αυτό πάνω από 350€ .

Αυτό το αναφέρω μόνο και μόνο σε περίπτωση που θέλει κάποιος να αξιοποιήσει ΚΑΙ το εργοστασιακό ραδιόφωνο της Toyota.