PDA

Επιστροφή στο Forum : Τοποθετηση Μαυροκαπακου Μοτερ Για Ε111


dragon
21-04-06, 14:38
Θα ηθελα να μου πειτε κανενα καλο καταστημα για τοποθετηση μαυροκαπακου μοτερ για ε111.εχω διαβασει για την drd για μετατροπη σε 1.6 20v 170hp με 3000
ευρω ειναι καλος στην δουλεια του.

mechanicaf
21-04-06, 16:08
Δεν υπαρχει καλο καταστημα αλλα καλο μοτερ για να βαλεις.Και δεν αποδιδει 170 αλογα αλλα 160.Τωρα σιγουρα τα γνωστα μαγαζια σου δινουν και καποιο ειδος εγγυησης αν το παρεις και το βαλεις εκει αλλα τα παντα ειναι σχετικα...Με 3000 ευρω να ζητησεις τροπετο και οχι μονο μοτερ και πλεξουδα γιατι θα χρειαστεις και αλλα ευρω μετα για να το κανεις πραγματικο μαυροκαπακο.Για παραδειγμα εγω να σου πω που εβαλα τροπετο,ωσπου να βρω και να καταληξω ποια φιλτροχοανη,φιλτρο ειναι το ιδανικοτερο και παιδευτηκα και χαλασα τζαμπα λεφτα.Κατεληξα στο μαμα φιλτροκουτι με ενα φιλτρο ελευθερας αλλα ωσπου να το βρω....Ας ειναι καλα ο 2579 που μου το χαρισε!!

MARMEL
26-04-06, 02:19
170?
γνωμη μου ειναι να μη βιαστεις να το ψαξεις καλα το θεμα τιμων και καλυψης απο το μαγαζι και το συνεργειο αν σου παθει κατι. καλο ειναι να το εχεις και υπογεγραμενο σε χαρτι αυτο!!!

dragon
27-04-06, 15:17
Αυτη η κινητηρες που δινονε τα μαγαζια ειναι καινουργοι η με χηλιομετρα?Μετα τη αλλο θα πρεπει να βαλω πχ φρανα και τετια

MARMEL
27-04-06, 15:19
φυσικα με χιλιομετρα και συνηθως πολλα. θα ναι τυχη να βρεις κινητηρα να μην εχουν γυρισει το κοντερ στο τροπετο