PDA

Επιστροφή στο Forum : Hλιοροφή και ΚΤΕΟ...


ppschrs
16-01-08, 11:18
Κύριοι σήμερα έγινε το εξής απίστευτο.Κόπηκα στο ΚΤΕΟ επειδή η ηλιοροφή δεν είναι γραμμένη πουθενά.Μου είπαν ότι έπρεπε να φέρω χαρτί από την ΤΟΥΟΤΑ ότι το αμάξι έχει ηλιοροφή και μετά να περάσω.Πήγα λοιπόν πάλι πίσω (20+20 χιλιόμετρα) να πάρω το χαρτί αλλά η αντιπροσωπεία είχε3 χαρτί απέξω που έγραφε πως δεν θα λειτουργήσει σήμερα και αύριο...Καλή φάση.Για δείτε όσοι έχετε ηλιοροφή αν το γράφει στην άδεια.Αν όχι μπορείτε να φάτε γερό πρόστιμο μου είπαν και να μπλέξετε με κατηγορίες για φοροδιαφυγή.Και σκέφτηκα μήπως γι αυτό το λόγο δε το δήλωνει η ΤΟΥΟΤΑ?Οταν έρχεται απέξω εμείς πληρώνουμε τουσ φόρους των EXTRA αλλά η ΤΟΥΟΤΑ δεν τα πληρώνει?Μήπως ήρθε η ώρα για μηνύσεις?Πόλυ δεν έχω κρατηθεί?

danik
16-01-08, 11:27
Κύριοι σήμερα έγινε το εξής απίστευτο.Κόπηκα στο ΚΤΕΟ επειδή η ηλιοροφή δεν είναι γραμμένη πουθενά.Μου είπαν ότι έπρεπε να φέρω χαρτί από την ΤΟΥΟΤΑ ότι το αμάξι έχει ηλιοροφή και μετά να περάσω.Πήγα λοιπόν πάλι πίσω (20+20 χιλιόμετρα) να πάρω το χαρτί αλλά η αντιπροσωπεία είχε3 χαρτί απέξω που έγραφε πως δεν θα λειτουργήσει σήμερα και αύριο...Καλή φάση.Για δείτε όσοι έχετε ηλιοροφή αν το γράφει στην άδεια.Αν όχι μπορείτε να φάτε γερό πρόστιμο μου είπαν και να μπλέξετε με κατηγορίες για φοροδιαφυγή.Και σκέφτηκα μήπως γι αυτό το λόγο δε το δήλωνει η ΤΟΥΟΤΑ?Οταν έρχεται απέξω εμείς πληρώνουμε τουσ φόρους των EXTRA αλλά η ΤΟΥΟΤΑ δεν τα πληρώνει?Μήπως ήρθε η ώρα για μηνύσεις?Πόλυ δεν έχω κρατηθεί?


φιλε να σου πω..εγω στο carina εβαλα aftermarket ηλιοροφη πριν πολυυυ καιρο...την χρυσοπληρωσα..περασα ομως κτεο κανονικα και απο οτι ξερω δεν το γραφει καπου στην αδεια...αφορμες για λαδωμα ψαχνουν. στον ξαδερφο μου του ξηλωσανε τα φιμε Νο3 που εχει το civic του την ωρα που ενα colt απο διπλα περναγε με φιμε τελειως μαυρο Νο5...

πηγαινε το αμαξι σου σε κανα ιδιωτικο κτεο...θα σου βγει 40-50 ευρω..αλλα γλιτωνεις το λαδωμα στο δημοσιο...γνωμη μου...

καλη συνεχεια..:callme

madvinegar
16-01-08, 11:32
Σωστός ο Danik... Πήγαινε καλύτερα στο ιδιωτικό ΚΤΕΟ του Ρεντη (210-4913777)

Και ειναι και το άλλο... Ακούς και μαθαίνεις για Ζαχόπουλους, για πολιτικούς και δημοσιογράφους που τα παίρνουν, για κρυφους λογαριασμούς εκατομυρίων ευρω, για αδήλωτα εισοδήματα εφοριακών, για βίλες που εχουν δηλωθει αναψυκτήρια κτλπ κτλπ.... και μετά πας να περάσεις ΚΤΕΟ και σου λενε πως θα κατηγορηθείς για φοροδιαφυγή επειδή δεν ειναι δηλωμένη η ηλιοροφή σου που ΝΟΜΙΜΑ παρήγγειλες απο την αντιπροσωπία...

Κωλοκράτος... Αίσχος !!!

DJKEY
16-01-08, 11:37
πφφφφφφφφ....σαπιλααααα!!!!

danik
16-01-08, 11:54
πας να περάσεις ΚΤΕΟ και σου λενε πως θα κατηγορηθείς για φοροδιαφυγή επειδή δεν ειναι δηλωμένη η ηλιοροφή σου που ΝΟΜΙΜΑ παρήγγειλες απο την αντιπροσωπία...

Κωλοκράτος... Αίσχος !!!



τι ψαχνεις να βρεις τωρα.......:crazylol

tsport192
16-01-08, 12:01
Άλλο και τούτο πάλι...
Το αμάξι έχει και ρόδες, μήπως πρέπει να δηλωθούν και αυτές? (αν είναι να γλυτώσουμε την φοροδιαφυγή και τους φόρους που πληρώσαμε...)

ppschrs
16-01-08, 12:10
Δεν είναι το ΚΤΕΟ το θέμα μου.Εννοείται πως θα περάσω ΚΤΕΟ.Το πρόβλημα είναι πως τα έχω με την ΤΟΥΟΤΑ και με το παραμικρό εκνευρίζομαι γιατί θυμάμαι τους 4 μήνες που με παίδεψαν και ακόμα το αμάξι μου ακούγεται σαν τρακτέρ...

danik
16-01-08, 12:13
Δεν είναι το ΚΤΕΟ το θέμα μου.Εννοείται πως θα περάσω ΚΤΕΟ.Το πρόβλημα είναι πως τα έχω με την ΤΟΥΟΤΑ και με το παραμικρό εκνευρίζομαι γιατί θυμάμαι τους 4 μήνες που με παίδεψαν και ακόμα το αμάξι μου ακούγεται σαν τρακτέρ...


φιλε μου το ΚΤΕΟ ειναι.. μηπως το συνεργειο σου ειναι ενα απο αυτα τα 10 που ειχαν αναφερει τα περιοδικα σχετικα με το λυμμενο σασμαν? υπαρχει σχετικο θεμα στο φορουμ που λεει για αυτα...πηγαινε δες το αμαξι στον Νεο Κηφισσο στην λεωφορο Βουλιαγμενης..ειναι 0κ αυτοι...

δες αυτο το θεμα εδω: http://www.corollaclub.com/forums/showthread.php?t=11471

ελπιζω να βγαλεις ακρη...

T180
16-01-08, 15:45
Ακούς και μαθαίνεις για Ζαχόπουλους, για πολιτικούς και δημοσιογράφους που τα παίρνουν, για κρυφους λογαριασμούς εκατομυρίων ευρω, για αδήλωτα εισοδήματα εφοριακών, για βίλες που εχουν δηλωθει αναψυκτήρια κτλπ κτλπ.... και μετά πας να περάσεις ΚΤΕΟ και σου λενε πως θα κατηγορηθείς για φοροδιαφυγή επειδή δεν ειναι δηλωμένη η ηλιοροφή σου που ΝΟΜΙΜΑ παρήγγειλες απο την αντιπροσωπία...

Κωλοκράτος... Αίσχος !!!


αχαχχααχα αριστα τα λεει ο madvinegar.
/respect