PDA

Επιστροφή στο Forum : Στο Μιλανο για βόλτα.


endurasKE-30
12-02-08, 22:52
Ciao mio amico!
Come stai?

Την καλησπερα μου απο την Βορεια Ιταλια!
Πρωτη εντυπωση οτι ειναι πανεμορφα και θα ακολουθησουν φωτοραφιες!!!
Πετυχα και μια Masserati ταν βγηκα απο το αεροδρομιο με το Lancia Y που νοικασα.

Buona notte!

TOLIS EE80
12-02-08, 22:55
Che fai li amico??? Vacanze??
Ωαιρετισματα στους φιλους μου τους Ιταλους

trd.si
12-02-08, 23:18
Ciao mio amico!
Come stai?

Την καλησπερα μου απο την Βορεια Ιταλια!
Πρωτη εντυπωση οτι ειναι πανεμορφα και θα ακολουθησουν φωτοραφιες!!!
Πετυχα και μια Masserati ταν βγηκα απο το αεροδρομιο με το Lancia Y που νοικασα.

Buona notte!
το παλιο lancia y η το καιονουργιο?

madvinegar
12-02-08, 23:25
Γεια σου ρε Κυριάκο stronzo!!!

Καλά να περάσεις και να προσέχεις τις Ιταλίδες...! Ή μαλλον να σε προσέχουν εκείνες...:D

Μαρία
13-02-08, 08:38
Ciao!Io sto male il mio amico.Lavoro .:cold .Μια που είσαι εκεί και δεν θα ξέρεις τι να κάνεις....να στείλω καμια λίστα με 2-3-1000 πραγματάκια να μου φέρεις από το Μιλάνο????Μικροπράγματα...κανα Gucci,Κανα Dolce Gabbana???:jumpers :jumpers :crazylol :crazylol

Nikos
13-02-08, 08:44
Ciao!Io sto male il mio amico.Lavoro .:cold .Μια που είσαι εκεί και δεν θα ξέρεις τι να κάνεις....να στείλω καμια λίστα με 2-3-1000 πραγματάκια να μου φέρεις από το Μιλάνο????Μικροπράγματα...κανα Gucci,Κανα Dolce Gabbana???:jumpers :jumpers :crazylol :crazylol
Kαι να τα στείλεις με μεταφορική για να μην κουράζεσαι (Αyrton για εσένα δουλεύω)

endurasKE-30
13-02-08, 09:56
Toli faccio vacanze in un mio amico dottore. Mi ospita lui.

Qui fa freddo, vestiti caldi ho portato, ma non qualcosa ancora piu caldo che volevo avere con me.........

Το Lancia Y ειναι ολοκαινουργιο!
Στην αρχη μου εδιναν ενα Diesel με 0 χιλιομετρα και τα πλαστικα ακομη στα καθισματα αλλα δε ειχαν συνδεσει το ραδιοφωνο οποτε πηρα ενα βεζινης με 5.000 χλμ.

madvinegar
13-02-08, 10:09
Domenico vafanculo...

Non voliamo conoscere che vestiti hai portato con te ό se fa freddo ό caldo. Voliamo conoscere come sono le raggazze Italiane... e dove ritornerai...
Fai vacanze nel Febraio ?

Μαρία
13-02-08, 10:13
Τι τις θες εσυ Μιχάλη τις raggazze Italiane???ε???Γιααααα μαζέψουυ:crazylol :crazylol :crazylol :crazylol

madvinegar
13-02-08, 10:17
Μια αδυναμία έχω και εγώ σαν άνθρωπος... Αλλά... δεν κατάλαβα... Βάλαμε αστυνομικό πάνω από το κεφάλι μας? :hehe
Βρε τι σου είναι η γυναικεία αλληλεγγύη... :hehe

AntonisKE35
13-02-08, 10:23
Toli faccio vacanze in un mio amico dottore. Mi ospita lui.

Qui fa freddo, vestiti caldi ho portato, ma non qualcosa ancora piu caldo che volevo avere con me.........

Το Lancia Y ειναι ολοκαινουργιο!
Στην αρχη μου εδιναν ενα Diesel με 0 χιλιομετρα και τα πλαστικα ακομη στα καθισματα αλλα δε ειχαν συνδεσει το ραδιοφωνο οποτε πηρα ενα βεζινης με 5.000 χλμ.

Καλά να περνάς φίλε μου!!Ρίξε και ένα καλό στρώσιμο:banana στο εργαλείο:car πριν φύγεις, ξέρεις εσύ......:hehe

endurasKE-30
13-02-08, 10:26
Μιχαλακη παλι καλα που ανεφαρεσαι σε καποιον Domenico και οχι σε εμενα....

Michele stronzo vai a cacare.
Che cazzo vuoi???
Le italliane belle, ieri ho provato.

Αντωνη ευχαριστω πολυ φιλε!!

Μαρία
13-02-08, 10:27
Να πάρω και εγώ την Μαρίνα και να πάμε μια βόλτα στο Μιλάνο? :hehe :hehe :hehe :hehe

endurasKE-30
13-02-08, 10:31
Να καθησετε στα αυγα σας....
Χαλια ειναι εδω....,...
Κρυο... ταλαιπωρια....

