PDA

Επιστροφή στο Forum : Πειραγμένα...... καπώ


Geo_sv
02-01-08, 21:42
Καλησπερα και καλή χρονιά.

Βλέπω συχνά πολλές 11αρες που τους έχουνε πειράξει το καπώ και τους έχουνε φτιάξει φρυδάκια. Στην ουσία έχουν μεγαλώσει - κατεβάσει το καπώ πιο κάτω. Τονίζω δεν εννοώ τα πλαστικά φρυδάκια στυλ booster tuning άλλα φαναρζοδουλειά στο καπώ.

Έχω μερικές απορίες:
Που μπορώ να βρω μάστορα γι' αυτο και πόσο περιπου θα κοστίσει για το καπώ της facelift

Το καινουργιο καμμάτι που σκεπάζει τα φανάρια όταν κλείνει το καπώ δεν χτυπάει στα φανάρια, γενικότερα δεν δημιουργεί κάποιο πρόβλημα λειτουργικότητας?

zet
08-04-08, 00:32
Γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικό;

Corollaxli
08-04-08, 00:34
Για bad boy στυλ μιλαμε???

jason
08-04-08, 00:41
εγω ηξερα οτι γινεται στην στρογγυλοφαναρη,στην facelift δεν καταλαβαινω πως θα ειναι.

NyO
08-04-08, 00:58
Εγω που έχω καπο με bad boy στην Ε12 μπορω να σου πω πως τα κομμάτια που μπαίνουν δεν ακουμπάνε καν στα φαναρια. Γίνεται η κολληση απο την μεσα μερια και φυσικα απο πανω στοκαρεται και ξαναβαφεται ώστε να μην φαινεται τιποτα. Πρεπει να γίνει πολυ καλη δουλεια στην κόλληση ώστε να μην σκουριάσει με το χρονο. Εγω το δικό μου το πήρα έτοιμο απο καποιο παλιο μέλος που το ειχε κανει , αλλά ξέρω οτι το εφτιαξε στον Τολια και πραγματικά έκανε καλή δουλεια!

Οριστε και φωτο
http://www.corollaclub.com/forums/album/showphoto.php?photo=2017

alex-g
08-04-08, 08:52
γινετε και στην facelift και ειναι ωρεο

Geo_sv
16-04-08, 11:10
Μήπως, έχεις και φωτογραφία να δούμε κι εμείς πως είναι?

NyO
16-04-08, 12:31
Οριστε!

http://img158.imageshack.us/img158/8942/groot1124614560toyotacofc8.jpg
http://www.toyotaklub.cz/forum/images/avatars/17435852546f10da0c424a.jpg

Janakas
16-04-08, 15:34
Δεν ειναι ασχημο, της παει μια χαρα!

spirosg6
17-04-08, 00:00
Καλησπερα και καλή χρονιά.

Βλέπω συχνά πολλές 11αρες που τους έχουνε πειράξει το καπώ και τους έχουνε φτιάξει φρυδάκια. Στην ουσία έχουν μεγαλώσει - κατεβάσει το καπώ πιο κάτω. Τονίζω δεν εννοώ τα πλαστικά φρυδάκια στυλ booster tuning άλλα φαναρζοδουλειά στο καπώ.

Έχω μερικές απορίες:
Που μπορώ να βρω μάστορα γι' αυτο και πόσο περιπου θα κοστίσει για το καπώ της facelift

Το καινουργιο καμμάτι που σκεπάζει τα φανάρια όταν κλείνει το καπώ δεν χτυπάει στα φανάρια, γενικότερα δεν δημιουργεί κάποιο πρόβλημα λειτουργικότητας?
αν θες για το καπω λεπτομεριες μπορω να σου πω αν κατεβεις για κανα καφε την παρασκευη στο κλαμπ να δεις το δικο μου το εχω φτιαξει μονος μου να σου τα εξηγησω γιατι πρεπει να γραφω μια ωρα αλλα πρεπει και να δεις καποια πραματα.οτι θες κανεις εχω βγαλει και καθαριστηρα και κλειδαρια πισω.

Corollaxli
17-04-08, 00:02
Εχω δει bad boy σε Ε11 facelift και ειναι πραγματικα κουκλιστικο!!!!!!!!Αμα θελετε να δειτε photo ανεβαζω!

Janakas
17-04-08, 03:37
αν θες για το καπω λεπτομεριες μπορω να σου πω αν κατεβεις για κανα καφε την παρασκευη στο κλαμπ να δεις το δικο μου το εχω φτιαξει μονος μου να σου τα εξηγησω γιατι πρεπει να γραφω μια ωρα αλλα πρεπει και να δεις καποια πραματα.οτι θες κανεις εχω βγαλει και καθαριστηρα και κλειδαρια πισω.

Σπυρο, μηπως μπορεις να μας πεις ποσο κοστιζει το φτιαξιμο του καπω (στο περιπου), οπως επισης και η καταργηση κλειδαριας-καθαριστηρα?

Εχω δει bad boy σε Ε11 facelift και ειναι πραγματικα κουκλιστικο!!!!!!!!Αμα θελετε να δειτε photo ανεβαζω!

Ανεβασε να δουμε Κυριακο να παρουμε καμμια ιδεα!

Geo_sv
17-04-08, 13:35
αν θες για το καπω λεπτομεριες μπορω να σου πω αν κατεβεις για κανα καφε την παρασκευη στο κλαμπ να δεις το δικο μου το εχω φτιαξει μονος μου να σου τα εξηγησω γιατι πρεπει να γραφω μια ωρα αλλα πρεπει και να δεις καποια πραματα.οτι θες κανεις εχω βγαλει και καθαριστηρα και κλειδαρια πισω.



Ευχαριστώ για την πρόταση, αλλά κλασσικά δουλεύω Π.Σ.Κ και αδυνατώ να κατέβω. Ωστόσο όταν βρώ ευκαιρία θα σε πάρω τηλ να περάσω από Αγ. Αναργυρους

spirosg6
17-04-08, 22:34
Ευχαριστώ για την πρόταση, αλλά κλασσικά δουλεύω Π.Σ.Κ και αδυνατώ να κατέβω. Ωστόσο όταν βρώ ευκαιρία θα σε πάρω τηλ να περάσω από Αγ. Αναργυρους

[quote=janakasgr;289051]Σπυρο, μηπως μπορεις να μας πεις ποσο κοστιζει το φτιαξιμο του καπω (στο περιπου), οπως επισης και η καταργηση κλειδαριας-καθαριστηρα?

οποτε θες στειλε μην να τα πουμε να βρεθουμε απο ποια περιοχη εισαι.για το φτιαξιμο καπω δεν ειναι μονο να βαλεις τη λαμαρινα θελει και αλλες δουλειες οποιος θελει μπορουμε να βρεθουμε να του εξηγησω.για το καπω μπροστα περιπου 230-250 με το βαψιμο.και για το πισω 160-170 με το βαψιμο οποιος θελει να δει τι δουλεια θα γινει να του δειξω το δικο μου.