PDA

Επιστροφή στο Forum : Τι Να Μην Κάνετε Στις Διακοπες Σας!!!!


fanatikoske30
05-06-06, 12:10
¶υριο μπαίνουμε στο βαφείο. Περισσότερες φωτό αργότερα.

SavvasKE35
05-06-06, 12:48
ομορφο ειναι, μπροστα τα εχεις ολα ή λειπουνε?

endurasKE-30
05-06-06, 12:54
Τα εχει ρε το παιδι δε θελουμε τιποτε!!!
Ενα νικελακι αριστερου φτερου μονο....
Αντε φιλερακι με το καλο να λαμψει το κορολλι σου.
Εισαι Αθηνα τωρα???

GEORGIOS_XYNOS
05-06-06, 14:50
Βρε αθεοφοβε φανατικε που πας και μπλεκεις?
Μια χαρα ηταν το ρημαδι, τι θες και το βαφεις???
Εμεις ρε Φανατικ ειμαστε παραδειγματα προς αποφυγη ωρε!!!!
Που πας παιδι μου??
Ρε τι ζημια σου καναμε..........
Ο Κυριακος φταιει για ολα, αυτος ο υποψηφιος καραφλας!!!!!!!

fanatikoske30
05-06-06, 16:42
ομορφο ειναι, μπροστα τα εχεις ολα ή λειπουνε?

Τα έχω όλα΄εκτός απο την μπροστινή ποδιά η οποία είναι λίγο 'πεπαλαιωμένη', απλά έκανα όλη τη χαμαλοδουλειά του λύσε-δέσε για τον φαναρτζή.

fanatikoske30
05-06-06, 16:51
Τα εχει ρε το παιδι δε θελουμε τιποτε!!!
Ενα νικελακι αριστερου φτερου μονο....
Αντε φιλερακι με το καλο να λαμψει το κορολλι σου.
Εισαι Αθηνα τωρα???

Το νικελάκι του φτερού το έχω. Μου λείπουν τα εξής: μια μπροστινή ποδιά (η παλία είναι χάλια), μια επιχρωμιομένη βίδα (με στρογγυλό κεφάλι) του προφυλακτήρα και μία βίδα για τον ένα λασπωτήρα για να είμαι απολύτως ακριβής. ¶ν και δεν ήταν σκουριασμένες έσπασαν!!! Συν τρείς του νίκελ φιλέτου του καπώ.

Ναι είμαι Αθήνα μέχρι την άλλη Κυριακή. Ελπίζω να τα καταφέρω για την συνάντηση.

fanatikoske30
05-06-06, 16:54
Βρε αθεοφοβε φανατικε που πας και μπλεκεις?
Μια χαρα ηταν το ρημαδι, τι θες και το βαφεις???
Εμεις ρε Φανατικ ειμαστε παραδειγματα προς αποφυγη ωρε!!!!
Που πας παιδι μου??
Ρε τι ζημια σου καναμε..........
Ο Κυριακος φταιει για ολα, αυτος ο υποψηφιος καραφλας!!!!!!!

Φίλε δεν έχεις δίκιο. Στην φωτό φαινόταν μια χαρά. Είχε και τα χτυπηματάκια του, και τις σκουριές του και δυο τρυπούλες απο κάτω.

Ελπίζω το χρώμα να αρέσει μονο...

wastegate
05-06-06, 18:50
Εγω ενα εχω να πω:ΠΑΕΙ ΧΑΛΑΣΕΣ ΚΑΙ ΣΥ κακες παρεες αλλωστε...

fanatikoske30
10-06-06, 19:15
Τα εχει ρε το παιδι δε θελουμε τιποτε!!!
Ενα νικελακι αριστερου φτερου μονο....
Αντε φιλερακι με το καλο να λαμψει το κορολλι σου.
Εισαι Αθηνα τωρα???

Φίλε μου ναι είμαι Αθήνα. Ενδιαφέρεσαι μήπως για τίποτα ανταλλακτικά; Έχω βρεί ενα ΚΕ30 σε μια μάντρα στην Αθήνα αλλά θα χρειαστώ βοήθεια. Αν θές κάνε μου ενα τηλέφωνο στο 6944107303.

