PDA

Επιστροφή στο Forum : Φωτο Και Εντυπωσεις Απο Την Εκδρομη Στο Ναυπλιο


MARMEL
16-07-06, 20:59
αλλη μια εκδρομουλα στεφτηκε με επιτυχια. ειμαι σιγουρος οτι δεν υπαρχει παραπονο απο κανεναν και καμια. μαζευτηκαμε 25 ατομα το πρωι στο φουρνο 14 corolakia και ξεκινησαμε. ολα καλα εθνικη οδο φτασαμε ναυπλιο καναμε μπανακι στην παραλια του καραθωνα επιστεψαμε νεα κιο να φαμε(ολο το φαι το εφαγε ο mad και ο νικος)
το φαι ηταν καλο και πιστευω φτηνο σχετικα με οσα φαγαμε και τοσα που εμειναν. αλωστε ειναι δυσκολο ξαφνικα σε μια ταβερνα να σκασουν 25 αδεια στομαχια. μας εξυπηρετησαν καλα και τους ευχαριστουμε.(αλλα δεν ειχε γλυκο στο τελος cussing )
επιστροφη ναυπλιο για καφεδακι και κρεπες και επιστροφη παλι. απο αλλου πηγαμε απο αλλου ηρθαμε με μονο κοινο σημειο καποιο μεγαλο κομματι της εθνικης. παραθετω μερικες φωτο και ας ακολουθησουν και αλλοι
ευχαριστουμε τα νεα παιδια που ηρθαν μαζι μας και φυσικα τις γυναικες που μας ανεχτηκαν ακομα μια φορα και ακολουθησαν(δε τις χαλασε....)
αυτα....... αντε και η επομενη........

MARMEL
16-07-06, 21:05
βρηκαμε μια μικρη πλατεια εκει στην ταβερνα αλλα δεν χωρεσαν ολα για να βγουν φωτογραφια.

MARMEL
16-07-06, 21:09
και μερικες τσουλητες.......

MARMEL
16-07-06, 21:12
τωρα τελευταια ο vagelisteo μου ξεφευγει απο το φακο και ολο ο ranger ερχεται μπροστα........ :lol:

IVEHIN
16-07-06, 21:49
Περασμε φανταστικα,παρα πολυ ωραια.
Φαγαμε και καλα και φτηνα.Ε παναγιωτη?
Την βολτιτσα μας στο ναυπλιο καναμε με τις κοιλιες τουμπανιασμενες.
Ριξαμε και ολοι απο ενα τσαγακι στην ferrari στο ναυπλιο και το πιο σημαντικο γυρισαμε πολυ πιο ανετα απο οτι περιμανε.
Ητανε Υ Π Ε Ρ Ο Χ Α και οσοι δεν ηρθανε χασανε!!!

Denninio
16-07-06, 22:43
Καλα ε και γ@μ@. Ηταν πολυ τελεια και κριμα που δεν ηρθαν και αλλοι μαζι μας για να περασουμε ακομα πιο τελεια. οι φωτογραφιες παντως δεν λενε μια μπροστα σε αυτα που περασαμε. καναμε πιο πολλα ακομα. :lol: :lol: στην φωτογραφια νουμερο 045 εαν προσεξετε καλα ειναι μονο οι οδηγοι των 14ων αυτοκινητων απο το κομβοϊ. με εξερεση ποιοννν?? μα φυσικα τον ranger(αναπλιρουσε 1αν αλλο οδηγο που δεν βουτηξε) ο οποιος συμφωνα με εγκυρες πηγες δεν πηρε το αμαξι του λογο του γνωστου προβληματος `γρυπης των πουλερικων` κοινος ΚΟΤΑ(πλακα κανω μην με παρεξηγεις Βαγγελακο) για τυχων κοντρουλες.Ο Βαγγελης προτειμησε να ερθει μαζι με τον Νικο μπας και μαθει λιγο οδηγηση σε κλειστες στροφες και οχι μονο.... τα PMR μας εβγαλαν παλι ασπροπροσωπους και μας εβγαλαν απο την μοναξια της οδηγησης για μερικους απο εμας που ειμασταν μονοι και απροστατευτοι :lol: μεσα σε αυτα.

