PDA

Επιστροφή στο Forum : Καινούργιο Φόρουμ.


Σελίδες : [1] 2

bluechris
07-01-07, 11:30
είστε ευχαριστημένοι από το καινούργιο φόρουμ?

sakis
07-01-07, 13:09
κοιτα στην αρχη με ξενισε λογω συνηθειας του αλλου.Η αληθεια ειναι οτι θελει λιγι προπονηση στην αρχη αλλα γενικα ειναι σαφως πολυ καλυτερο λογω του οτι εχουν ενσωματοθει καποιες ευκολιες που πριν ελλειπαν!!πιστευω οτι ειναι πολυ καλη δουλεια παιδια μπραβο σας!!

akis308
07-01-07, 13:32
Ψηφίζω ναι, αλλά θεωρώ ότι πρέπει να γίνουν αρκετά ακόμη ώστε να "στρώσει"...
Και δεν εννοώ τόσο στον αισθητικό τομέα, αλλά πρακτικά θέματα, όπως π.χ. το chat, καλό θα ήταν να μπορούσαμε να δούμε ποιος είναι μέσα χωρίς να μπούμε.
Α, και μου λείπει πολύ ο Prillian.......

dinos
07-01-07, 13:43
Για μενα ειναι μια χαρα κ πιστευω οτι πλεον υπαρχουν πολυ περισσοτερες δυνατοτητες για τα μελη....Ομως γυρω γυρω ακουω παραπονα για το μπλε φοντο....

bluechris
07-01-07, 13:47
Βασικά φτιάχνεται άλλο ένα στυλ επομενως τα μελη θα διαλέγουν μεταξύ των 2.

bluechris
07-01-07, 14:18
Όποιος θέλει μπορεί να πάει στο control panel του και να αλλάξει το στυλ σε default από plasma που είναι τώρα.

GEORGIOS_XYNOS
07-01-07, 16:27
Εγω κρινω το πως ειναι τωρα και το πως ηταν, δεν ξερω τι αλλες αλλαγες θα κανετε, τωρα ειναι η ψηφοφορια και κρινει το παρον. Εμενα μου ειναι δυσχρηστο ετσι οπως ειναι. Ψηφιζω οχι.

corollapatra
07-01-07, 17:54
Πολύ καλύτερο από πριν. Πιο σταθερό και με περισσότερες δυνατότητες. Αλλά όπως σε κάθε καινούργιο πράγμα, θέλει εξοικίωση και συνήθεια.

Μόνη ένσταση που έχω είναι στο χρώμα. Το μπλέ είναι πολύ κουραστικό... Τουλάχιστον στα σημεία που αναγράφονται τα posts θα πρέπει το background να είναι ανοιχτόχρωμο...

anka1976pa
07-01-07, 18:51
Μπράβο παιδιά πολύ καλή δουλειά, τουλάχιστον τώρα θα αράζουμε με τις ώρες λόγω ρύθμισης default,(έστυβα τα μάτια μου και έβγαζα λουλάκι) απλά ειναι θέμα συνήθειας.

Denninio
07-01-07, 19:05
εγω ψηφισα ΝΑΙ και τωρα που ειδα και το default ακομα περισσοτερο. με μια πρωτη ματια πιστευω οτι το default θα φορεθει πολυ φετος....

Παντα φιλικα,
Διονυσης

MARMEL
07-01-07, 19:07
ψηφισα ναι και ειδα και το default. θα φορεθει πολυ φετος!!!
αν και σχετικα εχω συνηθισει το μπλε!!!!
πολυ καλυτερο απο οτι πριν...... στο συνολο του
αλλα ακομα το ψαχνω το ψαχνω....

Edessaios
07-01-07, 19:22
Κι εγώ με την σειρά μου ψηφίζω ναι αλλά και ένα ακόμα ναι για το default.
Με αυτή τη ρύθμηση ναι είναι εντελώς ξεκούραστο και μπορείς να κάθεσαι με τις ώρες..... lol

GIANNIS_G6
07-01-07, 19:24
Και γω ψηφισα ναι παιδια αλλα σαιτ χωρις εμοντικονς δεν παλευεται αυτα επρεπε να ειχαν μπει απο πρωτα!!Πιστευω οτι ολοι εκφραζομαστε μεσα απο αυτες τις φατσουλες πιο ευχαριστα και με χαβαλε!!Γενικα το σαιτ ειναι πολυ καλυτερο με περισσοτερς δυνατοτητες και συνηθιζεται και το χρωμα,δεν ειναι τιποτα μια χαρα ειναι!!

Κeep up the good work παιδια!!

Denninio
07-01-07, 19:42
ΓΙΑΝΝΗ G6 το χρωμα αλλαζει φιλε μου αν δεν το εχεις προσεξει ακομα. στις σελιδες κατω κατω αριστερα θα βρεις το plasma αυτο θα το αλλαξεις σε default και θα σου ερθουν ολα σε ασπρο φοντο.. αυτο ειναι το δωρο μας για την γιορτη σου. :)

Παντα φιλικα,
Διονυσης

akis308
07-01-07, 19:50
Ναι αλλά όταν το αλλάζεις σε Default λείπουν κάποια πράγματα που εγώ έχω συνηθίσει να τα χρησιμοποιώ, όπως το Home πάνω πάνω....

MARMEL
07-01-07, 20:19
Ναι αλλά όταν το αλλάζεις σε Default λείπουν κάποια πράγματα που εγώ έχω συνηθίσει να τα χρησιμοποιώ, όπως το Home πάνω πάνω....

αυτο το home το θελα και γω πολυ.....

bluechris
07-01-07, 21:32
Βασικά το default είναι πρόχειρο αυτή τη στιγμή. Θα ανέβει άλλο στυλ σε λίγες μέρες (μπορεί και αύριο) το οποίο θα είναι ξεκούραστο για τους δενβλεπωτιποτα φίλους μας. :)

(@)WizZk1d(@)
08-01-07, 00:35
πολυ καλη δουλεια. μπραβο στα παιδια που ασχοληθηκανε με το θεμα...

bluechris
08-01-07, 08:40
Το φωτογραφικό άλμπουμ όπως βλέπετε είναι στα αγγλικά γιατί δεν έχουμε προλάβει να το μεταφράσουμε. Αν κάποιος έχει ελεύθερο χρόνο και μπορεί να βοηθήσει ας επικοινωνήσει μαζί μου.

spyros_45
08-01-07, 11:31
Με το default έγινε άψογο. Μπράβο.

Geo!
08-01-07, 12:00
Πολύ πιο λειτουργικό και με περισσότερες δυνατότητες!! Όλα τ'άλλα είναι θέμα ρυθμίσεων και συνήθειας!! Great Work!!

bluechris
08-01-07, 12:15
Παιδιά έχουμε πρόβλημα αυτή τη στιγμή. Ότι εργασία γίνεται (είναι ακόμα πολλά πράγματα που αναβαθμίζονται και μπαίνουν συνέχεια νέα) η δουλειά πρέπει να γίνεται διπλή γιατι υπάρχουν πλέον τα 2 στυλ και αυτό δημιουργεί 2πλάσια εργασία.

Δεν ξέρω θα μιλήσουμε οι admin να δούμε τι θα κάνουμε.

corollapatra
08-01-07, 12:25
Πάντως το default είναι πολύ καλό...

hatzidi2
08-01-07, 13:00
Πάντως το default είναι πολύ καλό...
..............
+1

bluechris
08-01-07, 13:42
Το default ειναι αυτό που λέει και η λέξη, άλλα 5 εκατομμύρια φόρουμ το χρησιμοποιούνε και είμαστε 100% ίδιοι μαζί τους. Θα δούμε που θα καταλήξουμε τελικά. Υπομονή.

GEORGIOS_XYNOS
08-01-07, 14:05
Υπαρχει ενα μπλουζακι που πουλανε στο Abisko της Λαπωνιας (πανω Βορεια, πανω μερος Νορβηγιας) που γραφει: " Ειναι δυνατον Δισεκατομμύρια κουνουπια να κανουν λαθος? Abisko, η καλυτερη περιοχη του πλανητη!!!"
Που θελω να καταληξω: Δεν εχει σημασια αμα 5 εκατομμύρια φορουμ χρησιμοποιουνε το ιδιο αλλα τι βολευει τους χρηστες και αυτοι τη στιγμη αμα αλλαξεις την δημοσκοπιση σε ερωτηση για μπλε και ασπρο φοντο θα παθεις πλακα!!! 5 εκατομμυρια φορουμ το προτειμουν , εσεις γιατι οχι?
Αντε γιατι θα σας στειλω τον λογαριασμο του οφθαλμιατρου!!!

ranger
08-01-07, 14:35
Εγινε μια προσπάθεια για βελτίωση, αλλα σε κάποιες περιπτώσεις το αποτελεσμα δεν ήταν το αναμενομενο... Σε καποιες περιπτώσεις εχει γινει καπως πιο δυσκολο, ειδικά λόγω της μικρής γραμματοσειρας.... Επισης εχω την αισθηση οτι τα σκούρα χρώματα ειναι πιο κουραστικά....
Γενικα πιστεύω οτι εγινε καλη δουλεια για την αναβαθμιση του site.... Αυτο που χρειαζεται μια βελτιωση ειναι η εμφάνιση και λιγάκι το usabulity (πως το λετε εδω στο Ελλάδα, αν ναι ευχρηστία)....

bluechris
08-01-07, 15:01
Οκ το άλλαξα λίγο και αριστερά στο default έχει στο navigation κουμπί φόρουμ και home.

Cheers.

GEORGIOS_XYNOS
08-01-07, 15:21
Chris δεν θελει στο navigation αλλα να εμφανιζεται σε ολες τις σελιδες.
Δεν χρειαζομαστε το home οταν ειμαστε στο home, αλλα οταν δεν ειμαστε σε αυτο.
Π.χ. μπαινοντας καπου δεν μπορεις να βγεις παραμοναχα αν κανεις back ή αν κλεισεις και ξανανοιξεις το παραθυρο.

alimonos
08-01-07, 15:32
και το τσατ ????? ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΣΑΤ ???????

GEORGIOS_XYNOS
08-01-07, 15:36
to πριλλιαν? το τσατ? ΟΕΟ?
Αχχχχχχχχ. πανε πια τα καλα ξενυχτια....... απο τις 11 ροχαλιζω και ολοι στην πολυκατοικια καταριουνται το φορουμ που δεν κοιμουνται.....
Παλια προλαβαιναν να κοιμηθουνε πριν την πεσω γω..... το κανονιζε αυτο ο Kp61 και ο Αλλι, τωρα ομως?
Βριζουν βριζουν,,,, τους λεω γω: παιδια μην εξαπτεστε, ο ΜπλεΧρησταρας το φτιαχνει....
Ααααα Chriw, μην αναρωτιεσαι για τα φταρνισματα και τους στιγμιους πονους που εχεις..... απο την πολυκατοικια ειναι!!!!!

bluechris
08-01-07, 15:42
Για δοκιμάστε το messenger που μόλις εγκατέστησα μπας και κάνουμε δουλειά με αυτό.

Επίσης όλες σχεδόν οι σελίδες του φόρουμ θα εμφανίζουν αριστερά ότι και η σελίδα πορταλ, επομένως το ΗΟΜΕ λήθηκε + ότι είναι και ποιο όμορφο έτσι. (πάντα στο plasma μιλάω)

alimonos
08-01-07, 15:45
και πως γίνεται ομαδικό τσατ εκεί Χρήστο?
νομίζω ότι μόνο one to one γίνεται ...