Μαρία
13-02-08, 10:35
θα μας ζεστάνουν οι Ιταλοί!:hehe :hehe :hehe Ποια ταλαιπωρία?Ενα αεροπλανάκι είναι!!:jumpers

IVEHIN
13-02-08, 10:36
Καλα να περασεις φιλε κυριακο.Κοιτα μην μας γυρισεις με καμια ιταλιδα πισω......γιατι θα ζηλεψουμε.
Και αν θες να ψωνισεις 1 τετραγωνο πισω απο την κεντρικη αγορα εχει εναν δρομο(ονομα δεν θυμαμαι) που εχει ακριβως τα ιδια πραγματα 40% κατω σε αντιθεση με την κετρικη αγορα που μαζι με το ρουχο πληρωνεις και το νοικι του μαγαζατορα.

Nikos
13-02-08, 10:37
Ciao mio amico!
Come stai?...........................................Bu ona notte!

Che fai li amico??? Vacanze??


Ciao!Io sto male il mio amico.Lavoro...........

Toli faccio vacanze in un mio amico dottore. Mi ospita lui.

Qui fa freddo, vestiti caldi ho portato, ma non qualcosa ancora piu caldo che volevo avere con me..................

Domenico vafanculo...

Non voliamo conoscere che vestiti hai portato con te ό se fa freddo ό caldo. Voliamo conoscere come sono le raggazze Italiane... e dove ritornerai...
Fai vacanze nel Febraio ?


Michele stronzo vai a cacare.
Che cazzo vuoi???
Le italliane belle, ieri ho provato.


Για μια στιγμή μπερδεύτηκα και πίστεψα οτι βρίσκομαι σε Ιταλικό site :crazylol :jumpers :crazylol :jumpers

Μαρία
13-02-08, 10:43
Και αν θες να ψωνισεις 1 τετραγωνο πισω απο την κεντρικη αγορα εχει εναν δρομο(ονομα δεν θυμαμαι) που εχει ακριβως τα ιδια πραγματα 40% κατω σε αντιθεση με την κετρικη αγορα που μαζι με το ρουχο πληρωνεις και το νοικι του μαγαζατορα.
Χρήσιμες οδηγίες για να ψωνίσεις τα Gucci που σε έλεγα Κυριάκο!!!Συγκράτησε το!Εκεί να πας!:crazylol :crazylol :crazylol

Fanis
13-02-08, 10:44
καλημερα και απο εμενα αλλα.........

μηπως εισαστε κρυφοψιλοιταλόφιλοι ??????

λέω εγω τωρα μηπως ???????

DJKEY
13-02-08, 10:44
29 Φεβρουαριου με 4 Μαρτιου θα ειμαι κι εγω Μιλανο...! χεχε ;)

madvinegar
13-02-08, 10:45
Η Μαρίνα στην κατάσταση που είναι τώρα...δεν μπορεί να πάει πουθενά... Μέχρι τα Βίλλια και καλά μας ήταν... :hehe

Ρε Domenico... devi "conoscere piu bene" le raggazee italiane ora che puoi.
Quando ritornerai non farai il tempo... Devi sfruttare l' occasione!
Bevi esspresso, mangi spaggeti e chiavi qualcun' raggazza ! :hehe

Μαρία
13-02-08, 10:46
καλημερα και απο εμενα αλλα.........

μηπως εισαστε κρυφοψιλοιταλόφιλοι ??????

λέω εγω τωρα μηπως ???????
Είναι στα πλαίσια της καλής γειτονίας:hehe :hehe

IVEHIN
13-02-08, 10:49
Λετε αντι να μας γυρισει με ιταλιδα να μας γυρισει με κανα fiat.

Μαρία
13-02-08, 10:54
Ρε Domenico... devi "conoscere piu bene" le raggazee italiane ora che puoi.
Quando ritornerai non farai il tempo... Devi sfruttare l' occasione!
...........e chiavi qualcun' raggazza ! :hehe
Σαν την Ελληνιδα καμια άλλη:crazylol

madvinegar
13-02-08, 11:07
Δεν σε πιστεύω... Λέω να δοκιμάσω για να σιγουρευτώ... :hehe :hehe :hehe

Μαρία
13-02-08, 11:10
Δεν σε πιστεύω... Λέω να δοκιμάσω για να σιγουρευτώ... :hehe :hehe :hehe
Πολύ αργά:crazylol :crazylol

madvinegar
13-02-08, 11:12
Βρε που μπλέξαμε... :hehe

IVEHIN
13-02-08, 11:15
Κανονικα χρειαζεται παραπανω απο μια δοκιμες για να σιγουρευτεις...:hehe

Μαρία
13-02-08, 11:28
Κανονικα χρειαζεται παραπανω απο μια δοκιμες για να σιγουρευτεις...:hehe
Οτι πρόλαβαν μερικοί,πρόλαβαν...τώρα τα κεφάλια μέσα ...έρχεται και ο απόγονος...:uthere :crazylol

wastegate
13-02-08, 11:30
καλημερα και απο εμενα αλλα.........

μηπως εισαστε κρυφοψιλοιταλόφιλοι ??????

