PDA

Επιστροφή στο Forum : ΜΟΤΕΡ 2Ε-Ε INJECTION 1300


gourtz
15-01-08, 18:49
ρε παιδια εγω στο corolla μου εχω αυτο το μοτερακι τι βλετιωση μπορει να παρει. εχω βρει απο εναν τυπο 300 ευρω τουρμπινα χταποδι απ οτο σταρλετ με το μοτερ το 2εετ το τουρμπατο . τι αλλο θα χρειαστει ωστε να δουλευει αξιοπιστα και να φτασει γυρω στα 120 αλογακια πο 82 που ειναι τωρα.??? ολα τα ανταλακτικα κλπ εεεε...


σιγουραμ ια φλατζα κεφαλης για να κατεβαση η συμπιεση τι αλλο?

akis308
15-01-08, 19:03
Πιστόνια, στρόφαλο, μπιέλες, μεγαλύτερο ψυγείο, άλλα μπεκ, άλλο εγκέφαλο.
Κάτι μπορεί να ξεχνάω...

wastegate
15-01-08, 19:22
Γιατι δεν λες στο παιδι να παρει το μοτερ οπως ειναι...
Υ.Γ.
Δεν επιασες καθολου την κεφαλη..

gourtz
15-01-08, 23:25
ολα αυτα ρε συς για να παει 120 αλογα???????????????????????????????????????


εγω κατι ειχα ακουσει για προγραμμα καφαλη λιγο επισκευη κτλ φλατζα εναν εξχτρα αισθητηρασ πυο συνεεται στο υπαρχον εγκεφαλοκ αι κατι γινεται με το προγραμμα αυτα

akis308
16-01-08, 00:36
Κοιτα να σου πω και την άλλη άποψη...
Άμα δεν σπάσεις, δεν θα μάθεις...
Πήγαινε, απλά έχω μεγάλη απορεία για το πως θα βάλουν πρόγραμμα...

alex-g
16-01-08, 09:37
λοιπον με το εργοστασιακο 12v μην ασχοληθεις δεν αξιζει και εισαι τυχερος που εχεις το ijection γιατι to carburaterato ηταν τοτε το χειροτερο που εβγαλε ι τουοτα και και αδυναμο ταχα και τα 2 μοτερακια σου φενοντε πολλα τα μιχανικα μεροι που σου λενε τα παιδια για τοσα λιγα αλογα αλα ομος ειναι ι αληθεια ολα αυτα και μετα τα μισα λεφτα ο εγεφαλος για να τα υποστηριξει και να δουλεβεις τα + αλογακια το συγουρο ειναι οτι θα το παρεις στο χερι δεν εχει καμια σχεσι με το gt ασχετα αν φενοντε ιδια πρεπει να τα παρεις ολα απο αυτο καλητερα να το παρεισ ετοιμο δεν ειανι σαν τα 4εφε 4εφτε που που εχουν καποια κοινα καλητρα πηγενε σε εναν 4efe 4afe 4efte ειναι ποιο δινατα μοτερ και με περισοτερες ανοχες

wastegate
16-01-08, 17:39
ο 4εφε και με τον 4εφτε δεν εχουν καμια σχεση και παλι...
Η καλυτερη λυση ειναι να παρεις ενα ετοιμο μοτερ αμεσως για να μην αναρωτιεσαι και συ γιατι εσπασε αφου ολα ενταξει ειναι...

gourtz
17-01-08, 18:29
ενα που εχω βρει 2εε τurbo 12valve 500 eyro + kana pazari kala einai?


εχει πλεξουδα κ εγκαφαλο κ δεν θυμαμε αν εχει σασμαν


καλυτερο δεν θα ειναι απο αυτο που εχω????????????


πως μπορο να δω σε τι κατασταση βρισκεται θα παω με τον μηχανικο μου να το δω το εχει κ πολυ καιρο ο αλλος

wastegate
17-01-08, 19:41
Μολις τον ανοιξεις θα φανει τι ειναι..
Αλλα καλυτερα να πας στον 4Ε..

gourtz
17-01-08, 19:48
το θεμα εινα ιεκει στο μαξαζι .... να το ανοιξουμε εκει? συμπιεση λογικα θα μετριση δεν κσερο κιολασ τι να πο.. πηγα κα ιτο ειδα δυο φορες εμφανισιακα καλα φαινεται ι τιμη καλη δεν ιεναι?

Corollaxli
17-01-08, 21:10
Η τιμη μια χαρα ειναι.Ειδικα αμα ειναι πενα το μοτερακι!!!Τσεκαρε το και χτυπα το αμα αξιζει.