GEORGIOS_XYNOS
10-06-06, 19:56
Αν θες ακομα μπροστινη ποδια, να σου στειλω μια με τον Οσκαρ, θα ανεβει μαλλον αυτην την εβδομαδα Αθηνα, αν σε προλαβαινω, φυσικα.
Αν και φυσικα εχει και ο Γεωργακοπουλος, imitation.

GEORGIOS_XYNOS
10-06-06, 20:00
Φίλε μου ναι είμαι Αθήνα. Ενδιαφέρεσαι μήπως για τίποτα ανταλλακτικά; Έχω βρεί ενα ΚΕ30 σε μια μάντρα στην Αθήνα αλλά θα χρειαστώ βοήθεια. Αν θές κάνε μου ενα τηλέφωνο στο 6944107303.

Ενδιαφερεται σιγουρα ο tioklou, ο Κυρ δεν προλαβαινει ανασα να παρει, αν και στις συναντησεις και με γυναικες τα βραδια βρισκει χρονο ο καραφλας, , οποτε αν βρεθειτε μια χαρα θαστε, δυο μαζι διαλυετε ενα κε30 σε μιση ωρα.
Της καστανιας θα γινει :lol: :lol: :lol: :lol:

fanatikoske30
10-06-06, 20:10
Αν θες ακομα μπροστινη ποδια, να σου στειλω μια με τον Οσκαρ, θα ανεβει μαλλον αυτην την εβδομαδα Αθηνα, αν σε προλαβαινω, φυσικα.
Αν και φυσικα εχει και ο Γεωργακοπουλος, imitation.

Πήρα μπροστινή ποδιά απο τον Γεωργακόπουλο με 20 ευρώ. Για να ταιριάξει όμως μου έβγαλε τον... ξερείς ποιόν!

Αν μπορείς να ερθείς σε επαφή με τους Αθηναίους κορολάκηδες θα το εκτιμούσα. Αυτό που βρήκα θα πάει για λιώσιμο την άλλη εβδομάδα και είναι κρίμα. Εκ πρώτης όψεως εκτός απο το πίσω μέρος που ήταν τρακαρισμένο το υπόλοιπο φαινόταν σχετικά καλό. Αν κρίνω απο τις αλλαγμένες φαρδιές ζάντες και τα τύπου μπάκετ καθίσματα, ίσως να φοράει κανα γρήγορο κινητηράκι.

Φωτό του δικού μου θα μπεί σύντομα, μόνο που ο Καραγκιόζης ο βαφέας φαίνεται οτι έκανε εξάσκηση στ' αμάξι μου. Τα τρεξίματα του βερνικιού είναι πιο πολλά απο τα δάκρυα την Παναγιάς της Τήνου!

GEORGIOS_XYNOS
10-06-06, 23:47
Θα πω τον Πανο να επικοινωνησει μαζι σου διοτι οι αλλοι χαθηκαν μυστηριωδως.....
Αααααα, οταν αποφασισεις να καψεις στην πυρα τον βαφεα σου, πες μου να φερω και τον δικο μου, μονο που εγω θα τον σουβλισω κιολας, να το φχαριστηθω λιγουλακι παραπανω!!!!

kp61
11-06-06, 01:33
ρε ενα θωλο ρεεεεεεε

αληθεια ακουσα και απο αλλου για τον κυρ και την παρασκευη το βραδυ
για πειτε, για πειτε....

fanatikoske30
11-06-06, 10:47
Ιδού!

fanatikoske30
11-06-06, 11:03
Ιδού ξανά! Το χρώμα για όσους απορούν είναι απο το Yaris το χρυσαφί-πέρλα που νομίζω ταιριάζει και είναι πολύ κοντά στο μουσταρδί. Δέν θα χρειαστεί να αλλάξει και η άδεια, τουλάχιστον έτσι νομίζω. Θα διαπιστωθεί όταν με σταματήσει κανένας περίεργος αστυνομικός!

Η βαφή έγινε σε φανοποιείο στο Γαλάτσι το οποίο πρέπει να αποφεύγεται με καθε δυνατή προσπάθεια. Τα φρύδια έμειναν άβαφα (!?!?!?!?) όπως και το ένα φτερό μπροστά. Δεν έβαλε πίσσα στα φτερά μπροστά. Όλα τα πλαϊνά τζάμια έχουν χρώμα ή/και βερνίκι (ας είναι καλά το διαλυτικό νίτρου). Στή μπροστινή ποδιά το χρώμα έχει σκάσει. Τα τρεξίματα και τα 'μπιμπικάκια' δεν έχουν προηγούμενο! Μου θυμίζει ρελιέφ σε μερικά σημεία. Κρίμα ο κόπος μου στο λύσε-δέσε!