λέω εγω τωρα μηπως ???????
Οχι ρες Φανη πως σου περασε αυτο το μυαλο..
Ειναι Γιαπωνεζοι με κρυφοιταλικα αισθηματα!

madvinegar
13-02-08, 11:31
Θα μου βγει στο μέλλον το άχτι...
Θα πάρω τον απόγονο μόλις ενηλικιωθεί και θα πάμε ένα ταξιδάκι Μιλάνο να "ξεναγηθούμε"... Πρέπει να γίνει καλό "στρώσιμο" στα πρώτα χιλιόμετρα του... :hehe :hehe :hehe

Μαρία
13-02-08, 11:33
Θα μου βγει στο μέλλον το άχτι...
Θα πάρω τον απόγονο μόλις ενηλικιωθεί και θα πάμε ένα ταξιδάκι Μιλάνο να "ξεναγηθούμε"... Πρέπει να γίνει καλό "στρώσιμο" στα πρώτα χιλιόμετρα του... :hehe :hehe :hehe
μέχρι να ενηλικιωθεί ο απόγονος εσυ...θα είσαι για απόσυρση...:crazylol :hi

IVEHIN
13-02-08, 11:35
Μεγαλη μπουκια φαε λενε, μεγαλη κουβεντα μην πεις......!!!!!!!

wastegate
13-02-08, 11:36
Οτι χειροτερο δλδ...
Γεροντοερωτας..

madvinegar
13-02-08, 11:39
μέχρι να ενηλικιωθεί ο απόγονος εσυ...θα είσαι για απόσυρση...:crazylol :hi

Τί λέει ρε παιδιά? Πάμε καλά? Δλδ εγω στα 45 μου θα ειμαι για απόσυρση?
Μάλλον δεν γνωρίζει με τι αθληταρά-χειροφρενά μιλάει... Αν ερθει στο γηπεδο καμιά φορά και δει το άτι να καλπαζει ίσως αλλάξει γνώμη...
Εδω αυτη η μούμια, ο Πασχάλης, εκανε και εξωγαμο στα 60 του... :hehe

Για ξανασκέψου το Μαρία...

Μαρία
13-02-08, 11:46
Τί λέει ρε παιδιά? Πάμε καλά? Δλδ εγω στα 45 μου θα ειμαι για απόσυρση?
Μάλλον δεν γνωρίζει με τι αθληταρά-χειροφρενά μιλάει... Αν ερθει στο γηπεδο καμιά φορά και δει το άτι να καλπαζει ίσως αλλάξει γνώμη...
Εδω αυτη η μούμια, ο Πασχάλης, εκανε και εξωγαμο στα 60 του... :hehe

Για ξανασκέψου το Μαρία...
Σε είδα στο γήπεδο,δεν θυμάσαι??:?: Αν κάνεις και άλλα παιδιά και σε φάει η ταλαιπωρία,ακόμα και 45 χρονών θα ...θα χρειαζεσαι αλλαγή κινητήρα.:crazylol Μια βόλτα στην πόλη του Μιλάνου και το βράδυ νάνυ.Εκτός...αν εφοδιαστείς με συνθετικές βαλβολίνες που κάνουν θαύματα!!:jumpers

IVEHIN
13-02-08, 11:47
Θα εισαι και ενας ευκαταστατος επιχειραματιας μεχρι τοτε......ολες στα ποδια σου θα τις εχεις αγορι μου!!!

madvinegar
13-02-08, 11:49
Καλά... καλά.... Θα κάνω ότι συμφωνώ μαζί σου για να μην πεις τίποτα κακόβουλο στη Μαρίνα...

Μαρία
13-02-08, 11:52
Κοίτα...αν πάρεις τηλ τον Κυρ και του παραγγείλεις ένα Gucci ρολογάκι για μένα....συμφωνώ και εγώ με όλα...ότι πεις θα έχεις δίκιο:hehe :hehe

endurasKE-30
13-02-08, 14:07
Για να ξεκολλαμε λιγο.
Ελειψα λιγο και το εχετε σκισει το θεμα.

IVEHIN
13-02-08, 14:11
Εσυ αγορι μου απολαυσε τις ιταλιδες και το μιλανο και ασε το θεμα.

Nikos
13-02-08, 14:18
Ρε Κυριάκο,μια αποροία έχω.Πότε εργάζεσαι;:crazylol
Δεν έχεις σταματήσει τα ταξίδια;

spyros_45
13-02-08, 14:22
Μια φανέλα της Ίντερ πιάσε Κύρ. Έλα μωρέ με τις Ιταλίδες. Νταξ καλές είναι αλλά έχουνε όλο κουλά πάνω τους ή μάλλον στην συμπεριφορά τους. Σαν τις alfa romeo ένα πράμα...λέτε να είναι τυχαίο. Της λές "Bonna serra bella siniorita" και κοιτάζει τον ήλιο για να δεί αν όντως είναι απόγευμα. Κυριάκο άλλωστε ρε ερωτίλε εσύ απο μελαχρινά όπως λές και στην υπογραφή σου άλλο τίποτα έτσι?

Dim_sis
13-02-08, 14:23
Θα είναι εισοδηματίας!!! Καλα κανει! Αλιμονο σε εμας που καθομαστε εδω!

endurasKE-30
13-02-08, 14:30
Ξερετε ποσο καιρο εχω να παω διακοπες????
Παντως εχουνε απιστευτα ματια σχεδον ολες...
Αν και η υπογραφη μου εχει ομορφοτερα.

spyros_45
13-02-08, 14:33
xaxaxa...Έτσι έτσι λατίνε μου!

