PDA

Επιστροφή στο Forum : το μοτερ δν τραβαει


trd.si
02-05-08, 00:49
καλησπερα κ χρονια πολλα εχω κατι υποψιες με το κορολλακι μου κ θελω να ρωτησω αν εχει συμβει σε κανεναν αλλον?εδω κ μια βδομαδα το μοτερ δν τραβαει τοσο ευκολα οσο πριν ζοριζεται αρκετα ο μηχανικος μου μου ειπε οτι παιζει να ειναι απο [μουφα] βενζινη κ μυριζουν σαν χαλασμενα αυγα τα καυσαερια.κατα 99% βαζω 100 αρα βενζινη.μηπως πρεπει να κοιταξω καταλυτη η κατι αλλο? εχει τυχει σε κανεναν?:question

JL_e10
02-05-08, 01:29
Αν μυριζει σαν κλουβιο αυγο, συνηθως αυτο ειναι σημαδι οτι πας για καταλυτη. Ποσα χιλιομετρα εχει γραψει το αυτοκινητο?

trd.si
02-05-08, 01:30
Αν μυριζει σαν κλουβιο αυγο, συνηθως αυτο ειναι σημαδι οτι πας για καταλυτη. Ποσα χιλιομετρα εχει γραψει το αυτοκινητο?
170000 χλμ εχω φιλε μου κ γω αυτο βλεπω

JL_e10
02-05-08, 02:24
Σκεφτεσαι να βαλεις καποιον βελτιωτικο? Εγω εχω απο το 2001 αγωνιστικο της Americat και δεν εχει παρει χαμπαρι.

Corollaxli
02-05-08, 03:06
Φιλε κανε εναν καθαρισμο στα μπεκ και δες τι παιζει μετα...!

trd.si
02-05-08, 15:20
Σκεφτεσαι να βαλεις καποιον βελτιωτικο? Εγω εχω απο το 2001 αγωνιστικο της Americat και δεν εχει παρει χαμπαρι.
σκεφτομαι να βαλω εναν vic που εχει ενας φιλος ολοκαινουργιο αλλα κ να δω κ τα μπεκ οπως σωστα ειπε o corollaxli αλλα πρωτα απ αλα πιστευω οτι πρεπει να κανω εναν ελενχο καυσαεριων

Corollaxli
02-05-08, 15:27
σκεφτομαι να βαλω εναν vic που εχει ενας φιλος ολοκαινουργιο αλλα κ να δω κ τα μπεκ οπως σωστα ειπε o corollaxli αλλα πρωτα απ αλα πιστευω οτι πρεπει να κανω εναν ελενχο καυσαεριων

Σωστος.Ελεγχεις καυσαερια τσεκαρεις τα μπεκ και μετα βλεπεις και για καταλυτη!Να εχει πεσει το μοτερ λιγο δυσκολο...

trd.si
02-05-08, 15:33
Σωστος.Ελεγχεις καυσαερια τσεκαρεις τα μπεκ και μετα βλεπεις και για καταλυτη!Να εχει πεσει το μοτερ λιγο δυσκολο...
κ γω λιγο δυσκολο το βλεπω κ του εκανα γενικο πριν λιγο καιρο κ γενικα το προσεχω ειδικα το μοτερ!θα το κοιταξω κ βλεπουμε.ευχαριστω για τς απαντησεις σας παιδες

MARMEL
24-01-09, 23:24
τι εκανες με τα κλουβια αυγα τελικα ρε συ?

NikiforosGT
25-01-09, 07:18
Αν έχει χαλάσει ο καταλύτης δεν μπορείς να το διαπιστώσεις πολύ απλά βγάζοντας κάρτα καυσαερίων ? αν έχει χαλάσει προφανώς δεν θα βγάζει! Πάντως του αδερφου μου σε suzuki swift είχε σπάσει μέσα! και δεν τράβαγε! και έβαλε νεο και ήταν μια χαρά μετά! εγώ έχω βάλει μονόλιθος και είμαι πολυ ευχαριστημένος είναι μεταλλικός από κάτω και τον φοράνε αμάξια που είναι 1600cc κανονικά. Πάντως στο starlet που ήταν το μοτερ που έχω τώρα είτε χωρίς καταλύτη, είτε με αυτόν οι διαφορές που είδα ήταν μόνο ο τρελός ήχος του να μην έχει καταλύτη! σαν WRC έκανε. http://www.monolithos-catalysts.gr/

toyota mania
25-01-09, 11:21
Βαλε εναν απο 20v και εισαι ενταξει.

trd.si
25-01-09, 16:24
καλησπερα.Τιποτα δν εκανα ουτε καταλυτης ηταν ουτε τιποτα το αμαξι επανηλθε στα νορμαλ του ισως ηταν απο βενζινη.Περασε κτεο το αμαξι σε αυτο το διαστημα κ δεν εβγαλε τιποτα στα καυσαερια τωρα ειναι ολα καλα κ το corollaki παει κανονικα:mrgreen::mrgreen: