PDA

Επιστροφή στο Forum : ποιος ξερει να μ πει?


SteliosT
28-03-08, 18:18
ποιος ξερει να μου πει αν στο εργοστασιακο μ ηχοσυστημα(auris) μπορω να βαλω ενισχυτη η αν χρειαζεται αλλαγη κ τοποθετηση αλλου π.χ. pionner?:question

panagiotisfx
28-03-08, 21:19
Φιλε μου χωρις να ειμαι και ο πιο εμπειρος πιστευω πως δεν γινεται.Μεχρι στιγμης δεν γνωριζω καποιο μαμα ηχοσυστημα να εχει υποδοχη για ενισχυτη σε οποιοδηποτε αυτοκινητο.Για εισαι ομως 100% σιγουρος ρωτα καποιον ειδικο ή την αντιπροσωπεια(σιγα μην ξερουν αυτοι).

firebone
29-03-08, 14:41
Για να βαλεις ενισχυτη πρεπει να αλλαξεις τολαχιστον ολα τα ηχεια,αλλιως τα εκαψες.

Roy-D
29-03-08, 16:14
εχει ανταπτορες rca αλλα θελει πολυ καλο μαστορα..πολυ παρασιτο βγαινει

panagiotisfx
29-03-08, 16:26
Λογικα θα ξερει κι ο Fanis.Παρτον ενα τηλεφωνο και θα σε βοηθησει.

mger
26-12-08, 13:26
καλημερα και χρονια πολλα σε ολους ! εχω την εξής ερωτηση .. μπορω να βαλω στο auris 1.6 ESP-(antispin) ?? το εχει κανει καποιος απο εδω? κοστος ?

GreekBoy
29-12-08, 02:18
Εκ των υστέρων, όχι δεν μπορείς. Μόνο με εργοστασιακή παραγγελία μπαίνει. Η εργοστασιακή χρέωση είναι 800 ευρώ.

babis
01-01-09, 20:53
Παιδιά γειά σας και χρόνια πολλά και καλή χρονιά.:)
Έχω ένα AURIS 1.6 MMT 2 μήνες και είμαι αρκετά ικανοποιημένος (λίγο με την λειτουργία του σασμάν στο αυτόματο δεν τα πάω καλά - αλλάζει όποτε γουστάρει σχέσεις :) -).
Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν ξέρει κάποιος πως μπορώ να φτιάξω μια μικρή γρατζουνιά που έγινε στο πορτάκι του επάνω ντουλαπιού στο ταμπλό
έχει φύγει το χρώμα και φαίνετε κρεμ η γρατζουνιά.Ρώτησα στην αντιπροσωπεία και δεν έβγαλα άκρη μόνο κάτι γενικόλογα π.χ << να το δούμε >> << δεν είναι δουλιά του φαναρτζή αλλά του ταπετσέρη >><< δεν δίνει η toyota χρώμα για το ταμπλό >> κ.α Έτσι πήρα ένα μαρκαδόρο στο ίδιο χρώμα και το έβαψα..μόνο που το ταμπλό είναι ματ και τώρα η γρατζουνιά γυαλίζει και μου σπάει τα νεύρα.Γιαυτό αν έχει κάποιος καμμιά ιδέα ευπρόσδεκτη:)
Υ.Γ Το πορτάκι στοιχίζει 250 € συν ποιος ξέρει πόσο η εργασία(υπερβολικά μου φαίνονται).

vagos333
01-01-09, 21:43
Παιδιά γειά σας και χρόνια πολλά και καλή χρονιά.:)
Έχω ένα AURIS 1.6 MMT 2 μήνες και είμαι αρκετά ικανοποιημένος (λίγο με την λειτουργία του σασμάν στο αυτόματο δεν τα πάω καλά - αλλάζει όποτε γουστάρει σχέσεις :) -).
Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν ξέρει κάποιος πως μπορώ να φτιάξω μια μικρή γρατζουνιά που έγινε στο πορτάκι του επάνω ντουλαπιού στο ταμπλό
έχει φύγει το χρώμα και φαίνετε κρεμ η γρατζουνιά.Ρώτησα στην αντιπροσωπεία και δεν έβγαλα άκρη μόνο κάτι γενικόλογα π.χ << να το δούμε >> << δεν είναι δουλιά του φαναρτζή αλλά του ταπετσέρη >><< δεν δίνει η toyota χρώμα για το ταμπλό >> κ.α Έτσι πήρα ένα μαρκαδόρο στο ίδιο χρώμα και το έβαψα..μόνο που το ταμπλό είναι ματ και τώρα η γρατζουνιά γυαλίζει και μου σπάει τα νεύρα.Γιαυτό αν έχει κάποιος καμμιά ιδέα ευπρόσδεκτη:)
Υ.Γ Το πορτάκι στοιχίζει 250 € συν ποιος ξέρει πόσο η εργασία(υπερβολικά μου φαίνονται).


φιλαρακι θα σου πω εγω τον καλυτερο τροπο

Πριν 2 χρονια που πηρα το corollaki αντιστοιχο του δικου σου ο υιος με ενα αυτοκινητακι εβαζε κοντρες πανω στο ταμλο.
εκανε μια γρατζουνια
τρελαθηκα
τοτε εβαλα λιγο σπρει καθαρισμου με σιλικονι
τωρα λιγο εφυγε αυτη λιγο την συνηθισα
Δεν την βλεπω καθολου

babis
03-01-09, 13:30
φιλαρακι θα σου πω εγω τον καλυτερο τροπο

Πριν 2 χρονια που πηρα το corollaki αντιστοιχο του δικου σου ο υιος με ενα αυτοκινητακι εβαζε κοντρες πανω στο ταμλο.
εκανε μια γρατζουνια
τρελαθηκα
τοτε εβαλα λιγο σπρει καθαρισμου με σιλικονι
τωρα λιγο εφυγε αυτη λιγο την συνηθισα
Δεν την βλεπω καθολου

ευχαριστώ φίλε:)