Ασ είναι καλά ο συνεργάτης του βαφέα που έκανε τις ηλεκτροκολλήσεις γιατί έκανε καλή δουλειά.

Το έθαψα το κακόμοιρο. Στο απόλυτο σκοτάδι είναι τέλειο και με μισόκλειστα τα μάτια καλο.

jimbo
12-06-06, 01:21
φιλε μου τα πραλες! εγω το βρισκω παρα πολυ ομορφο!!! συγχαρητηρια για τις επιλογές σου

GEORGIOS_XYNOS
12-06-06, 23:57
Το αμαξι δεν παει για καλλιστεια, μονο για τον κοπο σου να κατσεις να ασχοληθεις, να ξυλωσεις, να τριψεις , να βαψεις, ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ απο μενα!!!!
Κουκλα εγινε, πανεμορφο, ατοφιο χρυσαφι..
Μακαρι να ειχαμε ολοι τον χρονο να ασχολουμαστε και με μικροψεγαδια, ηρθες απο Αγγλια και στο τσαπ πατ το αναζωογωννησες!!!
Τι αλλο θες δλδ? Απο τον Οκτωβριο ξεκινησα και ακομα πολεμαω, μαμα το εχεις με μουσταρδομεταλλικο χρωματακι.
και παλι ΕΥΓΕ!!!!!!!!

endurasKE-30
13-06-06, 10:20
Πολυ καλο εγινε και μπράβο!
Σημερα ειδα το μυνημα σου και σε παιρνω τηλέφωνο αλλα δε σε βρισκω...
Αν μπορεσεις παρε με τηλ να δουμε τι θα κανουμε!

endurasKE-30
13-06-06, 10:22
Τι μαθατε για μενα ρε τρελλαμενοι????

fanatikoske30
13-06-06, 19:27
Το αμαξι δεν παει για καλλιστεια, μονο για τον κοπο σου να κατσεις να ασχοληθεις, να ξυλωσεις, να τριψεις , να βαψεις, ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ απο μενα!!!!
Κουκλα εγινε, πανεμορφο, ατοφιο χρυσαφι..
Μακαρι να ειχαμε ολοι τον χρονο να ασχολουμαστε και με μικροψεγαδια, ηρθες απο Αγγλια και στο τσαπ πατ το αναζωογωννησες!!!
Τι αλλο θες δλδ? Απο τον Οκτωβριο ξεκινησα και ακομα πολεμαω, μαμα το εχεις με μουσταρδομεταλλικο χρωματακι.
και παλι ΕΥΓΕ!!!!!!!!

To εύγε πρέπει να πάει στη γυναίκα μου που ήρθε εννοείται διακοπές να απολαύσει τον ελληνικό ήλιο και την θάλασσα και αντί αυτού είχε εμένα να μουρμουρίζω κατάρες!

Ας είναι, εμείς να'μαστε καλά να κάνουμε πολλά χιλιόμετρα.

Γιώργο, εσύ που βρίσκεις τα πάντα, έχε με στα υπόψη σου σε παρακαλώ για ένα Lancer Fiore 82-84. Exω κομπλέ ανταλλακτικά και ψάχνω ένα με άδεια για πρότζεκτ μελλοντικό.

GEORGIOS_XYNOS
13-06-06, 23:51
Αμα δεν ειναι corolla δεν τα ξερω καλα, στειλε φωτο τι ψαχνεις, οκ?

fanatikoske30
23-06-06, 23:02
Αμα δεν ειναι corolla δεν τα ξερω καλα, στειλε φωτο τι ψαχνεις, οκ?

Ρίξε μια ματιά στο παρακάτω link. Το Lancer Fiore ήταν το πρώτο πρώτο προσθιοκίνητο σεντάν, βασισμένο στο Colt της ίδιας περιόδου. Αν και μεταγενέστερο του τελευταίου πισωκίνητου Lancer, είναι τώρα πολύ πιο σπάνιο.

http://www.mitsubishi-motors.co.za/featuresites/mm_history/Lancer.asp