GEORGIOS_XYNOS
08-01-07, 15:47
Της κοπελιας το ονοματακι?
Καλα παμε ενα τελευταιο, καπου να δειχνει ποιοι ειναι στο chat, ετσι ωστε αν ειναι καποιοι που δεν γουσταρουμε να μην μπαινουμε.

bluechris
08-01-07, 15:55
Της κοπελιας το ονοματακι?
Καλα παμε ενα τελευταιο, καπου να δειχνει ποιοι ειναι στο chat, ετσι ωστε αν ειναι καποιοι που δεν γουσταρουμε να μην μπαινουμε.

Μαρία και μένει Βύρωνα... τι λές ωρέ κλεφτόπουλο... τεσπα...
Λοιπόν και εγώ την ίδια απορία έχω με το πως μιλάνε 2 και πάνω...

ΜΠΕΙΤΕ ΚΑΝΑ 2-3 να δούμε.

bluechris
08-01-07, 15:57
Άκυρο... το στέλνω το messenger αδιάβαστο γιατί λειώνει το server. Δεν είμαστε για τέτοια.

alimonos
08-01-07, 16:23
σωστόοοοοοοοοοοοοοοοοοςςςςςςςςςς!!!!!!!!!!!!!! !!

bluechris
08-01-07, 16:29
Μεγάλωσα και άλλο τα γράμματα του πλάσματος :s ....αντε να δούμε

MARMEL
08-01-07, 18:19
πω πω χρηστο μιλαμε σκοτωνει τωρα. αφου φτιαχτηκε και το home ειναι ολα τα λεφτα. plasma και default ιδιο η σχεδον ιδιο(δεν ειδα λεπτομερειες) αφου μ αρεσουν πολυ και τα δυο και δεν ξερω πιο να διαλεξω. ασπρο η μπλε?

ευγε για την καλη δουλεια και υπομονη....

Edessaios
08-01-07, 18:26
Ναι όντως όσο πάει το κάνετε και καλύτερο παιδιά.....μπράβο!!!!

akis308
08-01-07, 18:27
Α....
Μήπως το Shoutbox θα ήταν καλύτερο να έμπαινε πάνω πάνω;;;
Απλά σε άλλα forum που έχουν shoutbox το έχουν πάνω πάνω και μου φαίνεται καλύτερο.

Denninio
09-01-07, 01:47
Που πηγε το chat????????/ οεο??????????????

nasos
09-01-07, 12:44
oi φοτογραφιεσ δεν ειναι βολικεσ ουτε ευχρηστεσ.και γιατι δεν μπορουμε να αποθηκευσουμε οποιεσ θελουμε?

wastegate
09-01-07, 12:51
Καντε κατι να φαινονται ποιοι ειναι στο τσατ!!

alimonos
09-01-07, 13:55
ποιό τσατ ????????

bluechris
09-01-07, 14:45
Το chat θα αλλάξει για αυτό έφυγε το προηγούμενο.

Nick-K
09-01-07, 14:50
Ωραίο τώρα πάντως, άλλαξα και το χρώμα στο άσπρο και γιατί στο άλλο μου έβγαιναν τα μάτια για να διαβάσω!

GEORGIOS_XYNOS
09-01-07, 15:05
Ε καλα τωρα, ειπαμε το χρωμα ειναι το ασπρο. Σαν το ασπρο κανενα αλλο!!!
Γαλακτωδες που λενε!!!!

bluechris
10-01-07, 03:40
Παιδιά το Chat είναι έτοιμο...

cheers

Nikos
10-01-07, 07:23
Παιδιά,το chat είναι φανταστικό με απίστευτες επιλογές.
Μπράβο ρε Χρήστο!!!!!!!!!!!!

bluechris
10-01-07, 08:53
oi φοτογραφιεσ δεν ειναι βολικεσ ουτε ευχρηστεσ.και γιατι δεν μπορουμε να αποθηκευσουμε οποιεσ θελουμε?


Τι εννοείς? εκτός από τη μετάφραση δεν βλέπω κάποιο άλλο πρόβλημα....

nasos
10-01-07, 09:29
Τι εννοείς? εκτός από τη μετάφραση δεν βλέπω κάποιο άλλο πρόβλημα....

δεξι κλικ και αποθηκευση,δεν γινεται αυτο το απλο πραγμα .γιατι?
και ουτε η οργανωση τουσ ειναι καλη(κατα τη γνωμη μου)δηλ να υπαρχουν φακελοι και μεσα φοτο απο το συγκεκριμενο event η θεμα.οχι να ανοιγουν ολεσ σειριακα.
γνωμη μου και φιλικα παντα.

bluechris
10-01-07, 09:42
Το δεξί πλήκτρο αποθήκευση είναι κλειδωμένο για να μην μπορούν να μας παίρνουν τις εικόνες. Είναι ρύθμιση που μου είπαν οι admin και την άναψα.

Όσο αναφορά για την οργάνωση έχεις δίκιο απλά είναι το μόνο κομμάτι του φόρουμ που δεν έχουμε πολυασχοληθεί. Σύντομα θα πάρει την τελική μορφή του.

bluechris
10-01-07, 10:38
Το chat έχει ένα πρόβλημα με τα ελληνικά usernames. Τα βγάζει γιαπωνέζικα μόλις μπεις στο chat. Όσοι χρήστες θέλουν μπορώ να του κάνω rename το username τους χωρίς να αλλάξει τίποτα στο φορουμ και δεν θα χάσουν post ή οτιδήποτε.

F1Circus
10-01-07, 10:55
Γεια και από εμένα...

λοιπόν, νομίζω ότι τα παιδιά, με αρκετή μετριοφροσύνη, επέλεξαν μια ψηφοφορία για να δουν αν ο κόπος τους αναγνωρίζεται και αν όλη αυτή η προσπάθεια πήγε χαλάλι ή στράφι (όπως λένε και στο χωριό μου) ;)


Προσωπικά, μ'αρέσει το ανοιχτόχρωμο theme.
Τα σκούρα χρώματα (σύμφωνα με την θεωρία των χρωμάτων) παραπέμπουν σε "outlaws" καταστάσεις. Ακόμα και έτσι όμως, με αυτόν τον τρόπο, ικανοποιούνται οι απόψεις αυτών που θέλουν να νιώθουν "outlaw".

Γνωρίζω πολύ καλά τι κόπο και πόσες εργατοώρες χρειάζονται για να φτιαχθεί κάτι ανάλογο....όπως επίσης και τι προβλήματα προκύπτουν στην προσπάθεια να φτιαχθεί κάτι "απλό" (π.χ. να εμφανίζονται τα ομόματα των χρηστών του chat). Πόσό μάλιστα να αλλάξεις και πλατφόρμα.....

Αυτό που εγώ θέλω να πω είναι ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ σε όσους δούλεψαν και παιδιά....

εμείς εδώ θα είμαστε....
κάντε τις αλλαγές που θέλετε με την ησυχία σας....
το καλό πράγμα αργεί να γίνει !!!!!!!!!!!!!!!!!

akis308
10-01-07, 10:56
Ρε συ Χρηστάρα, το chat είναι σαν να είναι συνέχεια πατημένο το enter και γράφεις δύο γράμματα και το postάρει κατ'ευθειαν.
Για δες το λιγάκι....

bluechris
10-01-07, 11:18
ακη to chat ειναι Java....ti explorer έχεις? εγώ είμαι με FireFox2 χωρίς κανένα πρόβλημα

akis308
10-01-07, 12:37
firefox 1.5.0.9

bluechris
10-01-07, 12:40
Τι να πω... έχουνε μπει καμμιά 10αριά άτομα από το πρωί και δεν έχει κανείς πρόβλημα.....
Να σου πω για κανε refresh to forum και ξαναμπες. Αλλαξα το chat να ανοίγει σε καινούργια σελίδα.

alimonos
10-01-07, 12:44
Χρηστάρα κι εμείς με ΙΕ τι θα κάνουμε ?

Ayrton
10-01-07, 13:30
Μπαίνεις κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα.........

GEORGIOS_XYNOS
10-01-07, 13:37
Δεν του λεμε Ευχαριστω ακομα ή μπραβο για να μην χαρει και σταματησει!!!
Μην του πειτε τιποτα ευχαριστιες, μονο προβληματα πειτε του, τωρα που εχει εμπνευση.
Χρησταρα καλουτσικο τοκανες, μπορεις και καλυτερα, θελεις ακομα, γκαζωσε το μην σε πιασει ο υπνος τωρα, αμα νυσταζεις κανε καμμια ενεση καφεϊνης απο αυτες που σου στειλαμε!!!
Αληθεια, απο ποτε εχεις να κοιμηθεις? Μεσα εισαι ολη την ωρα και το φτιαχνεις!!!!

alimonos
10-01-07, 14:10
πως διαόλο γράφει ρε στο τσατ ???????
$#%$#%%$&%%$&

bluechris
10-01-07, 14:37
Κάτι έχεις κάνει και δεν βλέπεις το chat σωστό... και ξαναρωτάω τί ανάλυση έχεις στο pc σου

alimonos
10-01-07, 19:27
1024x768 έχω Χρήστο

GEORGIOS_XYNOS
11-01-07, 15:38
Χρηστο υπαρχει περιπτωση να μπει rep στους χρηστες? να μπορεις να τους ψηφιζεις και να τους δινεις +rep καθε φορα που γραφουν κατι σωστο και χρησιμο, καθε φορα που βοηθανε καπου, καποιον, ετσι ωστε να επιβραβευονται αυτοι που ενδιαφερονται για τους υπολοιπους?
Πιστευω οτι θα ειναι πιο χρησιμο και να σβηστουν ο counter των μηνυματων.
Μηπως σιγα σιγα αρχισουμε να πεταμε απο μονοι μας τα spam και γινουμε πιο αποτελεσματικοι στον στοχο μας που ειναι η ανταλλαγη ιδεων και αποψεων, η απαντηση ερωτηματων, η αλληλοβοηθεια κ.λ.π.

taperakias
11-01-07, 16:23
πολυ καλο το φορουμ σας παιδια.αν μπορειτε,φτιαξτε και κανα θεματακι ως φοντο!!ετσι για να υπαρχουν επιλογες!!

bluechris
11-01-07, 16:39
Γεώργιε παρακολούθησε δεξιά τι γράφει

Εγγραφή: 05-03-2006
Περιοχή: Πατρα
Ηλικία: 28
Μηνύματα: 18
Δύναμη Σεβασμού: 4

:D κάτι άλλο έχεις να ζητήσεις τώρα που γυρίζει? Μην με ρωτήσεις πως παίζει η Δύναμη Σεβασμού. Είναι πολύπλοκο και το φόρουμ πέρνει πολλούς παράγοντες για να το υπολογίζει... όπως post/ημέρα.... χρόνια ύπαρξης στο φόρουμ και άλλα πολλά....

Taperakia φίλε μου βασικά αυτή τη στιγμή έχουμε 2 στύλ.. το Blue και το White. Μπορείς να τα αλλάξεις διαλέγοντας αυτό που θές σε οποιαδήποτε σελίδα του φόρουμ κάτω αριστερά.

OxygeN
11-01-07, 17:02
Ειμαι απολυτα ικανοποιημενος απο το ολοφρεσκο Forum!!
Μπραβω για την υπερπροσπαθεια!!

Πεζι να βαλλουμε καναινα ωρθωγραφοικω αιλαινχω να γραφουμαι σοστα ελινικα?
Μπαα..
Να προσθεσουμε αλλα emoticons?


