PDA

Επιστροφή στο Forum : Δηλωση 20valve blacktop???


vassilis_vvti
06-02-08, 15:14
Εχει δηλωσει κανεις απο εσας το 20v μοτερ του???
Ειναι μεγαλη διαδικασια η δεν αξιζει να το κανεις???
Αν σε σταματησουν τι μπορει να σου κανουν(τα στρουμφακια εννοω)???
Αν μπορει καποιος ας βοηθησει.ευχαριστω εκ τον προτερων.

tsaftsouf20V
06-02-08, 16:20
Εγω το ειχα δηλωσει κανονικα πριν 2 χρονια. Ειχα την 101 1.3 κ την δηλωσα 1.6! Ειναι λιγο μανουρα να μαζεψεις τα χαρτια αλλα δηλωνετε κανονηκα. Εγω την ειχα δηλωσει στο ΚΤΕΟ Ελληνικου, το μονο που θα προσεξεις ειναι στο τιμολογιο αγορας να γραφει ως κωδικο μοτερ 4Α σκετο κ οχι 4Α-GE! Aν το γραφει μουτζουρωσε το GE κ δεν θα εχεις προβλημα. Το μονο που κοιτανε ειναι τον κωδικο για φορολογικους λογους!

vassilis_vvti
06-02-08, 17:47
Σε ευχαριστω παρα πολυ φιλε.

akis308
06-02-08, 17:54
Εγώ πάλι πήγα να το δηλώσω και με έδιωξαν γιατί λέει δεν χρειάζεται, αφού ήδη η άδεια έγραφε 4Α.
Όλα είναι για φορολογικούς λόγους, όπως λέει και ο Γιάννης.
Αυτά σε περίπτωση που η μετατροπή έχει δηλωθεί έστω και μια φορά στο παρελθόν (έγκριση τυπου), από κάποιον άλλο.
Αν δεν έχει γίνει αυτό τότε είναι πολύ μανούρα....

2579
06-02-08, 20:45
απο την εμπειρια μου αν και εχω καρινα και δεν χρειαζωταν δηλωμα επειδη μερικη δημοσιοι υπαληλοι δεν ξερουν την δουλεια τους (χα χα για το μερικη)με στηλαν για δηλωμα εμαθα τα εξεις αμα εχεις τον ιδιο τυπο δλδ 4α στο αυτ/το σου δεν κανεις τιποτα αν τωρα εχεις οτιδιποτε αλλο εαν εχει περασει μια φορα ενα μοντελο σαν το δικο σου και εχει δηλωση μικρι διαδικασια μικρο το παραβολο νομιζω τα καυσαερια μετρα και τελος.αν ομως δεν εχει δηλωθη καμια 700ε το παραβολο μια βδομαδα μεσα το ξεσκονιζουν και αν περαση εχει καλος αν οχι πανε και τα 700ε και φυσικα σε κοβουν .

vassilis_vvti
07-02-08, 01:00
εαν εχει περασει μια φορα ενα μοντελο σαν το δικο σου και εχει δηλωση μικρι διαδικασια μικρο το παραβολο νομιζω τα καυσαερια μετρα και τελος.αν ομως δεν εχει δηλωθη καμια 700ε το παραβολο μια βδομαδα μεσα το ξεσκονιζουν και αν περαση εχει καλος αν οχι πανε και τα 700ε και φυσικα σε κοβουν .
Και πως μπορεις να το μαθεις αυτο φιλε????

tsaftsouf20V
08-02-08, 15:54
Αδερφε εσυ με το AVENSIS που ειναι 1.6 δεν χρειαζεται να κανεις τιποτα. Απλα αλλαζεις μοτερ κ τελος! Αν σε σταματησουν τα στρουμφ δεν μπορουν να σου κανουν τιποτα!!! Εγγυηση

johnboy
08-02-08, 16:20
''Μοντέλο: Αvensis vvt-i 1.6''

δεν νομιζω το avensis του να ειναι 4afe.

toyota mania
08-02-08, 16:21
Αδερφε εσυ με το AVENSIS που ειναι 1.6 δεν χρειαζεται να κανεις τιποτα. Απλα αλλαζεις μοτερ κ τελος! Αν σε σταματησουν τα στρουμφ δεν μπορουν να σου κανουν τιποτα!!! ΕγγυησηΔεν το θελει για αυτον.Εαν για εσενα Βασιλη, λαθος μοτερ διαλεξες.

vassilis_vvti
08-02-08, 19:58
Δεν το θελει για αυτον.Εαν για εσενα Βασιλη, λαθος μοτερ διαλεξες.

Σωστα δεν το θελω για εμενα για τον κολλητο μου ρωταω. Για corolla G6.

Γιαννης20v
08-02-08, 20:05
Δεν το θελει για αυτον.Εαν για εσενα Βασιλη, λαθος μοτερ διαλεξες.λαθος μοτερ???φιλε Ηρακλη μου τα χαλας κ μις κ δεν εισαι πραγματικα σαβ\μενος...θα σε τιμωρησω αν βρεθουμε Βολο..χεχεχε!!

toyota mania
08-02-08, 20:51
λαθος μοτερ???φιλε Ηρακλη μου τα χαλας κ μις κ δεν εισαι πραγματικα σαβ\μενος...θα σε τιμωρησω αν βρεθουμε Βολο..χεχεχε!!Το ειπα αυτο, οχι για το μοτερ, αλλα γιατι εαν ηταν για τον Βασιλη, θελει δηλωμα στο δικο του, γιατι εχει 3ZZ μοτερ.Οποτε εαν ειναι για δηλωμα βαζει 18αρι απο celica-mr2, η διλιτρο

toyota mania
08-02-08, 20:55
Σωστα δεν το θελω για εμενα για τον κολλητο μου ρωταω. Για corolla G6.Εαν ειναι με 4A-FE οχι.Εαν με 3ZZ-FE ναι, οποτε συνιστω 18αρι απο MR2, που σε συνδυασμο με το 6αρι θα παει παρα πολυ καλα.

2579
10-02-08, 12:22
vassilis_vvti υπαρχη μια ιστοσελιδα του υπουργειου μεταφορον εχω μπει αλλα δεν την θυμαμε πια ειναι