Παντα φιλικα και χωρις παρεξηγησεις,
Διονυσης

madvinegar
17-07-06, 09:12
Πιστεύω ό,τι και να πούμε είναι λίγο. Η εκδρομή είχε απόλυτη επιτυχία. Δεν συναντήσαμε κανένα πρόβλημα στο δρόμο, κάναμε φοβερό μπανάκι και ηλιοθεραπεία, φάγαμε του σκασμού και μετά απολαύσαμε το παγωμένο καφεδάκι μας παραλιακά με θέα το μπούρτζι.
Ήταν ο καλύτερος επίλογος για την εκδρομική καλοκαιρινή σεζόν του κλαμπ, και φυσικά ο καλύτερος πρόλογος για την καλοκαιρινή σεζόν του καθενός μας προσωπικά.
Όσο για το φαί, επειδή ακούγονται ανακρίβειες... Δεν λέω έφαγα και εγώ πολύ αλλά σε καμία περίπτωση δεν μπόρεσα να πλησιάσω καν τον χοιρόλακα μάρμελ, γνωστό και ώς Mr "φέρτε όλα τα πιάτα μπροστά μου...". :hehe

endurasKE-30
17-07-06, 09:59
Η εκδρομη ηταν αψογη και αποδειχθηκε οτι και χωρις πολυ οργανωση, (τρεξε κλεισε ταβερνες κλπ...) μπορουμε να περασουμε αψογα!
Το φαγητο ηταν αψογο και πολυ, αλλα πιο πολυ μπροστα στον Πανο μεχρι που αποφασισαμε να κανουμε εμπαρκο και σταματουσαμε ολα τα πιατα στη δικη μας μερια καθως καθομασταν πιο κοντα στην εισοδο για την κουζινα.
Νικο επρεπε να το ειοχαμε κανει απο νωρις να τον αφηναμε νηστικο.
Ωραια και στην παραλια αν και δε μας βγηκε η πυραμμιδα φτασαμε μεχρι τον πρωτο, θα τα καταφερουμε την αλλη φορα.
δειξαμε και με τον Mike G τι σημαινει ρακκετες υψιλου επιπεδου και δειξαμε και κανα δυο κολπα σε δυο φουσκωτους απο διπλα που ειχαν μεινει με ανοιχτο το στομα...
Αντε και η επομενη εκδρομη γρηγορα!!!!

MARMEL
17-07-06, 10:48
καποια καριολια εχεις κανεις ρε στην πανοραμικη.για να μην πω μ@λ@κι@
λεω και γω αυγατισανε? πως εγιναν 15 τα αυτοκινητα? μονο ο mad ξερει καλα το φωτομαγαζο. καλη προσπαθεια παντως :lol:

Slobo
17-07-06, 10:56
Άλλη μια εκδρομή που από ότι φαίνεται στέφθηκε με επιτυχία! Μπράβο παιδιά! Από ότι φαίνεται περάσατε τέλεια! Πάντα τέτοια!
Εγώ δυστυχώς λόγο υποχρεώσεων δεν τα κατάφερα να έρθω. Αλλά που θα πάει θα περάσει και αυτή η μπόρα και θα επιστρέψω δρυμήτερος. Άντε και στην επόμενη ακόμα περισσότεροι!

madvinegar
17-07-06, 11:19
καποια καριολια εχεις κανεις ρε στην πανοραμικη.για να μην πω μ@λ@κι@
λεω και γω αυγατισανε? πως εγιναν 15 τα αυτοκινητα? μονο ο mad ξερει καλα το φωτομαγαζο. καλη προσπαθεια παντως :lol:

Διόρθωσα την 2η πανοραμική του Κυριάκου. Πάνο τώρα είσαι οκ?

endurasKE-30
17-07-06, 11:37
καποια καριολια εχεις κανεις ρε στην πανοραμικη.για να μην πω μ@λ@κι@
λεω και γω αυγατισανε? πως εγιναν 15 τα αυτοκινητα? μονο ο mad ξερει καλα το φωτομαγαζο. καλη προσπαθεια παντως :lol:


Φιλε την πανοραμικη την τραβηξε το κινητο...
και ηταν η πρωτη προσπαθεια να τραβηξω πανοραμικη, το εχω μια εδβομαδα και ακομη το μαθαινω.
Ειδες κινητο που εχω??? μαμαει... χεχε