Πάντως έπρεπε να πήγαινες με την 30άρα σου ρε κύρ. Εμπειρία ζωής θα ήταν έτσι? Είσαι όμως ανεκδιήγητος ρε. Πήγες για μια εβδομάδα στο Μιλάνο και έχεις την κάψα να μπείς στο φόρουμ. Πραγματικά δεν παίζεσαι!

endurasKE-30
13-02-08, 14:35
Φευγω για μια βολτα στο Duomo και στην Corso Buennos Aires.
Μονος μου γιατι ο ξαδερφος πρεπει να παει στη σχολη...
Ελπιζω να μη χαθω.... εδω ειναι ολα ιδια... οι δρομοι τα σπιτια
Για να δουμε...

TOLIS EE80
13-02-08, 14:42
Υπαρχει ενα quartiere οπου εχει πολυκατοικιες με:
Primo piano: Thai
Secondo piano: Trans
Terzo piano: Asians
Quattro piano: Albanese
Quinto piano: Europee orientali
xaxaxaxa

spyros_45
13-02-08, 14:45
Πάντως είμαστε γκαντέμηδες. Μια φορά έλειψε ο Κύρ και ο ποδοσφαιρικός μας αγώνας αναβλήθηκε. Μια φορά θα παίζαμε ποδόσφαιρο προδιαγραφών και τσάκισε! Φτού...:razz:

IVEHIN
13-02-08, 14:48
Α καταλαβα εκτος απο τον mad θα κυνηγαει με το τσεκουρι και εσενα...!!!!:hehe

danik
13-02-08, 14:49
το 2003 ειχα παει ελβετια..πτηση μεχρι μιλανο για 2 μερες και μετα οδικως προς λιμνη κομο και λουγκανο..Το μιλανο ειναι πολυ ωραια πολη στο Duomo ειδικα γινεται πανικος..εμενα μου τραβαγαν το βλεμμα στην via monte napoleone οι αναριθμητες porsche,ferrari,mazerati και λοιπα..ειχα χασει το μετρημα...βεβαια απο την αλλη μερια της πολης του μιλανο..ειναι σαν τις γεφυρες του Ρεντη....:mrgreen:


Υ.Γ. κυριακο ποσο πληρωνεις το νερο εκει?? μου χαν πουλησει ενα μπουκαλακι νερο 100ml "σφηνακι" 3.5ευρω. απεναντι απο το duomo στο καφε πανω που μπαινεις απο την στοα...ΚΛΕΦΤΕΕΕΣ..!!!:crazylol

IVEHIN
13-02-08, 14:59
Το νερο ειναι πανακριβο στις πιο πολλες ευρωπαικες χωρες.Στην τσεχια το πληρωσαμε 4,5 ευρω.Αφου μας ειχαν πει απο το πρακτορειο εαν εχουμε μεγαλες βαλιτσες να παρουμε μαζι μας απο το αεροδρομιο....απιστευτο ε,ενω ολα τα υπολοιπα ηταν φθηνοτερα.
Οσο για την αλλη μερια του μιλανου ισχυει αφου το μιλανο ειναι κατα κορον βιομηχανικη πολη.

Μαρία
13-02-08, 16:33
Παιδιά?Πόση ώρα είναι αεροπορικώς το Μιλάνο?

endurasKE-30
13-02-08, 17:41
2 ωρες και 30 λεπτα ειναι δεσποινις μου.
Το νερο ειναι οντως ακριβο αλλα οχι και τοσο.
Κοστιζει απο 90 λεπτα τα 500 ml εως και 4 αναλογα το νερο...
TΩν 90 λεπτων παντως το πληρωσα 20 λεπτα στο πανεπιστημιο στην Μονζα.

endurasKE-30
13-02-08, 18:14
Λοιπον...
Ετσι αρχισαν ολα χθες με την πτηση της easyjet...
Ειδα και το εξοχικο μου στη Βραυρωνα...

endurasKE-30
13-02-08, 18:20
Και να και το Lancia που μεπεριμενε στη Malpensa.
Πραγματικα καινουργιο...
Αλλα τελικα πηρα ενα στρωμενο... λετε να με φοβηθηκαν???

Επειτα ειχε φαγητο σε μια τρατορια με limoncello για το τελος και παγωμενο sorbet λεμονι το οποιο ειναι υπεροχο.
Και το πρωτο espresso επι Ιταλικου εδαφους στις 12 το βραδυ...

Nikos
13-02-08, 18:22
Ρε Κυριάκο στη 2η φώτο μέσα στο αεροπλάνο παίζει στατικός ηλεκτρισμός και σηκώθηκε η τούφα;

madvinegar
13-02-08, 18:22
Εγώ δεν μιλάω... Εχω φάει λογοκρισία... Έχε χάρη που τον αγαπάω βλέπετε...

Nikos
13-02-08, 18:25
Άν μιλούσες τι θα έλεγες;Πές σε έμενα δεν θα το πω!:crazylol

endurasKE-30
13-02-08, 18:27
Σημερα το πρωι πηγαμε στο Πανεπιστημιο στο οποιο παθαινεις πλακα απο τα κτηρια και τις εγκαταστασεις που εχουν!!!
Πραγματικα ειμαστε πολυ πισω!
Τεραστια κτηρια για καθε σχολη και γραμματια με νουμερα για προτεραιοτητα...
Να και πως ειναι τα βενζιναδικα στην πολη, πραγματικα λιλιπουτια και διακριτικα! Το μονο γνωστο που ειδα ειναι αυτη η Shell τα αλλα ειναι Italian Petrola, Total, Q8, Agip και αλλα γνωστα στην ελλαδα μονο απο τα λαδια τους...

