PDA

Επιστροφή στο Forum : Συναντήσεις Θεσσαλίας & περιχώρων


toyota mania
06-03-08, 00:10
Εδω θα γραφουμε για τις συναντησεις μας, αλλα και εντυπωσεις και παραλειπομενα απο αυτες.
Στην επομενη-ες συναντηση-ες, ετσι και δεν κανουμε Touge Battle http://en.wikipedia.org/wiki/Touge
http://www.youtube.com/watch?v=Pda_nzfrYY0&feature=related
δεν ξαναερχομαι.Τερμα οι ξενερωτες συναντησεις.Συναντησεις αυτοκινητων κανουμε.Θα ανεβαινουμε λιγο Πηλιο, η οπου αλλου γουσταρουμε.Λιγο να οδηγαμε.Εννοειτε πριν τα τσιπουρα.

wastegate
06-03-08, 16:13
ετσι τεκμηριωμενη απαντηση περι touge

Χρηστος
06-03-08, 19:05
ετσι μπραβο ρε ηρακλη,τις προαλες εφυγες δεν προλαβες τον καλο χαβαλε

tsaftsouf20V
06-03-08, 20:41
Εισαστε πολυ ..... ! Τωρα θυμηθηκατε να κανουμε touge ...? Τοσες συναντησεις καναμε οταν ειχα το δικο μου! Τωρα που δεν εχω θελετε να το καθιερωσουμε??? ΟΥΥΥ να μου χαθητε!!!

toyota mania
06-03-08, 21:11
ετσι μπραβο ρε ηρακλη,τις προαλες εφυγες δεν προλαβες τον καλο χαβαλεΥποχρεωσεις Χρηστο.Ετσι και αλλιως με την συζυγο, δεν θα γινοταν πολλα.

Εισαστε πολυ ..... ! Τωρα θυμηθηκατε να κανουμε touge ...? Τοσες συναντησεις καναμε οταν ειχα το δικο μου! Τωρα που δεν εχω θελετε να το καθιερωσουμε??? ΟΥΥΥ να μου χαθητε!!!Γιαννη θα μπεις συνοδηγος σε καποιον απο εμας.Ετσι θα σε αφησουμε

Γιαννης20v
06-03-08, 21:40
Γιαννη θα μπεις συνοδηγος σε καποιον απο εμας.Ετσι θα σε αφησουμε[/quote]σιγα μην αρκεστει...!!

Χρηστος
06-03-08, 22:10
Υποχρεωσεις Χρηστο.Ετσι και αλλιως με την συζυγο, δεν θα γινοταν πολλα.

Γιαννη θα μπεις συνοδηγος σε καποιον απο εμας.Ετσι θα σε αφησουμε

χι,χι,χι,συνοδηγος.........


ηρακλη σε καταλαβαινω φιλε μου,ειμαι παθων και εγω......

ΠΑΡΟΥΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
06-03-08, 22:50
Αντε να δουμε τι θα δουμε ειμαι περιεργος....

tsaftsouf20V
07-03-08, 17:17
Εισαστε πολυ ΚΑΘΙΚΙΑ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!!!!!
Αλλα ετσι ειναι..... οταν ειπηρχε η μπλε καταρα κανεις δεν ελεγε τιποτα! Τωρα που εμεινε σκετη η καταρα μονη της τωρα .......!!!!!!!!!!!!!!

Γιαννης20v
07-03-08, 18:07
δεν εμεινε σκετη η καταρα εχει κ ΜΠΛΕ καροτσα αλλα με σημα το σταυρο...!!(ο νοον νοειτο)χιχι!!!