Nikos
17-07-06, 15:22
Πολύ χαίρομαι που η εκδρομή αυτή απο το "τίποτα" είχε επιτυχία σε όλα τα επίπεδα (παρέας,διαδρομής,φαγητό.καφέ -για κάποια κουφάλα συνέχεια φαγήτου- και ασφαλής επιστροφή.),επλίζω την επόμενη εκδρόμη να είμαστε πιο πολλοί. :lol: :lol: :lol:

Denninio
17-07-06, 15:42
Νικο ειπες του MARMEL οτι ο 1ας απο τους σερβιτορους ειχε punto και ηθελε να παει κοντρα με τον Πανο? Ολο τσαφ τσουφ εκανε ο σερβιτορος οποτε περναγε απο μπροστα μας και στην κουζινα τραβαγε και χειροφρενα.

Παντα φιλικα,
Διονυσης

Hagi
17-07-06, 16:53
Paidia ithela na rthw san trellos alla eprepe simera na mpei o Jedi gia service!! Tromeros aftos o sigxronismos mou!!
Stin epomeni tha eimai ekei sigoura!!

Mike_G
17-07-06, 17:35
Ητανε όντως υπέροχα και λυπάμαι όσους δεν μπόρεσαν να έρθουν αλλά . . ..
. . . . .. πρέπει να μπούνε κάποια πράγματα στην θέση τους όσον αφορά το φαγητό. Ο φωτογραφικός φακός τα έχει καταγράψει όλα για αποκατάσταση της αλήθειας (είχαμε και αναμετάδοση του αγώνα της F1


υ.γ. η φωτογραφία που καταφέραμε και φτάσαμε την πυραμίδα σε 3ο επίπεδο δεν βγήκε καλή ? βάλτε την ρε σεις είναι το επίτευγμά μας

Mike_G
17-07-06, 18:13
και άλλες

MARMEL
17-07-06, 22:35
χμ........ οι φωτο του vegelisteo που ειναι? για να αργουν θα καψουν κοσμο και κοσμακη

Nikos
18-07-06, 09:17
Από κατανάλωση καυσίμου πως πηγάμε; :hehe :hehe :hehe :hehe :hehe :hehe :hehe :hehe :hehe :hehe

MARMEL
18-07-06, 10:45
300κατι χιλιομετρα εκαψα 1/4 του ρεζερβουαρ αν και ανοιξα αρκετες φορες με το τουρμπατο του νικου(g6)

endurasKE-30
18-07-06, 16:35
300κατι χιλιομετρα εκαψα 1/4 του ρεζερβουαρ αν και ανοιξα αρκετες φορες με το τουρμπατο του νικου(g6)


Δηλαδη εσυ με γεματο ντεποζιτο κανεις 1200 χλμ???
Καποια πατατα εκανες.

Εγω εκαψα γυρω στα 32 ευρω βενζινουλα.

pwpwpali
18-07-06, 16:49
μηπως ηθελε να πει του μεινε 1/4?

Denninio
18-07-06, 23:39
Εγω εκανα 381χμ απ` την ωρα που φουλαρα. και εκαψα ακριβως μα ακριβως 30ltr.(30.02lt) οποτε καταναλωση περιπου 7,87lt στα 100. καλα δεν ειναι????? και πληρωσα και εγω 32 ευρωπουλα οπως και ο Κυριακος. αρε κυριακο τα ιδια καψαμε :lol: :lol: :cool:

Παντα φιλικα,
Διονυσης

κωνσταντίνος
19-07-06, 01:52
Γ@μw τις βάρδιες μου μέσα…. Και τι δεν θα έδινα να ήμουνα και εγώ μαζί σας …

SavvasKE35
19-07-06, 09:35
κυρ,
με το 2001 ΑCCENT 1350cc, 85PS,προχθες, εκανα θεσ/νικη -- κιλκις -- Χαλκιδα 575 χλμ με 39Ε ή 36-37λτ (Βραδυ, χωρις AC, 6 ατομα, full αποσκευες). Ετρεχα συνεχεια 140-160χλμ/ωρα.
οταν ανεβαινα, πρωι, με AC, παλι 6 ατομα, αποσκευες, με αυγο κατω απο το πενταλ 100-120χλμ/ωρα εκαψα, 575χλμ 35Ευρω/35λιτρα.