Αλλο πανεμορφο γνωρισμα τουλαχιστον της περιοχης που μενω αλλα απο οσο ειδα και αλλων περιοχων ειναι οι ανθοπωλεις στους δρομους.
Ειναι πανεμορφο να βλεπεις τετοιες εικονες στις γωνιες των δρομων.

madvinegar
13-02-08, 18:28
Γενικά στο εξωτερικό τα πανεπιστήμια τους Κυριάκο ειναι ετη φωτός μπροστα...

spyros_45
13-02-08, 18:33
Ρε Κύρ μετά την καφρίλα της Κυριακής αλήθεια τι μπορείς να φάς εκεί πέρα για να πείς οτι χόρτασες?

endurasKE-30
13-02-08, 18:38
Και οχι μονο Μιχαλη, και σαν δρομοι, σαν καθαριοτητα.
Καθε βραδυ συνεργεια του δημου περνανε και σκουπιζουν αναμεσα στα αυτοκινητα και μια φορα την εβδομαδα (υπαρχει ταμπελα σε καθε δρομο) απαγορευεται το παρκαρισμα για να περασει σαρωθρο να καθαρισει!!!
Ειδα και με τα ματια μου αυτο που ελεγαν ολοι.
Μολις πατησα το ποδι στην διαβαση κοκαλωσαν ολοι για να περασω!
Απιστευτο!!! Αν το εκανα στην Αθηνα οχι μονο θα με πατουσαν αλλα θα με εβριζαν κιολας...
Οσο για την κορνα? Πρεπει να την εχουν στα εξτρα και να ειναι πολυ ακριβη γιατι μαλλον κανενα αμαξι δεν εχει...
Επιτηδες αργησα 5 δευτερα να ξεκινησω σεενα φαναρι και δεν ακουστηκε κιχ.

Την Κυριακη δενμπορω να πω οτι χορτασα ποσοτητα αλλα περισσοτερο γευση.
Χθες το βραδυ παντως στην τρατορια αυτη εσκασα.
Εδω εχουν πρωτα και δευτερα πιατα. Πηραμε λοιπον κατι κεφτεδακια, μακαρονια και ενα σνιτσελ και μια ποικιλια τυρων.
Δεν ξερω αν ειναι επειδη ηταν βραδυ παντως εγω εσκασα.
Δωσαμε βεβαια και 85 ευρω δυο ατομα....

IVEHIN
13-02-08, 18:56
Φιλε κυριακο κοιτα να περασεις οσο πιο καλα μπορεις και να ευχαριστηθεις το ταξιδι σου.

Nikos
13-02-08, 19:05
Ειδα και με τα ματια μου αυτο που ελεγαν ολοι.
Μολις πατησα το ποδι στην διαβαση κοκαλωσαν ολοι για να περασω!
Απιστευτο!!! Αν το εκανα στην Αθηνα οχι μονο θα με πατουσαν αλλα θα με εβριζαν κιολας...
Οσο για την κορνα? Πρεπει να την εχουν στα εξτρα και να ειναι πολυ ακριβη γιατι μαλλον κανενα αμαξι δεν εχει...
Επιτηδες αργησα 5 δευτερα να ξεκινησω σεενα φαναρι και δεν ακουστηκε κιχ....

Κυριάκο αυτό με την διάβαση το έζησα πρώτη φορά στην Ρόδο,ναι καλά διαβάσατε στη Ρόδο.Μόλις κατέβασα το πόδι μου από το πεζοδρόμιο και πάτησα διάβαση πεζών κοκκάλοσαν όλοι.Μου έκανε τρομερή εντύπωση για "ΕΛΛΑΔΑ".

endurasKE-30
13-02-08, 19:09
Ευχαριστω πολυ Κωστα!

Σημερα που πηγα στο Duomo εγινε χαμος.
Εμαθαν ρε γμτ οτι θα παω και ειχαν μαζευτει ολα τα μικρα...
Βλεπετε να διαβασετε την φωτο?
Ειναι απο πλανα της τηλεορασης.....

Μαρία
13-02-08, 19:13
Και εμείς πάντως στην Ρουμανία ,όταν περνούσαμε τις διαβάσεις ανεξάρτητα το φανάρι ,κοκκάλωναν τα πάντα.Μια φορά έτυχε ένας μεθυσμένος να χτυπήσει συμφοιτητρια μου και έγινε πανικός.
Όσο για τα πανεπιστήμια ....νομίζω τελικά ότι η Ελλάδα είναι τελευταία στο θέμα εγκαταστάσεων.

endurasKE-30
13-02-08, 19:15
Θελουμε πολυυυυυ δουλεια σε πολλα θεματα εδω στην Ελλαδα αλλα δεν νομιζω οτι θα την αλλαζα την Ελλαδα.

Μαρία
13-02-08, 19:17
Έγω πάντως μια που έζησα αρκετά χρόνια έξω,άνετα θα πήγαινα για μόνιμα...άλλη φιλοσοφία από εμάς...

endurasKE-30
13-02-08, 19:18
Ναι μεν αλλα.
Η Ελλαδα ειναι αλλιως, οι ανθρωποι και αλλα δεν αντικαθιστανται με τιποτε.