Χρηστος
08-03-08, 00:54
ηρακλη εγω λεω να κανουμε ενα παρομοιο touge αλλα εγω να εχω το M5,και εσυ με τον τσαφ-τσουφ παρτε οποιο θελετε απο τα αλλα,χι,χι http://www.youtube.com/watch?v=nKFSpXm8-Vg
http://www.youtube.com/watch?v=IKjCUrij5YU&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=VkpC3dsTUgw&feature=related

toyota mania
08-03-08, 11:28
Χρηστο, δεν ειναι Touge αυτο. Tα ξευτιλισμενα το Ευρωπαικα γιατι τα εβαλες.
Την Alfa Romeo που την βρηκαν, παιρνουν στην Ιαπωνια Alfa.Mαλλον κανενας μαστουρωμενος η κανενας που εφαγε δηλητηριασμενο σουσι

madvinegar
08-03-08, 14:57
Mαλλον κανενας μαστουρωμενος η κανενας που εφαγε δηλητηριασμενο σουσι


xaxaxa... :hehe :hehe :hehe

Χρηστος
08-03-08, 19:47
Χρηστο, δεν ειναι Touge αυτο. Tα ξευτιλισμενα το Ευρωπαικα γιατι τα εβαλες.
Την Alfa Romeo που την βρηκαν, παιρνουν στην Ιαπωνια Alfa.Mαλλον κανενας μαστουρωμενος η κανενας που εφαγε δηλητηριασμενο σουσι


καλα δεν παιζεσαι εχεις ξεφυγει τελειως,χα,χα....

MITSOS
08-03-08, 22:40
Χρήστο αυτά τα touge battle δεν παίζονται.
Καλά μιλάμε ένα που έχει με ένα civic 92 μοντέλο είναι όλα τα λεφτά. Το μοτέρ ξυρίζει .
Ακούστε ήχο. Μόλις το άκουσα μου ήρθε στο μυαλό το απόγευμα της Κυριακής.....(ξέρετε τι εννοώ):fierydevil.
Πάρτε μια γεύση http://www.youtube.com/watch?v=x0u4zNetRNE&feature=related

ΠΑΡΟΥΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
09-03-08, 15:29
Καλα αυτοι οι Ιαπωνες δν παιζονται μιλαμε το civikaki ειναι ολα τα λεφτα και απο ηχο και απο στριψιμο και απο ολα.... ΘΕΛΩ 20v ΤΩΡΑ!!!!!

MITSOS
09-03-08, 17:09
Ήρεμα παιδιά. Κόψτε ένα χαρτάκι προτεραιότητας στην είσοδο και καθήστε στην ουρά. Όλοι θα πάρετε.
Έεεεεεεελα κόοοοοσμε, πάααααρε, πάααααρε, εδώ τα καλά μαυροκάπακα και ασημοκάπακα.
Όλα με τη βοοοοοουυυυυυυύλα!!!!!!!! (του tsaftsouf). :crazylol

xrhstos1989
09-03-08, 18:46
χαχαχα ρε Μιτσο πως τα λες:mrgreen: κρατα ενα και για μενα ρε:hehe

tsaftsouf20V
10-03-08, 08:51
Όλα με τη βοοοοοουυυυυυυύλα!!!!!!!! (του tsaftsouf). :crazylol

Ελα παρε κοσμε! Ολα τα ΣΦΑΖΩ ολα τα μαχαιρωνω!!! Παρε παρε..... :crazylol

xrhstos1989
10-03-08, 18:07
:hehe :hehe :hehe

ΠΑΡΟΥΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
10-03-08, 23:53
Θα πιουμε κανα τσιπουρο εεεεεε????? Θεσσαλοι??????

Χρηστος
11-03-08, 00:16
Θα πιουμε κανα τσιπουρο εεεεεε????? Θεσσαλοι??????


αρχισε η νηστεια κοντρες και τσιπουρα κομμενα αντε μην τα παρω......

toyota mania
11-03-08, 08:24
Θα πιουμε κανα τσιπουρο εεεεεε????? Θεσσαλοι??????Βρε Παναγιωτη, αφου απο τον καφε, την κανεις εσυ.Την επομενη φορα θα σου ξεφουσκωσω τα λαστιχα.

αρχισε η νηστεια κοντρες και τσιπουρα κομμενα αντε μην τα παρω......Οι κοντρες ειναι νηστισιμες.Το ιδιο και τα τσιπουρα.Οσο για τους μεζεδες, παλι οι καλυτεροι ειναι νηστισιμοι.Εχει προβλεψει ο Θεος

4ages1
11-03-08, 15:13
Κανένα trackday πότε θα δούμε?
Έκανα την carina kart περιμένοντάς το....
Thanks για τις αντιστρεπτικές Ηρακλή...

ΠΑΡΟΥΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
11-03-08, 17:41
Βρε Παναγιωτη, αφου απο τον καφε, την κανεις εσυ.Την επομενη φορα θα σου ξεφουσκωσω τα λαστιχα.

Οι κοντρες ειναι νηστισιμες.Το ιδιο και τα τσιπουρα.Οσο για τους μεζεδες, παλι οι καλυτεροι ειναι νηστισιμοι.Εχει προβλεψει ο Θεος

Ρε Ηρακλη ετυχε μια φορα και συ το κανεις θεμα αμεσως!! Λοιπον τωρα ειναι σειρα σου να μας περπατησεις στην Καρδιτσα ελπιζω να χετε καλο τσιπουρακι... και οσο για τν Χρηστο που ειναι Θρησκος εχει και θαλασσινα στους μεζεδες που ειναι νηστισιμα και να αφησει τις υπεκφυγες... χαχαχαχα

MITSOS
11-03-08, 18:35
Ερώτηση προς Ηρακλή:
Φίλε, οι αντιστρεπτικές που έδωσες στον 4afes 1 είναι από avensis πρώτης γενιάς?
Στην carina μπαίνουν χωρίς μετατροπές?
Απ' ότι είδα και σε ένα παλιό τόπικ η πίσω έχει ίδια διάμετρο (16mm) με της carina. Οπότε αλλάζω μόνο τηη μπροστινή ή χρειάζεται οποσδήποτε αλλαγή και η πίσω (δηλ. έχει διαφορά)?

toyota mania
11-03-08, 19:49
Ερώτηση προς Ηρακλή:
Φίλε, οι αντιστρεπτικές που έδωσες στον 4afes 1 είναι από avensis πρώτης γενιάς?
Στην carina μπαίνουν χωρίς μετατροπές?
Απ' ότι είδα και σε ένα παλιό τόπικ η πίσω έχει ίδια διάμετρο (16mm) με της carina. Οπότε αλλάζω μόνο τηη μπροστινή ή χρειάζεται οποσδήποτε αλλαγή και η πίσω (δηλ. έχει διαφορά)?Απο το δικο μου ειναι Μιτσο.
Η Carina εχει 16mm πισω; Mηπως κανεις λαθος; 13mm μετρησα εγω του αδελφου μου για πισω και 21 εμπρος.
Απο το Avensis ειναι 16mm και 23mm.Tωρα για το πως μπαινουν θα μας πει ο Ιορδανης

MITSOS
11-03-08, 20:56
Ok. Για το ότι χρειάζονται αλλαγή και οι δυο σιγουρευτήκαμε.
ΤΩΡΑ, ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΟΡΔΑΝΗ

ΦΙΛΕ, ΤΟ ΠΑΛΕΨΕΣ ΠΟΛΥ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΙΣ ΒΑΛΕΙΣ?

4ages1
14-03-08, 15:09
Η carina έχει 14χιλ πίσω και 21 μπροστά (τουλάχιστον η δική μου).
Προς το παρών έβαλα μόνο την πίσω (16 χιλ) με μοναδική πατέντα 2 κομάτια λάστιχο στα νεύρα του ρεζερβουάρ και το αμάξι μεταμορφώθηκε...
Η μπροστά θα μπει σε κανα μήνα μαζι με το μοτέρ....
Με αυτό το setup πάντως το αμάξι γίνεται κούτσουρο.
Αν όμως δεν συνδιαστεί με bilstein αλλά με τα απλά ΚΥΒ που φοράνε οι περισσότερες carina, πιστεύω πως θα δώσει μια πολύ καλή, φθηνή και σχετικά άνετη λύση.
Όλα τα λ7 πάντως είναι στην εθνική με 140-180 που όσο στρίβεις, τόσο περισσότερο κάθεται και βεντουζάρει στον δρόμο....