αρα εχουμε : με πλακωμα χωρις AC, αλλα φορτωμενος: 6,4 Lt/100km
κοτισια, με AC,αλλα φορτωμενος παλι : 6,0 Lt/100km

Συμπερασμα, το AC σκοτωνει την Καταναλωση. Με περασανε στην επιστροφη μπορει κ 2000 αυτοκινητα.(οχι κυβικα!).

endurasKE-30
19-07-06, 10:05
Χαχαχαχαχα
εσυ δεν εκαψες τιποτε ρε συ για τα ατομα που ειχες φορτωσει μεσα.
Την εχεις βολευτει με το χιουνται που δε καει τιποτε και εγω σου λεω να παρεις και το τριλιτρο τουρμπατο στη σουπρα ε?
Μαλλον κανα 1600 να βαλεις για πιο οικονομικο :lol: :lol: :lol:

akis308
19-07-06, 11:46
Σαββααααα....
Βρήκα ένα τροπετάκι από Prius!!!
Το θες;;;

SavvasKE35
19-07-06, 21:17
με κοροιδευετε ρε καλοπαιδα?

Denninio
19-07-06, 22:11
Τα μισα χιλιομετρα μου ηταν με AC. Δηλαδη οταν πηγαιναμε σε ολη την διαδρομη ηταν στο φουλ. Στην επιστροφη κατα διαστηματα που ειχαμε πεσει σε λιγη κινηση. Ηταν η πρωτη μου αντε η δευτερη φορα που εκαψα τοσο λιγο. Συνηθως στα 161 χμ καιω γυρο στα 20 λιτρα. οποτε γυρο στα 12.5+ λιτρα στα 100.

Παντα φιλικα,
Διονυσης

ranger
20-07-06, 18:52
Κάλιο αργά, παρά ποτε, ήρθε η ώρα να γράψω και εγω για την εκδρομη!!! Περάσαμε καταπληκτικα!!! πολυ λιγα ειναι αυτο που καταφερε να απαθανατίσει ο φωτογραφικός φακός!!!
Για άλλη μια φορα αυτη η τρελή παρέα (που όλο και μεγαλώνει και μπράβω στις νέες συμμετοχες) βρήκε τον τρόπο να περάσει Τέλεια!!!
Μεγάλοι απόντες κατα τη γνώμη μου (Nyo, Billll, DjBac, Dinos) και συγνώμη αν ξέχασα κανένα....
Ενα μεγάλο ευχαριστώ το Niko που με φιλοξένησε στο αυτοκινητό του, αλλά και με ανέχτηκε!!!
Καλο καλοκαίρι σε όλους μια και κλεισαμε τη σεζον με αυτη την ομορφη εκδρομη και με το καλο να κανονισουμε την επόμενη την Οκτωμβριο (να περασει η εξεταστική και μετα, έτσι παιδια;;;;)
Μην ξεχνάτε βέβαια τις ανεπίσημες βόλτες για μπανάκι που θα διοργανώνονται τον Αύγουστο!!!!
Stay tuned στο site και δεν θα χάσετε...

GIANNIS_G6
24-07-06, 16:42
Να μαι και γω!!!Παιδακια οσοι δεν ηρθατε απλα ΧΑΣΑΤΕ!!!Ειχα παρει μαζι και το αισθημα και της αρεσε η ολη φαση,αλλα οπως ειπε και ο Μιχαλακης (mad) καποιο λαθος πρεπει να κανατε ρε παιδια και θελει να ξαναρθει ΟΕΟ!!!αντε να μπαινουν και αλλες φωτο με τις τρελες πυραμιδες!!εν τω μεταξυ (οχι μεσα σε ταξι)ολη μα ολη η παραλια μας κοιταζε μιλαμε για πολυυυυ χαβαλε κατασταση τι θελετε?λασπομαχιες ,κοντρες μεσα στο νερο,κοκορομαχιες απ ολα ειχαμε!!!εκανα και μια προσπαθεια να αφυπνισω τις τριχες του μαρμελ με λασπη στην καραφλα του αλλα δεν επιασε,ειναι τελειως νεκρες οπως τα περισσοτερα κυτταρα του εγκεφαλου του!!Με λιγα λογια ηταν απιστευτable!!!

Nikos
31-07-06, 15:00
:lol: :lol: :lol:

Nikos
31-07-06, 15:01
:lol: :lol: :lol: