PDA

Επιστροφή στο Forum : Αλλο Ενα Νεο 101.. Ζητουντε Πληροφοριες.


tasoskoul
22-06-06, 13:20
Λοιπόν καταρχήν καλημέρα σας και συγχαριτιρια για το όμορφο φόρουμ σας.
Ήμουν κάτοχος ενός Peugeot 205 που παρέδωσε πνεύμα αφού άλλαζε κάθε μέρα 4 διαφορετικούς οδηγούς.
Και έτσι πέρασε στα χέρια μου χωρίς λεφτά το αμάξι του πατέρα μου ένα σενταν E101 του 95 -αγορασμένο 26/12/95- (1.3 / 16v,75ps και υδραυλικό) αλλά και 200.000χλμ όλα από τον πατέρα μου και με όλα τα service στην ώρα τους. Το αμάξι είναι ατρακαριστο πολύ προσεγμένο. Από το γκαραζ μας στο γαραζ τις δουλειάς του πατέρα μου. Δλδ ήλιος και βροχές δεν το έχουνε δει.

Θα ήθελα τώρα και ας πούμε ότι διαθέτω 3.000€ τι μπορώ να του κάνω..
Συμφώνα με μια λίστα από αυτά που θέλω….
1. Θέλω ηλεκτρικά παράθυρα και κλειδαριές. ( ψάχνω σε μάντρες από τρακαρισμένα για φουλ σαλόνι η ότι κάτσει.) αυτό δεν το βάζω μέσα στην τιμή τον 3000€

2. έτσι αρχίζω με το βασικό.. διαβάζω για το 4AGE 20V μοτερακι αλλά δεν βλέπω πουθενά τιμές στην Ελλάδα. (ίσως δεν ψάχνω σωστά) στο εξωτερικό υπάρχει με την τιμή τον 1200€ στα 60.000χλμ να υποθέσω τόσο πάει και Ελλάδα; Αν δεν βρω σε λογική τιμή το μοτέρ τι μπορώ να του κάνω για πάει η τι μοτέρ άλλο υπάρχει;

3. ζαντολαστιχα ας πούμε ότι βρει δύναμη το μοτέρ τι προτείνετε να βάλω, διαστάσεις μάρκες και ενδεικτικές τιμές…

4. επίσης θα ήθελα και τα 2 βασικά φρένα και αναρτήσεις. Εδώ τι επιλογές έχω…

παρακαλώ θα ήθελα να μου προτείνετε μερικά βασικά πράγματα για να έχω μια ιδέα και όταν σιγά σιγά αρχίζω να το φτιάχνω μια που λεφτά υπάρχουν ίσως τα πούμε και σε καμιά συνάντηση

pwpwpali
22-06-06, 13:28
μπες εδω http://www.corollaclub.com/forum/viewforum.php?f=32

tasoskoul
22-06-06, 13:37
μα εδω ειμαι..

διαβαζω πολλα και δεν ξερω τι να σκεφτω. ετσι εκανα αυτο το ποστ για να μαθω ακομα περισοτερα

pwpwpali
22-06-06, 14:03
οκ τοτε θες καποιον με 101 που να χει 20ν πανω κτλ.

tasoskoul
22-06-06, 14:14
η και ακομα ενα 1300 τουμπανο.. απο το σταρτετ.
φυσικα ειμαι παιδι τις ατμοσφαιρας αλλα οτι και να κατσει στα λεφτα που εχω θα το κανω

LoVis
22-06-06, 14:26
εγω εχω 1.3 τουρμπο απο σταρλετ και ειμαι ευχαριστημενος...απλα πρεπει να βρεις καλο μηχανικό και εμπιστο αλλιως εφαγες φόλα...και παει και γ@μιοντας το αμαξι....αυτη η μετατροπη με 2.000 ευρώ...:)

endurasKE-30
22-06-06, 14:37
Καλως ηρθες φιλε στο φορουμ μας.
Γνωμη μου ειναι να ερθεις αυριο στη συναντηση να γνωρισεις και παιδια απο κοντα με 101 και την μετατροπη που σκεφτεσαι να κανεις και να σε πληροφορησουν για οτι θελεις να κανεις απο πρωτο χερι.
Κυριάκος.

pwpwpali
22-06-06, 14:44
αλλα οτι και να κατσει στα λεφτα που εχω θα το κανω ...το θεμα ειναι να πας ομως κ σε καποιον που ξερει να το κανει...γιατι αντε κ βρηκες οτι θες κ 100ευρω ποιο κατω ψαχνωντας...ποιος μηχανικος η ποιος μλκς θα στα βαλει???αυτο διστυχος θα το διαπιστοσεις οταν τα διωξεις τα λεφτα απο πανω σου αν θα ναι μηχανικος η μλκς...ολη η μαγκια στην μετατροπη εκει ειναι...αν θα χει @@ η θα ναι @@...

MARMEL
22-06-06, 15:49
εγω εχω 1.3 τουρμπο απο σταρλετ και ειμαι ευχαριστημενος...απλα πρεπει να βρεις καλο μηχανικό και εμπιστο αλλιως εφαγες φόλα...και παει και γ@μιοντας το αμαξι....αυτη η μετατροπη με 2.000 ευρώ...:)
ευχαριστημενος εισαι χρηστο? ρε εδω πριν λιγο καιρο εκλαιγες απο τα παραπονα. και τωρα με τις ζεστες εφτιαξε? περιεργο :-? :lol: :lol: :lol:

LoVis
22-06-06, 20:26
........................

MARMEL
22-06-06, 21:10
γκουχου γκουχου :lol: :lol: :lol:

spyros_45
23-06-06, 09:41
αν δεν το πατας σε παει Αθηνα - Κόρινθο με 5 ευρώ


Χρηστάκι αγόρι μου, αυτό πλέον δεν γίνεται ούτε στο Καλύτερο όνειρο του Aygo club! loud

tasoskoul
24-06-06, 14:00
@MARMEL εσυ εχεις το 4AGE 20V μοτερ απ`οτι διαβαζω.. μπορουμε να βρουμε ενα τετοιο μια που νε το τουρμπατο ακουω πολλα προβληματα και επισεις που να βρεις καλο ηλεκρολογο και μηχανικο.

το μοτερ μπενει κουτι στο αμαξι η οχι? τα ηλεκτρικα θελουνε πατεντα..?

MARMEL
24-06-06, 14:21
μπαινει κουτι φιλε μου. καρακουτι. ακομα και η πλεξουδα. φτανει να ειναι ακοπη και να ευτυχησει η πλεξουδα να την βαλει ο φανης μιας και δεν την κοβει καθολου οποτε ξανα βγαινει το μοτερ αερα. αν εισαι αποφασισμενος να το κανεις φυσικα θα βρουμε μοτερ και μαλιστα απο ανθρωπους γνωστους που στηριζουν το club.και παλι εδω επαιμβαινει ο φανης που μας εχει βοηθησει ολους οσοι εχουμε κανει τη συγκεκριμενη μετατροπη. ειναι και αυτος κατοχος 20v οποτε το γνωριζει αρκετα καλα. δεν εχεις παρα να του μιλησεις. και μην ξεχνας οτι δεν προκειται να βρεις πουθενα φτηνοτερα την προσφορα (υπαρχουν και οι εξαιρεσεις)που μπορει να μας κανει ο φανης. αποδεδειγμενο αυτο. ελπιζω να βοηθησα