PDA

Επιστροφή στο Forum : Αμορτισερ


PaNikos
14-10-07, 17:27
καλησπέρα σε όλο το club .είμαι νέος στο club και θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση σχετικά με ένα corollaki e12 που έχω.θα ήθελα να αλλάξω αμορτισέρ και να βάλω λίγο πιο σκληρά και πιο κοντά 3ποντα από τα μαμα και όχι υπερβολικού κόστους.τι λύση μου προτίνετε?ευχαριστώ εκ των προτέρον σε όσους διαβάσουν-απαντήσουν στο μήνυμά μου:question

Corollaxli
14-10-07, 17:36
Φίλε μου κατ'αρχάς καλώς ήρθες.Έπειτα θα σε παρακαλούσα να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες.Όσο για το ''πρόβλημα'' σου η λύση που έχω εγώ να προτείνω είναι ΚΟΝΙ με Eibach ελατήρια.Άψογο αποτέλεσμα.

PaNikos
14-10-07, 17:56
Φίλε μου κατ'αρχάς καλώς ήρθες.Έπειτα θα σε παρακαλούσα να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες.Όσο για το ''πρόβλημα'' σου η λύση που έχω εγώ να προτείνω είναι ΚΟΝΙ με Eibach ελατήρια.¶ψογο αποτέλεσμα.




Εχεις να μου προτεινεις μια πιο οικονομικη λυση?Μου εχουν πει για τα καγιαμπα.τι γνωμη εχεις?

Corollaxli
14-10-07, 18:22
Δεν έχω ακούσει κάτι αρνητικό για τα KAYABA.Μπορείς να προτιμήσεις KAYABA δεν νομίζω πως θα έχεις κάποιο πρόβλημα.Εγώ σου είπα τον πρώτο συνδυασμό γιατί αυτόν έχω και είναι όλα τα λεφτά.

wastegate
14-10-07, 18:54
για kayaba μονο agx αφου θες κατι ποιο σκληρο απο το μανισιο..

diafanh-psyxh
14-10-07, 21:36
καλώς ήρθες στην παρέα μας φίλε μου.θα σε παρακαλέσω να διαβάσεις τους κανόνες λειτουργίας του forum που βρίσκονται στο λινκ που φαίνεται παρακάτω
http://www.corollaclub.com/forums/showthread.php?t=8877

ναι αλλά αν βάλει τα agx βασίλη ξεφεύγει λίγο στην τιμή:p άρα καλήτερα να πάει από την αρχή σε ΚΟΝΙ κόκκινα και eibach ελατήριο.

TOLIS EE80
15-10-07, 21:56
Αν ψαξεις στο φορουμ, θα βρεις αρκετες λυσεις για Ε12 - αναρτηση.

http://www.corollaclub.com/forums/showthread.php?t=10597
http://www.corollaclub.com/forums/showthread.php?t=11202

PaNikos
18-10-07, 15:00
παιδια εθχαριστο για τισ απαντισεισ σασ...κατελιξα κ εβαλα καυαβα αμορτισερ κ ελατιρια ειβαχ...ειναι μια χαρα.

Corollaxli
18-10-07, 15:30
Άντε καλοφόρετα ρε συ.Πόσο σου πήγε?

tasm2
14-01-08, 21:14
Καλησπέρα στο club , θα ηθελα να ρωτήσω εχω τα bilstein pss9 υπάρχει κανενας που να τα εχει να μου πεί σε τι ρυθμισεις να τα βαλω για σπορ οδηγηση; εχω το 1.4 , 2002 με 17" ζαντες και 205/45 διασταση !

pwpwpali
15-01-08, 00:33
Καλησπέρα στο club , θα ηθελα να ρωτήσω εχω τα bilstein pss9 υπάρχει κανενας που να τα εχει να μου πεί σε τι ρυθμισεις να τα βαλω για σπορ οδηγηση; εχω το 1.4 , 2002 με 17" ζαντες και 205/45 διασταση !

κανεις δεν μπορει να σου πει
ο λογος δεν οδηγει κανεις το ιδιο αυτοκινητο με το δικο σου οπως το πας εσυ..κ οπως σ αρεσει να το πας εσυ...γι αυτο βαζεις ρυθμιζομενη για να το ψαξεις κ να το βαλεις ακριβως εκει που γουσταρεις εσυ για να γουσταρεις εσυ οχι ο μητσος ο τακης κτλ

madvinegar
15-01-08, 09:10
κανεις δεν μπορει να σου πει
ο λογος δεν οδηγει κανεις το ιδιο αυτοκινητο με το δικο σου οπως το πας εσυ..κ οπως σ αρεσει να το πας εσυ...γι αυτο βαζεις ρυθμιζομενη για να το ψαξεις κ να το βαλεις ακριβως εκει που γουσταρεις εσυ για να γουσταρεις εσυ οχι ο μητσος ο τακης κτλ


Respect.....

fjulie02
15-01-08, 12:43
Κι εγώ έβαλα αμορτισέρ ΚΥΒ με ελατήρια 3ποντα εϊμπαχ και λάστιχα ΥΟΚΟΗΑΜΑ τα C-Drive με άζωτο. Τώρα αυτό που πρέπει να φτιάξω είναι δίσκο-πλατο-ρουλεμαν (λόγω του ότι δε μου τα έβαλαν σωστά πρίν κι έσπασε το χτένι), να αλλάξω τους μπιλιοφόρους και πιο μετά σκέφτομαι για σωληνάκια υψηλης. Ευελπιστώ πως τότε θα πηγαίνει πολύ καλύτερα. Ηδη φάνηκε διαφορά με τα πρώτα που άλλαξα.

DxL
04-03-08, 10:26
Έχει βάλει κανείς αμορτισέρ/ελατήρια στο GEOMETRICAL? Βασικά κάνουν τοποθετήσεις εκεί, ή μόνο ευθυγράμμιση, ζυγοστάθμιση, μέτρηση αμορτισέρ?

Για να αλλάξω αμορτισέρ/ελατήρια σε EE90 του '88, που μου προτείνετε να πάω?

pwpwpali
04-03-08, 15:57
Έχει βάλει κανείς αμορτισέρ/ελατήρια στο GEOMETRICAL? Βασικά κάνουν τοποθετήσεις εκεί, ή μόνο ευθυγράμμιση, ζυγοστάθμιση, μέτρηση αμορτισέρ?

Για να αλλάξω αμορτισέρ/ελατήρια σε EE90 του '88, που μου προτείνετε να πάω?

οπου κ να πας η τοποθετηση ειναι ιδια....το θεμα ειναι απο κει που θα πας να παρεις προσφορα για αμορτισερ ελατηρια κ τοποθετηση κ να μην πας να τα βαλεις αλλου.

liakos
08-02-10, 16:51
Γεια σας παιδια.Εχω την Ε10 κ εχω βαλει τα ΚYB τα μαυρα με Η&R 3ποντα. Τωρα ομως θελω να κατεβω σε 5ποντα γιατι μου γυρναει πολυ στα μπασιματα. Τι να βαλω κ τι θα μου κοστισει περιπου.


Υ.Γ.ευχαριστω

Ζήσης
08-02-10, 18:03
Γεια σας παιδια.Εχω την Ε10 κ εχω βαλει τα ΚYB τα μαυρα με Η&R 3ποντα. Τωρα ομως θελω να κατεβω σε 5ποντα γιατι μου γυρναει πολυ στα μπασιματα. Τι να βαλω κ τι θα μου κοστισει περιπου.


Υ.Γ.ευχαριστω
Σε 5,5 πόντους υπάρχει το MAD περίπου 230euro αλλά δεν ξέρω τί κάνει στο Ε10?

JL_e10
08-02-10, 18:20
Οτι και να κανεις με χαμηλωμα δεν θα κανεις τιποτα, αν το αμορτισερ δεν ειναι σκληρο για να μειωνει τις κλισεις. Αν θες το αμαξι να ειναι τρενο στις στροφες και στα μπασιματα καταρχην πετας τα ΚΥΒ και πας σε KONI κιτρινα, αλλα θα χασεις σε ανεση, αν βεβαια αυτο δεν σε απασχολει. Τα MAD που ειπε ο Ζησης ειναι οτι πρεπει για την 101.

anton_cor
23-09-10, 21:05
Γεια σας παιδιά. Έχω μια COROLLA E12 2007 και ψάχνομαι για αμορτισερ. Είναι ήδη χαμηλωμένο με 30mm EIBACH. Εχει κανένας καμιά πρόταση δοκιμασμένη γιατί ακούω πολύ ράδιο αρβύλα από διάφορους. Μέχρι 500€ γιατί οι καιροί είναι δύσκολοι. Το αυτοκίνητο είναι μαμα 1.6!



ΣΗΜΕΙΩΣΗ : Έγινε διόρθωση στο ποστ. Δεν γράφουμε με κεφαλαία.

kostas auris
24-09-10, 06:24
Φίλε μου τα μηνύματα σου πρεπει να είναι παντα με μηκρά γράμματα.Γιατί οταν γράφεις με κεφαλαία δινεις στον αλλον να καταλάβει οτι φωνάζεις και οτι εισαι νευρικός..Στο χώρις να θέλω να παρεξηγηθείς...:wink:

anton_cor
27-09-10, 16:00
Εντάξει παιδιά.Συγνώμη για τα κεφαλαία.να ρωτήσω κάτι?kyb agx ρυθμιζόμενα σε Ε12 λένε?Η αντιπροσωπεία μου ζήτησε 950ευρώ.Πολλά μου φαίνοντε.Τι να βάλω ?????Έχω απελπιστεί.

Gorillas
27-09-10, 16:48
Εντάξει παιδιά.Συγνώμη για τα κεφαλαία.να ρωτήσω κάτι?kyb agx ρυθμιζόμενα σε Ε12 λένε?Η αντιπροσωπεία μου ζήτησε 950ευρώ.Πολλά μου φαίνοντε.Τι να βάλω ?????Έχω απελπιστεί.

Ψάξε με τους κωδικού του στο http://www.camskill.co.uk/ και θα σου έρθουν με max 400 ευρώ.