PDA

Επιστροφή στο Forum : Need For Speed Carbon


papathvas
09-11-06, 23:10
Δεν ακούω τίποτα κ ανησυχώ loud :lol:
ρε γμτ δεν έχει ΑΕ86... cussing

Οι 3 πρώτες περιοχές είναι τσόντα...μετά (γύρω στο 69%) αγριεύει λίγο το πράγμα sun

Hlektrologos
10-11-06, 01:24
Για δωσε καμια περιγραφη του παιχνιδιου.Τι παιζει?Σαν το most wanted ειναι το σεναριο?Αλλα ΤΟΥΟΤΑ εχει?

papathvas
10-11-06, 04:01
το τερμάτισα...εύκολο είναι.
απο toyota μονο supra!
επίσης έχει (μερικά) :audi R8 (leman quatro το λέει),cayman s,elise,mazda 3 mps,gallardo,murcielago,gt3,slr mclaren.....κτλ

λοιπον,πας σε μια πολυ κ το τσογλάνι που κάνει κουμάντο έχει το R8.Σε πιάνουν οι μπάτσοι (αυτός τα έχει καλά μαζί τους) και ξεκινάς διαλέγοντας ένα απο τα 3 (Βrera,RX8,μια αμερικάνικη μαλακια)
και μετά η πόλη είναι χορισμένη στα 4.
ένας ο τυπάς που λέγαμε παραπάνω κ στις υπόλοιπες 3 ζώνες επιρροής τα 3 τσιράκια του.
Α,επίσης θα έχεις κ βοηθούς που θα τρέχουν μαζί σου!
Με την αστυνομία ότι γινόταν κ στο προηγούμενο.

Εγώ μέχρι σχεδον το τέλος πήγαινα με clio V6 αλλά στις ευθείες ξεσκιζόντουσταν οι άλλοι με τα supercars.....έ,μέχρι που πήρα κ εγώ την slr...Και αντε γεια :D

tsport192
10-11-06, 11:43
Παιδιά όσοι εχουν δει την ταινία Initial D και το παιχνιδι Street Legal, καταλαβαίνουν ότι ειναι μια ανάμειξη των δυο αυτών αλλά με πολύ καλά γραφικά...

Προσωπικά πάντα ήμουν fan του Need for Speed, έχω όλα όσα έχουν βγει από το 1 μέχρι το 10 (carbon), αλλά είμαι απογοητευμένος γιατι δεν ασχολούνται πλέον με την οδηγηκή συμπεριφορά. Προσωπική μου άποψη πάντα το Need for Speed Underground 2 και το Need for Speed Porshe Unleashed ειναι τα κορυφαία μέχρι τώρα. Το καινούριο είναι πολύ Arcade (για μικρά παιδια....)....

Gorillas
10-11-06, 11:57
Βασικά στο psp η πλοκή είναι διαφορετική. Είναι γύρω στις 8 περιοχές και εσύ γυρνάς να εκδικηθείς τον φόνο του αδερφού σου σε κόντρα.

Nick-K
10-11-06, 14:36
Συμφωνώ με τον tsport192. Έπαψαν να ασχολούνται με την οδική συμπεριφορά.

Ayrton
10-11-06, 15:04
Συμφωνώ με τον tsport192. Έπαψαν να ασχολούνται με την οδική συμπεριφορά.

Δεν το κάνανε ΠΟΤΕ!!!! Ολη η σειρά NFS είναι Arcade!!!!! Αυτό είναι κάτι δηλωμένο πολύ καιρό.

tsport192
10-11-06, 16:17
Συμφωνώ με τον tsport192. Έπαψαν να ασχολούνται με την οδική συμπεριφορά.

Δεν το κάνανε ΠΟΤΕ!!!! Ολη η σειρά NFS είναι Arcade!!!!! Αυτό είναι κάτι δηλωμένο πολύ καιρό.


Φίλε μου, δεν ήταν ποτέ παιχνίδι simulation όπως το Coling Mcrae αλλά τουλάχιστον στις εκδόσεις που ανέφερα υπήρχαν πολλά ρεαλιστικά στοιχεία...

Geo!
11-11-06, 02:30
Θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες... όλη η σειρά NFS είναι arcade. Το μόνο που λίγο ίσως είχαν προσέξει είναι το Porsche Unleashed. Αν κάποιος θέλει οδηγικό ρεαλισμό, η καλύτερη επιλογή είναι να πάρει το Playstation 2 και να ασχοληθεί με το GT4!!


το τερμάτισα...εύκολο είναι.


:lol: :lol: Πότε πρόλαβες ρε συ? Έλιωσες?