Μαρία
13-02-08, 19:21
Η Ελλαδα και ειδικα η Αθηνα ειναι πλεον κολαση Κυριακο.Που ειναι η ποιοτητα ζωης?Αμα έβρισκα δουλεια επαρχια ή εξωτερικο..και ειδικα Ιταλια,Γαλλία δεν θα το σκεφτομουν καν.....Εδω ειναι πλεον χάλι...

IVEHIN
13-02-08, 19:22
Ακριβως ετσι κυριακο.Που αλλου θα μπορεσεις να ζησεις την ζωη που ζουμε οι ελληνες στην ελλαδα.Εδω ειτε καποιος περνει 600 ευρω μισθο ειτε 1500 ολοι ζουμε σαν αρχοντες που λεει ο λογος.

Μαρία
13-02-08, 19:24
Ακριβως ετσι κυριακο.Που αλλου θα μπορεσεις να ζησεις την ζωη που ζουμε οι ελληνες στην ελλαδα.Εδω ειτε καποιος περνει 600 ευρω μισθο ειτε 1500 ολοι ζουμε σαν αρχοντες που λεει ο λογος.
Εχεις ταξιδεψει εξωτερικο?

endurasKE-30
13-02-08, 19:25
Το ξερω και τα εχουμε πει αλλα αλλο επαρχια και αλλο εξωτερικο.
Και μην νομιζεις οτι και εδω υπαρχει καλυτερη ποιοτητα ζωης,
Μια Ιταλιδα φιλη του Δημητρη μου ειπε μια φραση που σημαινει πολλα.
It's all glitter...
Για επαρχια εφευγα και εγω και τωρα μαλιστα.
Ειναι εντελως διαφορετικα απο το οτι να φυγεις στο εξωτερικο.

Μαρία
13-02-08, 19:28
Κυριακο συνηθεια ειναι και πως εχεις μαθει να ζεις εδω.Εγω πηρα την αποφαση σε ενα βραδυ και εφυγα και παρολο τις αντιξοοτητες που συναντησα εκει,δεν το μετανιωσα λεπτο.Δυστυχως ειναι μια χωρα που δεν σηκωνει να κατσεις μονιμα απο επαγγελματικης πλευρας.

endurasKE-30
13-02-08, 19:32
Λαθος Μαρια. Δεν ειναι συνηθεια.
Επιλογη ειναι οπως και ολα τα πραγματα στην ζωη μας.

endurasKE-30
13-02-08, 19:45
Μιχαλη δεν ειδα σχολιο για τις πιο πανω φωτο.....

Να και μερικες παο το Duomo το οποιο δυστυχως το καλυψαν με διαφημιστικες πινακιδες οι χαζοβιολιδες......
Διπλα του ειναι η Γαλλαρια που εχτισε ο Vitorio Emanuelle βασιλιας το 1800 και ειναι πραγματικα απιστευτη, με τοιχογραφιες και ψηφιδωτα στο πατωμα και ολα τα μαγαζια που αρεσουν στην Μαρια...
Εκτος απο τα Gucci.
Εχει κανεις ιδεα που ειναι τα Gucci εδω????

IVEHIN
13-02-08, 19:53
Εχεις ταξιδεψει εξωτερικο?

3 φορες ολλανδια,4 ιταλια και 1 γερμανια με την εταιρια που δουλευω και αλλες 2 φορες γερμανια που εχω σοι και 1 φορα τσεχια στην πραγα αλλα μονο για 3 μερες.
Τωρα ετοιμαζομαι σιγα σιγα για εδιμβουργο-σκωτια που εχει παει ο ξαδελφος μου για μεταπτυχιακο.
Γενικα μου αρεσουν τα ταξιδια.

madvinegar
13-02-08, 19:54
Το είδα ρε Κυριάκο.
Το πανό γράφει:

"Κυριάκο δεν σε αντέχουμε ούτε 30 δευτερόλεπτα.
Σε παρακαλούμε σήκω φύγε".

Άντε... κάνε το χατήρι των ανθρώπων να ησυχάσουν και γύρνα να ξαναπρίζεις εμάς...

Μαρία
13-02-08, 21:25
Χεχεχεχεχεχεχε πολύ καλόοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!

endurasKE-30
13-02-08, 21:30
Σας ευχαριστω πολυ.

Μαρία
13-02-08, 21:33
Δεν κάνει τπτ τζάμπα ειναι:crazylol :crazylol

endurasKE-30
13-02-08, 21:36
Μα το εννοω δεσποινις μου.....
Ειναι προς τιμην μου
Ελπιζω μονο να το εννοει...
Εκτος και αν με καλοπιανει για να μην τον κλαδεψω....

spyros_45
13-02-08, 23:03
Και οχι μονο Μιχαλη, και σαν δρομοι, σαν καθαριοτητα.
Καθε βραδυ συνεργεια του δημου περνανε και σκουπιζουν αναμεσα στα αυτοκινητα και μια φορα την εβδομαδα (υπαρχει ταμπελα σε καθε δρομο) απαγορευεται το παρκαρισμα για να περασει σαρωθρο να καθαρισει!!!
Ειδα και με τα ματια μου αυτο που ελεγαν ολοι.
Μολις πατησα το ποδι στην διαβαση κοκαλωσαν ολοι για να περασω!
Απιστευτο!!! Αν το εκανα στην Αθηνα οχι μονο θα με πατουσαν αλλα θα με εβριζαν κιολας...
Οσο για την κορνα? Πρεπει να την εχουν στα εξτρα και να ειναι πολυ ακριβη γιατι μαλλον κανενα αμαξι δεν εχει...
Επιτηδες αργησα 5 δευτερα να ξεκινησω σεενα φαναρι και δεν ακουστηκε κιχ.




