PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποτηροθηκη στην 90αρα


ΠΑΡΟΥΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
25-01-08, 13:30
Εχω παρατηρησει οτι σε κανα-δυο 90-αρια που εχω δει δν υπαρχει ποτηροθηκη γνησια κατω απο το τασακι, μονο στο δικο μου εχει, καθως επισης και γνησιο τεμπελη στην κεντρικη κονσολα του αυτοκινητου! Θα βαλω και φωτο οταν μπορεσω

_nicolas_
25-01-08, 14:14
Εμένα ούτε ποτηροθήκη ούτε τεμπέλη είχε. Εγώ έβαλα έναν aftermarket τεμπέλη που είναι universal, για ποτηροθήκη μπορούμε να αρκεστούμε από αυτές που πουλάνε στα βενζινάδικα :hehe

ΠΑΡΟΥΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
25-01-08, 18:59
Να τι εννοω

ΠΑΡΟΥΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
25-01-08, 19:04
και ο τεμπελης

_nicolas_
25-01-08, 19:23
Αααα εσύ είσαι πολύ μπροστά τι air condition βλέπω τι ηλεκτρικά παράθυρα, άσε τι ποτηροθήκη που την πας ?
Να ρωτήσω κάτι ? Ποίας χρονολογίας είναι η corolla σου ?

Corollaxli
25-01-08, 19:28
ΕΕΕ θελω κι εγω τετοια...Α υπ'οψην θα μου δωσεις το λεβγιεδακι σου!!!Χαχαχα.Αληθεια που το πηρες???Ο τεμπελης και η ποτηροθηκη μαμα???Νικολα και γω ηλεκτρικα παραθυρα εχω αλλα οχι A/C

ΠΑΡΟΥΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
25-01-08, 19:34
Αααα εσύ είσαι πολύ μπροστά τι air condition βλέπω τι ηλεκτρικά παράθυρα, άσε τι ποτηροθήκη που την πας ?
Να ρωτήσω κάτι ? Ποίας χρονολογίας είναι η corolla σου ?

To πρωτο πραγμα που εβαλε ο πατερας μου ηταν το Α/C μαμα καθως επισης και ηλεκτρικα παραθυρα και κεντρικο κλειδωμα αλλα ποτε δν μου ειπε για τν ποτηροθηκη και για τν τεμπελη! Θατν ρωτησω και θα σας πω

ΠΑΡΟΥΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
25-01-08, 19:37
ΕΕΕ θελω κι εγω τετοια...Α υπ'οψην θα μου δωσεις το λεβγιεδακι σου!!!Χαχαχα.Αληθεια που το πηρες???Ο τεμπελης και η ποτηροθηκη μαμα???

Το λεβγιεδακι ειναι απο Ε-12 το πηρα απο την ΤΟΥΟΤΑ! Ναι μαμα ειναι και η ποτηροθηκη και ο τεμπελης!

_nicolas_
25-01-08, 19:38
Εγώ δηλαδή έχω τη πιο φτωχή 90άρα ? Δεν το αντέχω αυτό :cry:

Corollaxli
25-01-08, 19:41
Το λεβγιεδακι ειναι απο Ε-12 το πηρα απο την ΤΟΥΟΤΑ! Ναι μαμα ειναι και η ποτηροθηκη και ο τεμπελης!

Και της Ε12 σου ταιριαξε ακριβως?Η εκανες καμια μοντιφια???

ΠΑΡΟΥΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
25-01-08, 19:43
Οχι ρε συ ακριβως ταιριαζει τι μοντιφα να εκανα!

Corollaxli
25-01-08, 19:46
Οχι ρε συ ακριβως ταιριαζει τι μοντιφα να εκανα!

Ξερω γω???Κανα σψηνωμενο χαρτακι κανα λαστιχακι κανα τετοιο...

ΠΑΡΟΥΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
25-01-08, 22:22
Ξερω γω???Κανα σψηνωμενο χαρτακι κανα λαστιχακι κανα τετοιο...

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ να σαι καλα ρε Κυριακο με κανες και γελασα!!Οχι ρε συ κουμπωνει ειναι universal για ολα τα corollakia απο την μαμα ΤΟΥΟΤΑ

trd.si
25-01-08, 22:29
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ να σαι καλα ρε Κυριακο με κανες και γελασα!!Οχι ρε συ κουμπωνει ειναι universal για ολα τα corollakia απο την μαμα ΤΟΥΟΤΑ
universal?σιγουρα?γιατι οταν εφτιαξα σε τορνο τν δικο μου λεβιε για το 101 δν βιδωνε στην 111 του πατερα μου:!:

ΠΑΡΟΥΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
25-01-08, 23:13
universal?σιγουρα?γιατι οταν εφτιαξα σε τορνο τν δικο μου λεβιε για το 101 δν βιδωνε στην 111 του πατερα μου:!:

Τι να σου πω αδερφε εγω εχω αλλαξει 3 πομωλα το ενα ηταν απο 101 το αλλο απο 111(G6) και τελευταιο αυτο ολα βιδωναν και ολα τα πηρα απο την αντιπροσωπεια
Ειναι τελειως διαφορετικο να φτιαχνεις κατι απο το νατο παιρνεις γνησιο.

ΠΑΡΟΥΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
25-01-08, 23:14
universal?σιγουρα?γιατι οταν εφτιαξα σε τορνο τν δικο μου λεβιε για το 101 δν βιδωνε στην 111 του πατερα μου:!:

Τι να σου πω αδερφε εγω εχω αλλαξει 3 πομωλα το ενα ηταν απο 101 το αλλο απο 111(G6) και τελευταιο αυτο το ασημι της φωτο ολα βιδωναν και ολα τα πηρα απο την αντιπροσωπεια
Ειναι τελειως διαφορετικο να φτιαχνεις κατι απο το νατο παιρνεις γνησιο.

trd.si
25-01-08, 23:22
Τι να σου πω αδερφε εγω εχω αλλαξει 3 πομωλα το ενα ηταν απο 101 το αλλο απο 111(G6) και τελευταιο αυτο το ασημι της φωτο ολα βιδωναν και ολα τα πηρα απο την αντιπροσωπεια
Ειναι τελειως διαφορετικο να φτιαχνεις κατι απο το νατο παιρνεις γνησιο.
ναι σιγουρα μονο που επειδη το εφτιαξα εγω :mrgreen: μετρησα τα σπυρωματα κ ηταν διαφορετικα κ επειδη το εφτιαξα απο σιδερο εσωτερικα τς τουοτα συνηθος ειναι πλαστικο το εσωτερικο μπορει να βιδωνει αλλα αυτο δν σημαινει οτι ειναι κ ακριβος ιδιες οι βολτες

_nicolas_
25-01-08, 23:30
Και πόσο το πήρες το λεβιεδάκι ?

ΠΑΡΟΥΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
25-01-08, 23:36
Και πόσο το πήρες το λεβιεδάκι ?

Aπ'οτι θυμαμαι ειχε γυρω στα 40-50E

ΠΑΡΟΥΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
25-01-08, 23:40
ναι σιγουρα μονο που επειδη το εφτιαξα εγω :mrgreen: μετρησα τα σπυρωματα κ ηταν διαφορετικα κ επειδη το εφτιαξα απο σιδερο εσωτερικα τς τουοτα συνηθος ειναι πλαστικο το εσωτερικο μπορει να βιδωνει αλλα αυτο δν σημαινει οτι ειναι κ ακριβος ιδιες οι βολτες

Δεν ειπα εγω οτι εχουν τις ιδιες βολτες απλα ειπα οτι βιδωνουν σε ολα τα corollakia ετσι μου ειπαν απο την ΤΟΥΟΤΑ ετσι σας λεω! Στο οτι ειναι πλαστικο απο μεσα εχεις δικιο!

Corollaxli
26-01-08, 02:20
Και πόσο το πήρες το λεβιεδάκι ?

Νικολα μετα το κλειδι και το καντραν χωνομαστε για λεβγιεδακι???

_nicolas_
26-01-08, 11:50
Νικολα μετα το κλειδι και το καντραν χωνομαστε για λεβγιεδακι???

Χεχε, όρεξη να υπάρχει και όλα γίνονται !

ee90grandpa
12-04-12, 19:17
και ο τεμπελης

Φιλε Παναγιωτη με τρελανες με τον τεμπελη!! Ειναι πατενταρισμενος απο αλλη corolla? γιατι οσες 90αρες εχω δει ευρωπης και μη δεν ειχε καμια τεμπελη... :confused Ειναι το μονο που μου λειπει αυτη τη στιγμη απο την 90αρα μου αν με βοηθουσες θα το εκτιμουσα πολυ. :wink:

ΠΑΡΟΥΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
19-04-12, 09:23
Φιλε Παναγιωτη με τρελανες με τον τεμπελη!! Ειναι πατενταρισμενος απο αλλη corolla? γιατι οσες 90αρες εχω δει ευρωπης και μη δεν ειχε καμια τεμπελη... :confused Ειναι το μονο που μου λειπει αυτη τη στιγμη απο την 90αρα μου αν με βοηθουσες θα το εκτιμουσα πολυ. :wink:

Φιλε μου ο τεμπελης ειναι γνησιοτατος και ειναι για 90αρα αμερικανικη (ξερεις οι αμερικανοι αραζουν οταν οδηγανε :crazylol :crazylol :crazylol ) μονο που η δικια μου 90αρα αποτελει παρελθον για μενα με πολλες αναμνησεις! πιστευω αν ψαξεις στο ebay κατι θα βρεις! Οπως ειδες ειχα και ποτηροθηκη γνησιοτατη παλι απο το αμερικανικο 90αρι!

ee90grandpa
20-04-12, 04:04
Φιλε μου ο τεμπελης ειναι γνησιοτατος και ειναι για 90αρα αμερικανικη (ξερεις οι αμερικανοι αραζουν οταν οδηγανε :crazylol :crazylol :crazylol ) μονο που η δικια μου 90αρα αποτελει παρελθον για μενα με πολλες αναμνησεις! πιστευω αν ψαξεις στο ebay κατι θα βρεις! Οπως ειδες ειχα και ποτηροθηκη γνησιοτατη παλι απο το αμερικανικο 90αρι!

Μονο αμερικη μερια δεν ειχα κοιταξει για ee90! Να εισαι καλα Παναγιωτη ολο κ καπου θα τον βρω τον τεμπελη αρκει που εμαθα οτι ειναι αμερικανικος. :heheΕυχαριστω