Το έχω αλλά τρομάζω να το εγκαταστήσω γιατί θα σέρνεται στο PC μου και θα απογοητευτώ.
Πάντως κάτι μου λέει ότι 8α είναι όπως το Most Wanted. Μέχρι στιγμής το καλύτερο (για μένα) είναι το Underground 2.

papathvas
11-11-06, 04:13
10 ώρες gameplay και πολύ λέω...

ddeus2003
11-11-06, 16:33
Το παιχνιδι ειναι ευκολο σχετικα και οπως λεει ο φιλος μονο απο το 69% δυσκολευει. Ρεαλισμος στη οδηγηση δεν υπαρχει. Τα αμαξια κανουν παπαδες ακομα και αν πηγαινεις με παρα πολλα χιλιομετρα! Μονο τα πισωκινητα muscle συμπεριφερονταν συμπαθητικα! Εντυπωσιακα γραφικα, ωραιο story mode αλλα οχι πολλα πραγματα σαν παιχνιδι. Στο drift τα αμαξια κανουν αναποδα τιμονια μονα τους, δηλαδη δεν εχεις τον πληρη ελεγχο του αμαξιου στο drift οπως το undergound 1. Συναντησα και το παλιο mr2 στο παιχνιδι εκτος απο το supra

Γενικη βαθμολογια 80% απο εμενα. Αυτο ομως δεν σημαινει οτι δεν θα θελετε απο την στιγμη που θα το παρετε στα χερια σας να του πεταξετε τα ματια οξω

Sotosgl
06-12-06, 14:00
Ωχ τι εγινε εδω ξεκινησατε τις Need for Speedoλογιες χωρις εμενα?
Λοιπον ακουστε τι παιζει το παιχνιδι ειναι απλα γελοιο!!!!(Να το τερματισεις εννοω !Το Career και τα Challenges τα περνας σε κατι λιγοτερο απο 9 ωρες ολα μαζι)
Το ζουμι αρχιζει απο την στιγμη που βαλεις τον Κωλο σου κατω και αποφασισεις να ξεκλειδωσεις ολα τα Reward Cards ΧΩΡΙΣ CHEATS TRAINERS SAVES αλλων και αλλες τσατσιες οπως κανουν πολλοι...
Αποτελεσμα Pagani Zonda,Toyota Sprinter AE86 :( {το εχουν αφτιαχτο και ξενερωνω απιστευτα!!!!!!!}κλπ κλπ.
Μερικα ειναι κλειδωμενα για να τα κερδισεις online αλλα με κατι serials που βρισκεις απο το ΝΕΤ τα ξεκλειδωνεις απο εκει.
Οσο για το ντριφτ ενα εχω να πω......
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΕΛΕΟΣ
Τουλαχιστον το Ιnitial D το παναρχαιο αυτο παιχνιδι που βγηκε για Pc αν θυμαστε ηταν κλασεις ανωτερο στο θεμα ρεαλισμου ειχε συμπλεκτη γκαζι φρενο κλπ κλπ εδω αστα να πανε.
Best για μενα το drift με 300KM/H!!! σε πεταλο και η καμερα να βαραει κοφτες!!!

MIXANIKOS
06-12-06, 15:46
Το έχω αλλά τρομάζω να το εγκαταστήσω γιατί θα σέρνεται στο PC μου και θα απογοητευτώ.
Πάντως κάτι μου λέει ότι 8α είναι όπως το Most Wanted. Μέχρι στιγμής το καλύτερο (για μένα) είναι το Underground 2.[/QUOTE]

συνφωνώ και εγώ Γιώργο οτι το underground 2 είναι ιδιαίτερο.ιδικά αν έχετε τιμονιέρα !!!! πσσσσ άλλη φάση

Roy-D
07-12-06, 01:34
egw to exw sto psp kai mou aresei kai stin douleia einai treli parea an kai sto psp exei allo story opws eipe o gorillas.sto ps2 pou to eida mou aresan ta grafika poly kai i kontra style initial d...alla den to exw polupaixei sto ps2 mono sto psp kathomai kai xeskizomai me to pontiak soltice pou strivei apistefta!

Gorillas
07-12-06, 12:55
Εγώ roy-d που έχω παίξει περίπου 2 αρχηγούς δεν έχω βρεί ακόμα drift ή drag, ούτε κάν μπάτσους. Καλά μπάτσοι θα εμφανιστούν σίγουρα ποιο κάτω!

Roy-D
11-12-06, 19:23
εγω το τελειωνω!μπατσοι και εξτρα αγωνες θα βρεις στο free run και θελουν ψαξιμο!!!!!!αλλα αν σε παρουν στο κυνηγι ειναι καλη φαση!ακομα στην αρχη εισαι βρεεε!!!!χαχχαχαχαχαχα! εγω καθομαι και παιζω στην δουλεια που εχω ελευθερη ωρα! χαχαχαχ