Πήγαινε μια βόλτα απο Νάπολη και κάτω και τα λέμε Κυριάκο. Μην κοιτάς εκεί που είναι το πολιτισμένο τμήμα της Ιταλίας που ζεί στον Καπιταλισμμό. Πλέον η μισή και βάλε Ιταλία διέρχεται πολιτισμική, οικονομική κρίση. Ο χωρισμός βορρά και νότου είναι γεγονός, ο χουλιγκανισμός και η αναρχία τρομοκρατούν τον απλό λαό και γενικά δείγματα ενός λαού που πλέον μαστίζεται σοβαρά απο το φαινόμενο της ανεργίας σε πολύ μεγάλο μάλιστα ποσοστό.

DaveMustaine13
14-02-08, 00:20
Κυργιακο τα @@ του ταυρου τα πατησες ?:hehe

madvinegar
14-02-08, 00:55
Το εννοώ και το ξέρεις!

endurasKE-30
14-02-08, 09:52
Dave μου το ειπαν αφου το ειδα να το κανει μια κοπελα και εμεινα να λεω "Μα τι κανει και γυρναει γυρω γυρω και δεν μπορω να βγαλω φωτογραφια το ψηφιδωτο?"
Ειναι εθιμο στην γαλλαρια Vitorio Emanuele σε ενα ψηφιδωτο που δειχνει εναν ταυρο.
Λενε πως αν τα πατησεις με το παπουτσι και γυρισεις σβουρα τρεις φορες θα εχεις καλη τυχη.

Μαρία
14-02-08, 10:31
Λενε πως αν τα πατησεις με το παπουτσι και γυρισεις σβουρα τρεις φορες θα εχεις καλη τυχη.
Πιάνει να το κάνεις εσύ για άλλον??:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

endurasKE-30
14-02-08, 10:32
Δε ξερω αν πιανει, παντως εχω σκοπο να το κανω για καποιον.

Μαρία
14-02-08, 10:35
Ωραία καντο και για μένα αρκεί να μην ζαλιστείς από τις σβούρες!!!:crazylol :crazylol

madvinegar
14-02-08, 10:36
Η μόνη τύχη που μπορεί να έχεις είναι μόνο αν φας τα @@ του ταύρου. Τρελό έδεσμα... Μόνο πρόσεχε μη τη ημέρα που πας να τα παραγγείλεις έχει χάσει ο ταυρομάχος και όχι ο ταύρος... Θα το καταλάβεις λογικά από το μέγεθος...

endurasKE-30
14-02-08, 10:38
Ασε μας ρε Μιχαλακη ακομη δεν εχω φαει πρωινο....
Εξαλλου στο Μιλανο ειμαι οχι στη Βαρκελωνη...
Ελεος...

madvinegar
14-02-08, 10:53
Δεν την ξεκίνησα εγώ την κουβέντα για τα @@ του ταύρου...

endurasKE-30
14-02-08, 10:54
Εσυ μην ακουσεις κατι τετοιο και δε το βαλεις στο στομα σου...

Μαρία
14-02-08, 10:55
Εσυ μην ακουσεις κατι τετοιο και δε το βαλεις στο στομα σου...
Πωπω Μιχάλη τι σου είπε......!!!:jumpers

madvinegar
14-02-08, 10:56
Ξαναλέω... εσύ την ξεκίνησες την κουβέντα, οπότε...
Και τουλάχιστον εγω τρώω ψημένα του ταύρου (γλυκάδια)... Ο Κυριακούλης τρώει του ταυρομάχου άψητα... :hehe

(Πωπω Κυριάκο τι σου είπε.. !!!)

Μαρία
14-02-08, 10:58
χεχεχεχεχεχεχεχεχεχε:jumpers :jumpers

endurasKE-30
14-02-08, 11:00
Λοιπον,μετα απο το ευχαριστο αυτο διαλειμμα, θα ηθελα αν ξερει καποιος να μου πει που ειναι το μουσειο της Ferrari.
Πρεπει να ειναι στο Maranelo σωστα???

Χθες παντως διπλα στο Duomo ειχε ενα ferrari shop και ειχε στην βιτρινα την F2007 του Kimi Raikkonen...

madvinegar
14-02-08, 11:19
Δεν πρέπει να ειναι μακριά σου. H Modena ειναι μεταξύ Μπολόνιας και Μιλάνου.

http://collectibles.about.com/library/weekly/blferrari.htm

Αν έχεις όρεξη να πας, αξίζει σίγουρα.

endurasKE-30
14-02-08, 12:21
Ρε γμτ ειναι 3 ωρες λεει απο εδω και κλεινει στις 6 το απογευμα.
Το κακο ειναι οτι ο ξαδερφος μου ειναι στο πανεπιστημιο να δει ενα καθηγητη και δε ξερω ποτε θα τελειωσει...
Παντως απο οτι ειδα σε φωτο πρεπει οντως να αξιζει.

Μαρία
14-02-08, 13:25
Πηγαινε αύριο Κυριακο ,,εχεις τόσες μέρες άλλωστε μπροστά σου...

endurasKE-30
14-02-08, 14:07
Μαλλον ετσι θα το κανω Μαρια, κριμα παντως σημερα παει χαμενη η ημερα...
Εμαθα οτι εχει ενα δημοσιο ενυδρειο οπου τα ψαρια κολυμπουν απο πανω σου καθως περνας κατω απο τον πατο του.
Και εκει πρεπει να ειναι ομορφα.
Λεω να τοο επισκεφτω το απογευμα οπως και τη σκαλα του Μιλανου.

Μαρία
14-02-08, 14:12
Αντε καλα να περνας και φάε και κανα ζυμαρικό καλό για μας...

endurasKE-30
14-02-08, 14:18
Μμμ... θα δω τι μπορω να κανω.
Αν και ειναι χαλια....
Και τα τυρια τους δεν ειναι καθολου ωραια....

alimonos
14-02-08, 14:21
Αν πας στην σκάλα του Μιλάνου ΜΗΝ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΕΕΕΕ !!!!!! ΕΙΝΑΙ ΓΡΟΥΣΟΥΖΙΑ ΣΤΙΣ ΑΠΛΕΣ ... ΣΚΕΨΟΥ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΔΙΑΣΗΜΗ ΤΙ ΕΧΕΙς ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ !!!!

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Καλά να περνάς !!!!!!

Μαρία
14-02-08, 14:22
Φάε τουλάχιστον καμια πίτσα...!

endurasKE-30
14-02-08, 14:23
Χαχαχα
Γεια σου ρε Γιωργη!
Πολυ καλο!

DaveMustaine13
14-02-08, 14:46
Και εγω προπερσι τα χριστουγεννα τα πατησα αλλα δεν ειδα αλλαγη στην τυχη παντως :hehe

madvinegar
14-02-08, 15:38
Δλδ πότε γυρνάς ρε Κούλη? Μας λείπεις ήδη!

spyros_45
14-02-08, 18:28
Έχει δώσει αναφορά στον κόουτς του Μιχάλη. Δευτέρα αν δεν κάνω λάθος θα είναι πίσω. Πρώτα ο Θεός βέβαια.

TOLIS EE80
15-02-08, 09:07
Ρε Κυριακο τα τυρια τους ειναι ωραια!
Δοκιμασες Parmeggiano reggiano αλλα το dolce?
Επισης formaggio affumicato?
Εχουν και νοστιμα σαλαμια.

Mike_G
15-02-08, 10:42
Εμαθα οτι εχει ενα δημοσιο ενυδρειο οπου τα ψαρια κολυμπουν απο πανω σου καθως περνας κατω απο τον πατο του.
Και εκει πρεπει να ειναι ομορφα.
Λεω να τοο επισκεφτω το απογευμα οπως και τη σκαλα του Μιλανου.



Σκάλες, ψάρια..... ιχθυόσκαλα δηλαδή.... Α ρε Κυρ για σένα είναι η ζωή.... Σπύρο πρώην κόουτς του.....

endurasKE-30
15-02-08, 10:43
Μιχαλη με συγκινεις...
Τριτη πρωτα ο Θεος θα παιζουμε μπαλα παρεα.

Τολη πλακα εκανα.
Εχουν μεγαλη ποικιλια (οχι οτι εμειςδεν εχουμε) και ειναι πολυ γευστικα!
Ευτυχως η καλοκαιρια συνεχιζεται.

IVEHIN
16-02-08, 10:24
Aντε την τριτη στην μπαλα να κερνας γκραπες για να ζεσταθουνε οι μπαλαδοροι...

spyros_45
16-02-08, 15:17
Aντε την τριτη στην μπαλα να κερνας γκραπες για να ζεσταθουνε οι μπαλαδοροι...

Για γκραπες δεν ξέρω αλλά για κρέπες κάτι γίνεται!

endurasKE-30
16-02-08, 21:50
Μολις γυρισα απο Ελβετια...
Ειχα συνομιλιες με την Βασιλεια για δεξι μπακ αλλα εμπλεξα γιατι τωρα με τον τραυματισμο του Ροναλντο με πηραν και απο την Μιλαν ωστε να παιξω στη θεση του Κακα ο οποιος θα προωθειται....
Αν και εγω θελω να παω στην φιορεντινα που εχει χορηγο την ΤΟΥΟΤΑ.

Mike_G
18-02-08, 00:33
Τα είπαμε αυτά.... Μίλαν, ιντερ, γιουβε αντε μέχρι λατσιο ή Ρόμα παρακάτω δεν έχει.... αν δεν παίζει CL γύρνα όπως είσαι στο Auris.....

DaveMustaine13
18-02-08, 00:38
Κυργιακο να πας στο Σαν Σιρο ! Απιστευτη γηπεδαρα ! Να δεις και το μουσειο με τους παιχταραδες της Μιλαναρας !! Καθημερινες νομιζω σου κανουν ξεναγηση ! Μεχρι και στα αποδυτηρια ειχα μπει οταν ειχα παει εγω !!