Ευχαριστω που εξελισετε κατι το οποιο με συναρπαζει..!

bluechris
11-01-07, 18:56
Και ορθογραφικό έλενχο παίζει να μπει (πολλοί τον χρειαζόμαστε... εγώ είμαι copy paste στό word μόνιμα) και άλλα emoticons.

bluechris
11-01-07, 20:00
Λοιπόν παιδιά ο Firefox 2 σκοτώνει. Μόλις εγκατέστησα ελληνικό ορθογραφικό έλεγχο στα ελληνικά !!!!!!! και ότι γράψω μου λέει διορθώσεις. Το προτείνω ανεπιφύλακτα, το λινκ είναι αυτό https://addons.mozilla.org/firefox/dictionaries/?lang=en-US για την ελληνική γλώσσα σε όσους έχουν firefox 2 ... για όσους τώρα δεν έχουν θα προσπαθήσω να βάλω ελληνική βάση λέξεων στο φόρουμ και σύστημα για ορθογραφικό έλεγχο πολύ σύντομα.

GEORGIOS_XYNOS
11-01-07, 20:02
Ωραια Χρηστο, τωρα πως μπορει να επιβραβευσει ενας user εναν αλλον για κατι που εγραψε, για καποια βοηθεια που εδωσε, για καποια λυση τελος παντων.
Για μενα ειναι πολυ σημαντικο το θεμα του reputation. Απο ποστ εχω 1660, ζητημα τα 60 να αξιζουν, αρα κατεμε το θεμα των post δεν πρεπει να επηρεαζει το rep. Μονο οταν σε ψηφιζει καποιος, ετσι για επιβραβευση των προσπαθειων καποιων παιδιων εδω μεσα που χωρις να σε ξερουν, ειναι της ιδεας, βοηθατε αλληλους. Μπορει να μην γραφουν πολλα, αλλα να αξιζουν χιλιες φορες περισσοτερο απο μενα που εχω 1600 ποστ. Αλλο δλδ 1600 ποστ και rep 50 και αλλο 160 ποστ και rep 100. Ο δευτερος user ειναι οπως λεμε value for money, ενω ο πρωτος ειναι spam, πιανει χωρο απλα στον σκληρο. Εχει καποιον τροπο να "πειραξεις" τους συντελεστες της βαθμολογιας κανοντας το ετσι πιο ουσιαστικο?
Thanks και ελπιζω να σου δινω ιδεες, ακομα και αν δεν υλοποιουνται πιστευω οτι βοηθανε στο να τελειοποιησεις την παρα πολλη καλη δουλεια.

bluechris
11-01-07, 20:42
Λοιπόν έβαλα ένα spellchecker στο φόρουμ αλλά το λιώνει τη στιγμή που κάνει εύρεση σε ένα πίνακα 25000 λέξεων για να βρει τη σωστή λέξη.
Ηθικό συμπέρασμα πως να κάνει το φόρουμ ορθογραφικό έλεγχο το ξεχνάμε. Μένουμε στο προτεινόμενο σενάριο που είπα παραπάνω, δηλαδή ο browser να κάνει έλεγχο.

Όσο αναφορά για τη Δύναμη Σεβασμού ακόμα το κοιτάω γιατί όπως είπα έχει πολλές ρυθμίσεις.

corollapatra
12-01-07, 07:26
Λοιπόν παιδιά ο Firefox 2 σκοτώνει. Μόλις εγκατέστησα ελληνικό ορθογραφικό έλεγχο στα ελληνικά !!!!!!! και ότι γράψω μου λέει διορθώσεις. Το προτείνω ανεπιφύλακτα [...]
Το έχω κατεβάσει και εγώ Χρήστο. Πραγματικά είναι πολύ καλός ο ορθογραφικός έλεγχος. Δοκιμάστε το παιδιά, αξίζει...

bluechris
12-01-07, 09:10
Ωραια Χρηστο, τωρα πως μπορει να επιβραβευσει ενας user εναν αλλον για κατι που εγραψε, για καποια βοηθεια που εδωσε, για καποια λυση τελος παντων.
Για μενα ειναι πολυ σημαντικο το θεμα του reputation. Απο ποστ εχω 1660, ζητημα τα 60 να αξιζουν, αρα κατεμε το θεμα των post δεν πρεπει να επηρεαζει το rep. Μονο οταν σε ψηφιζει καποιος, ετσι για επιβραβευση των προσπαθειων καποιων παιδιων εδω μεσα που χωρις να σε ξερουν, ειναι της ιδεας, βοηθατε αλληλους. Μπορει να μην γραφουν πολλα, αλλα να αξιζουν χιλιες φορες περισσοτερο απο μενα που εχω 1600 ποστ. Αλλο δλδ 1600 ποστ και rep 50 και αλλο 160 ποστ και rep 100. Ο δευτερος user ειναι οπως λεμε value for money, ενω ο πρωτος ειναι spam, πιανει χωρο απλα στον σκληρο. Εχει καποιον τροπο να "πειραξεις" τους συντελεστες της βαθμολογιας κανοντας το ετσι πιο ουσιαστικο?
Thanks και ελπιζω να σου δινω ιδεες, ακομα και αν δεν υλοποιουνται πιστευω οτι βοηθανε στο να τελειοποιησεις την παρα πολλη καλη δουλεια.

Λοιπόν εγκατέστησα ένα άλλο κόλπο που σε όποιο post μας αρέσει πατάμε το κουμπί "thanks" και ευχαριστούμε το χρήστη. Λογικό τα Thanks μαζεύονται και φαίνονται στο προφίλ του κάθε χρήστη. Σημαντικό είναι να δώ αν μπορώ να κάνω το Σεβασμό να πέρνει σοβαρά υπόψην του τα Thanks που έχει ο κάθε χρήστης.

bluechris
12-01-07, 09:10
Α και αυτό θέλει μετάφραση .....

GEORGIOS_XYNOS
12-01-07, 09:43
keep on Chris

alimonos
12-01-07, 09:55
και κανα κουμπί αντίθετο του "thanks" τύπου "ΟΥΣΤ !!!" μήπως μπορείς να βάλεις για αρνητικά σχόλια-ψήφους ????
εεε τρρρρρρρομερρρρρέεεεεε και φανταστικέ μας Χρήστο?????
και καναν τρόπο να ανιχνεύονται οι διπλοί λογαριασμοί χρηστών ????????? εεεεεεε ??????
χαχαχαχαχαχαχαχα

madvinegar
12-01-07, 10:06
Χρήστο έχω βαρεθεί να στα λέω αλλά θα το ξαναπώ. Φόρουμ και τσατ ειναι Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Α !!!!
Υπάρχει τρόπος να μπορώ να στείλω Instant Message?

bluechris
12-01-07, 11:43
Χρήστο έχω βαρεθεί να στα λέω αλλά θα το ξαναπώ. Φόρουμ και τσατ ειναι Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Α !!!!
Υπάρχει τρόπος να μπορώ να στείλω Instant Message?

Δοκίμασα ένα Messenger .... αλλά ήτανε απάτη και το έστειλα... ήταν τότε με τις προσπάθειές μου για chat. Θα το έχω στο μυαλό μου αλλά βασικά εγώ χρησιμοποιώ τη λίστα φίλων και μόλις κάποιος μπεί και τον έχω στη λίστα μου τότε τον βλέπω αριστερά και του στέλνω ΠΜ

bluechris
12-01-07, 12:25
Παιδιά αυτό το πράγμα δεν είναι και πολύ όμορφο...
Έχει κανείς καμία ιδέα για τη μετάφραση των thanks? Γιατί είναι λίγο παιδική η μετάφρασή μου.

bluechris
12-01-07, 12:26
και κανα κουμπί αντίθετο του "thanks" τύπου "ΟΥΣΤ !!!" μήπως μπορείς να βάλεις για αρνητικά σχόλια-ψήφους ????
εεε τρρρρρρρομερρρρρέεεεεε και φανταστικέ μας Χρήστο?????
και καναν τρόπο να ανιχνεύονται οι διπλοί λογαριασμοί χρηστών ????????? εεεεεεε ??????
χαχαχαχαχαχαχαχα

Αν κάποιος βρίσει... κάνει... δείξει ... τότε υπάρχει το Infraction.

Nikos
12-01-07, 12:39
Αν κάποιος βρίσει... κάνει... δείξει ... τότε υπάρχει το Infraction.

Έτσι ακριβώς.Κίτρινες και κόκκινες κάρτες!
Όσο για το "thanks" μήπως η λέξη επικρότηση ή συγχαρητήρια ταιριάζει καλύτερα;

corollapatra
12-01-07, 14:06
Χρήστο, δεν υπάρχει δυνατότητα να δεχόμαστε ένα pop-up μήνυμα κάθε φορά που έχουμε p.m.????? Γιατί εάν δεν πέσει το μάτι μας αριστερά που λέει Προσωπικά Μηνύματα: 1 νέο μήνυμα, δεν πρόκειται να το πάρουμε χαμπάρι...

madvinegar
12-01-07, 14:13
Παιδιά αυτό το πράγμα δεν είναι και πολύ όμορφο...
Έχει κανείς καμία ιδέα για τη μετάφραση των thanks? Γιατί είναι λίγο παιδική η μετάφρασή μου.

Αντί για "Thanks" μπορείς να βάλεις και "επιβράβευση".

Geo!
12-01-07, 14:18
Μόνο να τονίσω κάτι που είπε ο Χρήστος! Ο Firefox είναι τέλειος και όποιος χρησιμοποιεί ακόμα τον Internet Explorer δεν ξέρει τι χάνει... Και το λεξικό είναι μόνο μια από τις πάρα πολλές δυνατότητες που έχει!;)

bluechris
12-01-07, 17:05
Χρήστο, δεν υπάρχει δυνατότητα να δεχόμαστε ένα pop-up μήνυμα κάθε φορά που έχουμε p.m.????? Γιατί εάν δεν πέσει το μάτι μας αριστερά που λέει Προσωπικά Μηνύματα: 1 νέο μήνυμα, δεν πρόκειται να το πάρουμε χαμπάρι...

Έχω την εντύπωση πως κάπου έχει τέτοια ρύθμιση ... αλλά μπορεί να είναι και addon... το ψάχνω γιατί όντως είναι χρήσιμο.

Edessaios
12-01-07, 17:09
Στην προηγούμενη μορφή του φόρουμ νομίζω ο,τι είχε τέτοια ρύθμιση.....

corollapatra
12-01-07, 17:50
Έχω την εντύπωση πως κάπου έχει τέτοια ρύθμιση [...]
Στον Πίνακα Ελέγχου - Επεξεργασία Επιλογών, στο μέσο περίπου υπάρχει η επιλογή "Προβολή αναδυόμενης ειδοποίησης για νέο προσωπικό μήνυμα" την οποία και έχω τσεκάρει, αλλά και πάλι δεν μου βγαίνει αναδυόμενο μήνυμα...

GEORGIOS_XYNOS
12-01-07, 19:24
Παιδιά αυτό το πράγμα δεν είναι και πολύ όμορφο...
Έχει κανείς καμία ιδέα για τη μετάφραση των thanks? Γιατί είναι λίγο παιδική η μετάφρασή μου.

Χρηστο δεν νομιζω οτι χρειαζεται και ευχαριστηρια και προσθηκη στην υποληψη.
Το τελευταιο νομιζω οτι φτανει, τα ευχαριστηρια ειναι περιττα.
Οποιος του αρεσει ενα ποστ και το βρισκει για χ λογους χρησιμο παει πανω απο το ποστ στον " ζυγο της δικαιοσυνης" και του προσθετει ενα ποντο.
Αυτο θα ειναι χρησιμο για να ασχολουμαστε με χρησιμα ποστ και οχι με απαντησεις που εχουμε ξαναδει κατα καιρους του τυπου: "ναι", "για λεγε", ποστ που τοσα πολλα εχουν να μας πουν. Το thanks το παραπαει.

taperakias
12-01-07, 20:10
Παντως η δεξια πλευρα απ το avatar καθε χρηστη ειναι ολα τα λεφτα!!

Να κανω κια μια μικρη ερωτηση ρε παιδια??Γιατι οταν γραφω το ποστ μου,δεν υπαρχουν εμοτικονς τριγυρω??Στο post reply eννοειτε!Μηπως χρειαζεται να κανω κατι??

corollapatra
12-01-07, 21:33
[...] Γιατι οταν γραφω το ποστ μου,δεν υπαρχουν εμοτικονς τριγυρω??Στο post reply eννοειτε!Μηπως χρειαζεται να κανω κατι??
Τάκη, πας στον Πίνακα Ελέγχου (USER/CP) - Επεξεργασία Επιλογών - Διάφορες Επιλογές (κάτω χαμηλά) και επιλέγεις Βελτιωμένη Έκδοση - Πλήρης... Νομίζω αυτό είναι και μετά από αυτό θα βλέπεις τα emoticons στο post replay... Για δοκίμασε...

corollapatra
13-01-07, 14:44
Χρήστο, κάτι ακόμα που μόλις παρατήρησα και έχει να κάνει με την χρήση username με ελληνικούς χαρακτήρες. Στην προσπάθειά μου να συμπεριλάβω το μέλος "ΣΤΕΛΙΟΣ" στην λίστα φίλων μέσω του πίνακα ελέγχου, μου βγάζει το μήνυμα:

"Τhe user 'ΣΤΕΛΙΟΣ' was not found in the database. Please go back and correct this problem. You may want to check out the member list (http://www.corollaclub.com/forums/memberlist.php)".

Πρέπει να έχει το ίδιο πρόβλημα με εκείνο του chat που δε αναγνωρίζει τους ελληνικούς χαρακτήρες... Απλά στο αναφέρω για να το έχεις υπ' όψιν...

taperakias
13-01-07, 15:26
Τάκη, πας στον Πίνακα Ελέγχου (USER/CP) - Επεξεργασία Επιλογών - Διάφορες Επιλογές (κάτω χαμηλά) και επιλέγεις Βελτιωμένη Έκδοση - Πλήρης... Νομίζω αυτό είναι και μετά από αυτό θα βλέπεις τα emoticons στο post replay... Για δοκίμασε...

Ευχαριστω Αντρικο μου που μου εδωσες τα φωτα σου...:olala

bluechris
13-01-07, 23:05
Στον Πίνακα Ελέγχου - Επεξεργασία Επιλογών, στο μέσο περίπου υπάρχει η επιλογή "Προβολή αναδυόμενης ειδοποίησης για νέο προσωπικό μήνυμα" την οποία και έχω τσεκάρει, αλλά και πάλι δεν μου βγαίνει αναδυόμενο μήνυμα...

Με Firefox είσαι? γιατί έχω την εντύπωση πως στο Firefox δεν παίζει το popup.

Denninio
14-01-07, 01:21
κατι που ανακαλυψα εγω και ο perlas (πιο πολυ ο perlas) στο chat οταν βριζεις στα αγγλικα π.χ. f@ck βγαζει κατι @%^^&*(*&@^@... ειναι και σεμνο το chat:P

Παντα φιλικα,
Διονυσης

Edessaios
14-01-07, 01:28
κατι που ανακαλυψα εγω και ο perlas (πιο πολυ ο perlas) στο chat οταν βριζεις στα αγγλικα π.χ. f@ck βγαζει κατι @%^^&*(*&@^@... ειναι και σεμνο το chat:P

Παντα φιλικα,
Διονυσης

Μάλλον ρίχνατε πολύ μπινελίκι και το ανακαλύψατε.....lollollol

Denninio
14-01-07, 02:15
Αστα να πανε μονο μπουνιες δεν παιξαμε :):):):)

bluechris
14-01-07, 05:22
Έγινε μετάφραση των επιλογών στο Προφίλ των χρηστών και επίσης προστέθηκε καινούργιο στοιχείο που είναι ο τύπος του Corolla που έχετε. Όταν το δηλώσετε εκεί θα εμφανίζεται στα Post σας κάτω από την περιοχή που μένετε.

bluechris
14-01-07, 12:42
Όποιος θέλει μπορεί να βάλει στην υπογραφή του (κυρίως αν μπαίνει σε άλλα sites για διαφημιστικούς λόγους του CorollaClub να βάλει σε εκείνα) την υπογραφή που βλέπεται σε εμένα.
Αυτή η εικόνα που βλέπεται της οποίας η διεύθυνση είναι
http://www.corollaclub.com/forums/signature.jpg
αναδημιουργείται κάθε 10 λεπτά και είναι εμφανές τι περιέχει.

Επίσης πρόσθεσα την μπάρα του editor στο κουτάκι γρήγορη απάντηση.

MARMEL
14-01-07, 14:23
ρε χρηστο εβαλα αυτην την υπογραφη για διαφημιση σε αλλα forum που μπαινω.
εδω γιατι δεν μπαινει ομως?

corollapatra
14-01-07, 17:00
Με Firefox είσαι? γιατί έχω την εντύπωση πως στο Firefox δεν παίζει το popup.
Ναι, με FireFox... Οπότε, τζίφος... cry

F1Circus
14-01-07, 18:00
Ναι, με FireFox... Οπότε, τζίφος... cry

Για δοκίμασε το εξής :

Έχοντας ανοικτό το Fιrefox, πήγαινε στο

Tools ->Options ->Content

Λογικά θα είναι clicked το "Block PopUp Windows"

Πάτα το "Exceptions",γράψε το url του corollaclub (www.corollaclub.com (http://www.corollaclub.com)) και enter.

Refresh (F5) και θα πρέπει να είσαι ok πλέον....;-)

corollapatra
14-01-07, 21:04
Για δοκίμασε το εξής :

Έχοντας ανοικτό το Fιrefox, πήγαινε στο

Tools ->Options ->Content

Λογικά θα είναι clicked το "Block PopUp Windows"

Πάτα το "Exceptions",γράψε το url του corollaclub (www.corollaclub.com (http://www.corollaclub.com)) και enter.

Refresh (F5) και θα πρέπει να είσαι ok πλέον....;-)
Ok, το έκανα. Λογικά αυτό θα ήταν... Ευχαριστώ πολύ...

Στείλτε ρε παιδιά ένα p.m. να το τσεκάρω... lol lol lol

Geo!
15-01-07, 04:12
τι γίνεται με την ημερομηνία γέννησης? πως την αλλάζω? μ'έχετε κάνει μια μέρα μικρότερο!!:-p

bluechris
15-01-07, 06:37
ρε χρηστο εβαλα αυτην την υπογραφη για διαφημιση σε αλλα forum που μπαινω.
εδω γιατι δεν μπαινει ομως?

Στην έβαλα εγώ την εικόνα γιατί έκανες λάθος.
Το κώδικα http://www.corollaclub.com/forums/signature.jpg τον βάζετε στο κουτί του προφίλ σας στο κουτάκι ΥΠΟΓΡΑΦΗ!!!! και όχι σε Profile Picture ή οπουδήποτε αλλού.

bluechris
15-01-07, 06:38
τι γίνεται με την ημερομηνία γέννησης? πως την αλλάζω? μ'έχετε κάνει μια μέρα μικρότερο!!:-p

Στο προφίλ σου φυσικά

tsport192
15-01-07, 11:08
Νομίζω ότι θα ήταν χρήσιμο να υπήρχε ένα link απο το Photo Album στο Forum Index. Δεν υπάρχει, θα μπορούσες ας πούμε να ενεργοποιήσεις σαν link to Corolla Club Forum στην αρχή της σελιδας.

bluechris
15-01-07, 11:22
Νομίζω ότι θα ήταν χρήσιμο να υπήρχε ένα link απο το Photo Album στο Forum Index. Δεν υπάρχει, θα μπορούσες ας πούμε να ενεργοποιήσεις σαν link to Corolla Club Forum στην αρχή της σελιδας.

Βασικά ανάβω αυτή τη στιγμή την αριστερή μπάρα που υπάρχει παντού και στο Άλμπουμ... δεν το είχα κάνει μέχρι τώρα γιατί έτρωγε χώρο αλλά τελικά είναι καλύτερα.

bluechris
15-01-07, 12:04
Δεν κατάφερα εύκολα να εμφανίσω αριστερά ότι έχει όλο το υπόλοιπο φόρουμ και στο αλμπουμ... επομένως ισχύει ο παραδοσιακός τρόπος να πας στο Forum Index κάνοντας κλικ στην κορυφή το HOME και μετά αριστερά το Forum Index.

Geo!
15-01-07, 15:32
Στο προφίλ σου φυσικά

Χρήστο... ή στραβός είμαι και δεν το βλέπω :oops: ή δεν υπάρχει...
μόνο αυτό μου εμφανίζει για ημερομηνία γέννησης...

bluechris
15-01-07, 17:23
Γιώργο sorry έχεις δίκιο... η ημερομηνία δεν αλλάζει με κανένα τρόπο, παρά μόνο από τον Κεντρικό Πίνακα Ελένχου του Φόρουμ. Σε διόρθωσα με το χέρι.

Geo!
15-01-07, 20:14
Thanks!!!!!:wink:

bluechris
17-01-07, 12:00
Δεν κατάφερα εύκολα να εμφανίσω αριστερά ότι έχει όλο το υπόλοιπο φόρουμ και στο αλμπουμ... επομένως ισχύει ο παραδοσιακός τρόπος να πας στο Forum Index κάνοντας κλικ στην κορυφή το HOME και μετά αριστερά το Forum Index.

Σύντομα θα τελειώσω τα τελικά κουμπιά που φτιάχνω για την μπάρα επάνω και θα υπάρχουν όλα εκεί.

koperton
17-01-07, 16:02
Παιδια πιστευω οτι ειναι καλυτερο απο το προηγουμενο αλλα χρειαζεται καποια σχετικη εξοικιωση απο τον χρηστη.Επισης το chat με μπερδευει λιγο.

Drift Driver
17-01-07, 18:26
παιδια στην αρχη φενοταν λιγο ζορι αλλα με τον καιρο γινετε πιο ευκολο. πολη καλη δουλεια μπραβο παιδια!!! καλη συνεχεια.

nikolarass
17-01-07, 19:10
Σύντομα θα τελειώσω τα τελικά κουμπιά που φτιάχνω για την μπάρα επάνω και θα υπάρχουν όλα εκεί.
Για να βοηθήσω....το yarisclub έχει το ίδιο φόρουμ,αν θέλεις ρίξε μια ματιά,ίσως πάρεις μερικές ιδέες.. www.yarisclub.gr

bluechris
18-01-07, 08:29
για να βοηθήσω....το yarisclub έχει το ίδιο φόρουμ,αν θέλεις ρίξε μια ματιά,ίσως πάρεις μερικές ιδέες.. www.yarisclub.gr (http://www.yarisclub.gr/)
Ευχαριστώ αλλά δεν έχει καθόλου κουμπιά επάνω πλυν των βασικών.

GEORGIOS_XYNOS
18-01-07, 08:38
Χρηστο το τσατ ειναι τρελα, τριζουν λιγο οι πορτες, μου την σπαει ο διακτινισμος, αλλα ειναι και πολυ τρελα.
Για το χρωμα που αναφερθηκες, απλα κανε ενα ακομα γκαλοπ με την ερωτηση: τι χρωμα τελικα σας βολευει? Αυτοι που ειναι οι λιγοτεροι -------> (οι fun των μπλε δλδ) ή καντους με την μια που θα απαντανε bann ή στειλτους απειλητικο μηνυμα οτι αν συνεχισουν να χρησιμοποιουν το μπλέ, καποια αρχαια και επωδυνη ιωση θα κολλησουν.
Αυτα απο μενα, συμβουλες για να μην κανεις διπλο κοπο, και για να απολλαγεις απο τους ΜΠΛΕ!!!!

bluechris
18-01-07, 10:23
Είμαι από τους μπλε φαν... άρα μάλλον το αντίθετο κόβο να γίνεται με κάποιες βελτιώσεις ίσως στο μπλε.

akis308
18-01-07, 10:39
Να προτεινω κάτι...
Γίνεται η πάνω λεζάντα, μαζί με τα Home, User Cp κλπ.
Να μένει στην κορυφή της οθόνης, όσο ρολάρουμε προς τα κάτω;;;

bluechris
18-01-07, 11:45
Μπα.... θα πρέπει το φόρουμ να αλλάξει όλο ... και να γίνει frammed... πράμα όχι αδύνατον αλλά δεν τολμάω να ακουμπήσω τέτοιου τύπου αλλαγές.

alimonos
18-01-07, 12:05
φτιάξε μας ένα δωμάτιο Oldschool-"ΠΑΛΙΟΓΡΙΕΣ" στο τσατ ρε Χρήστο ...
κι αν γίνεται να το κλειδώσεις κιόλας και να μας δώσεις κωδικό να μπαίνουμε μόνο οι παλιοί !!! χεχεχεχε

GEORGIOS_XYNOS
18-01-07, 12:10
Μεγαλε αμα θες να κλειδωνεσαι φτιαξε δικο σου site οκ?
Και οσον αφορα δωματιο, εχεις επιλογη να φτιαχνεις δικο σου καθε φορα που μπαινει, και να βαζεις και κωδικο.
Ασε τον Μπλε χρηστο ησυχο στα βιαγκρα του

alimonos
18-01-07, 12:11
μα δεν θέλω δικό μου ... θέλω επίσημο και μόνιμο .... χεχεχε

bluechris
18-01-07, 12:16
Ασε τον Μπλε χρηστο ησυχο στα βιαγκρα του

Λες να μας σώσει στην ηλικία μας?

GEORGIOS_XYNOS
18-01-07, 12:22
Λες να μας σώσει στην ηλικία μας?

Τι να σε πω ρε Χρηστο, με τετοια επιμονη στο μπλε και συ....
Αφου βλεπεις οτι το χρωμα δεν πουλαει, κουραζει.
Για μιλα μας για τα παιδικα σου χρονια, θα το ξεπερασουμε μαζι μην ανυσηχεις!!
"corolla 1975" θελω την βοηθεια και τις γνωσεις σου εδω, δικος μας ειναι, τι λασκαρε ομως στην πορεια?
τα βλεπει ολα μπλε, γιατι? και εχει και γαλαταδικο corollaki... μηπως του λειπει πολυ για αυτο?

bluechris
18-01-07, 12:46
Μπλε = Ελλάδα = Θάλασσα
Ασπρο = Χιόνι = Φινλανδία, Σουηδία κλπ χιονισμένα πράγματα :d

IVEHIN
18-01-07, 12:53
το μπλε ειναι μια χαρα.τωρα που το συνηθισα δεν με κουραζει καθολου.

GEORGIOS_XYNOS
18-01-07, 13:41
Μπλε = Ελλάδα = Θάλασσα
Ασπρο = Χιόνι = Φινλανδία, Σουηδία κλπ χιονισμένα πράγματα :d
καλα λεω γω εσυ για την ταινια με τον Ρενο ησουν με τις καταδυσεις....
Ξερεις, ΑΠΕΡΑΝΤΟ ΓΑΛΑΖΙΟ.... παντως ο πατερας σου ειχε μυαλο, ασπρο το πηρε ταμαξι, και δεν πρεπει ναταν απο τας Σουηδας.

bluechris
18-01-07, 17:12
Έκανα και έλενχο στη βάση και 9 άτομα χρησιμοποιούν white και όλοι οι άλλοι είναι Blue και είναι online αυτή τη στιγμή 33 μέλη και 8 επισκέπτες. Από τους 33 δηλαδή οι 24 είναι Blue :D

akis308
18-01-07, 17:26
Λογικό δεν είναι ρε Χρήστο αυτό???
Με τόση πλύση εγκεφάλου που μας έκανες....

Edessaios
18-01-07, 18:46
Ας γίνει και ένα δημοψηφισμα για το τι προτιμάει ο καθένας,άσπρο ή μπλέ? lol lol

Corollaxli
18-01-07, 19:08
ναί και με τα χίλια.το συμπάθησα από την πρώτη στιγμή και κατά τη γνώμη μου είναι πιο ξεκούραστο σε σκοτεινό δωμάτιο.

Corollaxli
18-01-07, 19:29
Ρε παιδιά να κάνω μια πρόταση?Δεν θα ήταν ωραίο να βάζαμε κάποια μουσική ώστε να μην είναι ξερή εντελώς η περιήγησή μας στα μονοπάτια του club?Ας το σκεφτούν οι admins και ας πράξουν αναλόγως.Όποιος συμφωνεί μαζί μου ας το εκφράσει.Χωρίς πάντα να θέλω να κατακρίνω την πολύ καλή δουλειά που έχει γίνει.Έτσι?

bluechris
18-01-07, 22:03
Θα βάλω κάποιον mp3 player στο forum και θα ενημερώνει το forum για ποιο τραγούδι ακούει ο καθένας εκείνη τη στιγμή. Είναι μια σκέψη... θα δουμε.

GEORGIOS_XYNOS
19-01-07, 01:11
ναι, Χρηστο σε μανα βαλε να παιζει Dead can Dance, να φτιαχνομαστε και λιγο με αυτα που διαβαζουμε.....

bluechris
19-01-07, 12:10
Έβαλα σύστημα με Arcade Games το οποίο κάνει και submit scores αλλά κάνεις και τουρνουά αν θες.

Δοκιμάστε το και πείτε μου τη γνώμη σας αν είναι να το αφήσουμε.

Υ.Γ. Ξέχασα να πω είναι το κουμπί "Παιχνίδια"

Denninio
20-01-07, 23:59
που πηγε η μπαλιτσα μου?:(:( μου κλεψαν την μπαλιτσα μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

bluechris
21-01-07, 01:12
Πάρε την μπαλίτσα σου

Denninio
21-01-07, 01:15
ευχαριστωωωωωωωω. ελπιζω να μην ξαναχασω την μπαλα :p

Παντα φιλικα,
Διονυσης

bluechris
21-01-07, 14:21
Δεν ξέρω αλλά η εντύπωσή μου είναι πως μάλλον ζημιά έκανα με τα παιχνιδάκια παρά καλό αν κρίνω από τους ξενύχτηδες της ημέρας :d .

Λέτε να τα ξηλώσω να ηρεμήσουμε? ή να βάλω και άλλα?

Denninio
21-01-07, 15:21
βαλε και αλλααααααααααα. οταν μας διωξουν απο τις δουλειες εσυ θα φταις :p

Παντα φιλικα,
Διονυσης

lmaikl
21-01-07, 19:25
γεια χαρά σε όλους. Είμαι νεος (στο fora) έχω ενα avensis '06...

bluechris
22-01-07, 14:48
Έκανα αλλαγή στο Μπλε Θέμα τα βασικά γράμματα γαλάζια γιατί υπήρχε πρόβλημα στα Τουρνουά στα παιχνίδια εκεί που δείχνει την πυραμίδα ήτανε άσπρα γράμματα σε άσπρο κουτάκι και δεν φαινότανε ... όχι ότι τώρα πανυγυρίζει αλλά είναι καλύτερα. Προσωρινά τώρα μέχρι να αλλάξω το χρώμα στα κουτάκια στο τουρνουά.

bluechris
22-01-07, 17:14
Παιδιά έβαλα άλλη μια ρύθμιση στο Πίνακα Ελέγχου που λέγεται Γκαράζ. Εκεί βάζετε τα στοιχεία του αυτοκινήτου του σας και ανεβάζεται και εικονίτσες. Αυτό φυσικά είναι ορατό από όλα τα μέλη αν πατήσετε το Γκαράζ που βρίσκετε ανάμεσα στο Ημερολόγιο και στα παιχνίδια στην οριζόντια μπάρα του Forum Index.

OxygeN
22-01-07, 18:18
Παιδιά έβαλα άλλη μια ρύθμιση στο Πίνακα Ελέγχου που λέγεται Γκαράζ. Εκεί βάζετε τα στοιχεία του αυτοκινήτου του σας και ανεβάζεται και εικονίτσες. Αυτό φυσικά είναι ορατό από όλα τα μέλη αν πατήσετε το Γκαράζ που βρίσκετε ανάμεσα στο Ημερολόγιο και στα παιχνίδια στην οριζόντια μπάρα του Forum Index.

Πολυ καλο..!!
Το αξιοποιησα ηδη!!
:headbang:headbang:headbang

Corollaxli
22-01-07, 21:19
βάλε κάναν είσβο τα γνωστά:με τις πάντες,μαχαίρι στροφή,τρόπος ζωής κ.λ.π

bluechris
23-01-07, 11:53
Παιδιά θέλω ένα wav που να λέει "Έχετε νέο μήνυμα" για το καινούργιο σύστημα που μιλάει όταν έχει κανείς νέο μήνυμα. Αυτή τη στιγμή είναι στα Αγγλικά.

Όποιος έχει κάτι τέτοιο ή μπορεί να φτιάξει ας επικοινωνήσει μαζί μου.

GEORGIOS_XYNOS
23-01-07, 12:59
χρηστο υπαρχει ενα προβλημα, το γκαραζ μου χωραει ενα μονο αμαξι, εγω εχω 3, τι θα γινει?
στο σαλονι θα τα βαλω?
μπορεις να μιλησεις με τον αρχιτεκτονα να φτιαξει αλλα 2?
ευχαριστω.

GEORGIOS_XYNOS
23-01-07, 13:09
μηπως θα υπαρξει προλβημα με την πολεοδομια? λες? θα στοιχισει πολυ παραπανω? κανα υπαιθριο? κατι τις? να μην βρεχονται ρε συ.

bluechris
23-01-07, 13:41
χρηστο υπαρχει ενα προβλημα, το γκαραζ μου χωραει ενα μονο αμαξι, εγω εχω 3, τι θα γινει?
στο σαλονι θα τα βαλω?
μπορεις να μιλησεις με τον αρχιτεκτονα να φτιαξει αλλα 2?
ευχαριστω.


Όσο αναφορά το φόρουμ μόνο ένα μπορείς να έχεις... απλά δήλωσέ τα μαζί στα πλαίσια που πρέπει.. ή στην περιγραφή ανάλυσέ τα και στα πεδία πάνω μην βάλεις τίποτις.

GEORGIOS_XYNOS
23-01-07, 13:46
γιατι ρε Χρηστο γιατι?
παιχνιδια βαλαμε, τα παντα καναμε και στην βροχη και στο χιονι θα τα χουμε?????????

bluechris
23-01-07, 14:10
Χα χα... 3χ5 μέτρα νοίκιασες φίλε.... κάντο 3όροφο.

bluechris
23-01-07, 15:03
Προστέθηκε η δυνατότητα να υπάρχουν τα smilies στη γρήγορη απάντηση. Δυστηχώς έχει μόνο τα απλά και όχι όλα όσα έχουμε.

bluechris
24-01-07, 14:28
Άλλαξε σε ποιο έξυπνο το σύστημα με τα ΠΜ. Τώρα πλέον φαίνονται σαν φακελάκια αριστερά όπως σε Outlook κλπ. Επίσης μπορείτε να δημιουργήσετε και φακελάκια.

OxygeN
27-01-07, 10:15
Παιδιά θέλω ένα wav που να λέει "Έχετε νέο μήνυμα" για το καινούργιο σύστημα που μιλάει όταν έχει κανείς νέο μήνυμα. Αυτή τη στιγμή είναι στα Αγγλικά.

Όποιος έχει κάτι τέτοιο ή μπορεί να φτιάξει ας επικοινωνήσει μαζί μου.

Για δες..!!

kp61
27-01-07, 10:22
για να πω την αληθεια
οταν αλλαξε δεν μπηκα για λιγες μερες ξανα!
μετα αρχισε να διορθωνεται
τωρα ειναι παλι καλο και καλυτερο απο πριν

bluechris
27-01-07, 12:17
Για δες..!!

Το samples.rar έχει πρόβλημα.... το άλλο είναι όλο αγγλικοί. Αν θες ανέβασε μου πάλι το samples αλλά τσέκαρε πρώτα πως αποσυμπιέζεται.

OxygeN
27-01-07, 14:20
Δεν μπορω να το σβησω το samples.rar(δες permission.jpg)&το ξαναανεβαζω σε zip!
&αυτα στα αγγλικα ειναι..

Αν μπορεις σβηστω μην μας πιανει&χωρο..

corollapatra
27-01-07, 17:51
Χρήστο, αυτό το αρχείο το είχα στο κινητό μου όταν ερχόταν νέο μήνυμα SMS... Δεν είναι .wav αρχείο... Για να το ακούσω το ανοίγω με QuickTime Player... Δεν λέει και πολλά αλλά είναι στα ελληνικά...

bluechris
27-01-07, 23:09
Οκ παιδιά thx. Έβαλα μια σχετικά σοβαρή γυναικεία φωνούλα... ελπίζω να είναι ΟΚ για όλους.

OxygeN
28-01-07, 13:12
Eχω παρατηρησει το εξης ενω επιλεγω Corollablue style απο user/cp μολις κλεισω Mozilla &ξανανοιξω ειναι Corollawh.i.te..
Πριν κλεισω κανω παντα "αποσυνδεση"..
Να φταιει το zonealarm?
To κανει &του αδελφου μου στο vwclub.gr..

bluechris
28-01-07, 13:32
Παίξε μία φορά με τη ρύθμιση κάτω που αλλάζει αμέσως σε Blue και μετά σε white. Έχε τελική αυτήν που έχεις και στο Πίνακα Ελέγχου, κλείσε explorer και ξαναμπές. Αν πάλι στο κάνει κάνε clear cache στον Explorer σου.

OxygeN
28-01-07, 18:38
Eισαι αστερι..ευχαριστω!

nasos
28-01-07, 20:02
το φορουμ εχει γινει πολυ καλο και ευχαριστο σε σχεση με την αρχικη εντυπωση.μπραβο σασ!

το κουμπι για τα πμ που ειναι?δεν το βλεπω.

akis308
28-01-07, 20:05
Αριστερά είναι ακριβώς κάτω από το άβατορ σου.
Όχι στις δημοσιευσεις...
Αριστερά αριστερά...

nasos
28-01-07, 20:08
Αριστερά είναι ακριβώς κάτω από το άβατορ σου.
Όχι στις δημοσιευσεις...
Αριστερά αριστερά...

οχι για να δω τα δικα μου αλλα για να στειλω σε καποιον αλλο.

corollapatra
28-01-07, 20:14
οχι για να δω τα δικα μου αλλα για να στειλω σε καποιον αλλο.
Μπαίνεις στα προσωπικά σου μηνύματα και μετά πατάς "Δημιουργία Νέου Μηνύματος" στα αριστερά σου...

nasos
28-01-07, 20:31
malista.ok thanks
apla epsaxna koumpaki se kathe dimosieysi opoy to patas kai stelneis se ayton pou to pathses .opos palia.
tespa

akis308
28-01-07, 20:38
Μπορείς να πατάς πάνω στο όνομα που θες να στείλεις και δεξιά βγάζει "απόστολή προσωπικού μηνύματος".

Geo!
28-01-07, 20:49
Χρήστο... όταν κλείνουμε τον Browser πρέπει να κάνουμε πρώτα αποσύνδεση?
Γιατί όταν μπαίνουμε στο site μας ζητάει τον κωδικό... ενώ δείχνει ότι ήδη είμαστε online...και σε μένα και στον Άκη. Βάζουμε στοιχεία και μπαίνουμε κανονικά. Δεν θα έπρεπε όταν κλείνουμε τον Browser να γίνεται αποσύνδεση?

GIANNIS_G6
28-01-07, 21:51
εχω ενα προβλημα εδω και αρκετο καρο.οταν ποσταρω και εχω κεφαλαια γραμματα(πχ τωρα μετα απο τις τελειες εχω κεφαλαια) με το που πατησω την δημοσιευση αυτα ως δια μαγειας χανονται και γινονται μικρα!!μονο στο σαιτ το δικο μας συμβαινει αυτο οποτε λογικα ειναι απο δω το προβλημα.το εχει παρατηρησει κανενας αλλος ρε παιδια?θα τρελαθω!


ΠΑΛΙ ΤΟ ΕΚΑΝΕ!!

Geo!
28-01-07, 22:19
εχω ενα προβλημα εδω και αρκετο καρο.οταν ποσταρω και εχω κεφαλαια γραμματα(πχ τωρα μετα απο τις τελειες εχω κεφαλαια) με το που πατησω την δημοσιευση αυτα ως δια μαγειας χανονται και γινονται μικρα!!μονο στο σαιτ το δικο μας συμβαινει αυτο οποτε λογικα ειναι απο δω το προβλημα.το εχει παρατηρησει κανενας αλλος ρε παιδια?θα τρελαθω!


ΠΑΛΙ ΤΟ ΕΚΑΝΕ!!

Και μένα το κάνει ορισμένες φορές, και αναγαστικά πατάω πρώτα προεπισκόπηση, τα διορθώνω και μετά πατάω καταχώρηση :-?

bluechris
28-01-07, 22:27
Το site αυτόματα μετατρέπει τα κεφαλαία σε πεζά γιατί ΚΕΦΑΛΑΙΑ=ΦΩΝΑΖΩ σε οποιασδήποτε μορφής chat ή φόρουμ σε όλο το κόσμο. Μην αγχώνεσαι και να μην βάζεις τόνους ή να κάνεις ορθογραφικά λάθη δεν θα σας παρεξηγήσει κανείς.

bluechris
28-01-07, 22:33
Χρήστο... όταν κλείνουμε τον Browser πρέπει να κάνουμε πρώτα αποσύνδεση?
Γιατί όταν μπαίνουμε στο site μας ζητάει τον κωδικό... ενώ δείχνει ότι ήδη είμαστε online...και σε μένα και στον Άκη. Βάζουμε στοιχεία και μπαίνουμε κανονικά. Δεν θα έπρεπε όταν κλείνουμε τον Browser να γίνεται αποσύνδεση?

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του explorer σου ή του firefox ότι έχεις και κάνε clear cookies. Αν ξέρεις σβήσε μόνο τα cookies που έχουν corollaclub. Κλείσε explorer τελείως και ξαναμπές στο φόρουμ, δήλωσε τα στοιχεία σου και πάτα όπως το πατάς άλλωστε το κουμπί να σε θυμάται και λογικά από εκεί και πέρα θα είστε οκ. Όσο αναφορά την αποσύνδεση δεν χρειάζεται να κάνετε... απλά κλείνεις explorer.

GIANNIS_G6
28-01-07, 22:36
Το site αυτόματα μετατρέπει τα κεφαλαία σε πεζά γιατί ΚΕΦΑΛΑΙΑ=ΦΩΝΑΖΩ σε οποιασδήποτε μορφής chat ή φόρουμ σε όλο το κόσμο. Μην αγχώνεσαι και να μην βάζεις τόνους ή να κάνεις ορθογραφικά λάθη δεν θα σας παρεξηγήσει κανείς.
Πες το μας βρε Χρηστο και ειχα αρχισει να τρελαινομαι!!Στο ειχα πει και στο τσατ αυτο το πραγμα και μου ειπες οτι δεν το γνωριζεις.Παντως για ορθογραφικα δυσκολο να κανω(σπανια) πιο πολυ ξεχναω απο κεκτημενη ταχυτητα να βαζω γραμματα η κανω αναγραμματισμο αλλα για τονους μην μου λετε γιατι δεν ξερω καν πως τους βαζουν!!χε χε χε

GIANNIS_G6
28-01-07, 22:38
ωχ!!!διορθωθηκε!!το εφτιαξες εσυ βρε θηριο??αααα τωρα που το θυμηθηκα!!!φτιξε και κεινη την κακομοιρη την ωρα βρε χρηστο στο σαιτ!!ολο με μπερδευει και καθομαι με τις ωρες στο νετ!!χαχαχα

bluechris
28-01-07, 22:45
Το φόρουμ δείχνει ότι ώρα του δηλώσεις εσύ στον πίνακα ελέγχου σου. Πήγαινε δήλωσε Gmt +2

GIANNIS_G6
28-01-07, 22:52
εγινε!!!ευχαριστω πολυ!!επιτελους τωρα βλεπω σωστη ωρα!!ωχ!!!παω ψ για νανι περασε η ωρα!!

Edessaios
09-02-07, 01:35
Τι έγινε ρε παιδιά και χάθηκε το Corolla White?

Denninio
09-02-07, 01:40
οεοοοοοο που ειναι το ασπρο οεο?

bluechris
09-02-07, 01:48
Έλεος... refresh κάνεις κάθε 5 sec και κοιτάς τι κάνω? Lol Απλά δοκιμάζω ένα καινούργιο στυλ και προσωρινά κλείδωσα να μην μπορούν οι χρήστες να το αλλάζουν. Το επανέφερα το άσπρο.

Denninio
09-02-07, 02:01
ευχαριστουμε χρηστο. αααα αυτο με το να βλεπουμε το ποιοι εχουν μπει σημερα μπορει να γινει οπως στο προηγουμενο φορουμ?

bluechris
09-02-07, 11:32
Υπάρχει ήδη αν πατήσεις Foroum Index και πας κάτω κάτω. Δεν το έχω βάλλει ακόμα στο Home σε κουτάκι γιατί μου φαίνεται ήδη παραφορτωμένο.

Denninio
10-02-07, 01:36
Α ναι Χρηστο το βρηκα το ειχα ξεχασει οτι το ειχε εκει. ευχαριστωωωωωω

Geo!
21-02-07, 08:33
Χρήστο κάτι γίνεται με την λίστα φίλων... δε μπορούμε να κάνουμε πορσθήκη όσους έχουν nick με ελληνικούς χαρακτήρες....

bluechris
21-02-07, 15:37
Χρήστο κάτι γίνεται με την λίστα φίλων... δε μπορούμε να κάνουμε πορσθήκη όσους έχουν nick με ελληνικούς χαρακτήρες....

Δίκιο έχεις Γιώργο... το κοιτάω.

nasos
22-02-07, 14:43
εχει μεγαλωσει πολυ το πλαισιο που εχει απαντησεισ και μικρινε το πλαισιο που εχει τουσ τιτλουσ των θεμάτων.ειναι σε ολουσ η μονο σε μενα?και τι πρεπει να κανω?

hatzidi2
24-02-07, 01:02
Nα ρωτήσω κάτι άσχετο. Εαν βαρέσεις στο google τις λέξεις corollaclub - corolla club ή και κάποιο θεμα του forum δεν θα έπρεπε να σου βγάζει κάποια σχετικά link ?

στο yahoo που βάρεσα www.corollaclub.com βγάζει καποια link που μετά δεν οδηγούν πουθενά

GIANNIS_G6
24-02-07, 12:21
Βρε Χρηστακη τι τρεχει με την ταχυτητα του φορουμ?Μου φαινεται η ειναι εξευτελιστικα αργο?Μονο σε εμενα αργουν οι σελιδες να φορτωσουν η το εχει και αλλος αυτο το προβλημα?Για πειτε?

bluechris
24-02-07, 13:02
εχει μεγαλωσει πολυ το πλαισιο που εχει απαντησεισ και μικρινε το πλαισιο που εχει τουσ τιτλουσ των θεμάτων.ειναι σε ολουσ η μονο σε μενα?και τι πρεπει να κανω?

Με τι ανάλυση είσαι στο PC σου?

Nα ρωτήσω κάτι άσχετο. Εαν βαρέσεις στο google τις λέξεις corollaclub - corolla club ή και κάποιο θεμα του forum δεν θα έπρεπε να σου βγάζει κάποια σχετικά link ?

στο yahoo που βάρεσα www.corollaclub.com (http://www.corollaclub.com) βγάζει καποια link που μετά δεν οδηγούν πουθενά

Κανονικά βγάζει... και τώρα που το έκανα μου έβγαλε.

Βρε Χρηστακη τι τρεχει με την ταχυτητα του φορουμ?Μου φαινεται η ειναι εξευτελιστικα αργο?Μονο σε εμενα αργουν οι σελιδες να φορτωσουν η το εχει και αλλος αυτο το προβλημα?Για πειτε?

Συνεχίζεις να έχεις το πρόβλημα? ίσως ήταν κάτι προσωρινό του provider σου με το server μας στη Γερμανία.

GIANNIS_G6
24-02-07, 13:41
Δεν ξερω αλλα ειναι μερικες στιγμες η και μερες που σερνεται βρε Χρηστο.Τι να πω?Ενταξει τωρα ειναι καλυτερα παντως!

nasos
28-02-07, 22:30
1024*768 h analisi.alla prin kapoies meres itan ok.meta allakse xoris nallakso ego kati stin analisi

bluechris
28-02-07, 22:47
1024*768 h analisi.alla prin kapoies meres itan ok.meta allakse xoris nallakso ego kati stin analisi

Άλλαξε στυλ και πεσμου αν σου κάνει το ίδιο.

nasos
01-03-07, 12:36
Άλλαξε στυλ και πεσμου αν σου κάνει το ίδιο.

oxi αν το εχω στο ασπρο ειναι μια χαρα.αλλα συνηθησα το μπλε τωρα.αν ειναι κατι ευκολο πεσ μου αλλιωσ μη σκασ!

bluechris
01-03-07, 12:49
Κάνε μου μια τελευταία χάρη... ξέρεις να παίρνεις screenshot? αν ναι πάρε ένα screenshot από την οθόνη σου χρησιμοποιώντας μπλε στυλ και με εμφανές το πρόβλημα και βάλτο εδώ να το μελετήσω λίγο καλύτερα.

nasos
01-03-07, 13:02
αδερφε με την αλλαγή απο μπλέ σε ασπρο και ξανα μπλέ διορθοθηκε!οποτε ολα οκ.αν το κανει ξανα θα στο ανεβασω.thanks!

Edessaios
11-03-07, 22:29
Μια ερώτηση..
Στην κεντρική σελίδα του φόρουμ πάνω πάνω μου βγάζει αυτό το μήνυμα....
Warning: Unterminated comment starting line 151 in C:\Domains\corollaclub.com\wwwroot\forums\forums.p hp(539) : eval()'d code on line 151

Τι μπορεί να συμβαίνει?Το φόρουμ τρέχει κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα....

bluechris
12-03-07, 00:12
Βασικά για αυτό το λόγο άνοιξα support ticket στους τύπους που έχουμε αγοράσει τη βασική μορφή του Φόρουμ (vbulletin) και περιμένω να συνδεθούν να το κοιτάξουν γιατί μπορεί να λέει πως υπάρχει πρόβλημα στην τάδε γραμμή αλλά λέει μπάμιες και είναι κουφό το πρόβλημα. Ελπίζω αύριο να το κοιτάξουν... θα εμφανιστεί χρήστης στο φόρουμ που θα λέγεται vbulletinteam και θα είναι admin. Ελπίζω να το φτιάξουν αν και προσωρινή λύση είχα βρει τις τελευταίες μέρες ξηλώνοντας τα μηνύματα λαθών από το server με αποτέλεσμα το λάθος να μην αφήνεται να εμφανιστεί άρα κανείς δεν καταλάβαινε τίποτα.

Είδωμεν.

Υ.Γ. παρότι λέει η υπογραφή μου... έχω και κάποια όρια γνώσεων :(

Edessaios
12-03-07, 00:16
Ναι όπως σου είπα μπορεί να λέει αυτό εκεί πάνω αλλά το σαιτ τρέχει κανονικά.δεν μου παρουσιάζει κάποιο πρόβλημα...Και τα cgi errors που έβγαζε σταμάτησαν κι αυτά......

Geo!
12-03-07, 00:49
Παρατηρήσεις:


1.Συχνά μου εμφανίζει το εξής μήνυμα στην πάνω μεριά:

Warning: Unterminated comment starting line 151 in C:\Domains\corollaclub.com\wwwroot\forums\forums.p hp(539) : eval()'d code on line 151 @what


2.Όταν πηγαίνουμε στα Γεγονότα (http://www.corollaclub.com/forums/forumdisplay.php?f=215%5B/url) και επιλέγουμε ένα γεγονός, δεν θα ήταν καλύτερα να υπάρχει ένα link ή να μας πηγαίνει αυτόματα στο αντίστοιχο θέμα? @search


3.Εξακολουθώ να φαίνομαι online όταν κλείσω τον browser. Όταν τον ξανά ανοίξω, πριν βάλω κωδικό, με βλέπω μέσα! Καθάρισα και τα Cookies αλλά πάλι το ίδιο γίνεται. @1e


4.Γιατί στους Moderators κάτω από το nickname γράφει Moderator κι από κάτω με έντονα γράμματα ξανά Moderator? @xmxm

bluechris
12-03-07, 08:26
1. Το ξέρω και έχω γράψει για αυτό αλλά στους admin και για αυτό δεν το είδες... θα λυθεί σύντομα.
2. Θες πρόσβαση δημιουργίας στο φόρουμ γεγονότα το οποίο θα λυθεί άμεσα σχεδόν. Με αυτό τον τρόπο δημιουργώντας ένα ημερολογιακό γεγονός αυτόματα θα γίνεται και μήνυμα στα γεγονότα.
3. Λογικό γιατί έχω στο φόρουμ ρύθμιση να κρατάει online τον χρήστη χωρίς να κάνει τίποτα 3600 sec
Λήξη Ισχύος Cookie = 3600
Αυτός είναι ο χρόνος σε δευτερόλεπτα τον οποίο ένας χρήστης πρέπει να παραμένει ανενεργός πριν οποιαδήποτε μη αναγνωσθέντα μηνύματα σημειωθούν ως αναγνωσθέντα. Αυτ η η ρύθμιση ελέγχει επίσης πόσο χρόνο θα παραμείνει ένας χρήστης στους "Συνδεδεμένους Χρήστες" μετά την τελευταία ενέργειά του/της.
4. Μπάμια... θα το φτιάξω.

Gorillas
12-03-07, 22:40
Γιατί δεν μπορούμε να κατεβάσουμε τις φώτο από το album?

Edessaios
12-03-07, 23:50
Μάλλον για προστασία κατά της κλοπής και τον δικαιωμάτων του φόρουμ....

Edessaios
13-03-07, 19:00
Μια ερώτηση..
Στην κεντρική σελίδα του φόρουμ πάνω πάνω μου βγάζει αυτό το μήνυμα....
Warning: Unterminated comment starting line 151 in C:\Domains\corollaclub.com\wwwroot\forums\forums.p hp(539) : eval()'d code on line 151

Τι μπορεί να συμβαίνει?Το φόρουμ τρέχει κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα....

Σήμερα που μπήκα έχει σταματήσει να το εμφανίζει, λογικά πρέπει να διορθώθηκε.....

hatzidi2
13-03-07, 23:24
1. οταν μπαίνω στο φορουμ πάνω δεξια που λέει τα ....

Καλό Απόγευμα, hatzidi2.
Τελευταία επίσκεψή σας: Σήμερα στις 21:27

δεν μου εμφανίζει την γραμμή που λέει τα προσωπικά μήνυματα, μολις κάνω κάτι αλλό μετά την βλέπω

2. εκανα edit το post για να αναβέσω και κάτι φωτογραφίες για να δεις τι εννοώ και μου λεει τα παρακάτω

hatzidi2, you do not have permission to access this page. This could be due to one of several reasons:

Your user account may not have sufficient privileges to access this page. Are you trying to edit someone else's post, access administrative features or some other privileged system?
If you are trying to post, the administrator may have disabled your account, or it may be awaiting activation.

Edessaios
13-03-07, 23:25
Γιατί όταν πάω να αποθηκεύσω ένα σκορ στα παιχνίδια και πατάω "write/submite" δεν το αποθηκεύει και με γυρνάει στην αρχή του φόρουμ?

bluechris
14-03-07, 07:33
Βοήθησε λιγάκι.... σε ποιο στυλ σου συμβαίνει αυτό? γιατί είσαι ο 2ος που μου λέει πως κάποιο πρόβλημα έχει με τα ΠΜ του από τότε που έβαλα την αναβάθμιση προχτές στα ΠΜ να τα εμφανίζει πάνω δεξιά... επίσης είσαι με explorer?

hatzidi2
14-03-07, 10:09
ναι ie 7, και με white

bluechris
14-03-07, 10:26
Γιατί όταν πάω να αποθηκεύσω ένα σκορ στα παιχνίδια και πατάω "write/submite" δεν το αποθηκεύει και με γυρνάει στην αρχή του φόρουμ?

Σε ποιο παιχνίδι συγκεκριμένα? ή σε όλα σου το κάνει?

bluechris
14-03-07, 10:32
Έλα τώρα κατάλαβα τι λές... ναι όντως στο HOME δεν το βγάζει γιατί το βγάζει στη μέση αριστερά στο μπλοκ Προσωπικά Μηνύματα αλλά στο Forum Index στο βγάζει κανονικά και πάνω σωστά?

hatzidi2
14-03-07, 10:38
Έλα τώρα κατάλαβα τι λές... ναι όντως στο HOME δεν το βγάζει γιατί το βγάζει στη μέση αριστερά στο μπλοκ Προσωπικά Μηνύματα αλλά στο Forum Index στο βγάζει κανονικά και πάνω σωστά?


έτσι οπως τα λες είναι

bluechris
14-03-07, 11:13
Δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα τότε..... τώρα κανονικά θα έπρεπε να βγάζει και στο Home πάνω τα ΠΜ ... αλλά δεν το κάνει και δεν έχω βρει λύση σε αυτό... νομίζω όμως πως με το μπλοκ αριστερά καλυπτόμαστε.

OxygeN
14-03-07, 14:43
Να σε ρωτησω κατι..η υπογραφη μου ειναι 800x100 και παω να την αλλαξω με ιδια διασταση και μου λει:
Η υπογραφή σου δεν πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 150 pixels πλάτος και 400 pixels ύψος...
Tην φοτο την βαζω απο photobucket!



http://i42.photobucket.com/albums/e317/km_oxygen/oxygen-1-1.jpg
Να συμμορφοθω ή αλλαζει?
Ευχαριστω!!

akis308
14-03-07, 15:44
Κώστα εντάξει τώρα;;;
Και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα.
Στην άλλαξα πάντως μέσω mod.

OxygeN
14-03-07, 16:08
Υπερ-Ευχαριστω!!

Edessaios
14-03-07, 23:11
Σε ποιο παιχνίδι συγκεκριμένα? ή σε όλα σου το κάνει?

Σε 3-4 που έχω παίξει μου το έχει κάνει.Χρησιμοποιώ Mozilla Firefox και έχω το Corolla white

OxygeN
15-03-07, 22:36
Προτεινω το 150x400 να γινει 400x150..τι λετε?!:wink:
να γινει το πλατος μεγαλυτερο..!
Να συμμορφωθω να αλλαξω υπογραφη μην σε παιδευω..?:oops:

bluechris
15-03-07, 23:01
Τα όρια του φόρουμ είναι 500χ100 και είναι υπολογισμένα πλέον για να μπορούν οι χρήστες με minimum ανάλυση 1024χ768 να βλέπουν σωστά το φόρουμ. Τώρα στην τελική κάτι υπογραφές 2 μέτρα μήκος δεν νομίζεται πως είναι λίγο υπερβολή?

Το 150χ400 που έβγαλε μήνυμα ήταν λάθος και το διόρθωσα, πλέον τα όρια είναι 500χ100 όπως πρέπει.

OxygeN
15-03-07, 23:19
Εχεις δικιο συμμορφωθηκα!!
Ευχαριστω!!!
Και συγνωμη για ταλαιπωρια..

Edessaios
17-03-07, 17:09
Χρήστο αυτό που συμβαίνει με τα παιχνίδια το είδες καθόλου?
Οταν πάω να κάνω καταχώρηση του σκόρ με γυρνάει στην αρχή του φόρουμ και δεν το καταχωρεί.Το έχω πάθει σε όλα τα παιχνίδια που έχω παιξει τώρα τελευταία.Τι μπορεί να συμβαίνει?

bluechris
17-03-07, 19:59
Φίλε όχι το ξέχασα ... μπήκα απλά τώρα να δω τι γίνεται... το βράδυ που θα γυρίσω θα το φτιάξω.

Edessaios
17-03-07, 21:37
OK Chris thanks!

bluechris
18-03-07, 02:05
Πρέπει να είναι εντάξει τώρα. Είχα κάνει αναβάθμιση το σύστημα των παιχνιδιών και είχα παραβλέψει να ρυθμίσω κάτι. Έπαιξα ένα και το σκορ μου ανέβηκε κανονικά, για δοκίμασε και εσύ.

corollapatra
11-04-07, 14:13
Χρήστο, είναι δυνατόν να αλλάξεις την ώρα που εμφανίζεται ως ώρα καταχώρησης των Posts; Πάει μια ώρα μπροστά...

bluechris
11-04-07, 23:08
Ώπα ναι θα το δω!!!

Geo!
04-05-07, 16:53
Ναι κάτι παίζει με την ώρα! Για να φαίνεται κανονικά στο Forum το έχω στο +3,
ενώ στο Photo Album θέλει +1. Το +2 που είναι και το σωστό που πήγε? ΟΕΟ? :D

corollapatra
05-05-07, 12:10
Τώρα βλέπω ότι η ώρα των Posts εμφανίζεται κανονικά και σωστά...

Όμως ενώ η ώρα είναι 12:10 μ.μ., στο πάνω μέρος της σελίδας, δεξιά που δείχνει τα προσωπικά μηνύματα, την τελευταία επίσκεψη και την ώρα, εμένα μου πηγαίνει 12 ώρες μπροστά: λέει ότι η ώρα είναι 00:10 π.μ., ημέρα Κυριακή, ημερομηνία 6/5/2007...

Χρησιμοποιώ το λευκό φόντο...

Nikos
05-05-07, 13:52
................ εμένα μου πηγαίνει 12 ώρες μπροστά: λέει ότι η ώρα είναι 00:10 π.μ., ημέρα Κυριακή, ημερομηνία 6/5/2007...

Χρησιμοποιώ το λευκό φόντο...

Aνδρέα εσένα καλά πάει,εμείς πάμε με το παλιό ημερολόγιο:crazylol

corollapatra
05-05-07, 13:57
Aνδρέα εσένα καλά πάει,εμείς πάμε με το παλιό ημερολόγιο:crazylol
Σοβαρά μιλάς; Πω - πω... Πέρασε η ώρα... Νύχτωσε... Πάω για ύπνο... Άντε καληνύχτα... :crazylol

endurasKE-30
07-05-07, 15:10
Χρηστο αλλαξε η αναλυση της πρωτης σελιδας μας???

afados
09-05-07, 21:11
Από πλευρά εμφάνισης είναι πολύ καλύτερο από το προηγούμενο αν και δεν ειμαι τακτικός επιδσκέπτης. Από πλευρά ευχριστίας υστερεί λίγο αλλά πιστεύω είναι θέμα συνήθειας

electro
23-06-07, 01:29
Παιδια σορυ που το ρωταω εδω , αλλα ειναι κριμα να ανοιξω αινουργιο θεμα για κατι απλο. Η ερωτηση ειναι πως μπορω να κανω οταν θελω να βαλω μια διευθηνση του Internet να μην φαινεται ολη παρα μονο μια λεξη , π.χ. link και οταν το παταει καποιος να τον πηγαινει εκει που ειναι η διευθηνση?

corollapatra
23-06-07, 09:11
Παιδια σορυ που το ρωταω εδω , αλλα ειναι κριμα να ανοιξω αινουργιο θεμα για κατι απλο. Η ερωτηση ειναι πως μπορω να κανω οταν θελω να βαλω μια διευθηνση του Internet να μην φαινεται ολη παρα μονο μια λεξη , π.χ. link και οταν το παταει καποιος να τον πηγαινει εκει που ειναι η διευθηνση?
Γράφεις αυτόν το τύπο:

http://i56.photobucket.com/albums/g165/corollapatra/1.jpg

Όπου μπλε χρώμα βάζεις το link που παραπέμπεις και μετά το όνομα που θες να φαίνεται. Δηλαδή εάν γράψεις το παραπάνω, θα εμφανιστεί ένα link με τo nickname σου που θα παραπέμπει στο δημόσιο προφίλ σου: electro (http://www.corollaclub.com/forums/member.php?u=7045)

Ελπίζω να ήταν αρκετά κατανοητό...

TOLIS EE80
24-06-07, 00:54
Καλη φαση η συντομευση του url με ενα ονομα, corollapatra.
Μου εχει βγει η πιστη με την υπογραφη. Χρησιμοποιω το imageshack, θελω να αλλξω την υπογραφη μου με αλλη αλλα δεν μπορω να καταφερω με τιποτα να εχω τις ιδιες διαστασεις σαν αυτη που εχω τωρα.
Πως γινεται?


ok Τα καταφερα

electro
24-06-07, 01:58
Γράφεις αυτόν το τύπο:

http://i56.photobucket.com/albums/g165/corollapatra/1.jpg

Όπου μπλε χρώμα βάζεις το link που παραπέμπεις και μετά το όνομα που θες να φαίνεται. Δηλαδή εάν γράψεις το παραπάνω, θα εμφανιστεί ένα link με τo nickname σου που θα παραπέμπει στο δημόσιο προφίλ σου: electro (http://www.corollaclub.com/forums/member.php?u=7045)

Ελπίζω να ήταν αρκετά κατανοητό...

Κατατοπιστικοτατος!!!! Ευχαριστω πολυ!!!! :hi

Hlektrologos
07-07-07, 05:04
Ρε παιδες γιατι εδω και δυο μερες μου ψιλοσερνεται?

corollapatra
07-07-07, 10:14
Ρε παιδες γιατι εδω και δυο μερες μου ψιλοσερνεται?
Ναι όντως, το site δείχνει να σέρνεται την τελευταία εβδομάδα, ίσως και περισσότερο, κυρίως στα θέματα που έχουν φορτωθεί πολύ π.χ. φιλικά ανοίγματα...

laios
07-07-07, 12:47
NAI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vavvas
07-07-07, 16:43
Σε μενα παει πολυ καλα δεν εχω κανενα προβλημα. Αφηστε που σε σχεση με αλλα κλαμπ εχουμε πολυ ανωτερο φορουμ. Δεν θελω να ονομασω αλλα οσοι ξερουν τι αμαξια ψαχνω καταλαβαινουν........

jag
17-08-07, 14:18
πολύ καλό....το forum...ψηφιζω Ναι..συνεχιστε ετσι...

Roy-D
17-08-07, 21:43
εχω να κανω μια προταση για το φορουμ..μπορει και να το εχετε ηδη σκεφτει...

Η προταση μου αφορα το corolla edition...καλως ειναι με τους κωδικους των corolla αλλα μεσα π.χ στην Ε12 ολα ειναι χυμα στο κυμα...

Πιστευω πως θα επρεπε σε καθε φακελο(π.χ Ε12)να υπαρχει υποφακελος με τα θεματα οπως..Μοτερ και περιφερειακα-και οτι τοπικ εχει να κανει με αυτο εκει μεσα-μετα Εξατμηση-και ο,τι τοπικ υπαρχει για την εξατμηση να μπει εκει...
ετσι πιστευω θα βρησκουμε τα τοπικ που μας ενδιαφερουν ποιο γρηγορα...

OxygeN
28-08-07, 21:35
Γιατι δεν εχουμε πια τις ¨ευχαριστιες¨-¨Thankyou¨?

TOLIS EE80
08-09-07, 14:02
Ανεβασα κατι φωτο στο album και παρολο που εγραψε μηνυμα οτι ανεβηκαν με επιτυχια, εγω δεν τις βλεπω.

diafanh-psyxh
08-09-07, 15:07
το ανέβασμα όλων των αρχείων Τόλη έχει πυρόβλημα μετά το update.το κοιτάμε και θα διορθωθεί άμμεσα.λίγη υπομονη μόνο κάντε

NyO
09-09-07, 20:15
Μετα την τελευταια αναβαθμιση εχω παρατηρησει οτι η ωρα που αναγραφεται οταν κανουμε ενα νεο ποστ ειναι 3 ωρες πισω!!

NyO
11-09-07, 10:16
Γιατι καθε φορα που μπαινω στο ΚΕ30 Φορουμ οταν τελειωσει το φορτωμα της σελιδας μου βγαζει παραθυρακι για να δωσω user name και password για καποιο freeshare.us ?? :S

diafanh-psyxh
11-09-07, 15:37
Χρήστο ακολούθησα όλη τη διαδρομή που δίνω παρακάτω.http://www.corollaclub.com/forums/plasma/misc/navbits_start.gif (http://www.corollaclub.com/forums/showthread.php?t=11212&page=33#) CorollaClub Forums (http://www.corollaclub.com/forums/forums.php) > COROLLA EDITIONS (http://www.corollaclub.com/forums/forumdisplay.php?f=162) > COROLLA EDITIONS (http://www.corollaclub.com/forums/forumdisplay.php?f=223) > TOYOTA COROLLA KE30 (http://www.corollaclub.com/forums/forumdisplay.php?f=197) http://www.corollaclub.com/forums/plasma/misc/navbits_finallink.gif (http://www.corollaclub.com/forums/showthread.php?t=11212&page=33) Ke 30 Forum -3-
και δεν μου έβγαλε τίποτα τέτοιο.

NyO
11-09-07, 17:34
Τι να σου πω Κωστα... Εμενα μου το κανει και με Firefox αλλα και με ΙΕ! Και μονο σε εκεινη την σελιδα πουθενα αλλου!